0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #200 -: Април 01, 2015, 15:30:47 pm »

Здравей, относно поста ти имам следните въпроси:
1. Същата лекарка, която те лекува сега ли ти е поставила диагнозата ПКЯ? Какви са били признаците за тази диагноза?
2. Продължаваш ли лечението за високия пролактин? Следиш ли му стойнистите?
3.Колко време са те проследявали с УЗИ, за да мислиш, че имаш късна ову?
4.Стандартно колко дни е цикъла ти?
Не може да ти дойде и едновременно с това да си в овулация.
Също така едноседмичното закъснение не е чак толкова голямо, че да се притесняваш.
[/quote]
Здравей!  Да, същата лекарка ме лекува, която ми постави диагнозата, а нямаше съмнения за това, на ехографа се видя, като същото потвърди и друг гинеколог, който се занимава най вече с репродуктивни проблеми. Лечението на пролактина е преустановено, тъй като вече две години е напълно в нормите и няма нужда от лекарства. Съответно отговора на това дали го следя-да. Проследяването ми е било два месеца с УЗИ, нне е много, но и двата се оказа тогава. А цикълът ми стандартно е 28~29 дена, като откакто правим опити вече не е особено рвдовен.
Аз не си втълпавям, че може да съм бременна, питам възможно ли е да е имало овулация тогава, като разсъждавам над въпроса горе долу по този начин-има цикъл-няма как да има имплантиране на яйцеклетка. Дори и да е имало закъснял фоликул не би трябвало да е годен. Въпросът ми наистина е насочен към това дали е възможно да е имало овулация тогава, далеч съм от мисълта, че съм забременяла тогава, както казах освен това-нямам симптоми. Покрай въпросното прокървяване имаше тъпи болки с придърпване надолу, но не смея да мисля за нищо, точно, защото не ми се струва логично да е станало нещо.

До Krisi08, благодаря ще се прехвърля и аз не бях сигурна за коя тема съм :-)


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #201 -: Април 01, 2015, 16:42:30 pm »
Kati, понякога при развитие на повече от един фоликул, може вторият да се спука по време на цикъл,или да е настъпило течение, което да прилича на цикъл. Както писах обаче, това са изключения, но не е и невъзможно. Въпреки, че да - нещата би трябвало да са точна наука, историята познава много изключения :) Аз лично имам позната, която при редовен цикъл, забременя по време на менструация...

Простете, но не ми е ясно... Как по време на менструация се прави секс? Кръвта за повечето хора не е най-възбуждащата среда и също така не е особено гостоприемна за сперматозоидите...  :?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #202 -: Април 01, 2015, 17:01:18 pm »

Здравей, относно поста ти имам следните въпроси:
1. Същата лекарка, която те лекува сега ли ти е поставила диагнозата ПКЯ? Какви са били признаците за тази диагноза?
2. Продължаваш ли лечението за високия пролактин? Следиш ли му стойнистите?
3.Колко време са те проследявали с УЗИ, за да мислиш, че имаш късна ову?
4.Стандартно колко дни е цикъла ти?
Не може да ти дойде и едновременно с това да си в овулация.
Също така едноседмичното закъснение не е чак толкова голямо, че да се притесняваш.
Здравей!  Да, същата лекарка ме лекува, която ми постави диагнозата, а нямаше съмнения за това, на ехографа се видя, като същото потвърди и друг гинеколог, който се занимава най вече с репродуктивни проблеми. Лечението на пролактина е преустановено, тъй като вече две години е напълно в нормите и няма нужда от лекарства. Съответно отговора на това дали го следя-да. Проследяването ми е било два месеца с УЗИ, нне е много, но и двата се оказа тогава. А цикълът ми стандартно е 28~29 дена, като откакто правим опити вече не е особено рвдовен.
Аз не си втълпавям, че може да съм бременна, питам възможно ли е да е имало овулация тогава, като разсъждавам над въпроса горе долу по този начин-има цикъл-няма как да има имплантиране на яйцеклетка. Дори и да е имало закъснял фоликул не би трябвало да е годен. Въпросът ми наистина е насочен към това дали е възможно да е имало овулация тогава, далеч съм от мисълта, че съм забременяла тогава, както казах освен това-нямам симптоми. Покрай въпросното прокървяване имаше тъпи болки с придърпване надолу, но не смея да мисля за нищо, точно, защото не ми се струва логично да е станало нещо.

До Krisi08, благодаря ще се прехвърля и аз не бях сигурна за коя тема съм :-)
[/quote]
Здравей, в такъв случай нещата са ми по-ясни, макар че относно ПКЯ принципно диагнозата се потвърждава не само от ехографска находка, а и от съотношението на хормоните LH:FSH = 2:1 и висок Андростендион. В определени случаи, когато се наблюдава завишен Пролактин, това също създава условия за ПКЯ, така че при теб може да е бил такъв случая.
Относно овуто и менструацията, вече си казах мнението. За съжаление не мисля, че този месец си бременна.
Относно кога да си пиеш дуфастона, може би ти е назначен от 16-ти ден, за  да ти изтегли овуто, така че да имаш по-голяма лутеална фаза и съответно по-добри възможни за имплантация на евентуално оплодената яйцеклетка. Щом цикълът ти е 28-29 дни, лутеална фаза от 10 дни-11 дни, по-специално от 10 дни, се приема като твърде къса за имплантация и развитие на ембриона в ендометриума. Моят съвет е да си слушаш лекарката и да видите какво ще се случи следващите няколко месеца. И си следи пролактина, защото той създава много неприятни проблеми.
Успех! :goodluck: :babyflips:
« Последна редакция: Април 01, 2015, 17:06:31 pm от kati_vm »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #203 -: Април 01, 2015, 17:02:59 pm »
Kati, понякога при развитие на повече от един фоликул, може вторият да се спука по време на цикъл,или да е настъпило течение, което да прилича на цикъл. Както писах обаче, това са изключения, но не е и невъзможно. Въпреки, че да - нещата би трябвало да са точна наука, историята познава много изключения :) Аз лично имам позната, която при редовен цикъл, забременя по време на менструация...

Простете, но не ми е ясно... Как по време на менструация се прави секс? Кръвта за повечето хора не е най-възбуждащата среда и също така не е особено гостоприемна за сперматозоидите...  :?
Да, това е друг въпрос , но в момента се разглеждаше тази хипотеза. Всеки преценява кога и как. За мен също е неподходящо по хигиенни причини.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #204 -: Април 01, 2015, 17:28:32 pm »
Kati, понякога при развитие на повече от един фоликул, може вторият да се спука по време на цикъл,или да е настъпило течение, което да прилича на цикъл. Както писах обаче, това са изключения, но не е и невъзможно. Въпреки, че да - нещата би трябвало да са точна наука, историята познава много изключения :) Аз лично имам позната, която при редовен цикъл, забременя по време на менструация...

Простете, но не ми е ясно... Как по време на менструация се прави секс? Кръвта за повечето хора не е най-възбуждащата среда и също така не е особено гостоприемна за сперматозоидите...  :?
Да, това е друг въпрос , но в момента се разглеждаше тази хипотеза. Всеки преценява кога и как. За мен също е неподходящо по хигиенни причини.
За мен също не е опция, но има хора за които явно не е проблем...Но предполагам, че не става въпрос за дните с найсилно течение, а в дните, когато вече е като зацапване...Нямам идея...Въпрос на вътрешно усещане :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #205 -: Април 01, 2015, 18:14:17 pm »
Само да уточня :-) че не съм правила секс по време на М, а ми дойде, когато вече бяхме започнали, за тези, които се чудят :-)
Относно FSH,LH и андростендион-при мен е точно така, съотношение 2:1, а андростендиона ми е малко над нормата. Пролактина го следя, всичко е наред, а пък ще послушам лекарката. Знам, че това е целта ма дуфастона, но се тревожа, че ако го пия преди овулацията ще я потисна.


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #206 -: Април 01, 2015, 18:34:26 pm »
Само да уточня :-) че не съм правила секс по време на М, а ми дойде, когато вече бяхме започнали, за тези, които се чудят :-)
Относно FSH,LH и андростендион-при мен е точно така, съотношение 2:1, а андростендиона ми е малко над нормата. Пролактина го следя, всичко е наред, а пък ще послушам лекарката. Знам, че това е целта ма дуфастона, но се тревожа, че ако го пия преди овулацията ще я потисна.
Не мога друго да те посъветвам, само имай предвид това, че ако имаш ову 18-19 ден при цикъл 28-29 дни, ти е къса лутеалната фаза, което може да е проблем за забременяване. Затова предположението ми беше, че може би твоята лекарка иска да удължи лутеалната фаза, дори и тези няколко месеца да не стане забременяване, важно е тя да се коригира първо. Ако искаш посъветвай се и с друг лекар, или я питай директно защо при ову 18-19 ден, което сте засекли,  ти назначава дуфастон от 16 ден.  Успех!
« Последна редакция: Април 01, 2015, 19:07:53 pm от kati_vm »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #207 -: Април 01, 2015, 23:25:43 pm »
zdraveite mami imam edin vapros  na 24 biax na ginikolog koito mi kaza che e vazmojno da sam bramena cikala mi idva na 27 no ne mi doide napravix si test na koito pokaza dve cherti no ednata beshe mnogo bleda sled koeto na 30 vecherta mi doide varvia mi dva dni i mi spria na 13 polushix sluzesta krav rozova sluzesta da bada po tochna i dnes 17 rozovo zazapvane ne tolkovo silno kato na 13 vazmojno li e da sam bremena
Здравей,
върви при първа възможност на лекар. Ако има бременност, трябва да се види плоден сак. Защо лекарят не ти е казал пак да отидеш?
Така бях аз декември месец ,но при мен след цикъла се видя ясна втора черта и направих кръвен тест и се потвърди.Цял месец бях с розово зацапване.Пускай веднаха ЧХГ.Зацапваше ми после спря и пак почна и накрая един ужасен за мен ден такава болка изпитах в матката,никога не бях изпитвала подобна такава .За съжаление не се задържа бременността.Пускай ЧХГ и се консултирай с лекар.Стискам палци всичко да е наред.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #208 -: Април 07, 2015, 18:15:47 pm »
Здравейте този месец много се бях надъхала че "работата е станала".Боцкането след О не е в яйчниците а по скоро го усещам в матката и таях големи надежди....преди малко обаче се върнах от доктор където ме изненадаха със задържани фоликули  28мм в десния яйчник и 13мм в левия....дебелината на лигавицата на матката ми е  13мм. Забравих да кажа че днес ми е 22дц при 27-28 дни продължителност.
Дали има някакъв начин да съм имала повече фоликули и някой все пак да се е спукал или да отпиша и този цикъл?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #209 -: Април 07, 2015, 22:45:01 pm »
Теди много съжалявам, точно мислих да ти пиша че добре сте се постарали този месец :( Нищо де, горе главата и другия месец пак добре се постарайте :)


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #210 -: Април 08, 2015, 00:06:07 am »
Tedichka, много съжалявам за този резултат!
А коментирахте ли с док. варианта единият фоликул (по-малкия) да е задържан от предишния месец, на тези мисли ме навежда и по-оскъдната менструация в този цикъл.

Според мен е редно да се направи проследяване на фоликулите в два-три поредни цикъла, за да се види какво точно се случва, дано да е нещо инцидентно.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #211 -: Април 08, 2015, 07:19:05 am »
Само да споделя - този месец е неуспешен. Доказа го МЦ от днес.
Имах надежди, заради боцкането в яйчниците и разни други "въображаеми симптоми". Продължаваме напред, успех на всички тук и дано скоро се видим в някоя друга тема :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #212 -: Април 08, 2015, 08:05:41 am »
Само да споделя - този месец е неуспешен. Доказа го МЦ от днес.
Имах надежди, заради боцкането в яйчниците и разни други "въображаеми симптоми". Продължаваме напред, успех на всички тук и дано скоро се видим в някоя друга тема :)



И за нас този месец е неуспешен,цикъл все още нямам,но и тестовете са отрицателни.
Кураж миличка,няма да е лесно,но продължаваме.Горе главата,скоро ще се вълнуваме в темата на бременните,вярвам го  :bighug:



Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #213 -: Април 08, 2015, 08:24:02 am »
Вчера ми беше първи преглед при този доктор в клиника Надежда...ще пускаме хормони и ще проследяваме О,но преди няколко месеца имах "киста" която си мисля че си е било пак задържан фоликул.Мъжо ми замина в неделя за Германия и ще е там поне няколко месеца,но при положение че явно има какво да "поправяме" при мен ,ще се поотложи малко бебеправенето :)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #214 -: Април 08, 2015, 08:47:14 am »
Tedichka, аз забременях във месец, в който предния месец се пукна задържан фоликул от предходен месец ( ох объркано стана) :))) Стискам палци и при теб да се пукне задържаният фоликул и да забременееш след това :)

 П.С. - кистата е задържан фоликул , точно така. И доколкото съм наясно, когато има киста - няма О.  Работата на кистата спира развитието на новите фоликули и не се пукат, тоест не настъпва О. Добре е да проследите, дали наистина се пукат фоликулите, но след като си в клиника - докторите ще го направят :)

Прегръдки за всички , които почват нов цикъл с нови нажди - стискам палци за всички :)  :bighug:
« Последна редакция: Април 08, 2015, 08:50:25 am от lilitu »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #215 -: Април 08, 2015, 09:52:57 am »
Здравейте момичета, да се запиша и тук.
Не чакам цикъл този месец на 16.04. Предния месец имах положителни тестове и след това цикъл. Надявам се този да е успешен за всички чакащи!
 :goodluck:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #216 -: Април 08, 2015, 10:02:14 am »
А Tedichka, след като си имала положителен тест за овулация и разлика в температурите на графиката, не означава ли, че е имало овулация?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #217 -: Април 08, 2015, 10:14:49 am »
А Tedichka, след като си имала положителен тест за овулация и разлика в температурите на графиката, не означава ли, че е имало овулация?

 И аз така си мислих,но явно не.И на мен не ми е много ясно ,но док каза ,че не препоръчвали  да се мери бт с което още повече ме озадачи...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #218 -: Април 08, 2015, 10:58:39 am »
А Tedichka, след като си имала положителен тест за овулация и разлика в температурите на графиката, не означава ли, че е имало овулация?

 И аз така си мислих,но явно не.И на мен не ми е много ясно ,но док каза ,че не препоръчвали  да се мери бт с което още повече ме озадачи...

Да, възможно е БТ да се повиши, въпреки че О. не е настъпила, като в някои от случаите си личи, че има някакъв проблем, в други не:
- примерно, БТ в ЛФ не е достатъчно висока. Затова една от индикациите за настъпила О. е средната температура в БТ да е с 0.4-0.6С по-висока от средната температура във ФФ.
- или БТ не е стабилна, има резки спадове в някои дни
......

Методът на базалната температура наистина е от най-неточните, но ориентировъчно за домашно ползване може да даде полезна информация. Но според мен, има смисъл заедно с тестове за овулация, иначе носи много ниска информативност.

Някои лекари отричат смисъла от мерене на БТ, защото има редица случаи, в които графиките не са показателни, дори може да объркат повече (ПКЯ, ЛУФ, недостатъчност на Лутеалната фаза поради нисък прогестерон, задържан фоликул .....).
Затова, ако има нещо смущаващо в графиките или в отчитане пикът на LH  с ову. тестове, редно е без да се губи време, да се направи консултация със специалист (фоликулометрия, изследване на хормони, и т.н.)
« Последна редакция: Април 08, 2015, 11:21:49 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #219 -: Април 08, 2015, 11:15:57 am »
Ето поради тези причини аз не меря БТ,както е видно от графиката ми,освен това и като действие ми е малко трудоемко.
Използвах тестове,впоследствие,както съветва Марси,фоликулометрия,най-точно било.