0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #180 -: Март 31, 2015, 18:15:15 pm »
Здравейте, момичета. Трябваше да ми дойде в неделя, 29.03. Тази сутрин направих тест, но втора черта не излезе до 3-тата минута. След половин час мъжа ми погледнал теста отново и имаше бледа втора черта. Чудим се дали е изпарителна, или теста не е толкова чувствителен за да засече още бременност. Прилагам и снимка.
Здравей, Нелка. От снимката аз виждам бледа чертичка над контролната (не от страната на зеленото фолио, а от другата) и силно се надявам да не е изпарителна. За да не таиш празни надежди, а и за да си наистина сигурна, купи си по-чувствителен тест и опитай отново с първа сутрешна урина. Стискам ти палчета :)
« Последна редакция: Март 31, 2015, 18:17:04 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #181 -: Март 31, 2015, 18:31:46 pm »
Нелка, като се загледах през телефона, и аз виждам втора бледа чертичка :) Не ми прилича на изпарителна, много изпарителни съм виждала, а те са по-скоро сивкави, не розово-червени :)  Силно силно стискам палци :)  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #182 -: Март 31, 2015, 19:23:23 pm »
И аз виждам Нелка айде успех :))


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #183 -: Април 01, 2015, 08:10:39 am »
Момичета, благодаря за окуражителните думи и стиснатите палчета. Тъй като от тест лентите бях взела две, днес повторих и тази бледа втора черта... май е по-видима от вчера. Може би наистина ще направя с по-чувствителен...
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #184 -: Април 01, 2015, 09:28:49 am »
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Не знам дали съм в правилната тема и въобще как точно да си формулирам въпроса, но ще се опитам да бъда ясна, моля да не ми се карате, за първи път ми е :-)

Декември 2014 с приятелят ми решихме да започнем да правим опити за бебе. Реално първите ни опити са от януари, тъй като декември беше пренаситен с доста неприятни събития. До момента няма нищо. Знам, че времето е доста кратко и обратно на очакванията по скоро се успокоих, отколкото напрегнах, защото е началото бях като бомба със закъснител.
Януари бях на прегледи, за да се следи фоликула. Имам ПКЯ, две години бях на противозачатъчни Гестодет, които спрях Септември. Та на ехографа се виждаше фоликул, който се развиваше добре, но и на 21мм не се беше спукал и ми назначиха инжекции за стимулирането му, освен това се оказа, че овулацията ми е по-късна, около 18~19 ден, при нормален,редовен 28 дневен цикъл. Като гинеколожката ми назначи хормони в случай, че не забременя, за да имаме все пак сведения за състоянието ми. Е, не забременях, хормоните ми са в норма, малко висок тестостерон, но под горната граница.
Когато февруари отидох да видим фоликулчо се оказа, че такъв няма, стана ми особено неприятно, но пък това беше моментът в, който се кротнах и аз не знам защо, може би го очаквах, тъй като преди няколко години се лекувах от аденом на хипофизата, който предизвикваше високо ниво на пролактина. Назначи ми още два хормона и се оказа, че андростендиона е леко завишен над горна граница. Съветът й е да пия фолиева киселина, дуфастон след 16 ден на цикъла (който аз смятам да пия по-късно, тъй като овулацията ми е по-късна), да продължаваме с опитите и, ако след 3 месеца няма резултати ще следват други изследвания и вероятно друг специалист.
Всичко добре, обаче на мен този път ми закъсня много, вече се бях филмирала много жестоко, че се започват много сериозни проблеми, но все пак ми дойде след едноседмично закъснение и то в момент в, който се бяхме отдали на бебеправене.
Всичко беше нормално, да кажем, беше леко кафеникаво и по продължително без болки. Свърши ми в попонеделник и всъщност тук идва питанката ми. Тъй като смятам, че организма ми в момента е в тотален дисстрес възможно ли е, когато ми дойде да съм била в овулация. Въпроса ми е продиктуван от факта, че имах леко розово-кафяво зацапване около 8~9 дена след това. Струва ми се прекалено невероятно да съм забременяла, нямам някакви симптоми. Замаяно ми е от време на време и със силно главоболие, но и двете ги отдавам на недоспиване. Ако някой е разбрал въпроса мо ще се радвам да ми даде отговор.


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #185 -: Април 01, 2015, 09:41:23 am »
Момичета, благодаря за окуражителните думи и стиснатите палчета. Тъй като от тест лентите бях взела две, днес повторих и тази бледа втора черта... май е по-видима от вчера. Може би наистина ще направя с по-чувствителен...

Нелка , да! :) Виждам я още по-ясно! Като изсъхне ще стане по-видима :) Ох, тихичко честито от мен  :D :bighug: На мен най- евтините - clear test ми отчетоха още 10-11 ден :) Бледа черта, но я имаше :) Да ти кажа всичките  тестове отчитат около 25 единици, така че....Може при теб просто да е  по-късна имплантация/овулация и за това да е бледа чертичката :)  Но я има :)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #186 -: Април 01, 2015, 09:46:32 am »
Здравей vili_sunsmile и добре дошла! Принципно е възможно една жена да забременее по време на М, но шанса е изключително малък. Всяка жена е индивидуална естествено, въпреки че е рядко, е възможно. Също е възможно зацапването след 8-9 дни да е било и от настъпила овулация...Кога трябва да ти дойде? Кога ти беше последната М?


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #187 -: Април 01, 2015, 09:47:57 am »
Нели купи си Престо или Съртън има ултрачувствителен.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #188 -: Април 01, 2015, 09:57:43 am »
Здравей vili_sunsmile и добре дошла! Принципно е възможно една жена да забременее по време на М, но шанса е изключително малък. Всяка жена е индивидуална естествено, въпреки че е рядко, е възможно. Също е възможно зацапването след 8-9 дни да е било и от настъпила овулация...Кога трябва да ти дойде? Кога ти беше последната М?
Благодаря за приветствието и бързия отговор :-) И се извинявам, че копирам целия текст, през телефона съм и не мога да се оправя.
Последната ми М беше ба 20.03, а следващата нямам идея кога трябва да е, защото в календара през, който следя стана тотален хаос хаос, заради разместванията, но да кажем между 16.04 и 19.04. Както казах и на мен ми се струва нереално да съм бременна, но съм на 26 и до сега не съм правила опити и колкото и да съм чела ина неща, които не разбирам :-)


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #189 -: Април 01, 2015, 10:12:33 am »
Здравей vili_sunsmile и добре дошла! Принципно е възможно една жена да забременее по време на М, но шанса е изключително малък. Всяка жена е индивидуална естествено, въпреки че е рядко, е възможно. Също е възможно зацапването след 8-9 дни да е било и от настъпила овулация...Кога трябва да ти дойде? Кога ти беше последната М?
Благодаря за приветствието и бързия отговор :-) И се извинявам, че копирам целия текст, през телефона съм и не мога да се оправя.
Последната ми М беше ба 20.03, а следващата нямам идея кога трябва да е, защото в календара през, който следя стана тотален хаос хаос, заради разместванията, но да кажем между 16.04 и 19.04. Както казах и на мен ми се струва нереално да съм бременна, но съм на 26 и до сега не съм правила опити и колкото и да съм чела ина неща, които не разбирам :-)

Добре дошла и от мен.
И при мен е тотален хаоса.Трети ден закъснение,сетих се,че имам един тест и го направих сутринта,отрицателен е.Цикъл няма,бременност също,той цикъла ми толкова шашав,че и календар не го лови.Чакам до края на седмицата и телефонирам на АГ-то.
Имам своите притеснения,на 37 съм...Не,не,не искам и да си помислям.
Да,и аз много чета,но както каза Криси,индивидуално е.Бъди спокойна,тук може да получиш информация и не се притеснявай,не си сама!
Желая ти много спокойствие и скоро да се понаредят нещата по благоприятно.






*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #190 -: Април 01, 2015, 10:23:14 am »
Мили момичета с нередовен цикъл - само искам да дам съвет. Цял живот съм била с нередовен цикъл, но чак като започнахме опити за бебе обърнах внимание. До тогава при регулярните прегледи докторите са ми казвали, че проблеми няма. Така или иначе, за да се следи О при нередовен цикъл или трябва всеки месец да се ходи на фолиукулометрия, или аз за себе си започнах да меря БТ . Даде ми много отговори, вместо да стоя да се чудя бременна ли съм, закъснява ли ми и кога ще ми дойде изобщо. Виждах кога е О и си чаках 14 дни след нея. При цикли без О, като е минало доста време - примерно 30 дни от началото на цикъл- ходих, за да се види дали дали няма задържан фоликул и т.н. На мен средството, което ми помогна да изрегулирам цикъла ии е Фоликулинум. Не мога да го препоръчам - трябва консултация с хомеопат, но за мен това беше чудото ми. Правих си експерименти и в цикли, в които не съм го пила - не ми е идвало 2-3 месеца, или правех кисти. Успех на всички.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #191 -: Април 01, 2015, 10:28:56 am »
Както казах и на мен ми се струва нереално да съм бременна, но съм на 26 и до сега не съм правила опити и колкото и да съм чела ина неща, които не разбирам :-)
Подкрепям поста на Lilitu
Айде за да не спамим темата, vili_sunsmile ако искаш заповядай в тази темичка http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50240.560  където обсъждаме именно опитите за бебче и педполагам че получиш ценни съвети :wink:
« Последна редакция: Април 01, 2015, 10:31:10 am от Krisi08 »


Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #192 -: Април 01, 2015, 10:54:14 am »
Мили момичета с нередовен цикъл - само искам да дам съвет. Цял живот съм била с нередовен цикъл, но чак като започнахме опити за бебе обърнах внимание. До тогава при регулярните прегледи докторите са ми казвали, че проблеми няма. Така или иначе, за да се следи О при нередовен цикъл или трябва всеки месец да се ходи на фолиукулометрия, или аз за себе си започнах да меря БТ . Даде ми много отговори, вместо да стоя да се чудя бременна ли съм, закъснява ли ми и кога ще ми дойде изобщо. Виждах кога е О и си чаках 14 дни след нея. При цикли без О, като е минало доста време - примерно 30 дни от началото на цикъл- ходих, за да се види дали дали няма задържан фоликул и т.н. На мен средството, което ми помогна да изрегулирам цикъла ии е Фоликулинум. Не мога да го препоръчам - трябва консултация с хомеопат, но за мен това беше чудото ми. Правих си експерименти и в цикли, в които не съм го пила - не ми е идвало 2-3 месеца, или правех кисти. Успех на всички.

При мен е обратното,от както бебеправим пощуря цикъла,иначе беше редовен,по кратък,но редовен.Това е и една  от причините поради която преди два месеца се обърнах към специалист.
Аз благодаря за съвета все пак.Надеждата ми е да се регулират нещата в някакъв момент.



*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #193 -: Април 01, 2015, 11:30:52 am »
Момичета, след бодежите вчера и онзи ден, днес имам леко зацапване. Може и да е предвестник на МЦ, лелката обича да идва с няколко дни предварително кървене. Може и нещо друго да е...
Сутринта много се чудех дали да си направя един тест за бременност (от онези, които са бонус към тестовете за О). Не го направих. Твърде рано е...
Колко интересно се е пошегувала с нас природата - симптомите при ПМС и ранна бременност са сходни!  :lol: Все пак днес е 1и април.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #194 -: Април 01, 2015, 12:30:00 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Не знам дали съм в правилната тема и въобще как точно да си формулирам въпроса, но ще се опитам да бъда ясна, моля да не ми се карате, за първи път ми е :-)

Декември 2014 с приятелят ми решихме да започнем да правим опити за бебе. Реално първите ни опити са от януари, тъй като декември беше пренаситен с доста неприятни събития. До момента няма нищо. Знам, че времето е доста кратко и обратно на очакванията по скоро се успокоих, отколкото напрегнах, защото е началото бях като бомба със закъснител.
Януари бях на прегледи, за да се следи фоликула. Имам ПКЯ, две години бях на противозачатъчни Гестодет, които спрях Септември. Та на ехографа се виждаше фоликул, който се развиваше добре, но и на 21мм не се беше спукал и ми назначиха инжекции за стимулирането му, освен това се оказа, че овулацията ми е по-късна, около 18~19 ден, при нормален,редовен 28 дневен цикъл. Като гинеколожката ми назначи хормони в случай, че не забременя, за да имаме все пак сведения за състоянието ми. Е, не забременях, хормоните ми са в норма, малко висок тестостерон, но под горната граница.
Когато февруари отидох да видим фоликулчо се оказа, че такъв няма, стана ми особено неприятно, но пък това беше моментът в, който се кротнах и аз не знам защо, може би го очаквах, тъй като преди няколко години се лекувах от аденом на хипофизата, който предизвикваше високо ниво на пролактина. Назначи ми още два хормона и се оказа, че андростендиона е леко завишен над горна граница. Съветът й е да пия фолиева киселина, дуфастон след 16 ден на цикъла (който аз смятам да пия по-късно, тъй като овулацията ми е по-късна), да продължаваме с опитите и, ако след 3 месеца няма резултати ще следват други изследвания и вероятно друг специалист.
Всичко добре, обаче на мен този път ми закъсня много, вече се бях филмирала много жестоко, че се започват много сериозни проблеми, но все пак ми дойде след едноседмично закъснение и то в момент в, който се бяхме отдали на бебеправене.
Всичко беше нормално, да кажем, беше леко кафеникаво и по продължително без болки. Свърши ми в попонеделник и всъщност тук идва питанката ми. Тъй като смятам, че организма ми в момента е в тотален дисстрес възможно ли е, когато ми дойде да съм била в овулация. Въпроса ми е продиктуван от факта, че имах леко розово-кафяво зацапване около 8~9 дена след това. Струва ми се прекалено невероятно да съм забременяла, нямам някакви симптоми. Замаяно ми е от време на време и със силно главоболие, но и двете ги отдавам на недоспиване. Ако някой е разбрал въпроса мо ще се радвам да ми даде отговор.
Здравей, относно поста ти имам следните въпроси:
1. Същата лекарка, която те лекува сега ли ти е поставила диагнозата ПКЯ? Какви са били признаците за тази диагноза?
2. Продължаваш ли лечението за високия пролактин? Следиш ли му стойнистите?
3.Колко време са те проследявали с УЗИ, за да мислиш, че имаш късна ову?
4.Стандартно колко дни е цикъла ти?
Не може да ти дойде и едновременно с това да си в овулация.
Също така едноседмичното закъснение не е чак толкова голямо, че да се притесняваш.
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:20:04 pm от kati_vm »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #195 -: Април 01, 2015, 12:35:37 pm »
Кати, има случаи на цикъл, по време на който е О, но са мноооооооооого редки случаите, изключения.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #196 -: Април 01, 2015, 14:15:06 pm »
Кати, има случаи на цикъл, по време на който е О, но са мноооооооооого редки случаите, изключения.
Зависи на кой ден от менструацията е ову, не може да се твърди, че на първи, или втори ден от месечното кръвотечение е възможно да има има овулация, това е несериозно! Нали трябва да порасне фоликул под влиянието на FSH хормона. Това не става със щракване на пръсти. Освен това, как оплодената яцеклетка, ще се вгнезди в ендометриума, след като по време на менструацията, той се излющва?
За 5-6 ден от цикъла съм по-съгласна да има ранна ову, евентуално.
Друг е въпросът, че в рамките на месечния цикъл може да има неправилни кръвотечения, дължащи се на хормонален дисбаланс.
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:29:35 pm от kati_vm »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #197 -: Април 01, 2015, 14:27:15 pm »
Във връзка с гориня си пост, публикувам и една диаграма, за промените в хормоните през месечния цикъл и растежа на яйцеклетката.
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:51:43 pm от kati_vm »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #198 -: Април 01, 2015, 14:34:06 pm »
Kati, понякога при развитие на повече от един фоликул, може вторият да се спука по време на цикъл,или да е настъпило течение, което да прилича на цикъл. Както писах обаче, това са изключения, но не е и невъзможно. Въпреки, че да - нещата би трябвало да са точна наука, историята познава много изключения :) Аз лично имам позната, която при редовен цикъл, забременя по време на менструация...
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:41:12 pm от lilitu »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #199 -: Април 01, 2015, 14:56:53 pm »
Kati, понякога при развитие на повече от един фоликул, може вторият да се спука по време на цикъл,или да е настъпило течение, което да прилича на цикъл. Както писах обаче, това са изключения, но не е и невъзможно. Въпреки, че да - нещата би трябвало да са точна наука, историята познава много изключения :) Аз лично имам позната, която при редовен цикъл, забременя по време на менструация...
Дори и в този случай не съм съгласна. Този втори фоликул, колко време е преседял, че да се спука в началото на новия цикъл? Той вече не е ставал за нищо по това време, ако изобщо го е имало, тъй като би трябвало до края на цикъла да се е резорбирал от яйчника. Както написах, евентуално е възможно да има ранна овулация, но не от първи ден на новия цикъл. Ще ми е интересно Денис и Марси да си дадат мнението, макар че, дори и те не могат да ме убедят, освен ако не предоставят научен материал, че можеш да имаш ову в 1-2 ри ден от новия месечен цикъл. Има и още нещо, което е хубаво да не се забравя, кръвотечението е страшно враждебна среда за сперматозоидите, те трябва да са били големи герои, че да са оцелели в тази среда и да са стигнали, до яйцеклетката. Доооста фантастично ми изглежда.