0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #680 -: Юни 14, 2016, 17:24:08 pm »
Аз моята бебка я виждах от началото с руси къдрици, беличка с тъмни очи-като татко си :-) После ми бяха казали, че е момче, но аз някак не вярвах и вече три пъти потвърдиха, че е момиченце :-) Сега си чакам къдриците, които сънувах и как се гушка в тати :-)
Извинявам се на момичетата, за разводняването на темата, но знам какво е да имаш нужда някой да те успокои.
SteliNiki, заповядай в темата на бременните :-) :

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51622.0


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #681 -: Юни 14, 2016, 19:55:31 pm »
СтелиНики, не се притеснявай! Слагай си утрогестана, пий но-шпато и си почивай! Не се напрягай, не чисти, готви и каквото друго там си си наумила, вземи си болничен! Просто си лежи, и от леглото до масата или до wc-то, поне седмица-две!
Магнезий не се пие през първия триместър, затова, за спокойствието на матката се изписва но-шпа.
Аз също имах отлепване на сакчето, а сега бебка усилено рита :)
Важното е да си колкото може по-спокойна ( и това е трудно упражнение ;) )
Стискам палци!
Всичко ще бъде наред!


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #682 -: Юни 14, 2016, 23:06:58 pm »
Нямам намерение да правя каквото и да било цял ден лежа и ставам само до wc и пак обратно ... тъпото е че не съм свикнала така да мързелувам но когато се налага няма как а и мъжо ми добре че умее да свърши някоя домакинска работа че тъкмо да ме поглези 😂  и него го съжалявам изморен от работа и да ми щета ама няма как иначе вече нямам никакво зацапване това мисля че е добре ... и аз се извинявам че пиша тези неща в темата за графиките ще се преместя в другата тема ... благодаря за подкрепата 😘😊
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #683 -: Юни 25, 2016, 07:33:21 am »
Здравейте, днес се регистрирах и реших да споделя моята графика на БТ тук, за да попитам за мнение, защото ми е много странна този месец? С мъжа ми искаме бебче и вече втори месец се опитваме, имам един спонтанен аборт преди една година и от тогава чак преди 2 месеца започнахме с опитите! Та ето ми графиката и ще помоля да ми кажете какво мислите, някой имал ли е подобна? Благодаря ви!  :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #684 -: Юни 25, 2016, 09:43:41 am »
Здравейте, днес се регистрирах и реших да споделя моята графика на БТ тук, за да попитам за мнение, защото ми е много странна този месец? С мъжа ми искаме бебче и вече втори месец се опитваме, имам един спонтанен аборт преди една година и от тогава чак преди 2 месеца започнахме с опитите! Та ето ми графиката и ще помоля да ми кажете какво мислите, някой имал ли е подобна? Благодаря ви!  :)
Здравей, въпреки че имаш един по-сериозен спад на температурата, според мен все още не си имала ову. Редовен ли ти е МЦ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #685 -: Юни 25, 2016, 10:50:08 am »
Здравейте, днес се регистрирах и реших да споделя моята графика на БТ тук, за да попитам за мнение, защото ми е много странна този месец? С мъжа ми искаме бебче и вече втори месец се опитваме, имам един спонтанен аборт преди една година и от тогава чак преди 2 месеца започнахме с опитите! Та ето ми графиката и ще помоля да ми кажете какво мислите, някой имал ли е подобна? Благодаря ви!  :)

Според мен О може и да е минала, 17-18ти ден , но може да има повече от един фоликул , поради което температурата да е толкова нестабилна; като цяло и в първата половина на цикъла Т ти е доста висока, което ме навява на мисълта и за задържан от предния цикъл фоликул- тоест не се е пукнал, не е имало О, а станала кистичка( не е страшно-но трябва да се види с УЗИ) , или може да е проблем с жълтото тяло - да не излъчва достатъчно прогестерон. Причини много може да има, ако можеш най-добре да проследиш цикъл с УЗИ - така много неща се изясняват. Стискам палци и успех :)  :goodluck: :bighug:
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 10:53:52 am от lilitu »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #686 -: Юни 25, 2016, 15:07:56 pm »
Здравей, Муки!
Аз не съм компетентна по графиките, но твоята ми прилича на някои мои, а аз мерех БТ орално, което се счита за не особено показателно.
Лилиту ти е дала добър съвет!

Успех!


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #687 -: Юни 25, 2016, 16:25:53 pm »
Ами цикълът ми беше редовен 28-29дни преди аборта, след това не е, варира между 26-32 дни. А иначе ректално измервам базалната температура, тъй като доколкото съм запозната е най точно сутрин по едно и също време преди да стана от леглото. Тъй като бях леко настинала последните 5 дни пиех парацетамол, възможно ли е той да понижава базалната температура? А само да попитам, тъй като не съм запозната и може би въпросът ми е глупав, но какво е УЗИ?  :oops:
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 16:30:07 pm от Muki.Toreto »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #688 -: Юни 25, 2016, 16:32:26 pm »
Ами цикълът ми беше редовен 28-29дни преди аборта, след това не е, варира между 26-32 дни. Тъй като бях леко настинала последните 5 дни пиех парацетамол, възможно ли е той да понижава базалната температура? А само да попитам, тъй като не съм запозната и може би въпросът ми е глупав, но какво е УЗИ?  :oops:
Здравей БТ се влияе изключително много от неразположения, както и всякакви други нетипични състояния на организма. Възможно е поради тази причина, графиката ти да изглежда така. УЗИ е съкращение от "ултразвуково изследване". Може би е добре да направиш такова проследяване, щом МЦ в момента варира. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #689 -: Юни 25, 2016, 19:19:55 pm »
Ами цикълът ми беше редовен 28-29дни преди аборта, след това не е, варира между 26-32 дни. Тъй като бях леко настинала последните 5 дни пиех парацетамол, възможно ли е той да понижава базалната температура? А само да попитам, тъй като не съм запозната и може би въпросът ми е глупав, но какво е УЗИ?  :oops:
Здравей БТ се влияе изключително много от неразположения, както и всякакви други нетипични състояния на организма. Възможно е поради тази причина, графиката ти да изглежда така. УЗИ е съкращение от "ултразвуково изследване". Може би е добре да направиш такова проследяване, щом МЦ в момента варира. Успех!

Благодаря, ще изчакам още седмица, за да видя какво ще стане, както се казва надеждата умира последна!  :bori_002: :balk_600:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #690 -: Юни 25, 2016, 21:55:14 pm »
Стискам палци, аз лично съм показтел,че чудеса стават :))))    :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #691 -: Юни 27, 2016, 16:01:17 pm »
Здравейте,
може ли да ми хвърлите един поглед на графиката. Според мен (а и док мисли така) овулацията ми е минала, само че  се чудим кога точно е била. Според док на 10ти ден. Само че днес на прегледа все още имаше течност в коремната кухина, лигавицата ми е тънка - 7мм, но пък е трислойна и нямаше добре изразено ЖТ - има един голям фоликул, док каза, че ЖТ се различава на УЗ оп обикновен фоликул, този който днес видяхме не приличаше на ЖТ. Та сега се чудя следното - дали е възможно О да е била не на 10ти ден, а примерно вчера и съответно лигавицата дали ще порасне още и този фоликул може ли тепърва да се развие в ЖТ - в смисъл да сме видели днес пукнатия фоликул, който обаче още да не се е оформил като ЖТ.
Допълвам се - ако някой може да ми каже по какво се различава фоликул от ЖТ ще съм му много благодарна! Гледам в нета и не виждам никаква разлика, често пише,че трудно се разграничават
« Последна редакция: Юни 27, 2016, 16:05:38 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #692 -: Юни 27, 2016, 19:54:23 pm »
Лили, на мен Док ми е казвала, че жълтото тяло (спуканият фоликул) няма толкова правилна форма като неспукан фоликул. На мен поне винаги ми ги различава (поне така ми казва, аз няма как да знам, но пък й вярвам).
Много ми харесва повишението на температурата ти, дано нещо хубаво се случи вече. Стискам палци и лигавицата да "понаедрее", за 13-ти ден е тъничка.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #693 -: Юни 27, 2016, 20:38:25 pm »
Лили, основната разлика, освен неправилната форма (защотото и неспукан фоликул може да има неправилна форма) е огнената корона или огнения кръг, който се вижда на УЗИ, когато се мине на доплеров режим. ЖТ се свива веднага след О. Колко ти беше ЖТ?
По принцип за  идеален размер се смята 7-14мм, така че щом имаш и добра структура всичко е наред.

Късмет, момичета :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #694 -: Юни 27, 2016, 20:57:00 pm »
Pav-la днес фоликула беше 12-13 мм, но с хубава кръгла форма. Затова док се чудеше дали е ЖТ защото не приличал на ЖТ, а и не ме гледа с доплер - много странно защо не го провери в такъв режим? И аз го гледах на монитора и го имам на снимка - прилича си на един хубав фоликул. Но на 13ти ден е абсурд да е нормален фоликул защото още на 4ти ден в ЛЯ фоликулите бяха по 7-8 мм. Т.е. за 10 дни няма начин да е пораснал толкова малко. От друга страна имаше течност - т.е. изглежда като да е имало ОВУ. Направо се чувствам като една голяма аномалия :( Разбрахме се с док да пусна прогестерон, обаче как да сметнем 7ми ден след като не се знае кога е била овулацията? Разчитам само на БТ, което не е особено точен метод. Едното предположение е, че О е била на 10ти ден, другото предположение е, че О е била вчера.
Zlateto ако ми е минала О едва ли лигавицата ще стане по-голяма .... все пак тя расте първата половина на цикъла. И мен много ме обнадеждават последните 2 цикъла - БТ ми е толкова хубава първата половина, ФСХ ми е прекрасно, нямам задържани фоликули ... толкова малко ми е нужно, за да успея....


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #695 -: Юни 27, 2016, 21:16:55 pm »
Според мен е била преди  1-2 дена. , защото до пика след една седмица стига до 20мм. Ако искаш да си сигурна пусни прогестерон в събота, а ако е много нисък, пусни и в понеделник, за да го видиш дали пада или се е повишил. Аз поне така бих направила. Дано да се случат нещата, пожелавам ти го от сърце.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #696 -: Юни 27, 2016, 21:38:26 pm »
благодаря за съвета Pav-la, май така и ще направя - да проследя прогестерона. Тъкмо сега четох едно изказване на Marsi, че лекарите трудно различавали фоликул от ЖТ. Вероятно е още по-трудно ако О е била скоро и Жт не се е оформило. Остава ми притеснението за тънката лигавица - преди не съм имала проблем с лигавицата, сега и това се добави към списъка.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #697 -: Юни 27, 2016, 21:40:07 pm »
Lillibell, разликата между фоликул и ЖТ е трудно различима, без проследяване на фоликулите. Разликата е, че формата на фоликула е кръгла и повърхността сравнително гладка, а при ЖТ- тоест спукан фоликул, при който е изтекла течността и се е отделила яйцеклетката( тоест настъпила е О) , формата става неправилно, нагъната/нагръчкана. Но не е толкова явно, Може да се определи само,ако е следен конкретният фоликул, нарастването му и съответно спукването му- тогава фоликулът намалява размера си, превръща се в жълто тяло и преди новия цикъл изчезва. Но ако не е следен е много трудно да се определи дали е настъпила О. Това, че има течност означава че О е минала. Течност може да има до няколко дни след О. Тоест О може да е била и на 10ти ден. Това че Т ти се покачва още веднъж на 13ти ден е напълно нормално, тъй като БТ расте първите 3-4 дни и после остава висока. Този голям фоликул, за който се чудиш - ако е минала вече О на 10ти ден, той надали ще се спука, защото след О започват да доминират други хормони, които ще подтиснат развитието на нов фоликул и съответно нова О. Другият вариант е този фоликул да е жълтото тяло от спукания :bighug: фоликул. То прсто ще намалява постепенно, излъчвайки прогестерон и ще изчезне преди новия цикъл. Пак казвам, ако не е следено, само докторът ти може евентуално да прецени. Според мен О е била на 10ти ден и стискам силно палци :))
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #698 -: Юни 28, 2016, 09:56:07 am »
lilitu благодаря за коментара, малко се успокоих. Според мен наистина това е ЖТ, макар че е малко нестандартно - в смисъл изглежда кръгло, а не нагръчкано и с неправилна форма. Ще пусна петък един прогестерон, за да видим какво става


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #699 -: Юли 01, 2016, 11:30:05 am »
Здравейте момичета,
Ето и моята графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
На стимулиран цикъл съм с Фемара.Цикълът ми е 30 дни.На 12ти ден фоликула беше около 18 мм,на 20 ти ден беше спукан ,лигавицата беше 15 мм.Според вас кога е била овулацията