0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #660 -: Юни 03, 2016, 14:44:54 pm »
Каза че фолукула е 6мм всъщност в деня в който ми се засили М ако е задържан от преден месец не трябва ли да е по голям а може би понеже ми зацапва 4 дни аз и обясних и че деня в който отидох при нея М се засилва и сега си ми е нормакен цикъл оф май не обясних правилно всъщност с две думи и казах зацаова ми 4 дни и днес ми е 5 ден в който се засилва а тя ми заяви че св брои от първи ден на зацапването се брояло и сега се замискям че всъщност все едно ми върви общо около 10 дни ужас май не ги е пуснала правилно и сега стана че 100 лв. отидоха на вятъра
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #661 -: Юни 03, 2016, 17:47:39 pm »
viliana87, не се притеснявай, не мисля че е направена голяма грешка и едва ли не всичко е отишло на вятъра!
Хормоните, които се пускат в конкретен ден от цикъла са ФСХ, ЛХ, Естрадиол, а останалите (не знам точно какво си изследвала, но от написаното в предния пост, предполагам още Пролактин, ТСХ, ФТ4, ТАТ и МАТ, глюкоза + инсулин) не са обвързани с ден от цикъла. А ако има стойност, която е притеснителна, обикновено се налага да се повтори, да се проследи.....
За ФСХ, ЛХ и Естрадиол  препоръката е да се изследват на 3-5 ден от цикъла, но по-добре е в началото (на 3-ти).
Аз отивах на 2-3 ден на преглед и тези хормони се е случвало да изследвам както на 2-ри, така и на 3-ти ден.

Размерът на фоликула, който си написала, отговаря за началото на цикъла.
Според мен излишно се притесняваш за тези хормони, напиши резултатите като излязат.
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 17:49:54 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #662 -: Юни 03, 2016, 18:00:54 pm »
Благодаря Марси да точно тези хормони са пуснати всички който си написала но за мое успокоение реших да ме погледне и друг специалист от Варна в други постове исках мнение и ми казаха за Александров е от седмица мъчение успях да се запиша за утре (много трудно с малко връзки ) но някак си ми олекна малко че ще ме погледне и той след прегледа ще пиша :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #663 -: Юни 03, 2016, 18:10:56 pm »
viliana87, успех, и пиши!  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #664 -: Юни 04, 2016, 14:57:47 pm »
Момичета здравейте не успях да се срещна с Александров но успях да се срещна с Кисьов който е в неговия екип и на 13 ми предстои цветна снимка , спермограма , изследване за хламиди, УЗ като ще се обърне голями внимание и на шийката Марси след тези неща можели ли да ми пратиш линк за момичета които са правели или им предстои благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #665 -: Юни 04, 2016, 15:29:12 pm »
Здравей viliana87 аз правих цветна снимка и всички други изследвания в АГ Варна но при доц.Ковачев.Няма страшно за цветната снимка с местна упойка е има за минути малко неприятно усещане като минава контраста по тръбите но се търпи.При мен всичко беше напред с тръбите проходими са,спермограмата ни я прави пак Ковачев и тя е супер.Сега ми предстой инсеминация като ми дойде цикъла като цяло съм много доволна от екипа и отношението им.Ако имаш някакви въпроси ми пиши на лична.Успех.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #666 -: Юни 04, 2016, 15:50:47 pm »
Viliana87, не изчетох всичко назад, но исках да ти кажа, че и аз съм ходила при Кисьов, той ми прави цветната снимка и всичко беше наред. Внимателен е и общителен.


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #667 -: Юни 04, 2016, 17:10:33 pm »
Благодаря ви за успокоението ще пиша в последствие какво се случва
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #668 -: Юни 06, 2016, 13:10:08 pm »
Момичета, какво мислите за графиката ми този месец? Според вас О кога е била? Питам от гледна точка на това, че не знам след прегнила колко време да броя - 36 или 48 часа? Нещо не ми съвпада с покачването на БТ  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #669 -: Юни 06, 2016, 15:34:00 pm »
Момичета здравейте не успях да се срещна с Александров но успях да се срещна с Кисьов който е в неговия екип и на 13 ми предстои цветна снимка , спермограма , изследване за хламиди, УЗ като ще се обърне голями внимание и на шийката
Марси след тези неща можели ли да ми пратиш линк за момичета които са правели или им предстои благодаря

viliana87, аз съм правила два пъти цветна снимка на тръбите, първата без упойка, втората с краткотрайна пълна упойка. Имаше болка първия път, но се изтърпява, при втората нищо не усетих, доколкото разбирам в АГ Варна я правят с местна упойка, не се притеснявай за изследването.
В тази тема съм писала по-подробно за моите снимки на тръбите:
Цветна снимка
Ето и още една тема, може би ще намериш полезна информация:
Цветна снимка и хидротубация
Желая ти лека манипулация, дано всичко е наред с тръбите!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #670 -: Юни 06, 2016, 16:08:42 pm »
Момичета, какво мислите за графиката ми този месец? Според вас О кога е била? Питам от гледна точка на това, че не знам след прегнила колко време да броя - 36 или 48 часа? Нещо не ми съвпада с покачването на БТ  :?

lilibell, според мен добре се е повишила температурата след Прегнила, предполагаема овулация 13-14 ден от МЦ.

Това е цитат от блога на д-р Щерев, става въпрос за инсеминация, но тъй като са коментирани часовете, в които се очаква овулация след поставянето на Прегнил, предполагам ще ти е интересно да прочетеш:
"......
2. Инсеминацията се прави обикновено 12-36 часа след поставянето на Pregnyl.
Pregnyl “таймира ” овулацията 40 часа +/- 6 часа след приложението му. Овулацията с пукването на фоликула и излизането на яйцеклетката от него трябва да завари капацитирани сперматозоиди в края на маточните тръби. Затова инсеминацията се прави около времето за овулация или малко преди това. Понякога обстоятелствата налагат да се прави обаче инсеминация след констатиране на овулацията."
http://www.atanas-shterev.com/?p=424

Успех, lilibell!

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #671 -: Юни 06, 2016, 16:23:11 pm »
Огромно Благодаря Марси
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #672 -: Юни 06, 2016, 16:44:01 pm »
благодаря Марси. На мен притеснението ми е, че правихме секс вечерта на 13ти и се притеснявам ако О е била на 14ти и по-късно дали вече не става твърде много време. Знаех си, че трябваше да си дадем още малко зор и да доведем нещата до край ... но се отчаях като спряхме процедурата и сега ще се ядосвам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #673 -: Юни 06, 2016, 20:16:12 pm »
lilibell, съвсем навреме сте сложили сърчицето :)
Сперматозоидите в подходяща среда преживеят 2-3 дни, може и повече, ако партньорът е с добри спермални показатели. Затова се смята, че е добре да са там и да чакат спукването на фоликула, тъй като яйцеклетката има по-кратка преживяемост (12- 24 часа след овулация).
Успех ти желая!

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #674 -: Юни 14, 2016, 12:24:46 pm »
Марси незнам къде да попитам но днес ходихме на преглед по спешност защото получих кафяво течение а съм в 7 седмица и доктора каза че бебчо си е живо даже пак чухме дърчицето уж всичко с него е добре но леко ми била отлепена плацентата и ми изписа утрогестан вагинални сутрин и вечер по 2 хапенца , но шпа и витамините които си пия от самото начало ... та въпроса ми е трябва ли още нещо да ми изпише за това отлепване и дали като се лекува после плацентата се възстановява 😞 ...доста съм притеснена
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #675 -: Юни 14, 2016, 12:32:13 pm »
В толкова ранни седмици няма още формирана плацента, вероятно става дума за частично отлепен плоден сак - спазвай си терапията и почивай повече, при такива случай лекарите препоръчват лежане. Такова отлепване се уплътнява чак след образуване на плацентата, а иначе казано 14-16 седмица, прогестероновата терапия иначе казано утрогестана помага, както и но-шпа, което се изписва за успокояване на матката, лежи и почивай без резки движения и само ходене до тоалетна.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #676 -: Юни 14, 2016, 12:42:53 pm »
Марси незнам къде да попитам но днес ходихме на преглед по спешност защото получих кафяво течение а съм в 7 седмица и доктора каза че бебчо си е живо даже пак чухме дърчицето уж всичко с него е добре но леко ми била отлепена плацентата и ми изписа утрогестан вагинални сутрин и вечер по 2 хапенца , но шпа и витамините които си пия от самото начало ... та въпроса ми е трябва ли още нещо да ми изпише за това отлепване и дали като се лекува после плацентата се възстановява 😞 ...доста съм притеснена
На мен ми се случи същото в същите седмици, като теб. Лежах повече, почивах си и не се напрягах, единствената разлика е, че ми казаха Утрогестан-а да го пия, а да не го слагам и от него ми ставаше лошо в комбинация с но-шпа, което сваля и кръвното се трупясвах и спях през повечето време. Така че просто спазвай указанията и не се тревожи. На много бременни се случва, макар да не е никак приятно!


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #677 -: Юни 14, 2016, 13:44:57 pm »
Благодаря ви много а доктора ми каза че след седмица всичко щяло да е както преди ... дано да е прав а това отлепване опасно ли е за ембриона ...възможно ли е да го изгубя 😞 ... а но шпа наистина сваля кръвното защото моето вече е 68/40 доста ниско ... в други форуми пишат че пиели и магнезий мен това ме притеснява ... и от какво се е получило това отлепване
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #678 -: Юни 14, 2016, 16:48:29 pm »
Аз пия магнезий от скоро, някъде от началото на 6ти месец, но не редовно, по принцип не обичам да пия никакви лекарства и голям зор видях в началото на бременността с витамини, но-шпа и утрогестан. Та, магнезия на мен ми е изписан, за да се потиснат подготвителните контракции, които вече имам, също и ми се схващат прасците вечерно време. Това отлепване се възстановява, мисля, че за около седмица, но понеже много време чакахме за бебка и е много желана аз си лежах 2 седмици. Опитай се да бъдеш максимално спокойна и си почивай. Както казах - на много бременни им се случва. Аз и ти сме били с кафеникаво зацапване, а моя приятелка направо си изкърви, но днес вече се радваме на един здрав и прекрасен Коколин :) (Калоян)


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #679 -: Юни 14, 2016, 16:56:17 pm »
Много благодаря за подкрепата хубавото е че моето течение беше само две - три капчици кафеникаво петънца и съм нямала никакви болки ... мисля позитивно и усещам че ще имам едно пухкаво момиченце със сини очи 😃... моля се да се оправи бързо сакчето...и нашето бебче е много желано и доста време правихме опити докато стане затова и аз ще си лежа повече време 😘