0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
  Здравейте, мили момичета!

Първо, да се извиня, че аз отварям темата, но все някой трябва да го направи, нали? Второ, пускам я тук, защото има шанс да я видят повече хора, макар че по принцип  темата за врабчето Рошко е в подфорума “Нашите деца“, където може и по-късно да се премести, както преценят модераторите, но нека да се изясним най-напред.

По същество. Тези от вас, които следят врабчето Рошко и неговите истории, знаят, че той приключи с тази си дейност, поне за сега. Обаче от нас зависи. Рошко разказва доста продължително и увлекателно за различните градове по света и у нас. Изглежда започна да му омръзва тази тема и реши да си почине, което е чудесно, защото можем да му помогнем да се ориентира накъде да поеме през тази година.

За тези от вас, които не са в течение, ето тук могат да прочетат как го създавахме Рошко:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50663.0

А тук можете да видите и публикациите във Фейсбук:

https://www.facebook.com/VrabecaRoshko?fref=ts

Последното писмо на Рошко даже беше озаглавено „Златните правила на Рошко“, което означава, че той се взема на сериозно и някак си даже институциализирано. Браво на него! :D
Какво ще кажете да разширим дейността на Рошко, за да е отворено участието за повече хора?

Например можем да превърнем дейността му в образователна – нещо като „Училището на Рошко“. Как си го представям това нещо? Всеки от нас има различни професии, хобита, интереси, увлечения, страсти пагубни и градивни. Например някои са добри във фотографията, други готвят отлично, трети обичат цветята, а четвърти са луди по спорта (не съм аз!), пети са лекари, шести са учители, седми са банкери и едно безкрайно т.н.  При добро желание от ваша страна всяка една от тези дейности може да се представи като урок/уроче до две-три странички, популярен стил, с някоя и друга картинка, която да илюстрира дейността и  - готово!

 Да си представим, че аз обичам фотографията – накратко в рамките на две-три странички се вживейте в ролята на учител по фотография, ама не скучен и досаден учител, и представете фотографията за детското мозъче и съзнание. Какво от тази дейност би му било интересно на детето, някои факти, снимки и т.н. Урокът е готов. Да не забравяме, че проектът е за деца, но те са на различни възрасти.

Моля, напишете какво мислите по въпроса! И най-важното търсят се кандидати – реални и със сериозни намерения, хора, които могат да спазват срокове, за да не спира потокът. Нека да направим един примерен списък с желаещи коя точно дейност биха искали да представят. Може примерно по един човек на месец да е, да не са по двама, за да не се изнервяме и подканяме постоянно. Проектът е безсрочен, така че на всеки ще му дойде редът. Обещавам и аз да напиша нещо, някъде към края на годината.

В училището на Рошко могат да участват всички, без значение на каква възраст сте, полът не ни интересува, не е важно и дали вече сте родители, или се стремите да станете такива.

От политика,  управление на държавата и злободневие е повече от ясно, че всички сме спецове. Моля, участвайте в нещо красиво! Това е вашият шанс!

Координатор на проекта за Рошко е Маги – magi_st.

Поздрави! :D


февруари - Руми - ски - изпратено
март - 47 Smiles - Перу
април - Dodich - небесни тела
май- Stoeka - азбука
юни - Руми - тенис
юли - маги_ст-Белоградчишки скали и Магурата
август - 47 Smiles - български народни танци и носии
септември - нимика -  хляба
октомври - Руми - футбол
ноември - blue_sky - музика
декември - Далинда - чудесата на Коледа

 
« Последна редакция: Май 23, 2015, 16:43:42 pm от magi_st »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #1 -: Януари 30, 2015, 15:03:20 pm »
Дива Роза, виждам това чак днес :) и ме трогна.Макар Моника да е още много малка, аз истински харесвам тази наша инициатива.

Момичета, всяка една от вас може да седне и да драсне една страничка с информация представена на детски език, за някой град или за нещо което я е впечатлило.На децата малко им трябва.Като добваим и няколко снимки става разкошен материал за Рошко!

Помислете, ще съм благодарна ако продължим с тази прекрасна идея!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #2 -: Януари 30, 2015, 15:18:40 pm »
С удоволствие бих се включила. Митко тепърва открива света и задава много въпроси, вълнува се от всичко ново. И на двамата ще ни бъде интересно да участваме. Не мога да кажа категорично с каква тема ще се включа, но докато сформираме група ще подбера нещо, което се надявам да е  интересно за децата. :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #3 -: Януари 30, 2015, 16:12:42 pm »
Аз бих се включила с удоволствие :) Темата за спорта ме влече :)



   La vita è bella
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #4 -: Януари 30, 2015, 17:46:11 pm »
Маги, не си спомням за Виена имаше ли писмо? Може Хайделберг ако ви е интересен и вися с едно писмо за Париж :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #5 -: Януари 30, 2015, 19:38:16 pm »
Много, ама много се радвам, че има желаещи :) Вярвам, че ще сформираме хубав екип и ще запълним новата година с писма от Рошко!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #6 -: Януари 30, 2015, 20:11:40 pm »
Момичета, браво на вас! :D

Въпросът стои така - ще има ли живот този симпатичен образ Рошко, или няма да има? Малко е жестоко, но това е животът. Той ще живее в детските глави и въображение, докато ние поддържаме живота му. Така че - включвайте се смело! Знанията са от енциклопедичен характер - кой каквото го душа влече! Музика, песни, плетки, котки, други по-едри животни, растения, космос, градове и села - всичко! Оформете го, както си искате. Но поне две странички всеки е способен да напише!

Помислете си какво на вас ви е интересно, не е спешна работата, но все пак, като си помислите си и напишете тук темичката, за да се оформи списък!

Не преувеличавам, като казвам, че ние все още го споменаваме това птиче!

Хайде, мами врабки, поемете си въздух и политайте! :D


 
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #7 -: Януари 30, 2015, 22:48:14 pm »
Цял ден ми стои отворен прозорецът на тази тема, за да не забравя да се запиша и аз, но сега сколасвам да си напиша поста  :lol:

Мога да напиша нещо за любимото ми Перу от чуждите дестинации или за глинените къщички в Омая или и за двете.
Ще попрочета предишните пътешествения на врабчето, за да се ориентирам в стила и оформлението :)
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #8 -: Януари 31, 2015, 15:08:26 pm »
Аз също мога да се включа с някои от местата, на които съм била и не е писано до сега.
За хоби също бих могла да пиша, но ще помисля повече, че там ми се струва по-отговорно, от гледна точка да е написано така, че да събуди интерес у детето.

Все пак Рошко ми е брат, трябва да го подкрепя  :lol: Дет' се вика една майка ни е снасяла  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 15:10:27 pm от Врабчо »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #9 -: Януари 31, 2015, 15:13:06 pm »
Интересувам се от астрономия и бих написала нещо за космоса и небесните тела. Мога да се включа и с тема за Мексико и тамошните индиански племена. :)

П.С. За първото вече имам идея.  :wink:
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #10 -: Януари 31, 2015, 15:16:22 pm »
Това са страхотни идеи.Нали си представяте едно дете с какъв интерес ще слуша разказ за индианци, небесни тела, за далечни страни ато Мексико и Перу или за красивия град на любовта Париж?

Наистина много благодаря на всеки отзовал се!

Нека да са по едно на месец писмата.Аз мога да пиша за някой град или за двете котки който живеят в къщи :) и техните навици.Можем да пишем и за някакви интересни обичаи който предстоят.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2015, 05:37:25 am »
Много, много щастлива съм от факта, че Рощко ще бъде!

Дива Роза, Маги, момичета, ще бъда с вас!
Ще имам чисто физически след около седмица възможност да пиша повече,
а до тогава ще си мисля идея - тема с която да се включа.

Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2015, 21:25:52 pm »
И аз мисля, че имам какво да разкажа от името на Рошко.  :)

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2015, 22:51:55 pm »
Сега виждам темата.
Аз много отдавна казах, че искаю да продължава историята на Рошко.И преди се включих в инциативата. И сега с огромно желание пак ще го направя. Хоби ми е астрономията (а и една от професиите ми, нищо че сега го работя банкер), археология, подводен свят. Има толкова неща за коитп да разкажем на децата.
Нека са по едно писмо на месец, да предлагаме различни жанрове един след друг. Може и да завършваме писмото с някаква загадка, която ще разкрием в следвщото писмо.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2015, 21:54:04 pm »
Помислих за темата за спорта и мога да напиша три писъмца:

През февруари - за ски и Банско, защото в края на Месеца има стартове от световната купа в Банско. Това е голямо събитие за българските ски

През май - за тенис и Париж, защото тогава е турнира от големия шлем Ролан Гарос в Париж. Ще стискаме и палци за българската звезда Григор Димитров естествено

През октомври - за футбол и Шампионска лига. Дано имаме пак български отбор

Ако ви звучи ОК, другата седмица може да напиша за ските



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2015, 10:15:53 am »
Момичета, ще правим ли организация за писмата? Вече имаме десетина ентусиасти, може би като начало е добре. Бих могла да помогна с координация - да поддържам списък с адреси, график на писмата по хора и теми.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2015, 19:37:35 pm »
Додич, наистина вече има достатъчно хора за цялата година, едно писмо на месец. Всеки друг, който желае да се включи по-нататък, е повече от добре дошъл обаче!!

Надяваме се Маги magi_st да се включи в темата, защото тя организира досега тази дейност.

Доколкото помня обаче, се реши всичко вече да се качва онлайн и оттам желаещите да си ги разпечатват, да ги слагат в плик и да ги представят пред децата като получени по пощата писма. Идеята беше да се спестят пощенските разходи, а и да са по-достъпни за всички.

Момичета, много интересни теми сте предложили, енциклопедично ще представят живота в неговата цялост и разнообразие! Освен това има и хора, които все още мислят, така че ще се увеличат. Обаче понеже имаме и желаещ да пише за месец март, да се надяваме, че Маги ще се включи, за да му даде зелена светлина да почва да пише, какви срокове, кога горе-долу ще се публикува и т.н. Маги има опит в това досега.

Сетих се и нещо друго. Какво ще кажете малко да се промени самата шапка/адрес на Рошко във Фейсбук, защото старата рамка ще му е малко тясна вече, той няма да пише само за градове и села.

Например нещо като: "Пътешествията на врабчето Рошко в света на знанията" и на мястото на името на потребителя да се сложи: "Училището на Рошко".

Какво мислите за това?

Давайте да почваме!

Залудо работи, залудо не стой!  :D
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2015, 19:47:15 pm »
Нека Руми, пише първото писмо за февруари и го изпрати на пощата, аз ще го кача във фейса.Ще направя нов раздел за Рошко в страничката му.

Довечера ще доразпределя месеците и кой, кога за какво.

Продължаваме!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2015, 20:54:54 pm »
Мен ако може към есента и за каквото решите.
Само без спорт моля, най-слабото ми място  :x е.
Ох, пак започваме и много се вълнувам.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2015, 21:59:49 pm »
Така, аз ще подредя отдолу месеците и кой за какво ще пише, моля ви ще изчакам до края на седмицата да кажете кой месец ви е удобен и за какво ще пишете, аз ще се наместя според вас с нещо.

февруари - Руми - ски
март - 47 Smiles - Перу
април - Dodich - небесни тела
май- Stoeka - азбука
юни - Руми - тенис
юли - ?
август - ?
септември - ?
октомври - Руми - футбол
ноември - ?
декември - ?

Щото после аз ще ви намествам :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 21:59:31 pm от magi_st »

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2015, 22:10:30 pm »
Март Перу? или трябва да е хоби?
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2015, 22:30:11 pm »
За май месец. Исках по късно да пиша, че с Мария не ми остава много време. Но понеже искам да разкажа зс създаването на българската азбука. А на 24.05 се чества Деня на славянската писменост и култура.
Ще започна отсега да мисля и ще се справя.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 22:41:19 pm от stoeka71 »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2015, 23:27:40 pm »
Април - небесни тела и съзвездия ... Много ми се искаше реални писма отделно от качването в интернет.  :oops:

П.С.: Може в края на февруари (отделно от писмото на Руми за ските) да има и писмо за историята на мартеничките. Бих могла да напиша нещичко. :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 00:55:57 am от Dodich »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2015, 23:31:07 pm »
Усмивки само вмъкни за инките вътре :)

Ще ви допълвам после, имам си таласъм  :lol:

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2015, 23:32:59 pm »
За май месец. Исках по късно да пиша, че с Мария не ми остава много време. Но понеже искам да разкажа зс създаването на българската азбука. А на 24.05 се чества Деня на славянската писменост и култура.
Ще започна отсега да мисля и ще се справя.

С удоволствие отстъпвам май :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2015, 23:51:41 pm »
Аз съм по музиката. Нямам претенции кога.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2015, 14:24:52 pm »
П.С.: Може в края на февруари (отделно от писмото на Руми за ските) да има и писмо за историята на мартеничките. Бих могла да напиша нещичко. :)

Додич, ще вмъкнем и в края на февруари едно за мартеничките пиши го  и пращай :)

Руми, кажи кога е в Англия Уимбълдън?Да пишеш тогава за тениса.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2015, 14:29:07 pm »
Уимбълдън е юни. Тогава мога да пиша за тениса :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2015, 14:36:42 pm »
Супер!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2015, 14:47:45 pm »
Май писах не където трябва ..., но,

Убийте ме, сега виждам изобщо тази тема  :oops:.

Аз мога да пиша, такава е и професията ми все пак, ще се запозная с материалите подробно, на бързо схванах за какво иде реч - чудесно е!!!

Ако нямате против, мога да пиша редовно.  :) Като любознателна дева се интересувам от много неща, така че, теми - бол!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2015, 21:53:52 pm »
Усмивки само вмъкни за инките вътре :)
Любимото ми е как инките по време на празници са изваждали мумиите и са ги разхождали из площада  :lol: Но споко няма да ги плаша децата  :lol:
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2015, 22:04:03 pm »
Допълних желаещите, ще допълвам още, само си напишете месец и за какво ще пишете.

После ще добавя всичко в първия пост.


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2015, 22:29:13 pm »
Усмивки само вмъкни за инките вътре :)
Любимото ми е как инките по време на празници са изваждали мумиите и са ги разхождали из площада  :lol: Но споко няма да ги плаша децата  :lol:

Хаха, аз може да напиша после и за жертвоприношенията на ацтеките и напълно ще загубим детската аудитория.  :lol:

Едно процедурно питане: пращам текста на писмото в doc формат и отделно файлове с картинки на адреса на Зачатие zachatie@gmail.com за качване в страничката на Рошко, нали така?
Писмото, което ще пусна в нашата кутия за Митко, ще го накипря директно за разпечатване. Бих могла да го кача и тук или да го пратя на лично съобщение на желаещите, за да не се занимавате с оформление.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2015, 13:09:33 pm »
Додич точно така.Не ги качваме тук, за да има движение за фейсбук страницата ни, че после труда ми отива на кино ;)
Само пишете тук, като изпратите писмото, че не проверявам пощата аз всеки ден и да знам да го дръпна.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2015, 17:52:58 pm »
Изпратих на zachatie@gmail.com писъмцето на Рошко на тема ски. Дано съм се справила :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2015, 21:53:48 pm »
Утре ще има Рошко във фейса :) Ще пусна линк тук.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #36 -: Февруари 12, 2015, 10:54:05 am »
Момичета, знам че аудиторията на Рошко е в най-различна възраст, но горе-долу някакъв диапазон може ли да ми кажете? Например 3-8 г.?

Също спомняте ли си кое/кои от писмата са предизвикали най-голям фурор сред децата? Няма да имам възможност да изчета всички, а искам да се ориентирам кой стил им е задържал интереса. Страх ме е да не стане много сухарско и само да се разсейват по време на четенето  :lol:
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 10:57:13 am от 47 Smiles »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #38 -: Февруари 12, 2015, 13:48:31 pm »
Чудесно писмо, балгодаря Рошко (Руми)! :) Ще докладвам както го прочетем у дома.  :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #39 -: Февруари 24, 2015, 22:17:06 pm »
Пуснах писмото за мартеничките. :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2015, 21:57:04 pm »
Мисля с писмото за мартеничките да запозная моя мъник с Рошко :) Мисля, че ще е интересно, защото той няма представа нито за хартиено писмо, нито за мартеничките. Ще направя снимки и ще покажа малкия читател. Нямам търпение :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #42 -: Февруари 28, 2015, 19:58:41 pm »
Веднага споделям любознателна физиономия на Мони докато четем за мартеничките :)

Благодаря за чудесното писъмце :)



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2015, 20:44:39 pm »
Руми, голям чаровник е!  :P
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #44 -: Март 16, 2015, 10:19:22 am »
Влизам само да кажа, че утре ще изпратя мартенското писмо от Рошко за Перу (да не помислите, че съм забравила  :lol:). Готово е. Само трябва да го проверя още веднъж за грешки и да подбера снимките.  :D
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #45 -: Март 17, 2015, 09:15:36 am »
Писмото от Рошко за Перу е "излъчено и пътува" (както ми казва една моя клиентка като ми прати мейл  :lol:)!
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #47 -: Март 19, 2015, 13:53:14 pm »
Браво, 47 Smiles :) Страхотно писмо. Чак на мен ми беше интересно



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #48 -: Март 19, 2015, 21:42:36 pm »
Мерси, Руми  :P

Маги, аз мога да се включа още с моето хоби - българските народни танци (и носии евентуално) и/или с други две екзотични дестинации - Тайланд и Камбоджа, както и с някои от любимите ми забележителности в България - Белоградчишките скали, Мелник и околностите, Двореца и ботаническата градина в Балчик.
Само ми кажи кое би било интересно и за кога да го подготвя.  :P
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #49 -: Април 05, 2015, 01:07:10 am »
Пуснах космическото писмо.  :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #50 -: Април 05, 2015, 17:20:37 pm »
Маги, аз. Кога точно искате да пиша и за град ли да е или за музика (може би класическа музика и музикални инструменти)? Ще си отбележа в тефтера, за да не се налага да ме подсещате.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #51 -: Април 06, 2015, 12:13:21 pm »
Момичета, докато пишех априлското писмо си мислех, че би било хубаво ако писмата на Рошко бъдат издадени на книжка и приходите от нея да са за каузата на Зачатие. Могат да се сложат рисунки на нашите деца и лични снимки от дестинациите на Рошко. Ако идеята ви се струва добра и особено хората с опит нека споделят. 
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #52 -: Април 06, 2015, 16:13:52 pm »
На мен ми харесва идеята, за другото ДРЗ ще е готова а после ще си има и продължение.
Само някой да не иска от нас които писахме да не търси авторски права.
Ако сте съгласни спонсори ли ще търсим за издаването и как ще се процедира със снимките?
Моите част са лични, но други свалени от нета
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #53 -: Април 06, 2015, 16:35:08 pm »
Ако някой от списващите има пряк опит с издателството нека помага. Има вече достатъчно писма. Ще се наложи редакция (граматическа, правопис), може би имаме филолози, които да дадат рамо? Не е задължително към всяко писмо да има снимки. Можем да подберем лични фотографии, подходящи рисунки на децата.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #54 -: Април 16, 2015, 10:19:43 am »
Мечтата ни е да направим книжка, ще е страхотна и развлекателна според нас.

Ето новото писмо https://www.facebook.com/notes/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B0/868826686492696

Юли, август и септември трябва да запълним.Аз си заплювам юли и ще пиша за Белоградчишките скали и Магурата, че съм ходила там.Усмивки благодаря че ме подсети :) крада ти го.

Блу, Усмивки вижте на коя в кой месец и е удобно да пише и за какво и само ми драснете тук да добавя в първия пост.Така ще имаме до октомври писма.Надявам се междувременно да има и други желаещи.
« Последна редакция: Април 16, 2015, 10:23:53 am от magi_st »

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #55 -: Април 16, 2015, 10:47:02 am »
ОК
Взимам август с Мелник и околностите (май българските танци и носии ще са скучни).
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #56 -: Април 16, 2015, 11:04:13 am »
Блу, музиката мисля ще е много интересна за децата.

Усмивки, защо да са скучни напротив мисла че ще име интересно на децата.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #57 -: Април 16, 2015, 12:15:37 pm »
Аз искам  да се  включва за свободен месец - септември ли е наред ?
- предлагам ,ако мислите , че ще е интересна темата -за  Как се прави Хляба - от зрънцето през мелницата    и хлебозавода до магазина ? 
Имам и професинален поглед  на нещата  , и е по-интересна от другата ми счетоводна работа.

Имаме една книжка за селското стопанство -за   реколтата , как се жъне   и сее , мели -на Калоян му е много интересна  . И за млякото -как се дои, вози до  млекопреработвателните предприятия и преработва .И за това ми хрумна  тази тема. Ако не-кажете друга .
« Последна редакция: Април 16, 2015, 12:17:49 pm от nimika »


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #58 -: Април 16, 2015, 13:59:13 pm »
Я да попитам майките на първокласниците - как представят на децата създателите на азбуката. В смисъл, аз почнах да пиша за азбуката. Но се видях в чудо от мнения, спорове за това кои е написал кирилицата. За глаголицата ОК знае се. Искам да се доближа максимално до учебния материал, а нямам пОзнати с първокласници.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #59 -: Май 13, 2015, 22:31:11 pm »
Запишете ме за  септември  -с темата "От зрънцето до Хляба "  -да си знам от сега реда   :oops:


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #61 -: Май 22, 2015, 14:58:29 pm »
Жалко, че не е останал текста с името на Рошко на глаголица. Да пратя ли файл само с изображението на глаголица да го добавим?
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #62 -: Май 22, 2015, 16:03:08 pm »
Здравейте момичета.
Много интересна кауза има тук,мисля и аз да се включа.
Тъй като съм родена в навечерието на Коледа преди мноооого години,бих искала да си заплюя месец декември и да разкажа за вълшебствата,чудесата,снега и естествено за онзи белобрад старец,когото и аз очаквам в нощта срещу Рождество Христово.
Все още нямам дете,но имам племенници които ще помагат.Пък знам ли,до тогава може да е станало чудото.Нали на Коледа стават чудеса!

Ако идеята ми се одобравя,моля някой да ми пише на ЛС как трябва да действам след като съм готова с писмото.



*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #63 -: Май 23, 2015, 11:03:51 am »
Стоека, пращай.Много ми е трудно да вадя от текста картинка в присъствието на малката.Научи се да рестартира компа.Така че всичко ми пращайте направо на пощата.

За декември ще те запиша проблем няма, сега да запълним и другите дупки и сме супер.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #64 -: Май 23, 2015, 11:12:21 am »
Magi_st, не се ли запълниха дупките? Може ли да пуснеш актуален списък, мерси :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #65 -: Май 23, 2015, 11:22:42 am »
В първия пост най-отдолу ги запълвам.Ако съм пропуснала някой свиркайте.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #66 -: Май 23, 2015, 12:01:05 pm »
В първия пост най-отдолу ги запълвам.Ако съм пропуснала някой свиркайте.
Да, има пропуски, за себе си мога да кажа - август (Мелник и околностите или Българските народни танци и носии - гласувайте, за кое от двете да пиша).
За юли си се записала ти с Белоградчишките склади и Магурата  :lol:
Блу се беше заявила за музиката май, но не беше посочила месец.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #67 -: Май 23, 2015, 15:00:52 pm »
Леле за бой съм.Ще допълня като приспя зверо. :)

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #68 -: Май 23, 2015, 16:04:41 pm »
И двете с Маги сме големи шматки. Ти чакай, Маги, аз да ти напомня за нещо!

Кой месец да пиша?

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #69 -: Май 23, 2015, 16:42:22 pm »
Деси, остана ноември и запълнихме годината.Браво на нас.Сега ще почнем да мислим за догодина.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #70 -: Юни 08, 2015, 10:39:12 am »
момичета , как е най-удачно да се принтират писмата  от Рошко - чужденката ми е за картинките  - поставяте ги някъде между текста ли ? Черно бяло разпечатване изглеждат ли добре ? Ние ще започнем  с Космоса предполагам. Днес трябва да успея да разпечатам едно писмо, че Калоян е много заинтригуван .


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #71 -: Юни 08, 2015, 13:56:44 pm »
Аз слагам в Уърд, намествам снимките до текста за тях и печатам цветно.Става хем красиво, хем нагледно.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #72 -: Юни 08, 2015, 19:14:48 pm »
Догодина ме имайте впредвид:)
Отсега заявявам:)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #73 -: Юни 09, 2015, 11:46:38 am »
Маги, тогава записвам в тефтера да почна да се подготвям през октомври, че съм от бавните.
Класическата музика дали ще е интересна за малките? Синът ми я обича много, но с такива родители няма избор детето.   :lol: Ще я представя по интересен начин.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #74 -: Юни 09, 2015, 13:19:21 pm »
Да класическата ще е много интересна според мен, а и личното ми мнение е че трябва да ги ограмотяваме тия хлапета, нали това е целта.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #76 -: Август 15, 2015, 15:41:01 pm »
Първо си посипвам главата с пепел и се извинявам, че не написах юлското писмо.Бях много заета и се сетих доста късно.Днес ще пиша на Усмивки за августовското, но на децата ще кажем че Рошко е ваканция :)

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #77 -: Август 15, 2015, 16:10:02 pm »
Олеее, ами то и аз бях забравила  :oops:
Почвам го утре...
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #78 -: Август 15, 2015, 17:18:47 pm »
Ние нали късно се включихме и имаме в запас старите писъмца. Четохме за София и Лондон, че таткото беше на командировка в Лондон. Много е интересно, благодаря ви, момичета :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #79 -: Септември 07, 2015, 15:44:21 pm »
Момичета, искам да напиша за Ловеч писъмце. Бабите на момчетата ми са от Плевен и Ловеч. За Плевен вече е писано, но за Ловеч не е. Ако искате да ви го пратя и на вас сега или да го запазя за някой празен месец?



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #80 -: Септември 07, 2015, 18:13:19 pm »
Момичета,

Прекрасна е идеята за Рошко и много се забавлявах да чета писмата :)
Пожелавам си един ден да ги чета и на моето детенце, дай Боже!
Имайте ме предвид и мен за догодина, с радост ще се включа и аз с написването на едно писмо.
Така или иначе цялата 2015 година е вече запълнена, така че ще има време да се избистри и темата за моето писмо - може да е за Сидни или пък за Австралия, а може Рошко да се запознае със земното кълбо и да започне да си отбелязва на кой от континентите вече е бил и къде иска да отиде :)

Ако идеята се приема, пишете ми на лични, за да знам кой месец и да се подготвя :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #81 -: Септември 07, 2015, 22:25:05 pm »
Момичета срам не срам имах много работа и никакво време и два месеца заминаха така без писма.Януари и февруари ще се наваксва.Руми, ако искаш поеми януари с Ловеч, а че запиша Mirracles, с писмо от Сидни февруари, защото тогава там е лято и е интересно за децата.
Аз ще си сложа март за мен и Усмивки ако иска може да я пиша април с нейното дето изпуснахме тази година.
Извинявам се пак, но бях много натоварена.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #82 -: Септември 08, 2015, 09:00:02 am »
 Аз отдавна съм  готово  със септемврийското писмо   и   добре , че сте повдигнали темата , че да не забравя .
magi_st , на теб   ли  да го изпратя  за качване ?

Според мен различни  теми от ежедневието   и  живота  са по-интересни , отколкото за градовете , но вие преценете. За градовете е  по-интересно предполагам за малко по-големи деца  ,а  по-малките  - поне съдейки по Калоян  , им е по -интересно за различни неща да се разказва . За Космоса   например  беше впечатлен
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 09:03:15 am от nimika »


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #83 -: Септември 08, 2015, 10:35:19 am »
И на мен ми харесват темите от ежедневието. Опитвам се да ги комбинирам, ще сложа нещо в писмото от Ловеч, може би за завода за автомобили :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #84 -: Септември 08, 2015, 13:48:08 pm »
Нимика, прати го на пощата на Зачатие.

И на мен ми харесват разни теми, но това много зависи кой как може да пише.Аз например си изсмуквам от пръстите всичко, много ми е трудно, но се мъча.И ако за градовете ми е лесно, то да опиша нещо свързано със сопрт, музика или нещо друго ще е изпитание за нервната ми система :)

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #85 -: Септември 23, 2015, 23:12:49 pm »
Пратих най-накрая , голямо излагане- писмото ми е готово от миналия месец , но все забравям да го пусна и се сетих най-накрая  ,че  то ще свърши месеца вече .


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #86 -: Септември 29, 2015, 15:37:11 pm »
Страхотно е писмото за хляба. Браво :)



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #87 -: Септември 30, 2015, 08:04:26 am »
Аз ще си сложа март за мен и Усмивки ако иска може да я пиша април с нейното дето изпуснахме тази година.
Маги, ОК съм и си слагам напомнянка на телефона.
И аз много се извинявам за пропуска.  :oops:
На мен не ми се получи точно, защото ми е по-трудно да съчиня нещо за народната музика и танците, отколкото за някое място. Не ми идва идея как да го направя увлекателно. Много сухо става, но ще се постарая!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #88 -: Септември 30, 2015, 08:50:03 am »
аз време за писане имам  , така че ако  някой види , че изтърва срока и няма да успее -аз мога да бъда заместник , свиркайте :)


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #89 -: Октомври 05, 2015, 10:44:08 am »
Аз пак с идея :) Време ми е да пиша октомврийското писъмце. Уговорката е за тема футбол. Обаче сега се сещам, че тези дни България е домакин на Европейското по волейбол. Мачове ще има в София и Варна. Може някой малък почитател на Рошко даже да отиде да гледа. Аз ще водя Мони :) Дали може да сменя темата или толкова късно не е желателно...



   La vita è bella
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #90 -: Октомври 05, 2015, 18:11:54 pm »
Е, какъв е проблема :)
Нямаме зададени теми по конспект ,защо да не ?


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #91 -: Октомври 05, 2015, 21:50:13 pm »
Определено ще ми е по-приятно да пиша за волейбола. Оказва се някаква моя позабравена страст. Носталгично ми стана - аз за пръв път играх волейбол на 3 годинки (баща ми е маниак). Скоро моето детенце ще стане на три, време е да го зарибявам :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #92 -: Октомври 06, 2015, 09:17:25 am »
Изпртих октомврийското писмо и в петък съм на мач :)



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #93 -: Януари 06, 2016, 10:26:24 am »

Привет момичета,

Остава ли варианта да пиша за февруари 2016 за Рошко от Австралия или има други идеи?
Пишете ми, за да знам и ако остава ангажимента да знам да подготвя писмото.
Усмихната и успешна 2016-та на всички!  :D
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #94 -: Януари 06, 2016, 14:38:39 pm »
Да, много ще е интересно Сидни през февруари.

Аз се хващам да пиша за Ловеч и автомобилите, че пак стана голяма пауза :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #95 -: Януари 06, 2016, 15:04:21 pm »
Стана и пак аз съм виновна.Декември ми беше зает и леко болен месец та не можах да напиша едно коледно писмо.Имам от Блу едно за музиката ще го пусна сега януарско да е.

Mirracles
, спокойно пиши твоето за Австралия.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #96 -: Февруари 01, 2016, 16:55:57 pm »
Мили мои,

Февруарското писмо на Рошко от Австралия е готово :) В него Рошко разказва за новите си приятели - кенгуруто, коалата, дивото куче динго и птицата ему. :)
На кого да го пратя, за да стигне до децата, които го очакват?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #97 -: Февруари 05, 2016, 09:30:28 am »
прати го на пощата на Зачатие.


И само  , за да знаете , че писмата се четат с голям интерес
Аз започнах по -късно да  разпечатвам и Калоян да  ги получава - голям радост е  !!!

Вчера  Калоян получи писмо от Рошко- получава  само , когато е послушен , защото Рошко вижда и знае  как се държат децата  . Много беше щастлив и занесе писмото в детската градина .Даже и с тениската на Рошко е  облечен  .


Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #98 -: Февруари 05, 2016, 10:10:47 am »
Ок, изпратено на zachatie@gmail.com и готово да стигне до децата!  :)
Надявам се февруарското писмо да им хареса!
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #99 -: Март 28, 2016, 22:54:33 pm »
Здравейте, видяхте ли писмото за музиката? Много ми хареса :)

Ще помагам на Маги в качването на писмата. Имам твоето, Mirracles, страхотно е, браво! До няколко дни ще стигне до децата. Очаквайте после и моето за автомобилите  :)

nimika, може ли ти да замислиш нещо за по-натам, моля те?

После ще съм пак аз с тема спорт - може би ще пиша за футбол по време на европейското или пък олимпиада...



   La vita è bella
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #100 -: Март 29, 2016, 14:23:49 pm »
О,  не знам как , но  съм пропуснала  писмото за музиката .
Тъкмо в  неделя бяхме на театър- "Магазинче за ноти " , където  по забавен   начин представиха различни музикални  инструменти  , нотите  и сега ще е  съвсем актуално . 

Темата футбол е  чудесна идея  !

Аз най-егоистично   подкрепям темите , според това   какво е интересно на Калоян   :lol:.
Предложение за по-следваща тема   -Млякото ,какво и  как се произвежда от него.
Пишете ,дали сте съгласни  ?



*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #101 -: Март 29, 2016, 15:11:45 pm »
Аз нямам претенции за темите, само да има желаещи да пишат.За съжаление те са кът.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #102 -: Март 29, 2016, 15:29:40 pm »
Млякото е супер тема :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #103 -: Март 30, 2016, 14:58:12 pm »
Ето го и новото писмо - за Австралия



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #104 -: Март 30, 2016, 15:23:03 pm »
Руми,

Чудесно, благодаря! Има ли как да се качат и снимките на животните, които бях пратила с писмото?
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #105 -: Март 30, 2016, 15:27:55 pm »
Снимките също са добре подбрани. Благодаря за старанието, Mirracles :)

Тях ги качваме отделно от писмото. Не сме измислили още как да са заедно, тъй като във Фейсбук не могат да се качват нито Word, нито PDF файлове. После, като принтирам писмото за малкия получател, ги слагам вътре, че да изглежда добре. Но си е доста допълнителна занимавка за майките...
Ако някой има идея как да поправим ситуацията, нека сподели.

Ето ги снимките: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1050458998329463.1073741871.459528040755898&type=3



   La vita è bella
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #106 -: Март 30, 2016, 16:18:10 pm »
Румии Маги, имам следното предложение, малко повторение ще се получи, но е вариант!

Писмото нека си бъде бележка, но после когато се качват снимките в албум,
текста да се прикачи, към албума!Така четейки, ще се гледат и фотосите!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #107 -: Март 30, 2016, 16:32:57 pm »
Момичета,

Ако писмото, заедно със снимките в него се запамети като jpg файл, ще се качва само 1 файл и лесно ще се разпечатва, защото ще е 1 картинка.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #108 -: Март 30, 2016, 22:39:56 pm »
Радвам се на раздвижването в темата, много ми е любим Рошко на мен :)

Mirracles, и аз си мислех за jpg файл. Обаче аз jpg файлове правя по някакъв прост начин - правя скрийншот от Word и после сглобявам. Използвам Paint. После не мога да форматирам jpg файла правилно за А4 формат. И се отказах от тази идея. Ти как предлагаш да експортнем Word файл в jpg?

Мише, ще поразцъкам твоята идея да видим дали няма да стане по-удобно поне за Фейсбук четене.



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #109 -: Март 31, 2016, 10:20:09 am »
Марси ми показа как да качвам снимки в бележка във фейсбук. Благодаря, Марси, нямаше да забележа тази функционалност без теб :)

Вижте сега как стана - Писмо за Австралия със снимки. Почти като оригинала, който Mirracles е пратила :)
Също става и за лесно пренасяне към Word - само маркираш текста и картинките и копираш в Word, Получава се добре форматирано и готово за печат



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #110 -: Март 31, 2016, 10:27:41 am »
Много се радвам на раздвижването.Метода за качване е страхотен, аз до сега не го бях забелязала това. Сега ще можем бавно и постепенно да оправим всички писма.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #111 -: Март 31, 2016, 10:34:36 am »
Оооо, чудесно е станало с новия метод на качване!
Много се радвам :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #112 -: Март 31, 2016, 10:37:16 am »
Да, добре, че беше ти да повдигнеш въпроса пак :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #113 -: Март 31, 2016, 10:48:26 am »
Руми, аз утре ще имам време да си поиграя малко и ще почна от първото писмо, ако искаш ти почни от зад на пред, аз от първото и ще се срещнем :)

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #114 -: Март 31, 2016, 12:06:44 pm »
Браво, супер се е получило. Навремето и аз се чудех и питах защо не става.
Марси, ако може сподели и тук как се качват снимки в бележка във фейсбук.
Ако имам възможност ще се влюча и аз да напиша едно писмо. Досега все за градове пишех, но ми се иска нещо по така интересно. Ако ми просветне, го почвам.

А на мен пък друго ми се иска, да отпечатаме в книжка писмата на Рошко. Но има много въпросителни -  за авторски права, предпечат, разходи, тираж и т. н.. Аз бих си купила веднага такава книжка, но пък се обезмисля първоначалният ни замисъл писмата да пристигат в пощенската кутия и детето да ги очаква с нетърпение.
Не ме слушайте, разсъждавам си аз....

Чакам Мария да порастне и точно ще сте оправили писмата, печатам и всеки месец изненада за нея. :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #115 -: Март 31, 2016, 13:25:20 pm »
Марси, ако може сподели и тук как се качват снимки в бележка във фейсбук.......
Стоека, копирам и тук описанието :)

....
При офорвяме на текста в Бележки, има възможност за поставяне и на снимки (една горе над заглавието и отделно вътре в текста). Освен маркерът за писане, се появява и бледа иконка за качване на снимка.

Конкретно за вчерашното писмо, първо свалих снимките от албума на Рошко в моя компютър, за да мога да си направих мой албум във фейсбук с тях (заключен, видим само от мен), от там ми беше по-лесно да копирам след това в писмото, иначе може и направо от компютъра.

В текста първо качих снимките една под друга, има възможност да се поставят вляво- център- вдясно (като се плъзне мишката върху картинката се виждат тези възможности, включително текст-описание под снимката). И след това отделни абзаци от текста копирах преди или след конкретната снимка.
.........

Сега пробвах към вече оформен текст да се добавят снимките, пак става, има възможност за редакция на вече публикуваната Бележка. Така че ще може към предишните писма да се добавят снимките от съответния албум.

И да допълня за заглавната снимка (над заглавието на бележката), тя е по-голяма и излиза извън полето, но има възможност с плъзгане да се мести и центрира.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #116 -: Март 31, 2016, 13:49:09 pm »
Благодаря Марси!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #117 -: Март 31, 2016, 14:08:56 pm »
Чакам Мария да порастне и точно ще сте оправили писмата, печатам и всеки месец изненада за нея. :)

Нямате си на  представа Калоян колко се радва , когато получи писмо !!! Но Рошко му пише само , когато е послушен !
Иначе аз подбирам  според това какво  реша , че му интересно и не следя последователността им .
Много е  важно да  има  отпечан  и самия Рошко   в края на  писмото  , принтирам на  цветен картинките  .
Даже трябваше да  събирам и перфорирам получените писма , че са разпръснати някъде  из  вещите му .

Всъщност  идеята за отпечатването на книжка  е коментирана и преди  , аз не съм запозната с технологията и   процедурите  , нито за  евентуална цена
А дали книжката  пък не би могла да  се включи  към сувенирите на Зачатие ?


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #118 -: Март 31, 2016, 16:29:11 pm »
Да, обсъждали сме и преди идеята за книжка. Но не се намери човек, който знае как се прави това, и така си остана...



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #119 -: Април 01, 2016, 10:17:59 am »
Вчера и моят големият син получи писмото за Австралия. Искаше да отиде там - първо каза с кола, но след като разбра че е много далече, каза със самолет. А защо искал да отиде - да гушне Рошко :) Аз му обещах, че Рошко ще се върне в България.



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #120 -: Април 02, 2016, 00:11:22 am »
Искате ли да напиша едно писмо за Мадрид? Мисля, че май не сме писали досега за него.
С музиката май съм се престарала и съм го написала на много висок стил.  :(
С градовете като че ли се справям по-добре. Или за Перу също бих писала. Ще се подготвя.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #121 -: Април 14, 2016, 15:56:53 pm »
И аз закъсах с темата за народните танци и носии. Не мога да измисля нещо интересно.
За градовете е някак си по-увлекателно.
Блу, за Перу писах аз едно писъмце преди време.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #122 -: Април 14, 2016, 16:13:08 pm »
Блу, наистина и за Мадрид, и за Перу е писано вече. Може да ги видиш и да пишеш пак с нещо различно:
Мадрид
Перу

Усмивки, аз за народните танци се сещам нещо интересно - има ръченица, която се нарича "врабчова" :)
« Последна редакция: Април 14, 2016, 16:15:09 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #123 -: Май 04, 2016, 23:47:42 pm »
Новото писмо на Рошко: За автомобилите и Ловеч



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #124 -: Юли 28, 2016, 23:59:02 pm »
Щях да пиша за футбола по време на европейското, но се замотах. Мисля вместо това да пиша за олимпиадата в Рио, почва на 5 август. Как ви се струва идеята?



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #125 -: Юли 29, 2016, 00:53:48 am »
Перфектно!
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #126 -: Август 02, 2016, 23:39:29 pm »



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #127 -: Август 03, 2016, 00:47:31 am »
Дааааа, ще го четем утре :)
Има благодаря от Мария на страницата :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #128 -: Август 03, 2016, 11:32:16 am »
Аз да се извиня , че     не се включих навреме с писмото за млякото , аккто обещах .
Но почти го бях написала на  работа ,  после излязох в болнични  , не ми се пишеше наново  и не бях  и в състояние много   по причини , които вярвам всички ще ми простите   :wink:   . Скоро ще го  завърша  и изпратя - за някй от следващите месеци да бъде  .


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #129 -: Август 03, 2016, 23:14:16 pm »
Нимика, ще те извиним, разбира се :) Когато успееш, тогава



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #130 -: Септември 29, 2016, 00:05:58 am »
Рошко не ни е забравил - имаме писмо от Рио



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #131 -: Октомври 24, 2016, 14:02:58 pm »
Момичета, на някой да му е дошла муза за писане? Аз някакво футболно писъмце бях замислила, ама все не ми се седя...



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #132 -: Декември 08, 2016, 15:00:06 pm »
Мисля да пиша за Северното сияние, добре се връзва с Дядо Коледа, защото може да се наблюдава и с Лапландия :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #133 -: Декември 08, 2016, 19:15:48 pm »
Перфектно  :P
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #134 -: Декември 09, 2016, 10:15:15 am »
Ето го писъмцето за Северното сияние ТУК



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #135 -: Декември 21, 2016, 16:24:36 pm »
Минутки за самореклама - последното писъмце много се хареса вкъщи. Сега където видим северно сияние (по телевизия, книжки, магазини), се сещаме за Рошко :)

Така че аз продължавам да намирам смисъл в инициативата. Дано се намерят и други ентусиасти.



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #136 -: Януари 25, 2017, 11:25:21 am »
Друг ентусиаст (освен мен) остана ли в тази тема? :)
Замислям се да напиша нещо за Аляска, подходящо е за сезона :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #137 -: Януари 25, 2017, 19:51:28 pm »
Аз просто нямам време, иначе с удоволствие бих писала.
Може би към април ако успея ще напиша нещо
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #138 -: Януари 29, 2017, 18:07:19 pm »
Здравейте момичета.Първо моите адмирации за целия замисъл,с голям интерес прочетох някои от писмата на Рошко. В този ред на мисли бих искала да се включа в писането,като за начало с едно писмо,тъй като нямам никакъв опит и не знам до колко бих се справила.Приемате ли нови ентусиасти?Идеята ми е да напиша писмо за о.Бали,има ли такова писмо и евентуално мога ли да го изпратя на някого предварително,за да направи няколко корекции и да каже дали е подходящо и разбираемо за деца?(Все още съм в очакване на първата си рожба и мисленето/изказа ми не е напълно адаптивен към малките деца)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #139 -: Януари 29, 2017, 23:09:59 pm »
Добре дошла в света на Рошко,  bebeshok0326

Радвам се, че ти харесва идеята

Темата за Бали със сигурност ще е интересна, ще чакам с нетърпение. С удоволствие ще ти помогна да преценим как ще звучи за децата - пиши ми, като имаш нещо готово :)



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #140 -: Февруари 05, 2017, 23:12:11 pm »
Добър вечер.Моето първо писмо е готово да поеме към своя редактор   :D. Руми, можеш да ми пишеш на лично мейл,на който да го пратя или където трябва.Моля да не си пестиш критиката
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #141 -: Февруари 08, 2017, 11:31:26 am »
След кратка, но надавам се продуктивна критика, сме готови с новото писмо на Рошко: Остров Бали

Благодаря на bebeshok0326 за старанието и бързината :) Мисля, че се получи чудесно. На децата ще им хареса. Чудесен дебют - чакаме още включвания от нашия нов автор :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #142 -: Февруари 08, 2017, 12:04:36 pm »
Добре си е да има свеж полъх с нови идеи.
Благодарим за чудесното писъмце за Бали! Има толкова много интересни неща, не само за децата, а и за нас.
Чакаме с нетърпение следващото пътешествие на Рошко.


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #143 -: Февруари 08, 2017, 19:25:30 pm »
Има толкова много интересни неща, не само за децата, а и за нас.
Да, и аз го прочетох с удоволствие  :D
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #144 -: Март 20, 2017, 16:34:52 pm »
Темата за Аляска не ми се струва актуална вече. Ще си запазя идеята за другата зима.

Сега съм с ново хрумване - как ви се струва едно писъмце на тема "Цъфнали плодови дръвчета"? Нещо като тази статия, но на по-достъпен за децата език?



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #145 -: Май 25, 2017, 12:54:04 pm »
Изпуснах и момента за цъфналите дръвчета...

Но пък писах за Гибралтар: Писмото за Гибралтар

Приятно четене, малки и големи последователи на Рошко :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #146 -: Май 31, 2017, 14:28:06 pm »
Много са хубави писмата :)

Бих се включила и аз. Юли месец ще имам време да пиша. Само трябва да измисля интересна тема.  8)


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #147 -: Май 31, 2017, 15:08:47 pm »
Супер, ще чакаме с нетърпение :)



   La vita è bella
*



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #149 -: Март 26, 2018, 23:19:50 pm »
Рошко разказва за Аляска в новото писмо: тук



   La vita è bella