0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #100 -: Март 29, 2016, 14:23:49 pm »
О,  не знам как , но  съм пропуснала  писмото за музиката .
Тъкмо в  неделя бяхме на театър- "Магазинче за ноти " , където  по забавен   начин представиха различни музикални  инструменти  , нотите  и сега ще е  съвсем актуално . 

Темата футбол е  чудесна идея  !

Аз най-егоистично   подкрепям темите , според това   какво е интересно на Калоян   :lol:.
Предложение за по-следваща тема   -Млякото ,какво и  как се произвежда от него.
Пишете ,дали сте съгласни  ?



*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #101 -: Март 29, 2016, 15:11:45 pm »
Аз нямам претенции за темите, само да има желаещи да пишат.За съжаление те са кът.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #102 -: Март 29, 2016, 15:29:40 pm »
Млякото е супер тема :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #103 -: Март 30, 2016, 14:58:12 pm »
Ето го и новото писмо - за Австралия



   La vita è bella
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #104 -: Март 30, 2016, 15:23:03 pm »
Руми,

Чудесно, благодаря! Има ли как да се качат и снимките на животните, които бях пратила с писмото?
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #105 -: Март 30, 2016, 15:27:55 pm »
Снимките също са добре подбрани. Благодаря за старанието, Mirracles :)

Тях ги качваме отделно от писмото. Не сме измислили още как да са заедно, тъй като във Фейсбук не могат да се качват нито Word, нито PDF файлове. После, като принтирам писмото за малкия получател, ги слагам вътре, че да изглежда добре. Но си е доста допълнителна занимавка за майките...
Ако някой има идея как да поправим ситуацията, нека сподели.

Ето ги снимките: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1050458998329463.1073741871.459528040755898&type=3



   La vita è bella
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #106 -: Март 30, 2016, 16:18:10 pm »
Румии Маги, имам следното предложение, малко повторение ще се получи, но е вариант!

Писмото нека си бъде бележка, но после когато се качват снимките в албум,
текста да се прикачи, към албума!Така четейки, ще се гледат и фотосите!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #107 -: Март 30, 2016, 16:32:57 pm »
Момичета,

Ако писмото, заедно със снимките в него се запамети като jpg файл, ще се качва само 1 файл и лесно ще се разпечатва, защото ще е 1 картинка.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #108 -: Март 30, 2016, 22:39:56 pm »
Радвам се на раздвижването в темата, много ми е любим Рошко на мен :)

Mirracles, и аз си мислех за jpg файл. Обаче аз jpg файлове правя по някакъв прост начин - правя скрийншот от Word и после сглобявам. Използвам Paint. После не мога да форматирам jpg файла правилно за А4 формат. И се отказах от тази идея. Ти как предлагаш да експортнем Word файл в jpg?

Мише, ще поразцъкам твоята идея да видим дали няма да стане по-удобно поне за Фейсбук четене.



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #109 -: Март 31, 2016, 10:20:09 am »
Марси ми показа как да качвам снимки в бележка във фейсбук. Благодаря, Марси, нямаше да забележа тази функционалност без теб :)

Вижте сега как стана - Писмо за Австралия със снимки. Почти като оригинала, който Mirracles е пратила :)
Също става и за лесно пренасяне към Word - само маркираш текста и картинките и копираш в Word, Получава се добре форматирано и готово за печат



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #110 -: Март 31, 2016, 10:27:41 am »
Много се радвам на раздвижването.Метода за качване е страхотен, аз до сега не го бях забелязала това. Сега ще можем бавно и постепенно да оправим всички писма.

Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #111 -: Март 31, 2016, 10:34:36 am »
Оооо, чудесно е станало с новия метод на качване!
Много се радвам :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #112 -: Март 31, 2016, 10:37:16 am »
Да, добре, че беше ти да повдигнеш въпроса пак :)



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #113 -: Март 31, 2016, 10:48:26 am »
Руми, аз утре ще имам време да си поиграя малко и ще почна от първото писмо, ако искаш ти почни от зад на пред, аз от първото и ще се срещнем :)

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #114 -: Март 31, 2016, 12:06:44 pm »
Браво, супер се е получило. Навремето и аз се чудех и питах защо не става.
Марси, ако може сподели и тук как се качват снимки в бележка във фейсбук.
Ако имам възможност ще се влюча и аз да напиша едно писмо. Досега все за градове пишех, но ми се иска нещо по така интересно. Ако ми просветне, го почвам.

А на мен пък друго ми се иска, да отпечатаме в книжка писмата на Рошко. Но има много въпросителни -  за авторски права, предпечат, разходи, тираж и т. н.. Аз бих си купила веднага такава книжка, но пък се обезмисля първоначалният ни замисъл писмата да пристигат в пощенската кутия и детето да ги очаква с нетърпение.
Не ме слушайте, разсъждавам си аз....

Чакам Мария да порастне и точно ще сте оправили писмата, печатам и всеки месец изненада за нея. :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #115 -: Март 31, 2016, 13:25:20 pm »
Марси, ако може сподели и тук как се качват снимки в бележка във фейсбук.......
Стоека, копирам и тук описанието :)

....
При офорвяме на текста в Бележки, има възможност за поставяне и на снимки (една горе над заглавието и отделно вътре в текста). Освен маркерът за писане, се появява и бледа иконка за качване на снимка.

Конкретно за вчерашното писмо, първо свалих снимките от албума на Рошко в моя компютър, за да мога да си направих мой албум във фейсбук с тях (заключен, видим само от мен), от там ми беше по-лесно да копирам след това в писмото, иначе може и направо от компютъра.

В текста първо качих снимките една под друга, има възможност да се поставят вляво- център- вдясно (като се плъзне мишката върху картинката се виждат тези възможности, включително текст-описание под снимката). И след това отделни абзаци от текста копирах преди или след конкретната снимка.
.........

Сега пробвах към вече оформен текст да се добавят снимките, пак става, има възможност за редакция на вече публикуваната Бележка. Така че ще може към предишните писма да се добавят снимките от съответния албум.

И да допълня за заглавната снимка (над заглавието на бележката), тя е по-голяма и излиза извън полето, но има възможност с плъзгане да се мести и центрира.

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #116 -: Март 31, 2016, 13:49:09 pm »
Благодаря Марси!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #117 -: Март 31, 2016, 14:08:56 pm »
Чакам Мария да порастне и точно ще сте оправили писмата, печатам и всеки месец изненада за нея. :)

Нямате си на  представа Калоян колко се радва , когато получи писмо !!! Но Рошко му пише само , когато е послушен !
Иначе аз подбирам  според това какво  реша , че му интересно и не следя последователността им .
Много е  важно да  има  отпечан  и самия Рошко   в края на  писмото  , принтирам на  цветен картинките  .
Даже трябваше да  събирам и перфорирам получените писма , че са разпръснати някъде  из  вещите му .

Всъщност  идеята за отпечатването на книжка  е коментирана и преди  , аз не съм запозната с технологията и   процедурите  , нито за  евентуална цена
А дали книжката  пък не би могла да  се включи  към сувенирите на Зачатие ?


*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #118 -: Март 31, 2016, 16:29:11 pm »
Да, обсъждали сме и преди идеята за книжка. Но не се намери човек, който знае как се прави това, и така си остана...



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #119 -: Април 01, 2016, 10:17:59 am »
Вчера и моят големият син получи писмото за Австралия. Искаше да отиде там - първо каза с кола, но след като разбра че е много далече, каза със самолет. А защо искал да отиде - да гушне Рошко :) Аз му обещах, че Рошко ще се върне в България.



   La vita è bella