0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
  Здравейте, мили момичета!

Първо, да се извиня, че аз отварям темата, но все някой трябва да го направи, нали? Второ, пускам я тук, защото има шанс да я видят повече хора, макар че по принцип  темата за врабчето Рошко е в подфорума “Нашите деца“, където може и по-късно да се премести, както преценят модераторите, но нека да се изясним най-напред.

По същество. Тези от вас, които следят врабчето Рошко и неговите истории, знаят, че той приключи с тази си дейност, поне за сега. Обаче от нас зависи. Рошко разказва доста продължително и увлекателно за различните градове по света и у нас. Изглежда започна да му омръзва тази тема и реши да си почине, което е чудесно, защото можем да му помогнем да се ориентира накъде да поеме през тази година.

За тези от вас, които не са в течение, ето тук могат да прочетат как го създавахме Рошко:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50663.0

А тук можете да видите и публикациите във Фейсбук:

https://www.facebook.com/VrabecaRoshko?fref=ts

Последното писмо на Рошко даже беше озаглавено „Златните правила на Рошко“, което означава, че той се взема на сериозно и някак си даже институциализирано. Браво на него! :D
Какво ще кажете да разширим дейността на Рошко, за да е отворено участието за повече хора?

Например можем да превърнем дейността му в образователна – нещо като „Училището на Рошко“. Как си го представям това нещо? Всеки от нас има различни професии, хобита, интереси, увлечения, страсти пагубни и градивни. Например някои са добри във фотографията, други готвят отлично, трети обичат цветята, а четвърти са луди по спорта (не съм аз!), пети са лекари, шести са учители, седми са банкери и едно безкрайно т.н.  При добро желание от ваша страна всяка една от тези дейности може да се представи като урок/уроче до две-три странички, популярен стил, с някоя и друга картинка, която да илюстрира дейността и  - готово!

 Да си представим, че аз обичам фотографията – накратко в рамките на две-три странички се вживейте в ролята на учител по фотография, ама не скучен и досаден учител, и представете фотографията за детското мозъче и съзнание. Какво от тази дейност би му било интересно на детето, някои факти, снимки и т.н. Урокът е готов. Да не забравяме, че проектът е за деца, но те са на различни възрасти.

Моля, напишете какво мислите по въпроса! И най-важното търсят се кандидати – реални и със сериозни намерения, хора, които могат да спазват срокове, за да не спира потокът. Нека да направим един примерен списък с желаещи коя точно дейност биха искали да представят. Може примерно по един човек на месец да е, да не са по двама, за да не се изнервяме и подканяме постоянно. Проектът е безсрочен, така че на всеки ще му дойде редът. Обещавам и аз да напиша нещо, някъде към края на годината.

В училището на Рошко могат да участват всички, без значение на каква възраст сте, полът не ни интересува, не е важно и дали вече сте родители, или се стремите да станете такива.

От политика,  управление на държавата и злободневие е повече от ясно, че всички сме спецове. Моля, участвайте в нещо красиво! Това е вашият шанс!

Координатор на проекта за Рошко е Маги – magi_st.

Поздрави! :D


февруари - Руми - ски - изпратено
март - 47 Smiles - Перу
април - Dodich - небесни тела
май- Stoeka - азбука
юни - Руми - тенис
юли - маги_ст-Белоградчишки скали и Магурата
август - 47 Smiles - български народни танци и носии
септември - нимика -  хляба
октомври - Руми - футбол
ноември - blue_sky - музика
декември - Далинда - чудесата на Коледа

 
« Последна редакция: Май 23, 2015, 16:43:42 pm от magi_st »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #1 -: Януари 30, 2015, 15:03:20 pm »
Дива Роза, виждам това чак днес :) и ме трогна.Макар Моника да е още много малка, аз истински харесвам тази наша инициатива.

Момичета, всяка една от вас може да седне и да драсне една страничка с информация представена на детски език, за някой град или за нещо което я е впечатлило.На децата малко им трябва.Като добваим и няколко снимки става разкошен материал за Рошко!

Помислете, ще съм благодарна ако продължим с тази прекрасна идея!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #2 -: Януари 30, 2015, 15:18:40 pm »
С удоволствие бих се включила. Митко тепърва открива света и задава много въпроси, вълнува се от всичко ново. И на двамата ще ни бъде интересно да участваме. Не мога да кажа категорично с каква тема ще се включа, но докато сформираме група ще подбера нещо, което се надявам да е  интересно за децата. :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #3 -: Януари 30, 2015, 16:12:42 pm »
Аз бих се включила с удоволствие :) Темата за спорта ме влече :)



   La vita è bella
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #4 -: Януари 30, 2015, 17:46:11 pm »
Маги, не си спомням за Виена имаше ли писмо? Може Хайделберг ако ви е интересен и вися с едно писмо за Париж :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #5 -: Януари 30, 2015, 19:38:16 pm »
Много, ама много се радвам, че има желаещи :) Вярвам, че ще сформираме хубав екип и ще запълним новата година с писма от Рошко!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #6 -: Януари 30, 2015, 20:11:40 pm »
Момичета, браво на вас! :D

Въпросът стои така - ще има ли живот този симпатичен образ Рошко, или няма да има? Малко е жестоко, но това е животът. Той ще живее в детските глави и въображение, докато ние поддържаме живота му. Така че - включвайте се смело! Знанията са от енциклопедичен характер - кой каквото го душа влече! Музика, песни, плетки, котки, други по-едри животни, растения, космос, градове и села - всичко! Оформете го, както си искате. Но поне две странички всеки е способен да напише!

Помислете си какво на вас ви е интересно, не е спешна работата, но все пак, като си помислите си и напишете тук темичката, за да се оформи списък!

Не преувеличавам, като казвам, че ние все още го споменаваме това птиче!

Хайде, мами врабки, поемете си въздух и политайте! :D


 
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #7 -: Януари 30, 2015, 22:48:14 pm »
Цял ден ми стои отворен прозорецът на тази тема, за да не забравя да се запиша и аз, но сега сколасвам да си напиша поста  :lol:

Мога да напиша нещо за любимото ми Перу от чуждите дестинации или за глинените къщички в Омая или и за двете.
Ще попрочета предишните пътешествения на врабчето, за да се ориентирам в стила и оформлението :)
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #8 -: Януари 31, 2015, 15:08:26 pm »
Аз също мога да се включа с някои от местата, на които съм била и не е писано до сега.
За хоби също бих могла да пиша, но ще помисля повече, че там ми се струва по-отговорно, от гледна точка да е написано така, че да събуди интерес у детето.

Все пак Рошко ми е брат, трябва да го подкрепя  :lol: Дет' се вика една майка ни е снасяла  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 15:10:27 pm от Врабчо »
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #9 -: Януари 31, 2015, 15:13:06 pm »
Интересувам се от астрономия и бих написала нещо за космоса и небесните тела. Мога да се включа и с тема за Мексико и тамошните индиански племена. :)

П.С. За първото вече имам идея.  :wink:
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #10 -: Януари 31, 2015, 15:16:22 pm »
Това са страхотни идеи.Нали си представяте едно дете с какъв интерес ще слуша разказ за индианци, небесни тела, за далечни страни ато Мексико и Перу или за красивия град на любовта Париж?

Наистина много благодаря на всеки отзовал се!

Нека да са по едно на месец писмата.Аз мога да пиша за някой град или за двете котки който живеят в къщи :) и техните навици.Можем да пишем и за някакви интересни обичаи който предстоят.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2015, 05:37:25 am »
Много, много щастлива съм от факта, че Рощко ще бъде!

Дива Роза, Маги, момичета, ще бъда с вас!
Ще имам чисто физически след около седмица възможност да пиша повече,
а до тогава ще си мисля идея - тема с която да се включа.

Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2015, 21:25:52 pm »
И аз мисля, че имам какво да разкажа от името на Рошко.  :)

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2015, 22:51:55 pm »
Сега виждам темата.
Аз много отдавна казах, че искаю да продължава историята на Рошко.И преди се включих в инциативата. И сега с огромно желание пак ще го направя. Хоби ми е астрономията (а и една от професиите ми, нищо че сега го работя банкер), археология, подводен свят. Има толкова неща за коитп да разкажем на децата.
Нека са по едно писмо на месец, да предлагаме различни жанрове един след друг. Може и да завършваме писмото с някаква загадка, която ще разкрием в следвщото писмо.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2015, 21:54:04 pm »
Помислих за темата за спорта и мога да напиша три писъмца:

През февруари - за ски и Банско, защото в края на Месеца има стартове от световната купа в Банско. Това е голямо събитие за българските ски

През май - за тенис и Париж, защото тогава е турнира от големия шлем Ролан Гарос в Париж. Ще стискаме и палци за българската звезда Григор Димитров естествено

През октомври - за футбол и Шампионска лига. Дано имаме пак български отбор

Ако ви звучи ОК, другата седмица може да напиша за ските



   La vita è bella
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2015, 10:15:53 am »
Момичета, ще правим ли организация за писмата? Вече имаме десетина ентусиасти, може би като начало е добре. Бих могла да помогна с координация - да поддържам списък с адреси, график на писмата по хора и теми.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2015, 19:37:35 pm »
Додич, наистина вече има достатъчно хора за цялата година, едно писмо на месец. Всеки друг, който желае да се включи по-нататък, е повече от добре дошъл обаче!!

Надяваме се Маги magi_st да се включи в темата, защото тя организира досега тази дейност.

Доколкото помня обаче, се реши всичко вече да се качва онлайн и оттам желаещите да си ги разпечатват, да ги слагат в плик и да ги представят пред децата като получени по пощата писма. Идеята беше да се спестят пощенските разходи, а и да са по-достъпни за всички.

Момичета, много интересни теми сте предложили, енциклопедично ще представят живота в неговата цялост и разнообразие! Освен това има и хора, които все още мислят, така че ще се увеличат. Обаче понеже имаме и желаещ да пише за месец март, да се надяваме, че Маги ще се включи, за да му даде зелена светлина да почва да пише, какви срокове, кога горе-долу ще се публикува и т.н. Маги има опит в това досега.

Сетих се и нещо друго. Какво ще кажете малко да се промени самата шапка/адрес на Рошко във Фейсбук, защото старата рамка ще му е малко тясна вече, той няма да пише само за градове и села.

Например нещо като: "Пътешествията на врабчето Рошко в света на знанията" и на мястото на името на потребителя да се сложи: "Училището на Рошко".

Какво мислите за това?

Давайте да почваме!

Залудо работи, залудо не стой!  :D
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2015, 19:47:15 pm »
Нека Руми, пише първото писмо за февруари и го изпрати на пощата, аз ще го кача във фейса.Ще направя нов раздел за Рошко в страничката му.

Довечера ще доразпределя месеците и кой, кога за какво.

Продължаваме!

*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2015, 20:54:54 pm »
Мен ако може към есента и за каквото решите.
Само без спорт моля, най-слабото ми място  :x е.
Ох, пак започваме и много се вълнувам.
*
Re: Търсят се желаещи да пишат за врабчето Рошко!
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2015, 21:59:49 pm »
Така, аз ще подредя отдолу месеците и кой за какво ще пише, моля ви ще изчакам до края на седмицата да кажете кой месец ви е удобен и за какво ще пишете, аз ще се наместя според вас с нещо.

февруари - Руми - ски
март - 47 Smiles - Перу
април - Dodich - небесни тела
май- Stoeka - азбука
юни - Руми - тенис
юли - ?
август - ?
септември - ?
октомври - Руми - футбол
ноември - ?
декември - ?

Щото после аз ще ви намествам :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 21:59:31 pm от magi_st »