0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #180 -: Декември 29, 2009, 17:36:57 pm »
Мина и моята ХУЗК. Никак не ме боля. Усетих само леко затопляне.
Пише двустранно проходими тръби.
И пише още - няма доминантен фоликул?!?!?! Какво ще рече товА????
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 17:43:40 pm от Kidvscat »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #181 -: Декември 29, 2009, 17:52:53 pm »
Мина и моята ХУЗК. Никак не ме боля. Усетих само леко затопляне.
Пише двустранно проходими тръби.
И пише още - няма доминантен фоликул?!?!?! Какво ще рече товА????


Че още не е започнал да расте дом. фоликул. Спокойно. Честито за хубавия резултат. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #182 -: Декември 30, 2009, 12:25:53 pm »
Мина и моята ХУЗК. Никак не ме боля. Усетих само леко затопляне.
Пише двустранно проходими тръби.
И пише още - няма доминантен фоликул?!?!?! Какво ще рече товА????

Поздравления за резултата :)
Погледни тази статия относно доминантният фоликул:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=38&id=789&option=com_content&task=view
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #183 -: Декември 30, 2009, 23:19:57 pm »
Димитрова е страшно внимателна, постоянно пита "Как си?", "Как се чувстваш?".

/Доколкото разбирам в 8 ден не е и задължително да има доминантен фоликул. При условие че и на мен овулацията ми е към 12-14 ден. И това не означава че няма да има  овулация.../

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #184 -: Януари 04, 2010, 13:45:08 pm »
И моята ЦС снимка мина. Сложиха ми местна упойка и въпреки това ме боля. Длъжна съм да отбележа, че въобще не търпя на болка. Отначало малко ме заболя както преди цикъл, но се наложи да вкарат допълнително контасно вещество и накрая болката стана ужасна. Падна ми кръвното и доста се замаях. Хубавото е че цялото чудо минава за най-много 30 минути.
Резултатът не е много добър:
Матка-нормална форма, размери и позиция.
Тръби-в дясно-проходими, недилатирани, наличие на контраст в корема. В ляво наличие на сак, недилатирана тръба.

Доколкото успях да разбера проблемът е наличието на този сак, който може да се дължи на инфекция като хламидии, микоплазма и др. подобни. Докторът ми каза, че се отстранява лапароскопски.
Утре ще ходя отново при доктора, който ми прави ЦС и ще го разпитам подробно, а в събота съм на преглед в София в клиника по стрерилитет. Винаги търся 2 мнения. Но ще съм благодарна да чуя и вашето, дали някоя от вас е имала подобен проблем, как го разрешихте. Опитът ми до момента показва, че мненията на момичетата от този форум винаги ми спестяват доста лутане и съответно време за решаване на даден проблем (а при нас хич да не е ги има).
Благодаря!


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #185 -: Януари 13, 2010, 10:02:22 am »
Мислите ли, че при цветната снимка се виждат неща, които могат да се пропуснат при хидротубацията?!?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #186 -: Януари 14, 2010, 17:45:43 pm »
Kidvscat да, със сигурност. На мен ми правиха хидротубация 2007 година, а се оказа, че след ЦС се видя, че матката не е с правилна форм аи се налага операция. Така че явно има разлика. Все пак едното е ехограф, а другото е снимка.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #187 -: Януари 15, 2010, 11:55:23 am »
Мили момичета, да ви попитам нещо - какво представлява изследването на микробиология преди цзетната снимка? Има ли значение, че съм правила изследване за хламидия миналия месец?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #188 -: Януари 15, 2010, 13:10:14 pm »
За изследването за хламидии се взема венозна кръв, а за микробиологията се взема цервикален секрет.
За микробиологията ходих на гинеколог, който взе пробата и аз се я занесох в лаборатория. Изследваха ме за микоплазма, уреаплазма, кандида, патогенни аеробни микроорганизми, трихомони, гонорея, или поне моята микробиология това направи.
А това, че си изследва хламидия е още един плюс за теб, че си здрава.


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #189 -: Януари 15, 2010, 13:18:08 pm »
Благодаря ти, мила, много ми помогна!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #190 -: Януари 15, 2010, 15:36:16 pm »
На мен за хламидия не са ми взимали кръв. Бях на лекар и ми взе ЦН, МБ и секрет и пусна всички изследвания, вкл. и хламидия.

Но преди ЦС правят уж излседвания, за не вкара някоя гъбична или друга инфекция по тръбите към матката.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #191 -: Януари 15, 2010, 15:51:21 pm »
Кръвното изследване не е ли по-точно?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #192 -: Януари 15, 2010, 16:54:25 pm »
На мен ми правиха хидротубация. Много щадящ метод е наистина. Изобщо не ме боля и не усетих нищо. Успех



Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #193 -: Януари 15, 2010, 17:51:40 pm »
На мен ми правиха хидротубация. Много щадящ метод е наистина. Изобщо не ме боля и не усетих нищо. Успех


жалко, че не мога да се похваля с това. За мен беше ужасно преживяване, добре че беше кратко!
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 17:57:34 pm от Доре »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #194 -: Януари 18, 2010, 14:37:28 pm »
На мен са ми правили и хидротубация цветна снимка. ЦС е много по-точна да се видят всякакви аномалии. Както при мен, преди 3 год никой не видя, че имам седловидна матка, което се доказа сега чрез ЦС.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #195 -: Януари 26, 2010, 20:54:20 pm »
 Здравейте, да се включа и аз в темата -на мен ми правиха и двете и хидротурбация и цветна снимка. Наложи се идвете, защото много ми беше болезнене хидротурбацията и не можа да се осъществи до края. Цветната снимка въобще не беше толкова болезнена- правих й в Тина Киркова и мина доста бързо, за съжаление едната тръба на проспука :( 
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #196 -: Януари 26, 2010, 20:59:49 pm »
Здравейте, да се включа и аз в темата -на мен ми правиха и двете и хидротурбация и цветна снимка. Наложи се идвете, защото много ми беше болезнене хидротурбацията и не можа да се осъществи до края. Цветната снимка въобще не беше толкова болезнена- правих й в Тина Киркова и мина доста бързо, за съжаление едната тръба на проспука :( 
Забравих да напиша- хидротурбацията м ия правиха в клинката на Щерев д-р Юнакова, и два дни след това ми прокапваше кръв.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #197 -: Януари 27, 2010, 00:56:36 am »
И моята ЦС снимка мина. Сложиха ми местна упойка и въпреки това ме боля. Длъжна съм да отбележа, че въобще не търпя на болка. Отначало малко ме заболя както преди цикъл, но се наложи да вкарат допълнително контасно вещество и накрая болката стана ужасна. Падна ми кръвното и доста се замаях. Хубавото е че цялото чудо минава за най-много 30 минути.
Резултатът не е много добър:
Матка-нормална форма, размери и позиция.
Тръби-в дясно-проходими, недилатирани, наличие на контраст в корема. В ляво наличие на сак, недилатирана тръба.

Доколкото успях да разбера проблемът е наличието на този сак, който може да се дължи на инфекция като хламидии, микоплазма и др. подобни. Докторът ми каза, че се отстранява лапароскопски.
Утре ще ходя отново при доктора, който ми прави ЦС и ще го разпитам подробно, а в събота съм на преглед в София в клиника по стрерилитет. Винаги търся 2 мнения. Но ще съм благодарна да чуя и вашето, дали някоя от вас е имала подобен проблем, как го разрешихте. Опитът ми до момента показва, че мненията на момичетата от този форум винаги ми спестяват доста лутане и съответно време за решаване на даден проблем (а при нас хич да не е ги има).
Благодаря!
този сак си  е проблем нар. хидросалпингс. това е сак пълен с ембрионотоксична течност , която обрича на неуспех всяка бременност...Не се безпокой след лапарото всичко ще е ок. Мисля че можеше и с хистероскопия ,ама не съм сигурна >прочети за хидросалпингс
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #198 -: Януари 27, 2010, 08:53:53 am »
Благодаря ти Rossy за мнението!
И аз след доста четене из нета реших, че става въпрос за хидросалпингс, макар че и двамата лекари, при които отидох не се ангажираха с тази диагноза. Но пък бяха на едно мнение, че е нужна лапароскопия, за да се види какъв е точният проблем, неговата сериозност и т.н.
Така, че вече съм с насрочен ден за лапароскопия - 02 февруари. Надявам се след нея и тази пречка да отпадне  osi_9 и след това да има  :bori_020:  :bori_022:


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #199 -: Януари 27, 2010, 17:53:39 pm »
Здравейте, да се включа и аз в темата -на мен ми правиха и двете и хидротурбация и цветна снимка. Наложи се идвете, защото много ми беше болезнене хидротурбацията и не можа да се осъществи до края. Цветната снимка въобще не беше толкова болезнена- правих й в Тина Киркова и мина доста бързо, за съжаление едната тръба на проспука :( 
Забравих да напиша- хидротурбацията м ия правиха в клинката на Щерев д-р Юнакова, и два дни след това ми прокапваше кръв.

На мен утре ще ми правят хидротубация, наистина ли толкова боли  8O :(
Ще взема да глътна два нурофена преди това  или ще питам за местна упойка :oops: :?