0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #660 -: Април 23, 2015, 16:37:16 pm »
Може да поискаш и болничен. На мен ми дадоха за 2 дена.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #661 -: Април 28, 2015, 11:59:26 am »
Ох...мина :) Беше доста болезнено, но слава богу всичко е ок. Сега ще мислим дали само с проследяване да продължим или и със стимулация. :)
Благодаря още веднъж !
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #662 -: Април 28, 2015, 12:01:19 pm »
Ох...мина :) Беше доста болезнено, но слава богу всичко е ок. Сега ще мислим дали само с проследяване да продължим или и със стимулация. :)
Благодаря още веднъж !


Сега как си?
Пуснаха ли те да почиваш от работа?
Чудесно е,че са проходими,успех по натам.



Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #663 -: Април 28, 2015, 13:10:16 pm »
Беше вчера следобяд и нямаше за кога да се връщам на работа :). Всъщност веднага след самата снимка всичко ми беше ок. Леки болки само , но наистина много леки има и сега, но предполагам е нормално, и малко кървене :) Зора наистина беше само докато вкарат контраста ( но пък какъв зор.... 8O )
Благодаря! :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #664 -: Април 28, 2015, 13:17:28 pm »
Да,така беше и при мен.
Болката трябва да отмине днес,ако не я търпиш,Но-шпа вземи,кървенето е нормално и то днес ще отшуми.



Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #665 -: Май 12, 2015, 20:51:28 pm »
Здравейте момичета,
имам един въпрос! Моя приятелка е говорила с нейната докторка относно ЦС и тя и е казала че: "Преди ЦС са я правели без упойка, а сега можело по желание и с упойка. Без упойка, за да се наблюдава реакцията на пациентката. Нормалното чувство по време на интервенцията било, като при цикъл, но ако жената я боли повече, значи, че има някакъв проблем с проходимостта."

И аз това се зачудих, мен ме болеше като при цикъл но усещах,че нещо преминава.Но и на екрана го виждах веществото да преминава. А от това, което съм чела от форума,е че ако те боли значи са ти запушени тръбите. Пък на мен не са ми запушени тръбите.  А все пак всеки човек му е различен прага на болка. Аз и тогава бях толкова притеснена та може и това да е предизвикало по-силно чувство на болка. И сега не знам, това какво значи? Въпреки,че са ми проходими тръбите явно все пак имам проблем с тях! Вие какво мислите? :ask:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #666 -: Май 13, 2015, 10:40:25 am »
Здравейте момичета,
имам един въпрос! Моя приятелка е говорила с нейната докторка относно ЦС и тя и е казала че: "Преди ЦС са я правели без упойка, а сега можело по желание и с упойка. Без упойка, за да се наблюдава реакцията на пациентката. Нормалното чувство по време на интервенцията било, като при цикъл, но ако жената я боли повече, значи, че има някакъв проблем с проходимостта."

И аз това се зачудих, мен ме болеше като при цикъл но усещах,че нещо преминава.Но и на екрана го виждах веществото да преминава. А от това, което съм чела от форума,е че ако те боли значи са ти запушени тръбите. Пък на мен не са ми запушени тръбите.  А все пак всеки човек му е различен прага на болка. Аз и тогава бях толкова притеснена та може и това да е предизвикало по-силно чувство на болка. И сега не знам, това какво значи? Въпреки,че са ми проходими тръбите явно все пак имам проблем с тях! Вие какво мислите? :ask:


В по предишен пост бях го споменала.На мен лекарката ми обясни,че щом боли повечко значи тръбите са проходими.Мен ме боля доста,упойка дори не са ми предлагали.Не съм лигла,но едва изтърпях...
Нямам представа защо на твоята приятелка така са казали,къде прочете,че ако боли означава запушени тръби?!




*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #667 -: Май 13, 2015, 13:21:35 pm »
Здравейте момичета,
имам един въпрос! Моя приятелка е говорила с нейната докторка относно ЦС и тя и е казала че: "Преди ЦС са я правели без упойка, а сега можело по желание и с упойка. Без упойка, за да се наблюдава реакцията на пациентката. Нормалното чувство по време на интервенцията било, като при цикъл, но ако жената я боли повече, значи, че има някакъв проблем с проходимостта."

И аз това се зачудих, мен ме болеше като при цикъл но усещах,че нещо преминава.Но и на екрана го виждах веществото да преминава. А от това, което съм чела от форума,е че ако те боли значи са ти запушени тръбите. Пък на мен не са ми запушени тръбите.  А все пак всеки човек му е различен прага на болка. Аз и тогава бях толкова притеснена та може и това да е предизвикало по-силно чувство на болка. И сега не знам, това какво значи? Въпреки,че са ми проходими тръбите явно все пак имам проблем с тях! Вие какво мислите? :ask:


В по предишен пост бях го споменала.На мен лекарката ми обясни,че щом боли повечко значи тръбите са проходими.Мен ме боля доста,упойка дори не са ми предлагали.Не съм лигла,но едва изтърпях...
Нямам представа защо на твоята приятелка така са казали,къде прочете,че ако боли означава запушени тръби?!

Здравей, мен ме боля много при ЦС, но тръбите са ми проходими. Трима различни лекари са ми гледали ЦС.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #668 -: Май 13, 2015, 15:17:22 pm »
Здравейте момичета,
имам един въпрос! Моя приятелка е говорила с нейната докторка относно ЦС и тя и е казала че: "Преди ЦС са я правели без упойка, а сега можело по желание и с упойка. Без упойка, за да се наблюдава реакцията на пациентката. Нормалното чувство по време на интервенцията било, като при цикъл, но ако жената я боли повече, значи, че има някакъв проблем с проходимостта."

И аз това се зачудих, мен ме болеше като при цикъл но усещах,че нещо преминава.Но и на екрана го виждах веществото да преминава. А от това, което съм чела от форума,е че ако те боли значи са ти запушени тръбите. Пък на мен не са ми запушени тръбите.  А все пак всеки човек му е различен прага на болка. Аз и тогава бях толкова притеснена та може и това да е предизвикало по-силно чувство на болка. И сега не знам, това какво значи? Въпреки,че са ми проходими тръбите явно все пак имам проблем с тях! Вие какво мислите? :ask:


В по предишен пост бях го споменала.На мен лекарката ми обясни,че щом боли повечко значи тръбите са проходими.Мен ме боля доста,упойка дори не са ми предлагали.Не съм лигла,но едва изтърпях...
Нямам представа защо на твоята приятелка така са казали,къде прочете,че ако боли означава запушени тръби?!

Здравей, мен ме боля много при ЦС, но тръбите са ми проходими. Трима различни лекари са ми гледали ЦС.
Далинда, четох го във форума на Бгмама. Пишеха, че щом боли значи е запушено и затова боляло. А ако не боли или е слабо, значи преминава контраста без проблем. Но и тогава доста момичета писаха, че тях ги е боляло много но не са им запушени тръбите. Затова ми е чудно как могат да твърдят, след като и в двата варианта си боли. А мен даже ме болеше като ми хванаха шийката на матката с щипката, по тази теория значи трябва да имам проблем и с нея?!?!? Или нейната д-рка е имала предвид, че може да са проходими тръбите но да има друг проблем с тях, например срастване!!!! :rockon: :dontknow:
Не знам, тя ще си прави снимка през юли та ще разбера какво ще е нейното положение при условие,че тя има лапаро и са и казали,че са и проходими тръбите но има сраствания и ендометриоза.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #669 -: Юни 05, 2015, 12:43:57 pm »
Здравейте, момичета, къде в Плевен бихте ми препоръчали да направя цветна снимка на тръбите?Искам да е с упойка.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #670 -: Юни 05, 2015, 13:35:49 pm »
Аз си я правих в Авис при доктор Бързашки,но незнам дали слагат упойки.136лв.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #671 -: Октомври 12, 2015, 18:48:33 pm »

Здравейте момичета,

Някой правил ли си е цветна снимка при д-р Билчев в клинка Щерев? Ще съм ви благодарна за отзиви, защото има вероятност моята ЦС да е при него. Благодаря!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #672 -: Ноември 24, 2015, 09:41:31 am »
zdr nqkoi pravil e cvetna snimka s mestna ypoika v klinika nadejda i ako moje da mi kaje kolko stryva :)
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #673 -: Ноември 24, 2015, 11:08:26 am »

Здравейте момичета,

Някой правил ли си е цветна снимка при д-р Билчев в клинка Щерев? Ще съм ви благодарна за отзиви, защото има вероятност моята ЦС да е при него. Благодаря!
Здравей, Mirracles  :D
Аз правих цветна  снимка при д-р Билчев -беше юли месец.Той е внимателен и манипулацията мина за около 15-20 минути и не ме боля , (след около 1 час, когато се прибрах в къщи обаче вече много взе да ме боли и пих аулин, но и 2-те ми тръби излязоха тотално запушени, та от там е дошла болката, иначе преди тази ЦС 2 пъти съм правила други две и не ме е боляло, усеща се само една тежест ниско долу, леко загряване и около 2-3 дни има кървене, но не е силно.) От регистратурата се обаждат , че си за ЦС и идва човек да те вземе, качвате се с асансьора на 4, или 5-я етаж не помня точно кой беше, след това се събличаш от кръста на долу , обуваш калцуни, обличаш една синя престилка и чакаш да те извикат.Добре е предварително до като чакаш, да си сложиш една превръзка на бельото, та после да не се изцапаш и да ти е спокойно.След като ти направят снимката, доктора ще ти каже на момента как са ти тръбите и това е в общи линии.Успех ти желая и не се притеснявай за нищо! :bighug:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #674 -: Ноември 24, 2015, 11:25:21 am »
Десичка,

Благодаря ти много за подробното обяснение! Ще е от полза на следващите момичета, на които им предстои. Моята снимка при д-р Билчев вече мина, точно както и ти си го описала. Аз нямах болка по време на манипулацията, единствено усещах тежест и напрежение, общо взето както при цикъл.  По препоръка на други, които са минавали през процедурата, бях си взела предварително свещички Волтарен (може и Тилкотил) и бях си сложила 4-5 часа преди това. След това имах леко прокървяване в рамките на два дни. За моя радост тръбите се оказаха проходими, макар че е дната е силно нагъната. Тази, която е с правилен ход, като че ли се прочисти по време на процедурата, защото пропусна едва при увеличаване на налягането на контрастното вещество. През нощта изпитвах дискомфорт в корема, докато се абсорбира контрастното вещество, но и това отмина.
Успех на всички!

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #675 -: Ноември 24, 2015, 14:26:44 pm »
и моята ЦС мина вчера в Надежда при Перси  :D Бях с упойка и нищичко не усетих заспах за 5-10мин и ме събудиха всичко беше приключило.Платих 220лв +за ПКК 23лв
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #676 -: Февруари 04, 2016, 18:34:55 pm »
Да и питам и в тази тема - колко време след цветна снимка може да се прави трансфер? В един и същ цикъл може ли? Или поне на следващия?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #677 -: Февруари 04, 2016, 20:22:21 pm »
Цветната снимка се прави за установяване на проходимост на тръбите, а трансфера предполага, че чрез инвитро се избягва ползването на тръбите. Сигурна ли си, че има показания за нужда от ЦС? Допитай се най-добре до инвитро специалиста, който ще ти пъави трансфера.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #678 -: Февруари 04, 2016, 20:27:07 pm »
Ако има съмнения за хидросалпингс или някаква друга аномалия, която предполага отстраняване или изолиране на тръбите преди трансфер (ЗЕТ предполагам), с цел успешен ин витро опит, може да има показания за цветна снимка преди процедурата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #679 -: Февруари 20, 2016, 23:19:32 pm »
здравейте, имам въпрос относно Цветната снимка. Правих преди 7 месеца хидротубация под ехографски контрол в инвитро клиника и контраста премина и през 2те тръби. (болеше много, но аз имам нисък праг на болка). Сега обаче в друга клиника ми искат цветна снимка и лекарката настоява, че другото изследване не дава информация. Някой имал ли е такъв случай? да се различават резултатите от хидротубация с ехограф и цветната снимка  т.е. при първото да са проходими тръбите, а  при второто не? А дали на някое момиче са му искали повторно изследване?