0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #640 -: Март 27, 2015, 18:50:18 pm »
Момичета здравейте,
искам да попитам нещо... днес ми беше първи прегледа при д-р Персенска и ще правя цветна снимка при нея...та за самата ЦС за обезболяващо се вземало някаква свещичка??? За какво става на въпрос,че не разбрах как се казва? Тук съм чела,че някои взимат аулин преди процедурата!!! Някой може ли да ми каже, как се казва тази свещичка? 8O

Благодаря Ви
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #641 -: Март 27, 2015, 19:00:16 pm »
свещичката се казва тикотил или тилкотил нещо такова беше доколкото помня...
аз не съм я ползвала, но съм чувала за други момичета които са я ползвали.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #642 -: Март 27, 2015, 21:15:02 pm »
Профенид.
По слънчевата страна на улицата
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #643 -: Март 30, 2015, 11:54:55 am »
Момичета здравейте,
искам да попитам нещо... днес ми беше първи прегледа при д-р Персенска и ще правя цветна снимка при нея...та за самата ЦС за обезболяващо се вземало някаква свещичка??? За какво става на въпрос,че не разбрах как се казва? Тук съм чела,че някои взимат аулин преди процедурата!!! Някой може ли да ми каже, как се казва тази свещичка? 8O

Благодаря Ви
В началото на март правих ЦС,четах за свещички,но нито лекарката ми е изписвала,нито аз съм искала.Бях се подготвила за някаква болка,уж като при цикъл била,но мен ме боля ужасно много,изтърпях де,през цялото време мед.сестрата ме галеше по лицето,а лекарката каза"Щом боли,значи пропускат контраста".След това ме боля още ден ниско долу,което е нормално,пих Но-шпа и мина.
Освен това всеки има различен праг на болка.Успех,дано всичко е ок.



*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #644 -: Март 30, 2015, 12:15:09 pm »
Аз съм пила аулин, не ме боля. При мен всичко беше ок, но и имам доста висок праг на болка.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #645 -: Март 31, 2015, 19:26:25 pm »
Профенид. Може да се комбинира и с Аулин (през устата, да не помисли някой че има и такива свещички).
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #646 -: Април 07, 2015, 19:37:00 pm »
Да добавя, днес ми беше ЦС при д-р Персенска, според нея лявата тръба е проходима но има улеи. А лявата не е запушена баш а пропуска но се съмнява,че има срастване. Взира се в снимката и каза,че може би имам и полип в матката, което ми се стори някак до измислено, но вече не знам.Гледах на снимката ама нищо не се вижда а на другото некви бели петенца на различни места. И ми препоръча лапароскопия, после 4 инсеминации....и на мен ми стана лошо! 8O Малко сме объркани сега и не сме сигурни какво да предприемем.  А относно свещичките Профенид на мен нещо май не ми понесоха. Действаха ми като разхлабително. Вечерта си сложих една и след 15 мин започнаха болки в корема и газове и не можах да издържа. Същото се случи и сутринта, едвам изкарах поне 1 час да я задържа но организма ми я изхвърли. За трета въобще не си направих труда да слагам а изпих един аулин. Но ЦС беше много неприятно и ме заболя/имаше щипки,ръчкане/, явно имам нисък праг на болка. И след това имах светла кръв, която май вече я няма и парене. Та това е от мен относно ЦС. Успех на тези, които им предстои! osi_9
« Последна редакция: Април 07, 2015, 19:43:26 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #647 -: Април 07, 2015, 21:41:44 pm »
Да добавя, днес ми беше ЦС при д-р Персенска, според нея лявата тръба е проходима но има улеи. А лявата не е запушена баш а пропуска но се съмнява,че има срастване. Взира се в снимката и каза,че може би имам и полип в матката, което ми се стори някак до измислено, но вече не знам.Гледах на снимката ама нищо не се вижда а на другото некви бели петенца на различни места. И ми препоръча лапароскопия, после 4 инсеминации....и на мен ми стана лошо! 8O Малко сме объркани сега и не сме сигурни какво да предприемем.  А относно свещичките Профенид на мен нещо май не ми понесоха. Действаха ми като разхлабително. Вечерта си сложих една и след 15 мин започнаха болки в корема и газове и не можах да издържа. Същото се случи и сутринта, едвам изкарах поне 1 час да я задържа но организма ми я изхвърли. За трета въобще не си направих труда да слагам а изпих един аулин. Но ЦС беше много неприятно и ме заболя/имаше щипки,ръчкане/, явно имам нисък праг на болка. И след това имах светла кръв, която май вече я няма и парене. Та това е от мен относно ЦС. Успех на тези, които им предстои! osi_9
Здравей, ако с лапроскопията не подобрят положението на тръбите, моят съвет е да не се занимаваш с инсета. Те и без това са с доста ниска успеваемост. Ще те стимулират ли с нещо при инсетата, каза ли ти д-р Персенска?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #648 -: Април 07, 2015, 22:41:15 pm »
Да, ама ако са с неизяснен стерилитет, им трябват четири самофинансирани опита, за да получат финансиране от Фонда.
Такъв ли е вашият случай или бъркам?

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #649 -: Април 07, 2015, 22:58:16 pm »
Да, ама ако са с неизяснен стерилитет, им трябват четири самофинансирани опита, за да получат финансиране от Фонда.
Такъв ли е вашият случай или бъркам?
Нищо не ми каза за стимулиране на инсетат, тя си държеше на лапароскопията а пък после може и др да реши ако я направя.

Ние сами си питахме ако се наложи да кандидатстваме за фонда след време, дали е достатъчно с тази снимка? И тя ни разясни,че за да кандидатстваме след лапарото се прави инсета и ако до 6м не стане бебето тогава бихме могли да кандидатстваме. Като реално май плана и беше този, само дето каза,че май не само лапаро но и хистероскопия а може и др неща да е казала но вече да не си спомням. На мен така ми потънаха гемиите, че в един момент нещо не я разбирах какво ми говори.Предложи ни и директно да се оплодят яйцеклетки и да се направи трансфер, за да се разбере дали проблема не е в оплождането или в загнездяването на марулата/така май се казваше/. Каза и че не е задължително да правим лапаро, ако искаме разбира се. Въпреки,че миналия път каза,че съм задържала фоликула и може да се направи стимулация за да се пука а днес ново 20. Ама нещо парите са много така, със всичките тези неща и няма да можем почти нищо да направим на този етап!Та не знам, не мога да си събера мислите още...
« Последна редакция: Април 07, 2015, 23:01:17 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #650 -: Април 07, 2015, 23:09:56 pm »
Значи, доколкото разбирам, единственият ви установен проблем е, че едната тръба не пропуска добре. Точно неизяснен стерилитет е имала предвид докторката, като е споменала четирите инсеминации. Това е най-евтиният вариант, за да можете да подадете документи за Фонда.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #651 -: Април 08, 2015, 09:36:09 am »
Здравей Ефра, разбирам какво ти е. И аз съм така, като започнат да ми говорят разни лоши неща лекарите, панирам се и спирам изобщо да слушам.  Не знам на каква възраст си, но те съветвам да степенувате нещата във времето. Не съм била пациент на д-р Персенска, но от мненията във форума, съдя че тя е много добър специалист. А такива са останали малко в страната за голямо съжаление. В този ред на мисли, направи лапароскопията, тъй като така ще се види най-добре състоянието на тръбите и на матката, щом има някакви неизяснени въпроси. Това е ключовият момент.  Малко ми е странно, че е споменала и лапаро, и хистероскопия. Не знам, нека и другите момичета да кажат, но по принцип с лапарото би следвало да може да се огледа, както матката, така и тръбите. А целта на хистероскопията е оглед само на матката. След лапарото, вариантите според мен са няколко:

1. Тръбите са добре, или ще бъдат коригирани с лапароскопията.  В този случай, ако  искате да кандидатствате по фонда с диагноза неизяснен стерилитет можете да направите 4-те инсета. А кой знае, може и едно от тях да се окаже успешно.  :)

2. След лапароскопията се оказва, че има сериозен проблем с тръбите и можете да кандидатсвате по фонда с диагноза тубарен фактор. Тогава няма да правите инсета, а направо оформяте документите за кандидатстване по фонда, подавате ги и чакате одобрение.

3.Ако тръбите са в лошо състояние, можете преди да кандидатствате по фонда да пробвате ин-витро на естествен цикъл, където стимулацията е минимална и цената е по-ниска, разбира се, ако твоето състояние го позволява, имам предвид, ако имаш редовен цикъл и добри хормонални нива. Ин-витрото не естествен цикъл е по-евтино и така може да се получи представа как се опложда яйцеклетката. Нещо за което ти е споменала д-р Персенска. Можете да съберете яйцеклетки от няколко цикъла и тогава да направите оплождането.

Желая ти успех!  :goodluck: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
« Последна редакция: Април 08, 2015, 09:46:10 am от kati_vm »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #652 -: Април 08, 2015, 17:53:57 pm »
Привет Ефра! Ти май имаш две леви тръби, хихи ;) или поне така е написано. Мдааа, това беше за разведряване, а сега сериозната част. Ако решиш да правиш лапароскопия не забравяй че можеш да отидеш и другаде бюджетно. Можеш да поискаш да ти направят видеозапис на операцията. Има добри специалисти, процедурата не е тежка и понякога помага сама по себе си за забременяването (имам такива познати). Ако не успеете така, след това можеш да направиш инвитро на естествен цикъл, без никаква стимулация. От една страна може много да помогне в диагностицирането на проблема, от друга е финансово приемливо, а от трета може да се окаже успешната ви процедура (пожелавам ти го!). В крайна сметка при неизяснен стерилитет може да ви ползва и за фонда. В крайна сметка много семейства имат бебета далеч преди да стигнат до Фонда. Успех ти желая!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #653 -: Април 08, 2015, 20:59:11 pm »
Да добавя, днес ми беше ЦС при д-р Персенска, според нея лявата тръба е проходима но има улеи. А дясната не е запушена баш а пропуска но се съмнява,че има срастване. Взира се в снимката и каза,че може би имам и полип в матката, което ми се стори някак до измислено, но вече не знам.Гледах на снимката ама нищо не се вижда а на другото некви бели петенца на различни места. И ми препоръча лапароскопия, после 4 инсеминации....и на мен ми стана лошо! 8O Малко сме объркани сега и не сме сигурни какво да предприемем.  А относно свещичките Профенид на мен нещо май не ми понесоха. Действаха ми като разхлабително. Вечерта си сложих една и след 15 мин започнаха болки в корема и газове и не можах да издържа. Същото се случи и сутринта, едвам изкарах поне 1 час да я задържа но организма ми я изхвърли. За трета въобще не си направих труда да слагам а изпих един аулин. Но ЦС беше много неприятно и ме заболя/имаше щипки,ръчкане/, явно имам нисък праг на болка. И след това имах светла кръв, която май вече я няма и парене. Та това е от мен относно ЦС. Успех на тези, които им предстои! osi_9
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #654 -: Април 23, 2015, 10:41:39 am »
Здравейте,

Извинявам се предварително ако е коментирано, но можете ли да ми кажете след ЦС дали ще мога да отида на работа или неразположението е сериозно?

Благодаря!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #655 -: Април 23, 2015, 11:15:29 am »
Здравейте,

Извинявам се предварително ако е коментирано, но можете ли да ми кажете след ЦС дали ще мога да отида на работа или неразположението е сериозно?

Благодаря!
Здравей,
при всеки прага на болка е различна. Мен много ме боля но въпреки това щях да мога да ида на работа. Ако те боли, ще е като по време на цикъ но може и да не те боли. То зависи и каква ти е работата, ако седиш пред компютър не мисля ,че ще е проблем. Нека и друг си каже мнението.
Успех
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #656 -: Април 23, 2015, 11:49:55 am »
Здравейте,

Извинявам се предварително ако е коментирано, но можете ли да ми кажете след ЦС дали ще мога да отида на работа или неразположението е сериозно?

Благодаря!

Аз бях с упойка ( не пълна, а само като леко замайване). Не само не можах на работа да отида, но до вечерта повръщах и ме болеше главата. Ако пак се наложи, бих я направил без упойки. Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #657 -: Април 23, 2015, 13:12:22 pm »
Здравейте,

Извинявам се предварително ако е коментирано, но можете ли да ми кажете след ЦС дали ще мога да отида на работа или неразположението е сериозно?

Благодаря!


На мен без упойка ми правиха,уж не съм с нисък праг на болка,търпя така да се каже,но откачих от болка.Лекарката ме посъветва да се прибера и да си лежа и понеже можех да си го позволя без проблем,така и направих.
На другия ден болката отшумя и зацапването изчезна,вечерта обаче пих Но-шпа...



Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #658 -: Април 23, 2015, 13:27:11 pm »
Благодара Ви , момичета!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #659 -: Април 23, 2015, 14:39:50 pm »
Аз правих ЦС в обедната почивка, с идеята да  се върна на работа. Цялата манипулация беше доста неприятна, без упойка, после ми стана лошо, не можах да отида на работа, а работя на бюро. По- добре е да се ползва  1, или половин ден отпуск при правенето на ЦС.