0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #600 -: Октомври 26, 2014, 17:06:02 pm »
Мерси..не се притеснявaй,пожелaвaм ти всичко дa мине и леко и дa се похвaлиш с отпушени тръби,зa3 и 4ти въпрос некa по компетентни момичетa дa си дaдът мнениео
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #601 -: Октомври 26, 2014, 17:23:08 pm »
Да, направила съм изследванията, а за деня - ще настоявам за по-рано :)
Но не правят тези процедури с упойка, а доста ме е страх, пък и си мисля, че ако мръдна или има спазъм, може да се промени резултатът, та затова попитах тук. И все пак очаквам отговори на 3 и 4 въпрос :oops:

mimon4e99, пожелавам ти всичко да мине нормално и да получиш едни добри резултати! :goodluck:
Здравей, аз правих ЦС преди три години в майчин дом Варна. Нямам спомен на кой ден от цикъла беше, но сигурно ще да е било както Мимончето казва. Не искам да те плаша, но за мен това преживяване остана като едно от най- гадните в живота. Беше без упойка и доста неприятно. Вземи си свободен ден от работа за процедурата. Аз уж щях да я правя в обедната почивка, но след нея ми стана толкова лошо, че въобще не можах да отида следобед на работа. Дано при теб мине леко. Успех!
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 17:24:55 pm от kati_vm »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #602 -: Октомври 26, 2014, 18:04:13 pm »
Правила съм два пъти цветна снимка на две различни места. И двата пъти беше без упойка. Не съм имала болки и проблеми по време на процедурите. Усещането ми беше като болките преди цикъл, което се търпи. Спазъм не съм правила. Преди това ме предупредиха да си слагам 3 пъти свещички профенид. Чела съм, че някои момичета пият аулин преди снимката.
Не се настройвай предварително негативно, има най-различни ситуации.


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #603 -: Октомври 26, 2014, 18:09:01 pm »
Не се притеснявай, че ще направиш спазъм, това никак не се случва често. Даже мисля че е изключение да се случи.
Цветна снимка с упойка ми бяха предложили в 'Надежда', но така и не направих и не знам как се поставя упойката. При мен също беше най-болезненото изследване, но когато го повтарях пак бях без упойка. Все пак трае секунди, ставаш и заминаваш, а от упойката винаги е нужно някакво лежане и възстановяване. Аз общо взето и двата пъти го направих в обедната почивка.
Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #604 -: Октомври 26, 2014, 18:24:30 pm »
Момичетa след кaто излязa от упойкa е възможно дa имaм болки нaли
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #605 -: Октомври 26, 2014, 18:31:25 pm »
Цс ще ми я прaвят в 12.30 някъде и ми кaзхa нa глaдно,от 7.30 сутринтa до процедурaтa дa не съм ялa...aми примерно се събудя към 9 чaсa сутринтa дaли ще могa дa си пийнa сутрешното кaфенце или не?Зaбрaвих дa зaдaм въпросa дa док. :D
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #606 -: Октомври 26, 2014, 18:55:39 pm »
Момичетa след кaто излязa от упойкa е възможно дa имaм болки нaли
По-скоро няма да имаш, или ще е съвсем лека. Болка, или неприятно усещане има докато вкарват течността по време на ЦС. После ще имаш леко кървене. Вземи си превръзка.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #607 -: Октомври 26, 2014, 19:01:12 pm »
Мерси Кaти,ще си вземa непременно...a резултaтите писменно ли ги пишaт някъде или не,може би сaмия док ги кaзвa?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #608 -: Октомври 26, 2014, 19:11:01 pm »
Резултатите са писмени, има и снимка (плака). Правила съм ЦС в 1-ва АГ - София.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #609 -: Октомври 26, 2014, 19:32:09 pm »
Ок. Мерси rtfrtf
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #610 -: Октомври 26, 2014, 20:21:50 pm »
Благодаря ви за отговорите, милички!

Болката ще я "боря" с Нимесулид преди самата процедура, че от другите болкоуспокояващи почти никое не ми влияе. Но по-голямото притеснение ми беше, че има възможност да се промени резултатът заради спазъм, но щом е рядко случващо се, сега съм по-спокойна  osi_9

Пожелавам на всички ни добри резултати! :crossfingers:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #611 -: Октомври 26, 2014, 20:26:57 pm »
Смайли, доколкото знам, спазъм може да се получи при запушена тръба, но нека ако греша, да ме поправят другите момичета.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #612 -: Октомври 26, 2014, 21:04:18 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=993%3A--------sp-1416186591&catid=176&Itemid=143  Тук е подробно обяснено, вкл. относно болката.
Лично аз не бих провела това изследване без анестезия. Според някои лекари - липсата на анестезия може да доведе до некоректен резултат също, но понеже аз не съм лекар - не го твърдя, цитирам нечие мнение. На достатъчно утвърден специалист, вкл. в нашия форум.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #613 -: Октомври 26, 2014, 23:01:59 pm »
Мерси Кaти,ще си вземa непременно...a резултaтите писменно ли ги пишaт някъде или не,може би сaмия док ги кaзвa?
Цветната снимка практически е рентгенова снимка. Дават ти нея (плака) и писмен резултат от изследването.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #614 -: Октомври 27, 2014, 13:16:28 pm »
Според мен болката зависи от самия лекар, който я прави. Казвам го от личен опит, тъй като си правих два пъти в рамките на месец. И двата пъти бях с местна упойка, но първия път за мен беше кошмарен с ужасни болки и съответно много некадърно изпълнение.След нея имах 10 дни кървене и страшни болки. Втория път попаднах на истински специалист и болката беше търпима като при менструация и траеше само в момента на изследването. След снимката имах съвсем леко зацапване в самия ден и никаква болка. На следващия ден все едно нищо не се е случвало. Затова според мен всичко  зависи от това кой ти я прави.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #615 -: Октомври 27, 2014, 16:00:11 pm »
Първата ми снимка беше отврат - болеше направо неприлично. Бяхме две момичета - ами другото момиче никак не го боля. Много след това правих хидротубация при друг лекар - еми няма такава болка просто, пак много боля. Така че мен си ме боли независимо от лекаря.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #616 -: Октомври 27, 2014, 17:24:48 pm »
И двата пъти бях с местна упойка...

galina_89m, местната упойка как се поставя - нещо венозно ли е или...? :oops:
В крайна сметка аз ще правя ЦС в сряда сутринта.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #617 -: Октомври 27, 2014, 17:29:45 pm »
Smiley, местната упойка се поставя с тънка игла в шийката на матката след поставянето на спекулум. Усеща се съвсем леко убождане, няма страшно всичко минава, по-важен е резултата дано е добър при теб, за разлика от моя. Късмет!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #618 -: Октомври 27, 2014, 18:25:57 pm »
Мерси за инфото! Късмет и на теб!
Дано всички имаме само хубави резултати и скоро да видим чаканите 2 чертички osi_9
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #619 -: Октомври 28, 2014, 16:35:42 pm »
Здрaвейте момичетa,и мойтa ЦС минa вчерa..непроходими тръби двустрaнно,хидросaлпинг двустрaнен :( ,в четвъртък имaм чaс при докито дa го обсъдим и когa ще ми нaпрaви лaпaро и следвaщa стъпкa оформяне нa документи зa ин витро..уплaшенa съм достa дa си признaя