0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #20 -: Септември 08, 2014, 21:09:42 pm »
Днес и моят синковец злополучно тръгна на американска детска градина (preschool). Уж се бяхме уговорили да го оставя, а се разплака лошо, и се наложи да стоя няколко часа с групата, само и само да кандиса да поиграе с децата и учителките. След две седмици пътуване из Европа с антураж от един дядо, четири баби, вуйчо и леля, не ще да се отлепи от мен. Май не прецених добре момента, но сега почва учебната година. А и ще ходи три дни по три часа, не е като да го хвърлям там целодневно. Детето не говори и не разбира английски и му е трудно, но вярвам, че с времето ще научи думичките и ще свикне с веселбата и правилата там. Засега категорично отказва да ходи пак, а аз обяснявам надълго и нашироко, че всички деца ходят и ще му хареса. Трогателно е да наблюдавам привидно смелата му физиономия, пречупения гласец и разстроения поглед, когато просто иска да си тръгне.

Пожелавам приятна учебна година на всички ученици и родителите им!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #21 -: Септември 08, 2014, 21:25:33 pm »
Ха, Цигу, да не ти е казал като моята на мнория ден сутринта - „е нали вчера бях“. :lol:
Дано бързичко свикне.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Септемврийска тема
« Отговор #22 -: Септември 08, 2014, 23:07:42 pm »
цигу, на моя приятелка (също в САЩ) детето така тръгна на градина без да знае 1 дума на английски, а следващото лято беше забравило българския вече...

колкото до тъгуването, като си спомня как цяла година детето ми влизаше с плач "маммааааааа" и излизаше с плач "маммаааааа" от яслата....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #23 -: Септември 08, 2014, 23:28:38 pm »
Здравейте и от мен! :) И аз пожелавам спорна година на децата и да са по-здрави.

Тази година и за нас е тежка по отношение на болести. През юни Нико ми направи бронхоспазъм бяхме в детска белодробна. Много добри лекари са и съм им благодарна. Но, откъм хигиена и отношение към пациента има много още да се желае! Бяхме на алерголог. И алергия откриха и сега сме на лечение няколко месеца.
 
Цяло лято детето не ходи на градина, понеже ни казаха да я пазим и да ходи на чист въздух. Пуснахме я на море с баба и - взехме си я с вирус от там. После на Велинград с моите родители, айде пак се върна болна. Опазихме я с две думи! :) Само от морето с нас се върна здрава, но ние се бяхме забили в една къща в Странджа и си готвехме и т.н. Явно където има много хора, са болести мърсотия, ужас!

Дами, кажете някакви изпитани мурафети за подсилване на имунитета.

На детска градина дребната тръгва в понеделник и чака с огромно нетърпение :D Вече ще бъде втора група и е много горда, че ще е кака!

Хубава седмица на всички ви!
:)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #24 -: Септември 09, 2014, 07:34:32 am »
Айде, официално сме си у дома :)
Свърши не започналото лято и подготовката за градина и училище върви с пълна пара.
Много му е трепетно на Митака, нетърпелив е и леко изплашен, дано се получи
химията между него и преподавателката му!
Успех на всички ученици през новата учебна година, а на първолаците набор 2007 попътен вятър!
Ще изровя снимката с бебешките колички да я постна на 15 :)

Бързо оздравяване на всички болни деца и родители!

Кокиче, цяла нощ ви мисля, да се възстанови бързо Мишка,
без последствия и силни спомени! И аз си имам една такава кротушка ....
Най-голямото й пребиваме това лято беше на пешеходна алея, като след него си
дадох сметка, че винаги когато е с мен я водя за ръка и така съм я спасявала много пъти.
Защото се спъва и аз я вдигам в мига преди да падне,
този път нещо си носеше в ръцете и вървеше до мен.
Дори не е тичала или карала колело, но тя като върви танцува и пее постоянно.
После промивам с риванол ръцете, колената, а тя хълца и ми реди:
- Мамо, ти защо не ми сложи дълъг клин .... - Мамо, защо не ме хвана... Виноват Майка 8) съм, това е!

Раши в началото на сезона давам Герисан и промивам с физиологичен разтвор
сутрин и вечер задължително, и мед лъжичка всеки ден.

Успешна седмица на всички!

« Последна редакция: Септември 09, 2014, 07:37:46 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #25 -: Септември 09, 2014, 09:57:12 am »
Раши и аз като Мишето давам мед, но смятам и пчелен прашец да взема, че уж продължителното му даване помага при алергии.
Re: Септемврийска тема
« Отговор #26 -: Септември 09, 2014, 10:32:30 am »
Раши и моята Вера много боледуваше и правеше бронхоспазми често в болница не сме влизали слава богу някак го израсна към 5-6 годишна....инак от март до октомври нон стоп на някакво противоалергично бяхме,но така и не открихме към какво е алергична бе малка за тестуване после пък отшумя  :lol: и аз промивах носа по няколко пъти дневно с физиологичен разтвор и от септември давах бронховаксом за три месеца по десет дни и така докато стана на 6 г. след това не съм давала никакви ваксини и не боледуваме вече така...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема
« Отговор #27 -: Септември 09, 2014, 19:05:14 pm »
Жорко и той с голям рев ходеше на ясла и градина.При нас това продължи 3 години  :?.Две години в яслата всеки божи ден рев -държи ми се за краката и не се пуска.После в първа група същата работа.От 2-ра група вече миряса ,но ако може да си е у нас ,не би ходил на градина.Хич не е доволен,че след по-малко от седмица ще е пак там.А госпожите му са много добри,той си ги харесва,приятел е с всички деца .... ама ако може да си е у дома,най-добре.
 Никола го приеха на ясла ,та и той миличкият ще трябва да ходи.Нещо не съм никак готова за това и само умувам,как да го поотложа.С тези негови болести ,пък и с никой не иска да остане без мен за повече по час.
<br />
Re: Септемврийска тема
« Отговор #28 -: Септември 10, 2014, 00:01:26 am »
Привет момичета,

Успех на всички ученици през новата учебна година.
Моята щерка, набор 2007, ще започне на 16.09, втори клас.

Маги, пожелавам на вас и детето бързо въстановяване, това което описваш за спешното, е безумие.
На Българската здравна система и лекарите, имах възможност и аз да се "насладя" :) това лято..... Радвам се, че не живеем в БГ.... 
А с каска ли караше детето?, Козирката би трябвало да стопира... Тук всички деца, карат колелета задължително с каска, която помага изключително в такива случаи. Вкл. и на моите деца.

Поздрави

Re: Септемврийска тема
« Отговор #29 -: Септември 10, 2014, 02:53:30 am »
Хе-хее, много Ви благодаря!  :)

Зори,  радвам се, че сте по-добре и вече в къщи.
Зори, я кажи, случайно твоят Жорко да е сниман на реклама в Хиполенд? Днес ходихме с дъщеря ми да избираме раници за нея и за брат и, та вътре има на една реклама едно момче, което много ми прилича на твоя син. :wink:


От толкоз много хора тук, дето я мислите, та моята щерка доста бързо се възстановява! :)
В събота и в неделя отокът на устната беше ужасен, детето изглеждаше страшно! :( В понеделник започна малко да спада, а във вторник устната и почти си е върнала нормалния размер!  :D
Когато нашата зъболекарка ми каза, че на 15-ти няма да и личи, че нещо е преживяла и ще си отиде на първия учебен ден, почти не и повярвах, но явно ще излезе права. :wink: Носът и е доста посинял, все още, а като отвори уста, се виждат раните вътре по венеца, но ще се оправи и това.

Албенка, не беше с каска, за съжаление. Имат каски, но не винаги ги слагат. Тук е адски топло и каската им спарва главите.

Инцидентът се случи по време но концерта на Кока кола Енерджи. По нейни обяснения, искала по-бързо да стигне до концерта, но един вид силната музика я разконцентрирала  и като завивала рязко и пада ... Цитат по памет и по смисъл:  :? "Тъй като чувах песента "Покажи на тия хора, как са мяташ", и аз се метнах от колелото!"   :lol: :lol: Така го разказа на учителките си, когато наминахме през градината.

Мише, ти си душа човек, но аз пък съм доста по-сурова в сравнение с теб. Ето какво имам предвид:
Цитат
- Мамо, ти защо не ми сложи дълъг клин .... - Мамо, защо не ме хвана... Виноват Майка 8) съм, това е!
В подобен случай аз отговарям: "А ти защо не внимава? Утре, като искаш, си обуй клин. Трябва да знаеш, че няма да съм винаги до теб, за да те хващам! Сама си избери: или ще падаш всеки ден и ще бъдеш в рани, или ще внимаваш повече и ще гледаш, къде стъпваш и как стъпваш!"
Така им говоря аз на децата. Ако щете, смятайте ме за жестока и безсърдечна майка, но това са ми принципите.

Иначе, относно подсилващи работи, давам мед, давам прополис, от скоро давам едни китайски хранителни добавки на Тиенс.
Това с бронховаксома го правихме преди две години цялото семейство. Е, нямаше кой знае какъв ефект. Чудя се, да взема тая година пак ли да взема? Но си беше сериозна цифра за трите месеца, че и за четирима човека. Освен да взема само за децата. :?


И ако позволите, да Ви покажа детския кабинет и нашата стоматоложка:
http://sveta-apolonia.bg/gallery
Може пък някоя и друга русенка да прояви интерес. Там децата отиват с удоволствие. :wink:
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 02:59:24 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #30 -: Септември 10, 2014, 08:27:54 am »
Кокиче, радвам се, че Мишка се възстановява бързо!
И аз и ги редя на Калина същите, но като го боли човек, говори каквото му дойде на ум.
Онзи ден обясняваше на един продавач - " И знаеш ли, аз съм много нетърпелива и не винаги слушам"
а той я пита "И на кой приличаш", е познай какво му каза "Ми на мама приличам"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема
« Отговор #31 -: Септември 10, 2014, 12:17:57 pm »
Кокиче,браво на детето за бързото възстановяване.А за Жорето - снимаха го веднъж за играчките на Thinkle stars само.Супер случайно стана и после му подариха от играчките им таблет.От него взе,че сам се научи да пише и чете :)
 Ох,този вирус е ужас. След Никола ,се разболя баща му,а сега и аз.Дано Жорето опазим.
<br />
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #32 -: Септември 10, 2014, 17:51:17 pm »
Зори, не е малък Никола. Моята щерка вече ходи от август. Първите две седмици беше леко кривене и мрънкане и реване, но вече няма никакъв проблем.
При сина ми беше сутрин реване за мамааааа или тати дори и повече от година след започването. Сега вече е голям и дори сам си отива на горния етаж в предучилищната група.

Re: Септемврийска тема
« Отговор #33 -: Септември 10, 2014, 20:23:31 pm »
А за Жорето - снимаха го веднъж за играчките на Thinkle stars само.Супер случайно стана ...

 :) Браво на мен! Познала съм го! :lol: При това никога не съм го виждала на живо! :wink:
Аз често ходя в Хипо и друг път съм го заглеждала, но си мислех, че се припознавам.

Дано се адаптират успешно децата Ви! Стискам палци!  :)

При дъщеря ми беше много труден и дълъг период. А за брат и беше по-лесно, защото ги водя и двамата в една градина, а той е по-малкия.

Сега вече и двамата ходят с ентусиазъм. И двамата са горди, особено дъщеря ми, че е в ЧЕТВЪРТА група вече! :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #34 -: Септември 10, 2014, 21:01:57 pm »
Маги, четох ви и много съм я мислила твоята щерка.Радвам се че бързо се възстановява.Травмата ще мине и замине, дано зъбите са наред и няма проблем с постоянните.

Зори, дано малкия бандит се оправи и стига с тия болести.

Ние растем и дебелеем, както казвам аз.Малката е сладкиш.Спокойно и лъчезарно дете, само за щипане.С големи кълки и раздава големи усмивки.Но и си избира на кой да ги даде :)

*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #35 -: Септември 10, 2014, 23:29:32 pm »
Здрасти,

Мишанта, М-и, Алекс, мерси за съветите! Ще взема наистина да давам мед! :)
За Бронховаксон ще питам доктора, че сме на сума ти други лекарства по схема.

Днес сме на село при детето и утре пак на работа, ама поне си я видях и ми е по-спокойно!
Пак е пуснала леко сополи ... Аман.
От другата седмица като тръгне на градина, не ми се мисли :)

Лека вечер! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #36 -: Септември 11, 2014, 15:05:22 pm »
Раши, за Бронховаксома да се изкажа  :P.
Да се приема след препоръка от лекар и по схема.
Вероятно си запозната, но да бъдем точни, има вариант за деца и такъв за възрастни.

В периода 2012 края до средата на 2013 направих 7 гнойни ангини
придружени с висока температура и задължително АБ.
Чувствах се като изцеден лимон, без всякаква сила с паднал имунитет
и бях решена на стари години да ги махам тези сливици.
Нашата лекарка ме посъветва да изчакам с кардиналната стъпка
и да направя два курса с почивка от месец.
Бях доста скептична в началото, но е факт, че от тогава не съм боледувала.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Септемврийска тема
« Отговор #37 -: Септември 17, 2014, 15:34:37 pm »
Привет. Успешна учебна година на всички ученици -малки и големи! Яворчо тръгна на ясла от миналата сряда и плаче ли, плаче. Толкова е тъжен, стресиран, дори при баща си не иска да стои. Не спи спокойно. Честно казано, смятах, че ще му е по-лесно. Той е страшно усмихнат, ведър, лъчезарен. Много обича да си играе с всякакви неща, контактен е и си мислех, че ще се адаптира сравнително бързо. Да, ама не. Всяка сутрин влиза с рев, излиза с рев. Понякога ревял през цялото време, друг път успявал да се заиграе, но отказва да хапне каквото и да било там и продължаваме да ходим само до обяд. Толкова ми е мъчно за моето усмихнато момченце, което в моемнта дори рядко ни се усмихва. моля споделете колко време е продължила адаптацията ви в яслата? Мия не е ходила на ясла и макар, че беше изключително свито и залепено за баба си детенце, свикна с градината буквално за 3 дни. Тя се противеше преди да отиде, иамше истерий вкъщи и по пътя, но там беше най-доброто дете. А с Явор точно обратното.
<br />[link=http:
Re: Септемврийска тема
« Отговор #38 -: Септември 17, 2014, 15:47:49 pm »
meshko106, нашата госпожичка е на ясла от средата на юли. Имах уговорка от септември да се върна на работа и ми се искаше да е посвикнала дотогава - да не са всички промени наведнъж. Ако има някакво значение изобщо - яслата е частна - в държавна не ни ''приеха'', уви.

Продължава да плаче сутрин - къде ѝ се спи, къде е гладна - у нас не ѝ давам да закусва първо защото  там си им дават закуска, второ защото не ме привлича опцията да станем всички час по рано само и само да може вкъщи да яде - събуждам, правя кафета за нас, мляко за Малечка, пием всички на крак, обличам (е, таткото сам си се облича, де  :lol: ) и се мятаме на колата.
Привечер като я взимам, обаче, е друго дете - наядена, наспана - няма от нея по-доволна. Миналата седмица се кри зад пързалката да се прави, че не ме вижда, после "не ме чуваше" че викам да си ходим и продължи съсредотОчено да бута някакво камионче...

Иначе е спокойна, доволна, нарича какичките по име, носи ми дрехи за ''дина-дина'' да обличам, обувки да ''бу-ууя, бу-ууууя''.

По всяка вероятност си зависи и от детето и от ''госпожите''. Дай му малко време на детенцето - дано скоро да се адаптира!
И дано да са спокойни всички хлапета и да влизат с усмивка в яслите/градините/класните стаи. А и ние покрай тях да си поемем въздух. Че иначе като цял ден го мислиш и се шашкаш - ни работа върви, ни нищо.

 :bighug:



“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Септемврийска тема
« Отговор #39 -: Септември 17, 2014, 17:55:55 pm »
Здравейте момичета, от известно време съм се затъжила за вас. И все да намина, да намина и ето, че наминах.

Кокиченце, много съжалявам за случката с детенцето. Дано бързо преодолее травмата и всичко да мине!

Кристина стана на 7 годинки и тръгна в първи клас. Онзи ден ми поадна нещо за дечицата на Зачатие и макар да не съм тук последно време, си спомних как тук бяха първите ми вълнения около детето.
Тя всъщност си е детенце на зачатие. Така я мисля аз.

Тръгна на училище с голям ентусиазъм. Участва в програмата по откриване на учебната година. Всичко и харесва, като започна от важните неща и стигна до храната, която не е чак толкова малковажна.
От вчера у нас започна да идва и учителката й по английски и вече имаме яснота по графика, за да съчетаем училището с английския и плуването.

Някои зная, други не ме познават - имам си още една Карина, на 1,4, която разбира се веднага подходи с ентусиазъм към учебните пособия на сестра си.  :mrgreen:
Кристина проговори много рано, с изречения и като голям човек. Преди няколко месеца си мислех, че малкото 'кюфте' няма да е като как си, но то реши да ни изненада. Хора, към настояшия момент това магаре говори като дърт човек, няколко пъти повече от сестра си. С което не ви се хваля, оплаквам се  :lol:

Поздрави на всички, бъдете здрави, желая прекрасен старт на всички ученици и на  малчовците в градините! ПОжелава ви хубава, пъстра и топла есен!