0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #960 -: Ноември 03, 2014, 08:57:33 am »
Пуууу, каква съм „забраванка“ както казва детето :D
Мише, да ти е жив и здрав племенника! Само радост и повод за гордост да ви бъде на цялото семейство!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #961 -: Ноември 03, 2014, 09:00:04 am »
Добро утро!
Страхотни кафета!
Мише, да ти е здрав и много щастлив племеника!
И нещо за закуските - отново пуснаха гофретниците на 19.90лв.
http://bg.oriflame.com/products/flip-flyer.jhtml?id=FF-41504
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #962 -: Ноември 03, 2014, 09:11:09 am »
Добро утро! Успешна седмица от мен!
Мише, да ти е жив и здрав племенника!
Мими, ще ме накараш да купя гофретник  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #963 -: Ноември 03, 2014, 10:07:25 am »
Добро утро!
Страхотни кафета!
Мише, да ти е здрав и много щастлив племеника!
И нещо за закуските - отново пуснаха гофретниците на 19.90лв.
http://bg.oriflame.com/products/flip-flyer.jhtml?id=FF-41504

Благодаря за пожеланията, голямо момче е вече /около 2 метра /
и вече се повдигам на пръсти за да го гушна! Умен и възпитан расте, здрав да ни е!
Мими, искам още един за да облекча Дядо Коледа,
че племенницата ми много обича да помага в готвенето!
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 10:09:20 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #964 -: Ноември 03, 2014, 10:32:17 am »
Добро утро! Слънчева и много успешна седмица!

Мише, да е жив и здрав рожденника! Много радости да ви носи!

Рачо, ние сме почитатели на по-големите возила (сега караме Зафира). Не съм шофьор и не мога да коментирам разликите с другите коли, но поне от гледна точка на удобството за мен лично са по-добрия избор. Поема много багаж, за пътниците също е комфортно.

Мими, имам молба за гофретник ако е удобно. Ще ти пиша съобщение за координати.

Ние от вчера сме с хамстери.  :) Приятели на наши приятели заминават за чужбина и техните животинки са вече у нас. Детето е много щастливо, а аз се въоръжавам с търпение и знания как се отглеждат. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #965 -: Ноември 03, 2014, 12:59:43 pm »
Добър ден  :)

втасах да погледна темата

Честит рожденник на мишанта!

Dodich, това са животинките, от които ме е гнус  :) и не смея да ги доближа

Моят дзвер от аватара в събота вечер ухапа дете. Днес вече почвам да идвам на себе си.
Вината, че точно с моето куче се случи не ме напуска.
Има една групичка лапета, които висят на вратата и вият като върколаци и го викат по име, "я лай, бе, да видим как лаеш", но винаги съм била  до кучето и ги навиквам да не го дразнят.
В събота вечер го пуснах на двора и влязох за 3-4 мин. да взема една съдинка.
Чувам силни крясъци, в първия момент си помислих, че пак са почнали с пиратките, показвам се навън и онемях, кучето се намира на улицата и скача, деца пищят.
Нямам спомен как съм го уловила за козината и прибрала.
Връщам се на улицата, две девойки и едно момче в шок, ревящи, звънящи на 112 "тука куче ни нападна", виждам че момчето е наръфано в подбедрицата над свивката, нито в състояние от уплаха да си каже името, нито годините. Дойде баща му, аз прибрах колелото му у нас.
През тези пет минути, докато казвах на бащата какво се е случило,  девойките ги взели техните с колите  и си тръгнали тихомълком.
Оставам сама и не знам нито кои са децата, нито пък родителите.
След половин час едното семейство го виждам в колата си стои на площадка пред нас. Отивам и виждам, че са хора живеещи по-надолу по улицата.  Преди да съм си отворила устата, майката е жена с речник в стил Ваня Червенкова - "ще ти направя живота тъмно черен" Триста клетви ми стовари, не знаех, че детето им е боледувало от левкимия,  цялата и мъка превърна в гняв върху мен. Бащата стои и мълчи, после казал на друг комшия, че искал да попита какво е станало, но от жена му не могъл. Нито пък аз можех да взема думата.
После дойдоха другите на второто момиче. Тези не буйстваха поне, че да се чуем. Момичето се беше посъвзело от шока, та то взе да обяснява как е изкочило кучето.
Взехме телефона на ухапаното дете, мъжа ми се обади, вдигна майката, детето щели да го шият.
На другия ден ни търсиха по телефон да питат дали кучето е ваксинирано, детето било добре, възстановявало се.
Снощи пък ние се свързахме да издирят къде е настанено, да получим по-конкретна информация.
Сега чакам да ми кажат.
Можеше да се случи с всяко друго куче, гадното е че се случи на мен.

Хубава седмица!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #966 -: Ноември 03, 2014, 13:57:03 pm »
Тара, това е най-големият ми кошмар и на мен. Дано се възстанови детенцето бързо!
 От известно време нашите имат 3 големи кучета-немска овчарка, доберман и ротвайлер, уж не са агресивни, но все пак на размер са колкото мен, най-често немеца излиза от клетката, страхувам се да не хване детето само. Незнайно защо то започва да реве и търчи като види пуснато куче, та може кучето да го ухапе от уплаха  :? Последния път рева от къщи, защото кучето дошло до мен.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #967 -: Ноември 03, 2014, 14:40:36 pm »
Тара,децата са дразнили кучето и не са разбирали от дума,като си им правилазабележки.Вина имат и родотелите,че гипускат без надзор,а не ги учат как са се държат.Не си слагай цялата вина на сърцето ти.Да се оправя детенцето и да им е за урок на калпазаните.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #968 -: Ноември 03, 2014, 14:44:57 pm »
Влязох да ви споделя нещо забавно(най-новият бисер на Емо Чолаков), обаче като прочетох поста на Тара и ми се видя неуместно.. :?
Права е Хоуп, че вина има и в родителите, и в децата .. обаче разбирам как се чувстваш!
Дано детето бързо се възстанови!
да им е за урок на калпазаните.
Точно така.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #969 -: Ноември 03, 2014, 14:49:43 pm »
Тара, много неприятна случка.  :? Дано детето се оправи!
Моето веднага започва да се катери по мен като види куче, а няма повод да се страхува. Веднъж видял дядо му да вика по улично куче да се маха от пътя и сега и той прави същото, а обяснявам, че не бива да дразни животните.  :?
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #970 -: Ноември 03, 2014, 15:14:15 pm »
Тара, наистина много лоша случка! Дано детето бързо се оправя.
Твоето куче имало ли е преди подобни случки, въобще някога да е било агресивно?
А те, децата, че са го дразнили, това е повече от сигурно.
Има и добри дечица. Не всички са такива. Моята племенничка, заедно с децата от квартала, спасиха едно бездомно куче, което беше паднало в шахта.

Додич, имали сме много време хамстери. Не знам в какво са вашите, но да внимавате, че нашите все успяваха някак да излезнат от аквариума, в който бяха. Гризяха всичко наред  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #971 -: Ноември 03, 2014, 15:18:48 pm »
Много неприятно и тъжно и за двете страни. Ако наистина децата са дразнили и провокирали по  някакъв начин  кучето  , едва ли има какво да се направи   , ще си знаят за в бъдеще. Но предполагам законно   отговорността си е на собственика  да обезопаси  територията  .Тара , не  е лично , но върви , че докажи  как са го дразнили и по -важното -  как пък е  успяло да изскочи кучето .Ами   следва , че би могло по всеки да  прескочи от оградата  .    Дано няма проблеми за никого впоследствие.
Аз самата се  страхувам от кучета  , не знам  подсъзнателно как ми идва страха- но видя ли  тичащо по- голямо куче  винаги  отстъпвам настрана.
Предполагам съм го предала   някак си  и на малкия , но той  реагира по  същия начин. С по-малки , познати  кученца не е така- на тях им  им се радваме .
Аз лично ама многоооо  се дразня в парка да видя тичащо куче и да се  появи от някъде стопанина и да ми заобяснява-ама , то не хапе , няма страшно . Ей , побеснявам . Абе дръжте си го на каишка и не ми разказвайте , какво прави и не прави , не искам да знам.


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #972 -: Ноември 03, 2014, 16:10:19 pm »
Смайли, нямам опит с хамстерите, гледала съм котка. :) Дадоха ни ги с цялото оборудване и с предупреждението, че женското мишле много напирало да излиза, та на този етап капакът е барикадиран, за да няма изненада. Мъжът ми ще прави нов аквариум, че наличния не му се стои много надежден.   
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #973 -: Ноември 04, 2014, 06:08:42 am »
Добро утро :) Зайо, спиш  :hug2:

Кафето е музикално днес  :music22:



Песен да е деня ви, а закуската който иска и може да пресегне навътре,
аз да не я виждам! Предлагам и чай



... полезно е и топли :)


Тара, не те познавам лично, но от онлайн общуването ни тук смятам, че си отговорен човек!
Може да е най-доброто и възпитано куче, но е животно с инстинкти и нрав
и вие неговите стопани не можете да предположите как би реагирало в определена ситуация.
Провокирано или не, то е ухапало детето, постъпките на внимание и загриженост от ваша страна
са акт на добра воля и внимание, лошото е, че по този начин децата са научили, че куче не се дразни.
Отношението на хората към животните също се възпитава и не да се страхуваме от тях,
а да имаме доза респект и съобразяване с вида и мащабите му.
« Последна редакция: Ноември 04, 2014, 06:16:05 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #974 -: Ноември 04, 2014, 06:49:17 am »
Добро утро, милички  :D
Мише, не точно спя. Събудих се в 2, будувах до 4 и... пропуснах да стана навреме... Да ти е жив и здрав рожденика!

Таричка, много неприятна случка :( Невинна си, но иди го докажи :(
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #975 -: Ноември 04, 2014, 08:19:16 am »
Добро утро!
Много красиви и кафенце и закуска.

Гледахте ли по новините как един акробат мина по въже между два небостъргача? Луди хора  :lol:
http://vbox7.com/play:87023e87eb&start=80

Додич, ако има и мъжко и женско хамстерче, следи да не забременее женското. На нашите много често им се случваше. Раждаха се по 10-12 хамстерчета. Но като забременее женската мъжкият трябва да се отдели, иначе се бият (женската  подготвя и защитава мястото за малките). Освен това мъжкият изяжда малките. 

Ние имахме следната случка с бягството им. Много са изобретателни на тема, как да излезнат от аквариума. Например застопоряват въртележката си със стърготини, така че да не може да се върти. После се качват отгоре и се мятат от другата страна на аквариума. Така мъжкият веднъж изчезна. Не можехме да го намерим никъде. Майка ми даже искаше да мести печката и хладилника, защото мислеше, че е затиснат някъде отзад. След 1-2 дни обаче натискам педала на коша и той взе че изквича. Оказа се, че се е настанил в него и се е хранил с отпадъци.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #976 -: Ноември 04, 2014, 08:20:40 am »
Добро утро!
Има ли гладни? :P


Та, най-новият бисер на Емо - към средата на седмицата да очакваме южняка да довее мъглогон. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #977 -: Ноември 04, 2014, 08:25:06 am »
Добро ви утро! С това "пеещо" кафе и грейнало слънце навън,а и с тези мекички.....няма как да не е хубав денят. Тара ,много неприятна случка.Дано всичко е наред и всеки да си извлече поуката . :?
Мише,ти рожденик ли имаш днес? :o От къде ги разбирате тези дати :??
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #978 -: Ноември 04, 2014, 08:53:11 am »
Рачо, "почерпих" за племенника вчера!Моя персонален Митак е в петък  :P
Торта с Дракончето Без зъб избистрям във фантазията си сега, а дано се получи и реална!

Зайко и аз съм в такава фаза, но не се отпускам после, че няма да се събудя и ....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #979 -: Ноември 04, 2014, 09:21:11 am »
Добро утро! Теди, къде е този мъглогон :) Тук от сутринта се е замъглило, дано просветне.

Смайли, благодаря за съветите, ще ти пиша лично съобщение да не спамим темата.  :wink: