0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #880 -: Октомври 29, 2014, 09:42:18 am »
Добро утро! И аз като Пешек - с кафе, без кафе...идва ми да се натикам в леглото и да стана чак пролетта  :lol:
Карам страОтен месец и поредния страОтен ден от него. Първо се разболя детето, таман го закрепих и изпратих на ДГ и същия ден - котката си направи гръбначна травма, та клиники, та разнасяне цяла седмица и нея на вливки... В неделя махнаха абоката, в понеделник Дани така се разбуха, чеееее - аре АБ и седмица седене в къщи. Сега в понеделник го пускам на ДГ, вчера - котката спря да яде и пак вдигна Т, абсолютно нямам идея защо и откъде, след малко пак хуквам с нея по ветеринари. Разбира се и Дани след 2 дни на ДГ, снощи го чувам как подсмърча по "любимия" ми начин...дано само се задържи на градина до петък, то ясно че пак ще се разболее и той.... Ами като мъкна и него на ветеринар, докато водя котката и съвсем ми се избушват нервите.

Пожелавам ви да нямате ни такива дни като моя ни такива месеци!  :D

П.П. Ники, майсторица си ти, а и с такъв модел и да не беше - нямаше да се забележи  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #881 -: Октомври 29, 2014, 09:50:03 am »
Добро утро! Мерси за прекрасните кафе и закуска! Повторно заспиване и през нощта не мога да направя преди да са минали часове  :?
Ники и шапката и моделката са супер! Не знам жълтото ли така и прилича или всички цветове, но е невероятна  :P
Тая година с липса на грозде, виното ще ни е от магазина, има си и плюсовете, кеф ти бяло, червено или розе  :D Моите родители само веднъж са наливали вино в бутилки, пие се от бъчвата и каквото остане, отива на ракия.
Аз си признавам, че и без да съм видяла първия сняг, вече ми е коледно. Избираме рецепти за сладки, правим сладкиши, избираме и купуваме подаръци  :) Имам чувството, че съм по-нетърпелива да купим елхата и да украсим и от детето  :oops:
Жбрул, много съжалявам! Нямам думи просто!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #882 -: Октомври 29, 2014, 10:03:36 am »
Абе, спретнете една тема за плетки, че се убих да търся модели за шапки и указания, схеми и тънъ.
Ся съм се метнала да плета, ама само един вид шапка умея - три ми стигат еднакви  :lol:
Викам да сменя модела вече.

Тара, сакън, 20 литра вино!
Аз бих се гътнала от мъка!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #883 -: Октомври 29, 2014, 10:20:43 am »
За съжаление не мога да спя през деня ... Бебо снощи като се събуди в 23 ч. и чак към 1 успя да заспи, та майка му с него будува. А сутринта се изстреля в 6.30 ч.  :lol:

Тара, язък за винцето. На нас миналата зима свекър ми ни направи едно малко буренце, което занесохме в София, но аз като бременелка не можех да пия. Тази година пак ще ни даде. Много хубаво мерло прави.

Ники, страхотна е тази София. А шапката много й ходи. И на мен ще ми ходи на името най-вече  :lol: :lol: :lol: (пчеличката Мая).

Jbrul, пожелавам и детето и котето бързо да се оправят.

М-и, и на мен ми става коледно като те чета. Тази година няма да мога да обикалям по магазините за подаръци. Ще заложа на интернет пазаруването.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #884 -: Октомври 29, 2014, 10:31:42 am »
Е, това е. Днес няма да работя заради виното, новото мерене е 2 см. надолу, изтакам всичко. Едвам изкрънкахме от наш познат 500 кг. мавруд и сега си изтича, а на вкус и цвят стана превъзходно, по-добро е от миналата година. Всичко средено и минато през машина да е без чепки, иде ми да се изям.

Рачо, не знам къде е гледал мъжа ми, уж е нов точно този съд. Иначе, след като е прехвърляно в самия съд по време на ферментация, по някое време след  постоянна дегустация :lol: оставяме да почине или както се казва да си "легне" и успокои. След около седмица го източваме от основния съд, където са джибрите и продължава да си почива в друг съд. Щом се утаи, започваме прехвърлянето в бутилки. Билки и стабилизатори не слагаме, консумираме си го във вид -  божуне. Повече от една година не може вино да се задържи у нас,  трайна консервация не ни трябва.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #885 -: Октомври 29, 2014, 10:37:55 am »
Ще одрънкате 500 кила вино ли  8O
Да не ви "пие" бурето?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #886 -: Октомври 29, 2014, 10:42:28 am »
Ще одрънкате 500 кила вино ли  8O
Да не ви "пие" бурето?
Аз разбрах, че с джибрата е 500, чисто вино вероятно около 200 мисля  :)

Смайл, аз и по интернет пазарувам, но тази година ще мога повече да обикалям :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #887 -: Октомври 29, 2014, 10:43:23 am »
Ох, ми пак чета по диагонал  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #888 -: Октомври 29, 2014, 10:59:37 am »
ааа, това е нов подобрен сорт мавруд и рандимана е повече, поне 300 литра се очакват. Плода е много сок и тънка ципа, така привлича слънчевите лъчи, старите сортове са дървени и късно зреят.

Елфи, пием си  :) Само аз по 300 гр. дневно. Черпим гости, раздаваме и накрая свършва бързо.
Съда е до стена и не може да се види от къде тече точно, но изтича навън по пода, първо таеше, сега на локва.
 
п.п.  Ники, чудна е шапката!
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 11:05:52 am от Тара »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #889 -: Октомври 29, 2014, 12:00:27 pm »
Ха, ами че тогава казвай адреЗ да дойда и аз с 2-3 шишета /празни/  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #890 -: Октомври 29, 2014, 14:13:35 pm »
Пропуснала съм рождения ден на Теди.Да е здрава и щастлива!Вчера бях на фризьор и родителска среща,а след нея-дискусия с първолака за краснописа му,най-вече в домашната от занималня,където явно пишел на един дъх,както каза госпожата.Добре,че отношениятс им са страхотни та не се сърди или шашка детето,а само обещава,че ще се старае.Да видим какво ще стане.
От три час е обявен първия мач на Григор от Мастърса в Париж.Ако стигне до полуфинал или повече има теоретични шансове да се класира за финалния между осемте на-добри за годината.Но зависи и от представянето на останалите претенденти.Пожелавам му успех!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #891 -: Октомври 29, 2014, 14:47:58 pm »
Хубав ден на всички  :)

Ники, много хубава шапка, а малката е страхотна  :)

Мачът на Григор е четвърти в програмата на корт №1, едва ли ще започне по-рано от 16.30-17.00ч.,
желая му успешно представяне! Падна му се много труден жребий отново. Ако днес спечели, в следващия кръг би срещнал евентуално Анди Мъри, а на четвъртфинал - евентуална победа над Джокович за класиране на полуфинала .....
Как пък веднъж не му се падна по-лек жребий на някой от последните турнири, както е сега за Нишикори и Бердих (имат шанс да стигнат по-напред и да добавят точки, заради добър жребий и по-слаби противници), те също са претенденти за финалния Мастърс на осемте най-добри в Лондон.
Но нищо не се знае :) ... дано Гришо да се представи добре  :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 16:37:20 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #892 -: Октомври 29, 2014, 15:10:14 pm »
момичета и аз искам домашно вино, плащам си.
моя брат прави всяка година, но тази година не му стана изобщо гроздето и аз съм силно притеснена, че няма да има винце :(
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #893 -: Октомври 30, 2014, 06:06:00 am »
Добро утро, милички  :D

Ники, страхотна е фурията! И майка й ;)

Таричка, много жалко за винцето :(

Жбрулка, дано не се разболявате повече.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #894 -: Октомври 30, 2014, 08:06:29 am »
Добро утро  :)

Момичета, вчера поизточих от напитката, сега пия кафе и пак почвам. Мъжа ми снощи направи инспекция,  спокоен е човека, нали има кой да подскача  :lol:

Елфи, има шишета, само да стигна до пълненето.

Стефи, ще попитам за вино, но се съмнявам, че въобще са правили за продан.  С голям зор купихме гроздето, че хем няма, хем много хора искат.


Вече направих три посещения на кулинарния курс. Върнаха ме в час по биология :), снощи нищихме ензимите в храните. Обясняват ни за машинките и съоръженията, после ще ги гледаме на живо като се влезе в кухните на хотела.
Преподавателката ни в момента е симпатична дама, преподавател по теория и практика в основното си време на ученици. Жената постоянно повтаря - "ако имате момичета, карайте ги да вършат нещо"  :) и продължава да дава примери за днешните тинейджъри, как в 12-ти клас вместо канела на баклавата се слага черен пипер, защото ги объркали  :lol: В час по практика позата е със скръстени ръце  - "ми, госпожо, какво да правя" като отговор за бездействието.
При опит да поговори с родител отговора - "аз мойто дете да не съм го гледал да чисти и да мие"
Смешна картинка, а като се сетя, че при  някой такъв утре ще си поръчам вечеря  :lol:

Хубав ден!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #895 -: Октомври 30, 2014, 08:22:18 am »
Добро утро и от мен.
Тази вечер голяямо спане  :lol:
Хубав ден на всички.

Жената постоянно повтаря - "ако имате момичета, карайте ги да вършат нещо"  :)
А момчетата със скръстени ръце ли? Ааа не съм съгласна  :lol:

Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #896 -: Октомври 30, 2014, 08:39:30 am »
Жената постоянно повтаря - "ако имате момичета, карайте ги да вършат нещо"  :)
А момчетата със скръстени ръце ли? Ааа не съм съгласна  :lol:

Хахаха, точно така е. И двата пола трябва да знаят и могат практически неща. Поне моите родители така са ни възпитали с брат ми.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #897 -: Октомври 30, 2014, 08:47:22 am »
хехе  :lol:, казаното  не беше с мисъл  за полово разделение на дейности, просто пример.  Иначе сподели, че две момчета от 25 човека клас се открояват  :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #898 -: Октомври 30, 2014, 09:03:22 am »
Добро утро! И кафето и мекичките са чудни :) Успешен и много хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 6 - Съединението
« Отговор #899 -: Октомври 30, 2014, 09:09:11 am »
Добро утро. Много хубаво това уеб /или нет/ кафе  :lol: Днес тук го дават валежно,но пък температурите се "приповдигат"  :lol: Пожелавам ви такова да е и настроението ви днес.
Тара ,ти курс ли караш?
/www.mamaibebe.com][/url]