0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #960 -: Февруари 04, 2015, 21:36:29 pm »
Направи кръвен, Hecate  :)
макар че и за кръвен е малко рано, затова с уговорката, ако резултатът е отрицателен или много нисък, да не си правиш окончателни изводи  :)

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #961 -: Февруари 04, 2015, 21:58:15 pm »
Вече почвам да се разколебавам за чакането  :lol: А ако препикая един Престо утре с първа сутрешна урина... много ли ще е глупаво?!? Сигурно да, но аз днес пак ходих на интервю за работа и така ми се иска да знам по-рано. Че целта ми е бременна или напуснала, но в никой случай и двете в момента  :D

Изчакай най-добре.И аз едвам се сдържам ,но си казах че на Свети Валентин ще си направя теста,за да съм убедена.Имам останала една касета Престо от миналия месец след спонтанния аборт.Но ме е страх ,че ще ми дойде пак,понеже миналия месец несполучливата ми бременност беше с цикъл.Дано този месец Бог да е рекъл всичко да е нормално.Стискам палци за всички вас.От вчера и аз съм на ново работно място и се разсейвам ,гледам да не мисля за това.
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 22:15:00 pm от Shannel »
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #962 -: Февруари 04, 2015, 22:09:42 pm »
Здравейте,
аз не съм много активна в този сайт, но напоследък осъзнато изпитвам желание да имам дете и взех по-често да влизам. Хубав форум сте заформили :)
От няколко месеца правим опити за забременяване, но не се получава. тъй като съм с малко повечко килограми отколкото трябва съм ходила на лекар и потвърди, че все пак имам овулация, но датата на цикъла ми се смени доста и не съм правила тестове за овулация,имам няколко приятелки които не са доволни от тях и така аз си налучквам общо взето. По-различното общо взето този месец е, че след като мина цикъла ми(на около 32 дни е) през януари от 12 до 16-ти, на 24-ти и 25-ти леко ми наболяваше ниско долу. След сексуални контакти и през двата дни болката спря и след 3-4 дни на 28 някъде започна отново - постоянна тъпа болка ниско, тежест напрежение в гърдите, нито мога да понасям сутиен, нито мога без него. Отделно имам киселини почти постоянно. Направо вече не издържам. Предполагаемият ми следващ цикъл е около 12-13ти февруари. Искам да попитам кога най рано да си направя уринарен тест според вас?


Двете си съвпадаме.Абсолютно същите дни съм .На 24 започна цервикалната слуз после следващите дни бях с главоболие на 28 имах положителен тест за ову .Моят цикъл е на точна дата  на 12 го очаквам .Мисля да изчакам ако ми закъснее ще го направя на 14  ,а ако ми дойде ще го направя след цикъла,защото миналият път ми дойде.Въпреки ,че на 8 може би ще ти покаже много  много бледа черта.Миналият месец на 16 дена след ову  и ЧХГ- 56,9 mIU/ml  бях ето така:  (но този тест не е много за пример понеже бременността не се задържа )
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 22:19:41 pm от Shannel »
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #963 -: Февруари 04, 2015, 22:50:19 pm »
Да, знам си аз, че трябва да удържам поривите на нездравословно любопитство. Важното е да има happy end, аз съм чакала години, но този път ми е много леко на сърцето. Вярвам, че това е страхотен месец за такива новини :), а дори и да ги няма, усещам, че най-накрая сме тръгнали на верен път.
Пожелавам на всички Ви  :bfp:


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #964 -: Февруари 05, 2015, 09:05:04 am »
Успех, и аз имам усещането че този месец ще се получи.
За тестовете, всички отчитат има ли бременност, но аз си мисля че shure check са най-точни, чета за Preston, че често отчитали лъжливи резултати.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #965 -: Февруари 06, 2015, 13:49:24 pm »
Аз искам да приключа участието си в тази тема с пожелание за успех на всички.На мен тази тема ми донесе късмет,дано и на вас да донесе
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #966 -: Февруари 06, 2015, 20:41:24 pm »
Днес трябваше да ми дойде до обед се чудих дали да направя тест не се стърпях и бе --- , БТ ми е днес отново 37,4 дано до понеделник стане чудо и резултат да ми даде +
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #967 -: Февруари 07, 2015, 19:14:26 pm »
Дано да видиш положителен, но щом температурата ти е висока е добре, тя пада като ще ти дойде.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #968 -: Февруари 10, 2015, 18:25:53 pm »
Пуснах си кръвен тест, за да знам със сигурност и ако е отрицателен - да спирам утрогестана, а ако е положителен - да скачам до небето. Дадох кръв в 7:30 сутринта и още не е готов, дадох и ПКК, за да проверя чернодробните ензими дали са ми влезли в норма след махането на жлъчката и те вече са готови, а ЧХГ-то още не е, ще се побъркам! Какво им отнема толкова време? Вече се чудя дали ще е ок пробата, тъй като за всичко ми взеха само една епруветка кръв, а съм с два бар-кода. Да не е станало някакво объркване?


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #969 -: Февруари 10, 2015, 18:28:52 pm »
Хайде, дано да се зарадваш!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #970 -: Февруари 10, 2015, 18:32:15 pm »
Пуснах си кръвен тест, за да знам със сигурност и ако е отрицателен - да спирам утрогестана, а ако е положителен - да скачам до небето. Дадох кръв в 7:30 сутринта и още не е готов, дадох и ПКК, за да проверя чернодробните ензими дали са ми влезли в норма след махането на жлъчката и те вече са готови, а ЧХГ-то още не е, ще се побъркам! Какво им отнема толкова време? Вече се чудя дали ще е ок пробата, тъй като за всичко ми взеха само една епруветка кръв, а съм с два бар-кода. Да не е станало някакво объркване?
:goodluck: :goodluck: :goodluck:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #971 -: Февруари 10, 2015, 19:00:48 pm »
Благодаря за палците, но уви, излезе - поредният отрицателен тест. Спирам утрогестана и чакам цикъл. Нов цикъл, нов късмет.


*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #972 -: Февруари 10, 2015, 19:28:15 pm »
Благодаря за палците, но уви, излезе - поредният отрицателен тест. Спирам утрогестана и чакам цикъл. Нов цикъл, нов късмет.
Много съжелявам. Колко стимулации с клостил мислите да проведете? Тоя клостил е гадно лекарство, намалява цервикалната слуз, изтънява лигавицата. Да вярно е, че е евтин и на някои им помага, но аз бих те посъветвала да не си губиш много времето с него. Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #973 -: Февруари 10, 2015, 20:37:27 pm »
Благодаря, не сме го обсъждали още, сега на следващия преглед ще обсъдим дали да продължим. Това ми беше 1ви месец с Клостилбегита, не съм се обаждала още за следващ час. Честно казано не знам накъде да поема - дали да опитаме естествено още време, още изследвания ли да направим или да преминем към инсеминациите направо. Аз знам, че най-много искам да стане естествено, но вече се уморих да чакам. На този етап не мога да си позволя да самофинансирам директно ин витро, поне не този месец.


*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #974 -: Февруари 10, 2015, 21:00:32 pm »
Благодаря, не сме го обсъждали още, сега на следващия преглед ще обсъдим дали да продължим. Това ми беше 1ви месец с Клостилбегита, не съм се обаждала още за следващ час. Честно казано не знам накъде да поема - дали да опитаме естествено още време, още изследвания ли да направим или да преминем към инсеминациите направо. Аз знам, че най-много искам да стане естествено, но вече се уморих да чакам. На този етап не мога да си позволя да самофинансирам директно ин витро, поне не този месец.
В по- ранни постове споменаваш, че показателите на мъжа ти не са добри. Според мен идеята за инсе в такъв случай не е добра. Успеваемостта е много ниска. По фонда не може ли да кандидатствате, заради мъжки фактор? Иначе с неизяснен стерилитет ти трябват 4 АРТ процедури инсета, или самофинансирани ин- витро опити. Друг вариант е ин витро на естествен цикъл и по- скоро ИКСИ на естествен цикъл. Обсъдете вариантите с лекуващия ти лекар. Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #975 -: Февруари 11, 2015, 08:56:26 am »
Не, те са леко влошени като морфология, в сравнение с предходни спермограми, които бяха с нормозооспермия. Т.е. резултатите не са толкова зле, че да е достатъчно за фонда (Слава Богу!), освен това има достатъчно количество и доколкото разбрах е преодолимо след обработка на материала при инсеминация. Иначе аз съм без една тръба, което пак не е достатъчно за фонда, защото по последни данни от лапаро другата е проходима (имам желание да я изследвам наново, ще го коментирам и това). Аз се насочвам по-скоро към идеята за 4 самофинансирани инсеминации, като считам, че макар шансовете да са по-малки, имам голяма надежда да стане и да не стигнем до ин витро.


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #976 -: Февруари 11, 2015, 09:06:48 am »
Hecate, желая ти безпроблемно, да се получи както го искаш!
Успех, миличка!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #977 -: Февруари 11, 2015, 09:12:41 am »
Не, те са леко влошени като морфология, в сравнение с предходни спермограми, които бяха с нормозооспермия. Т.е. резултатите не са толкова зле, че да е достатъчно за фонда (Слава Богу!), освен това има достатъчно количество и доколкото разбрах е преодолимо след обработка на материала при инсеминация. Иначе аз съм без една тръба, което пак не е достатъчно за фонда, защото по последни данни от лапаро другата е проходима (имам желание да я изследвам наново, ще го коментирам и това). Аз се насочвам по-скоро към идеята за 4 самофинансирани инсеминации, като считам, че макар шансовете да са по-малки, имам голяма надежда да стане и да не стигнем до ин витро.
Здравей, може и така в такъв случай. Ако си с лека стимулация, няма да ти излязат прекалено скъпи инсетата, а и дано да има резултат. Всъщност, дано още при тези стимулации да има резултат, но клостила, както вече казах, не ми допада като лекарство. Да, евтин е, но помисли за целия стрес по излизането от работа, проследяването и накрая едно голямо нищо. Преживяла съм го 5 последователни цикъла. И аз не исках да казвам на работа какво правя и това допълнително ме стресираше. Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #978 -: Февруари 11, 2015, 09:44:40 am »
Да, наистина стресът е голям на тази плоскост. Дори ми се случи предпоследния път един от шефовете да ме търси докато аз бях на преглед и да ме иска до 5 мин в кабинета си, а аз съм на минимум 15 мин с кола без задръствания, в болницата и без платена сметка още, прекъснахме разговора и тичах наобратно. Доста голямо психическо бреме е това, а и работата в момента ми е адски несигурна и няма никаква перспектива - перспективата е по-скоро всички колеги скоро да сме на борсата, но именно заради опитите съм с резерви да сменям, защото пак ще съм на изпитателен срок и най-вероятно трябва да прекъсна опитите за известно време, което пък е още стрес. Съвсем на скоро станах на 30 и вече не ми се отлага до безкрай, въпреки проблемите с работата. Все заради нещо отлагам, последният път, защото съвсем до скоро бях на изпитателен срок тук, на сегашната работа и чаках да мине, за да си махна камъните в жлъчката преди да започнем стимулации. Сега свърших и това - вече съм без жлъчка - от октомври и от ноември действаме, но пак шансовете за естествено са ни горе-долу през месец, тъй като като овулирам от ляво месецът е загубен и аз предпочитам да го следя чрез ехографии и да знам. Така че - така или иначе ходя на прегледи.


*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #979 -: Февруари 11, 2015, 09:52:59 am »
Да, наистина стресът е голям на тази плоскост. Дори ми се случи предпоследния път един от шефовете да ме търси докато аз бях на преглед и да ме иска до 5 мин в кабинета си, а аз съм на минимум 15 мин с кола без задръствания, в болницата и без платена сметка още, прекъснахме разговора и тичах наобратно. Доста голямо психическо бреме е това, а и работата в момента ми е адски несигурна и няма никаква перспектива - перспективата е по-скоро всички колеги скоро да сме на борсата, но именно заради опитите съм с резерви да сменям, защото пак ще съм на изпитателен срок и най-вероятно трябва да прекъсна опитите за известно време, което пък е още стрес. Съвсем на скоро станах на 30 и вече не ми се отлага до безкрай, въпреки проблемите с работата. Все заради нещо отлагам, последният път, защото съвсем до скоро бях на изпитателен срок тук, на сегашната работа и чаках да мине, за да си махна камъните в жлъчката преди да започнем стимулации. Сега свърших и това - вече съм без жлъчка - от октомври и от ноември действаме, но пак шансовете за естествено са ни горе-долу през месец, тъй като като овулирам от ляво месецът е загубен и аз предпочитам да го следя чрез ехографии и да знам. Така че - така или иначе ходя на прегледи.
Много неприятно е това с работата. Истински ти съчувствам и дано скоро да успеете. Стискам палци!