0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #860 -: Януари 14, 2015, 15:49:20 pm »
честито сасано желая ти лека бременност и здраво бебче на термин  :cloud9: и моят първи тест така изглеждаше  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #861 -: Януари 14, 2015, 16:18:47 pm »
Сасано, честито! Лека и безпроблемна бременност!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #862 -: Януари 14, 2015, 16:28:10 pm »
Честито и от мен, sasano! Прекрасен категоричен положителен тест  :P .
Много коремчета започнаха да се заформят тук - със здраве и радост да си ги отглеждате, момичета!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #863 -: Януари 14, 2015, 16:29:44 pm »
Благодаря, Марси! А дали ти бяха предписани хапчета за това зацапване? Ако отида на лекар сега дали ще може да види нещо или да изчакам?
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #864 -: Януари 14, 2015, 16:37:43 pm »
Bizzy, да, веднага започнах прием на прогестеронов медикамент.
Още е рано да се види плодно сакче на УЗ, може да се отиде на преглед най-рано около 7-10 дни след закъснение.
За тези дни след О. - уринен тест с първа сутрешна, а най-сигурен е кръвният тест за бременност (бета ЧХГ изследване), може да се направи във всяка лаборатория срещу 18-20лв.
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 21:34:43 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #865 -: Януари 15, 2015, 10:29:55 am »
Благодаря ти за отговора и да правилно си разбрала marsi. Ползвам тестове за овулация, тя беше на 9 -ти януари, а цикълът ми е около 33 дни. Знам че е много рано, просто си търся повод за надежда  :(  Ще изчакам да мине малко време, за да имам по реални резултати.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #866 -: Януари 16, 2015, 10:44:23 am »
Добро утро мацки..Аз не знам какво става с мен вече.Вчера бях на женска консултаация в ДКЦ 7 близо до жп гарата беше ...и лекаря вика- на 21 си направи тест,рано си направила кръвните,ако не ти дойде,чакаш 10 дена закъснение и идваш да те видя на ултразвук..... Не знам вече какво да мисля,няма изгледи да ми идва,неме болят гърдите,нямам зацапване както винаги...Корема ниско ме стяга понякога,вчера сутрин така ми прилоша,приятелката ми в университета ми купи шоколад..Днес се събудих с едно бяло течение,без аромат,без сърбеж....Не съм спряла да меря температурата,ако искате погледнете графиката... http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebka93
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 10:49:23 am от detence1993 »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #867 -: Януари 16, 2015, 11:50:40 am »
Спрямо графиката ти,ако има бременност утре с един кръвен вече би трябвало да отчете според мен,но за уринарен найстина е рано.Ако  найстина толкова нямаш търпение да разбереш , прежали още 20лв.и си пусни кръвния, спрямо симптомите само никой не може да ти даде 100%отговор който да те задоволи.Успех!
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #868 -: Януари 16, 2015, 12:02:51 pm »
Спрямо графиката ти,ако има бременност утре с един кръвен вече би трябвало да отчете според мен,но за уринарен найстина е рано.Ако  найстина толкова нямаш търпение да разбереш , прежали още 20лв.и си пусни кръвния, спрямо симптомите само никой не може да ти даде 100%отговор който да те задоволи.Успех!
Кръвен пусках на 12 Януари и беше 0.100.....

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #869 -: Януари 16, 2015, 13:43:47 pm »
Добро утро мацки..Аз не знам какво става с мен вече.Вчера бях на женска консултаация в ДКЦ 7 близо до жп гарата беше ...и лекаря вика- на 21 си направи тест,рано си направила кръвните,ако не ти дойде,чакаш 10 дена закъснение и идваш да те видя на ултразвук..... Не знам вече какво да мисля,няма изгледи да ми идва,неме болят гърдите,нямам зацапване както винаги...Корема ниско ме стяга понякога,вчера сутрин така ми прилоша,приятелката ми в университета ми купи шоколад..Днес се събудих с едно бяло течение,без аромат,без сърбеж....Не съм спряла да меря температурата,ако искате погледнете графиката... http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebka93
Мила, моят съвет към теб е да се успокоиш , аз също съм студентка и знам колко много време имаш да се вглеждаш за симптоми, всички тук знаем колко бавно минава времето от ову до тест (Аз също се психясвам и се радвам,че ви има вас да подкрепяте и разбирате.)На 12 когато си правила теста са минали 8 дни от пика на ЛХ , което значи,че точно тогава може да е била имплантацията и реално да няма как да отчете кръвен.Опитай се да изчакаш още ден-два за най-сигурно и пак направи кръвен щом толкова много искаш да разбереш по рано.Моя ми казва така "Ако е станало нещо , то си е там и първа ще разбереш ,стига си се изтезавала" (напомнете ми тези думи след 10 дни ,моля !!   :D ) Така ,че дано не съм те подвела с моите сметки , поне  съм ти утеха.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #870 -: Януари 16, 2015, 15:20:31 pm »
Кръвен пусках на 12 Януари и беше 0.100.....

Както писах и тогава - кръвен тест към тази дата няма как да отчете резултат различен от този. Просто е прекалено рано. След 2-3 дни (например в понеделник) може и да отчете нещо.
Но според мен трябва да се успокоиш. Ти ако всеки месец изживяваш така нещата, съвсем скоро от психиката ти няма да остане нищо. А тя е супер необходима за периода на бременността и след това.

26.09.2019
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #871 -: Януари 16, 2015, 21:40:53 pm »
Здравейте момичета! Искам да се допитам до вас. Понеже в последния ми ден от ову. се опитахме с моя годеник да направим бебе и се чудя дали е станало. По принцип няколко дена преди да ми дойде гърдите ми стават по-чувствителни, но сега веднага след ову. те станаха по-чувствителни на допир и уголемени повече и при допир ме болят, преди няколко дена страшно много ме заболя в долния край на корема. Болки в кръста почти нямам, а се чувствам изнервена и гърбът ме наболва леко, тези дни започнах по-често да уринирам. Въпроса ми е може ли евентуално в поледния ден от овулацията да съм заченала?
viaraa, възможно е да има оплождане. Овулацията се очаква да настъпи около 12-48ч. след положителен тест за О., а оплождането на яйцеклетката до около 12-24ч. след спукването на фоликула. Не можах да разбера днес кой ден след овулация е. Ако имаш регистрация тук в Овулационния календар на Зачатие, дай линк към графиката, така по-лесно ще се ориентираме или напиши кога е началото на последния цикъл и обикновено с каква продължителност е месечният цикъл. Как определяш овулацията (тестове, овулационен калкулатор...)?
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 22:29:22 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #872 -: Януари 17, 2015, 10:45:33 am »
Не, нямам регистрация на овулационен календар тук, но ще се регистрирам. Началото на последния цикъл беше на 26.12.2014г. Месечния ми цикъл е с продължение 4 дни. Определям овулацията си с овурационен календар.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #873 -: Януари 17, 2015, 12:15:48 pm »

Днес вече втора сутрин,се събуждам с бяло течение,няма аромат,нито нищо,и с леки болки в матката... :?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebka93

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #874 -: Януари 17, 2015, 21:52:38 pm »
Не, нямам регистрация на овулационен календар тук, но ще се регистрирам. Началото на последния цикъл беше на 26.12.2014г. Месечния ми цикъл е с продължение 4 дни. Определям овулацията си с овурационен календар.
viaraa, явно не съм се изразила добре :), исках да попитам за началото на МЦ и продължителността на целия цикъл (не на менструацията), исках да пресметна кога приблизително е била овулацията и колко дни са минали от тогава, но и така се ориентирах  :) ... днес е 23 ден от началото на последния цикъл, рано е още за тест, а симптомите (болка, придърпване, напрежение в гърдите, и т.н.) не са сигурен признак за бременност, защото същите симптоми може да са следствие и от други причини. Тестовете могат да дадат по-точна информация в ранния етап на бременността.
Уринен тест може да се направи около 14 дни след предполагаемия ден на зачеване, но най-добре да се изчака датата на следващия цикъл и при закъснение, тогава тест. Най-добре е да се направи с първа сутрешна урина, а ако се прави през деня - да се ограничат течностите за 2-3 часа преди тест.
Другата възможност е кръвен тест за бременност, най-рано 10-11 дни след предполагаемия ден на зачеване, с уговорката, ако резултатът е много нисък или отрицателен, да не се бърза с изводите, а да се направи тест отново сред два-три дни.

След регистрация в Овулационен календар, може да поставиш линк към графиката в подписа си, това много улеснява при нужда от коментар или някаква насока, свързани с последния ти цикъл.
1. В профила си в Овулационен календар трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

2. За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Пожелавам ти това да е твоят успешен цикъл!  :)
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 22:47:45 pm от marsi »

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #875 -: Януари 17, 2015, 23:04:48 pm »
Здравейте отново момичета! да споделя само и да попитан за съвет! Вчера и днес имам някакво зацапване,което е нетипично за мен и даже мисля ме не ми сее случвало досега . Вчера беше по слабо. Предполагаемата ову беше на 6 януари,като и тогава имахме контакт,за съжаление повече около ову нямаше как. после на 15 пак имахме и от 16 ми зацапва. Дстата на МЦ е 22. според вас може ли да е имплатационно кървене или по скоро не! Като на 16 вечерта ме сряза ниско долу изведнъж . За съжаление на преглед немога да отида,защото ни приеха по спешност в болницата.


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #876 -: Януари 18, 2015, 14:54:36 pm »
момичета,правих си миналия месец една процедура с магданоз уж за забременяване и малко след това,около 1 седмица преди цикъл получих кафяво течение придружено с силни болки в корема и кръста.продължи 3 дни и следващите 4 бяха с слабо течение,но кръв.Сметнах че ми е дошло,но ето че сега 4 дена след този цикъл ми прокапа отножо несхто слабо и кафяво.утре съм на лекар но все пак какво мислите по въпроса? дали е нещо хубаво искам да съм подготвена.извинявам се ако това не е правилното място :ask:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #877 -: Януари 18, 2015, 17:38:32 pm »
момичета,правих си миналия месец една процедура с магданоз уж за забременяване и малко след това,около 1 седмица преди цикъл получих кафяво течение придружено с силни болки в корема и кръста.продължи 3 дни и следващите 4 бяха с слабо течение,но кръв.Сметнах че ми е дошло,но ето че сега 4 дена след този цикъл ми прокапа отножо несхто слабо и кафяво.утре съм на лекар но все пак какво мислите по въпроса? дали е нещо хубаво искам да съм подготвена.извинявам се ако това не е правилното място :ask:
Здравей, аз до колкото знам, магданозът се използва за предизвикване на цикъл. Той съдържа вещество, предизвикващо контракции. В какъв смисъл си го използвала за забременяване? Ако си пила някаква отвара от него след ову, не ми се струва че е помогнал за забременяването.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #878 -: Януари 19, 2015, 00:22:48 am »
момичета,правих си миналия месец една процедура с магданоз уж за забременяване
Здравейте, едно време жените са използвали магданоз като противозачатъчно. Дъвчели са магданоз и до 4 дни получават кръвотечение. С магданоз се прави прочистване. Вие защо решихте, че с магданозена процедура се забременява?
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #879 -: Януари 19, 2015, 01:41:02 am »
И аз знам че магданоза предизвиква мензис... Момичета не издържах и днес сутринта направих един Клиър за ранна бременност,вижте и графиката http://prikachi.com/images.php?images/438/7858438m.jpg