0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #480 -: Декември 11, 2014, 22:32:39 pm »
Ще държа в течение всички,които се интересуват от последствията -възпалени яйчници,пиене на противозачатъчни и опити за забременяване :P
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #481 -: Декември 12, 2014, 11:04:47 am »
Момичета, днес сутринта си повторих теста. Според мен е вече доста по видима вчера ме пропусна М  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: http://aleksandrinavn.snimka.bg/baby/jafnei.835560.34515335
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #482 -: Декември 12, 2014, 11:27:09 am »
Алексвн, тестът е положителен  :), много се радвам  :), желая ти всичко да е наред!!!
Най-рано след около седмица- десет дни може да отидеш на преглед да видите плодното сакче.  :)

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #483 -: Декември 12, 2014, 11:30:41 am »
Оле нямам търпение!!! Дано всичко е наред!!!!  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #484 -: Декември 12, 2014, 11:33:28 am »
Алексвн Тихичко честито!Стискам ти палци! :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #485 -: Декември 12, 2014, 12:00:18 pm »
Щях да ви попитам правите ли разлика между предменструални симптоми и симптоми на бременност,като чета изглеждат много сходни и е трудно да се направи разлика
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #486 -: Декември 12, 2014, 12:17:16 pm »
ubu Найстина няма голяма разлика и често се объркват!Особено ,ако си нетърпелива тогава често дори ни се привиждат симптоми! На мен много пъти ми се беше случвало. Когато забременях действително, не усещах нищо, по късно ми се появиха симптомите и те са си почти като ПМС. Понякога цикъла закъснява  и от нагласата ни че не искаме да ни дойде. Търпение си трябва, макар и да е много трудно ,когато силно искаш нещо !И аз съм от нетърпеливките :D!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #487 -: Декември 12, 2014, 13:29:15 pm »
ubu Найстина няма голяма разлика и често се объркват!Особено ,ако си нетърпелива тогава често дори ни се привиждат симптоми! На мен много пъти ми се беше случвало. Когато забременях действително, не усещах нищо, по късно ми се появиха симптомите и те са си почти като ПМС. Понякога цикъла закъснява  и от нагласата ни че не искаме да ни дойде. Търпение си трябва, макар и да е много трудно ,когато силно искаш нещо !И аз съм от нетърпеливките :D!
 
Абсолютно съм ъгласна,затова колкото и да са ми чувствителни гърдите ще почакам още 8 дни
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #488 -: Декември 12, 2014, 14:45:35 pm »
Съобщението на  mishanta, свързано с Коледната благотворителна инициатива на Сдружение "Зачатие", вече обиколи темите посветени на нашите деца, но за да бъде видяно от всички, публикувам и тук  :):

Вероятно сте забелязали усмихнатия Снежен човек в подписа на много от нас!


Той е лицето и активен линк към ежегодната ни инициатива "Коледно желание", с която Сдружение Зачатие подпомага двойки, които още не са сбъднали мечтата си да имат дете!
Във връзка с това направихме един усмихнат онлайн албум на страницата ни във Фейсбук с Децата на Зачатие, за да популяризираме нашата кауза! Да им вдъхнем вяра и надежда, че утре и те ще бъдат родители и ще усетят цялата неповторима и завладяваща емоция да бъдеш родител!
Моите деца са деца на Зачатие, ако и вашето е, може да ми пишете на лични и в дните до тегленето на жребия, а защо не и след това, да попълваме тази прекрасна галерия!


АЛБУМА - Децата на Зачатие ТУК ,
всяко едно наше Дете може да бъде в този Албум!

Всеки, който е сбъднал своята мечта, може да се свърже с  mishanta . Всеки, който е намерил приятели във форума, полезна информация в библиотеката на сайта, подкрепа в темите Опити за забременяване или Асистирани процедури, или темите посветени на най-малките .... всеки, който по един или друг начин се чувства свързан със "Зачатие" и го носи в сърцето си!

Коледната благотворителна инициатива е в подкрепа на онези от нас, които все още са някъде по пътя за сбъдване на своята мечта, да знаят, че не са сами!
« Последна редакция: Декември 12, 2014, 15:03:43 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #489 -: Декември 12, 2014, 19:13:24 pm »
радвам се Алексвн честито и безоблачна бременност ти желая!много хубава чертичка имаш на теста  :wink: минали ти вчерашното главоболие?
uBu симптоми много приличащи на бременни имах преди да забременея почти всеки месец.понякога силно изявени,но в месеца които забременях си бяха съвсем нормални ПМС.единственото,което ме усъмни беше че ми излизаха някакви киселини след храна.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #490 -: Декември 12, 2014, 19:24:39 pm »
shinzou, мен пък ме боли стомаха,но пак казвам,нова съм в нещата,предполагам ,че след време опити няма да забелязвам вече каквито и да било симптоми и може би тогава ще ме налегне най-големия симптом :P :D
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #491 -: Декември 13, 2014, 09:48:07 am »
shinzou Главоболието отмина, чувствам се добре  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #492 -: Декември 13, 2014, 10:03:26 am »
Ето един хубав цитат за всички нетърпеливки :) "Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #493 -: Декември 13, 2014, 10:51:56 am »
Алексвн
Много се радвам за теб!!! Пожелавам ти лека бременност и най вече спокойствие!
И аз съм си задавала този въпрос със симптомите  дали ще усетя нещо по различно , но по скоро не .При мен всеки път преди да ми дойде е различно, понякога даже нямам ПМС . Помня само че през първата ми бременност имах много силно главоболие почти всеки ден. Пожелавам ти, ти да минеш без това главоболие.
 :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #494 -: Декември 13, 2014, 19:15:21 pm »
и аз стискам на палци на Алексвн  да се размине с главоболието  :goodluck: аз имам от време и първо си мислех че е от времето,но после баба ми ме светна че може да имам ниско кръвно и като го измерих това и се оказа.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #495 -: Декември 14, 2014, 10:54:52 am »
Здравейте.
Като за момичета които искаме две черички от теста , е хубаво и да се подготвяме за това по от рано. От лекар знам и от приятели ,че е хубаво да се взима преди и повреме на бричеменнотс по не до  първия триместър ими може и през цялото преме по добре лекар да каже да се взима ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА многоо вожен витамин .Той помого за радвитието на някои неща на плода и за плацентата. Аз лична га пия поне от месец или два.
Прекрасен и усмихнат неделен ден. :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #496 -: Декември 14, 2014, 18:41:47 pm »
За съжаление кръвният ми тест е отрицателен total hCG ( общ бета ЧХГ )   <0.100   mU/ml на 11ти ден след овулация, мисля да спирам утрогестана и да ми идва. Сега започна чуденето вече относно поредната смяна на работата и трябва да дам отговор до вторник. Но уви - няма да сменям темата с тази на бременните.


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #497 -: Декември 14, 2014, 21:39:22 pm »
Здравейте.
Като за момичета които искаме две черички от теста , е хубаво и да се подготвяме за това по от рано. От лекар знам и от приятели ,че е хубаво да се взима преди и повреме на бричеменнотс по не до  първия триместър ими може и през цялото преме по добре лекар да каже да се взима ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА многоо вожен витамин .Той помого за радвитието на някои неща на плода и за плацентата. Аз лична га пия поне от месец или два.
Прекрасен и усмихнат неделен ден. :)
да по-принцип може да се пие ФК преди забременяване няколко месеца,но то никога не се знае дали точно по-време на приемането ще се забременее.знам че има някаква схема на приемане като изпиеш опаковката на ФК и после се почива,но незнам колко време тъй като преди да забременея не съм пила.също много чудно ми беше ,че моето АГ ми каза докато се пие ФК да не се приемат допълнителни витамини(за бременни) и ми ги изписа чак като я спрях в края на първият триместър.така и не попитах защо не ги съчетават,но пък може да е защото и витамините за бременни също имат ФК,но в по-малко количество  с ФК ,която съдържа 400мг.в хапче. успех ти желая  :crossfingers:
Hecate съжалявам за отрицателният тест  :? другият път ще стане  :wink:
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 22:33:56 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #498 -: Декември 15, 2014, 10:33:14 am »
По принцип витамини на бременни рядко изписват, само ако е наложително. Хубаво е витамините да се набавят по естествен начин, чрез разнообразна храна! Фолиевата киселина се пие през първия триместър, защото е важна за правилното оформяне на някой органи на плода. Това знам аз :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #499 -: Декември 15, 2014, 10:49:21 am »
Фолиевата киселина се пие през първия триместър, защото е важна за правилното оформяне на някои органи на плода.
Фолиевата киселина е важна в първите три месеца след забременяването, за да намалят риска от дефекти на невралната тръба с 50 до 70% (предпазва от дефекти на гръбначния мозък – спина бифида и на главния мозък – аненцефалия). Тялото се нуждае от фолиева киселина, за да изгражда червените кръвни клетки – еритроцити и по този начин тя е важна за предпазване от анемия. Витамин B9 е важен още за продукцията и правилното функциониране на нашата ДНК. Поради тази причина фолиевата киселина е нужна за бързото изграждане на плацентата и за нарастването на бебето.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари