0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #360 -: Ноември 23, 2014, 20:07:00 pm »
Много благодаря
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #361 -: Ноември 23, 2014, 23:26:08 pm »
Момичета, би ли удостоверил реален резултат кръвен тест вече, при положение,че овулацията ми е била на 9-ти? МЦ (не)очаквам на 30-ти ноември.  :roll:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #362 -: Ноември 24, 2014, 07:10:52 am »
Момичета, би ли удостоверил реален резултат кръвен тест вече, при положение,че овулацията ми е била на 9-ти? МЦ (не)очаквам на 30-ти ноември.  :roll:
vasilevaaa, ако има бременност - кръвен ще покаже със сигурност. Минали са 18 дена. С кой метод разбра, че ти е овулацията на 9-ти?
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 07:14:17 am от Hoppe »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #363 -: Ноември 24, 2014, 08:30:14 am »
P&E, не се сърди на Рачо, сигурна съм, че просто иска да те успокои. Как си днес със сърцебиенето? Трудно е с регулирането на дозите, трябва добре да се прецени и да се наблюдава състоянието. Аз имах подобен проблем с Достинкса за регулиране на пролактина.
Сърцебиенето понамаля,не знам дали от бета блокера ...но доста по-рядко го усещам. Днес пуснах отново ЧХГ и чакам да видя как е.Другата стъпка е запазване на час за кадърен ендокринолог,препоръчаха ми доц.Тодорова в репродуктивната клиника в Плевен.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #364 -: Ноември 24, 2014, 10:20:55 am »
Така. Сега. :x p&e за всичко ,което пишеш за ЩЖ си права,но не бързай със заключението си -кой е страдал и кой не.А с това и да намекваш за някаква некомпетентност!!!Кой колко е страдал и се е борил с проблем си е негово преживяване и дали ще сподели е само лично желание. С моят пост исках да вдъхна малко кураж на момичетата,че следенето на хормона ТСХ е нещо не толкова сложно и не изисква особени усилия,а в същото време е изключително важно.Не съм имал за цел да плаша някого или да описвам апокалиптични картини в борбата с проблемите на ЩЖ,за това и използвах "отклонения" като по-нежен вариант.Ако съм останал неразбран,приемам критиката за градивна. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #365 -: Ноември 24, 2014, 10:39:03 am »
Така. Сега. :x p&e за всичко ,което пишеш за ЩЖ си права,но не бързай със заключението си -кой е страдал и кой не.А с това и да намекваш за някаква некомпетентност!!!Кой колко е страдал и се е борил с проблем си е негово преживяване и дали ще сподели е само лично желание. С моят пост исках да вдъхна малко кураж на момичетата,че следенето на хормона ТСХ е нещо не толкова сложно и не изисква особени усилия,а в същото време е изключително важно.Не съм имал за цел да плаша някого или да описвам апокалиптични картини в борбата с проблемите на ЩЖ,за това и използвах "отклонения" като по-нежен вариант.Ако съм останал неразбран,приемам критиката за градивна. :wink:
И аз съжалявам,но разбрах коментара по малко по-друг начин.Надявам се да не си се обидил.
Момичета,резултата ми днес е 1095.0000,което ме притесни за 3 седмична бременност.+ това ФТ4 и ТАТ са високи също...
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #366 -: Ноември 24, 2014, 10:57:36 am »
Момичета,резултата ми днес е 1095.0000,което ме притесни за 3 седмична бременност.+ това ФТ4 и ТАТ са високи също...
wow, това ЧХГ е хвръкнало невероятно много. p&e, може би са двечки с такава висока стойност. :) Вече можеш да отидеш на първи преглед, на УЗ ще се види сакчето.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #367 -: Ноември 24, 2014, 11:15:59 am »
Момичета,резултата ми днес е 1095.0000,което ме притесни за 3 седмична бременност.+ това ФТ4 и ТАТ са високи също...
wow, това ЧХГ е хвръкнало невероятно много. p&e, може би са двечки с такава висока стойност. :) Вече можеш да отидеш на първи преглед, на УЗ ще се види сакчето.
Дай боже :) Всъщност сега като чета предполагаемите стойности на ЧХГ по седмици пише,че става въпрос за седмици от последния цикъл,ако е така,действително е 5-та седмица (г.с),защото посл. ми цикъл дойде на 29.10.Ако е така е нормална стойност,нали?
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #368 -: Ноември 24, 2014, 11:23:07 am »
Нормална е,освен ако не си имала късна О.
Може вярно да са двечки,пиши след прегледа да ни кажеш какво да очакваме  :lol:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #369 -: Ноември 24, 2014, 11:51:09 am »
p&e, дадените стойности по седмици, са в широк диапазон и не случайно след таблицата има такова уточнение:
* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена нивата на ЧХГ могат да нарастват различно.

Има нормално развиващи се бременности с по-бързо удвояване на ЧХГ, както и с по-бавно ....
Предполагам, че ако тази седмица отидеш на гинеколог (УЗ преглед), ще се види плодното сакче  :), направи си и консултацията с ендокринолога, че да се почувстваш по-спокойна .... макар че притеснения винаги ще има :), всички сме така :) .....
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 12:40:05 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #370 -: Ноември 24, 2014, 12:22:16 pm »
p&e стискам палци. Ще очакваме новини от теб. :D

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #371 -: Ноември 24, 2014, 12:42:29 pm »
 :bighug: за всички вас :)
Ендокриноложката нямала часове до края на годината,но мисля да й се обадя лично да й кажа как стоят нещата.Предложиха ми на преглед за сакче да отида чак другия понеделник,не знам как ще издържа дотогава  :balk_80: И ако желая да си пусна още веднъж ЧХГ,но не мислите ли,че тези 2 пъти са достатъчни за сега? Все пак всеки път струва по 18лв... :(
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #372 -: Ноември 24, 2014, 12:48:33 pm »
Здравейте момичета,
Днес ми е деня на М,не мога да разбера какво става.Снощи имах леко розово зацапване,тази сутрин се събудих с болки и си казах сигурно като отида до тоалетна ще си шурне яко както ми е по принцип.Пак леко розово и без болки,а обикновенно цикъла си ми е доста редовен и силен от самото начало.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #373 -: Ноември 24, 2014, 13:35:43 pm »
:bighug: за всички вас :)
Ендокриноложката нямала часове до края на годината,но мисля да й се обадя лично да й кажа как стоят нещата.Предложиха ми на преглед за сакче да отида чак другия понеделник,не знам как ще издържа дотогава  :balk_80: И ако желая да си пусна още веднъж ЧХГ,но не мислите ли,че тези 2 пъти са достатъчни за сега? Все пак всеки път струва по 18лв... :(
Според мен няма защо да пускаш пак ЧХГ. Сега е важен прегледа. Честито!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #374 -: Ноември 24, 2014, 13:38:14 pm »
:bighug: за всички вас :)
Ендокриноложката нямала часове до края на годината,но мисля да й се обадя лично да й кажа как стоят нещата.Предложиха ми на преглед за сакче да отида чак другия понеделник,не знам как ще издържа дотогава  :balk_80: И ако желая да си пусна още веднъж ЧХГ,но не мислите ли,че тези 2 пъти са достатъчни за сега? Все пак всеки път струва по 18лв... :(
Според мен няма защо да пускаш пак ЧХГ. Сега е важен прегледа. Честито!
Ще пиша пак,когато разбера нещо повече :) благодаря Ви отново за подкрепата
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #375 -: Ноември 24, 2014, 15:13:15 pm »
Здравейте момичета,
Днес ми е деня на М,не мога да разбера какво става.Снощи имах леко розово зацапване,тази сутрин се събудих с болки и си казах сигурно като отида до тоалетна ще си шурне яко както ми е по принцип.Пак леко розово и без болки,а обикновенно цикъла си ми е доста редовен и силен от самото начало.
Maraya, направи тест за бременност.
Ако решиш да тестваш днес, ограничи приема на течности 2-3 часа преди теста или пък утре с първа сутрешна урина. Късмет  :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 23:55:39 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #376 -: Ноември 24, 2014, 15:18:38 pm »
И според мен не  е нужен нов кръвен тест,то бременосста е "на лице" :lol:. Въпросът е -едно или близнаци,а това ще се покаже на УЗ преглед. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #377 -: Ноември 25, 2014, 22:47:46 pm »
Момичета, изтрила съм дискусията ви относно ципралекса. Не е редно да се съветвате взаимно за лечение или за отказ от лечение, без да познавате заболяването и вредата, която може да нанесе нелекуването му. Това е опасно и не се допуска във форумите на Зачатие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #378 -: Ноември 25, 2014, 22:59:31 pm »
Моя е грешката,че попитах,аз ги подведох  :oops: благодаря все пак :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #379 -: Ноември 25, 2014, 23:01:24 pm »
Не мисля, че грешката е твоя. Ако има някой, който е приемал ципралекс по време на бременност, може да сподели с тебе своя опит. Останалото обаче е безотговорно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу