0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #240 -: Ноември 05, 2014, 11:05:05 am »
Finy Веднага отиди на лекар - не чакай утре! Всяка минута на този етап е важна! Недей да плачеш. Смяната на лекар е неизбежна в този случай. Чак не мога да повярвам как е реагирала докторката. osi_12

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #241 -: Ноември 05, 2014, 17:36:14 pm »
Finy, всяко кървене по време на бременност е опасно.
Ако има зацапване (кървене) при бременност, се изписва прогестеронов медикамент (Дуфастон, Утрогестан), задължително още утре се консултирай с друг лекар, за да ти назначи терапия, а след два дни направи още един кръвен тест, това ще ти даде допълнително информация
Споделям съвета на Марси.
Голяма част от ранните бременности са съпроводени с кървене или зацапване, но с помощта на прогестеронов препарат са доведени до успешен финал.
Отиди на друг лекар!
Именно по тази причина,придружена и от огромното желание да имам дете,си пуснах кръвен тест,чийто резултат е болезнен:
total Бета ЧХГ ( beta HCG )   <0,1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6
Всички симптоми,които си мислех,че имам,са само плод на внушение,явно...А да ви питам,как се разбира ,ако е имало спонтанен аборт,или оплодената яйцеклетка се е изхвърлила с МЦ,поради незакрепване и т.н.,как се разбира,че все пак е имало някаква надежда и нещо е станало,но не се е задържало?
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #242 -: Ноември 05, 2014, 19:14:14 pm »
Здравейте,

Днес ходих при друг специалист, с препоръка. Но и той не ми изписа нищо. Каза, че единия вариант е да съм бременна, но плода да не се вижда тъй като е прекалено рано, другия вариант е бременността да е прекратена, и оттам да е кървенето. Каза да не вземам нищо за спиране на кръвотечението, защото на този начален етап, ако природата е решила да изхвърли плода, то явно така е трябвало да стане и нямало смисъл да се задържа изкуствено.
И той ми препоръча утре да си направя втори кръвен тест. Той щял да даде яснота. А аз вече ще се побъркам!!! Просто искам да дойде утре вечер когато ще излезе резултата и да разбера какво става, което и да е от двете. Тази неизвестност ме убива! Ще пиша утре отново. Още веднъж благодаря на всички, които се включиха в темата. Някак си по-леко е, когато има с кой да споделиш нещо толкова важно и съкровено! Успех на всички!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #243 -: Ноември 05, 2014, 19:36:10 pm »
Finy, ти от кой град си? Извинявай, ако вече си споменала... Питам, за да можем да ти препоръчаме проверен специалист, ако не в самия град , то някъде близо до теб.
Да, "ако природата е решила да изхвърли плода" - понякога нищо не може да се направи, но понякога - е нужно да се направи съвсем малко, за да се запази бременността. Момичетата са ти казали какво се прави в такива случаи, аз самата бях на такава терапия в начална бременност, резултатът от нея е в лентичката ми.
Обикновено се назначава прием на "но-шпа" и "утрогестан" по схема.
Ако утре тестът потвърждава, че си бременна все още - така, или иначе ще ти е нужен кадърен специалист, който да следи бременността, при когото да раждаш, та се заемай да си търсиш такъв. Дори и да изгубиш тази бременност наистина (което пожелавам да не се случва) - вие планирате и желаете деца, та въпросът с кадърен лекар - ще ти е на дневен ред и в бъдеще.

Ние сме насреща за помощ от всякакъв вид. Успех!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #244 -: Ноември 05, 2014, 19:42:44 pm »
Jbrul, от София съм. Първо посетих доктор Китанова от Шейново, след това доктор Джеров от Майчин дом. При д-р Китанова ходя от няколко години на профилактични прегледи два пъти годишно и затова първоначално се обърнах към нея. След което посетих и доктора от Май
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #245 -: Ноември 05, 2014, 19:48:55 pm »
 Finy не съм ги чувала тези доктори, но определено не съм съгласна с реакцията им!!! Съгласна съм абсолютно с думите на Jbrul аз самата съм предупредена от доктора който ме следи, че ако има бременност  отчетена и кървя веднага да му се обадя, за да пия съответния прогестеронов препарат, който в момента дори пия след О за 10 дена.
Според мен пускай утре кръвен тест и ако ЧХГ-то се е удвоило отиди при трети лекар, момичетата тук ще те посъветват къде! Ако искаш и на моя мога да дам контакти. Само се успокой, щом нищо не е станало днес - утре вече трябва да се действа.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #246 -: Ноември 05, 2014, 19:49:23 pm »
...Майчин дом. Там имах сериозна препоръка и връзки (човека наистина ми обърна голямо внимание), а и след това прочетох доста добри отзиви за него в интернет. Разбира се, надявам се да получа и тук съвети за добри специалисти в София, особено от хора които са преминали или преминават или очакват бременност и имат повече информация от мен. Защото наистина недоумявам как двамата доктори при които ходих ми казват едно, а всички мнения които прочетох по моя въпрос клоняха към това че трябва да ми се изпише медикамент!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #247 -: Ноември 05, 2014, 19:55:10 pm »
Нека не драматизираме ,а и да бързаме с 'епитетите" към специалисти.Фини, ако нямаш болки/имам предвид - необикновени,резки болки/ и кървенето ти е по-скоро зацапване а не течение,то се успокой.По-скоро си бременна в ранен стадий и за това е трудно да се докаже ,освен с тест на ЧХГто. Да изчакаме утре търпеливо и да видим резултата. Аз лично силно се надявам тестът да се движи нагоре,както се полага. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #248 -: Ноември 05, 2014, 20:09:11 pm »
За София - бих могла да препоръчам специалисти, НО такива от които са доволни много момичета във форума и при, които те са следили своите бременностти. Не от личен опит (моят лекар е в Пловдив), затова чакам да се включат софиянки. Все пак - най-бързо, лесно и сигурно е да посетиш МЦ "Фемина", ако няма други предложения. http://www.mcfemina.com/
Мненията на всички, които сме успели - клонят към назначаване на терапия, защото "сме гушнали резултат" и благодарение на терапиите в начална бременност, а не защото много си падаме по прием на медикаменти ;) В крайна сметка, при толкова ранна бременност, когато нищо не е кристално ясно, но има кървене и дискомфорт - практиката е такава. Не е казано, че и без терапия - не можеш да си откараш бременна със зацапване и до 12 ГС, да си износиш бебето, ама...не се знае знае ли се, дето има един лаф. Изобщо не бързай да се отказваш, предаваш, да считаш, че "всичко е приключило".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #249 -: Ноември 05, 2014, 22:53:32 pm »
Finy, всяко кървене по време на бременност е опасно.
Ако има зацапване (кървене) при бременност, се изписва прогестеронов медикамент (Дуфастон, Утрогестан), задължително още утре се консултирай с друг лекар, за да ти назначи терапия, а след два дни направи още един кръвен тест, това ще ти даде допълнително информация
Споделям съвета на Марси.
Голяма част от ранните бременности са съпроводени с кървене или зацапване, но с помощта на прогестеронов препарат са доведени до успешен финал.
Отиди на друг лекар!
Именно по тази причина,придружена и от огромното желание да имам дете,си пуснах кръвен тест,чийто резултат е болезнен:
total Бета ЧХГ ( beta HCG )   <0,1000   mU/ml   жени преди менопауза <5,3;жени след менопауза<8,3; мъже<2,6
Всички симптоми,които си мислех,че имам,са само плод на внушение,явно...А да ви питам,как се разбира ,ако е имало спонтанен аборт,или оплодената яйцеклетка се е изхвърлила с МЦ,поради незакрепване и т.н.,как се разбира,че все пак е имало някаква надежда и нещо е станало,но не се е задържало?
p&e, съжалявам миличка, тестът е отрицателен. Най-добре е да се консултираш с лекаря си и да се потърси прчината за оскъдната менструация, болките в кръста и т.н. Все пак да те погледне за задържан фоликул, евентуално една микробиология. Ако пък всичко е наред, може да проследите доминантния фол. този месец.
За спонтанните аборти, бременност на такъв ранен етап може да се регистрира единствено, ако е направен тест за бременност (най- сигурно е чрез кръвен тест). Всички останали симптоми не са сигурен признак.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #250 -: Ноември 05, 2014, 23:05:16 pm »

[/quote]
p&e, съжалявам миличка, тестът е отрицателен. Най-добре е да се консултираш с лекаря си и да се потърси прчината за оскъдната менструация, болките в кръста и т.н. Все пак да те погледне за задържан фоликул, евентуално една микробиология. Ако пък всичко е наред, може да проследите доминантния фол. този месец.
За спонтанните аборти, бременност на такъв ранен етап може да се регистрира единствено, ако е направен тест за бременност (най- сигурно е чрез кръвен тест). Всички останали симптоми не са сигурен признак.
[/quote]
 :balk_144: надявах се да са объркали запетаята и да не е 0,1000,а 1,000,но..гледаме напред! Неприятното с докторите в Русе е ,че при когото и да отида ми казват ще се видим,когато има бременност! Е,да и аз искам това,ама,за да се видим тогава,ми трябва помощ сега,за да забременея!!!  osi_1  Скоро мисля пак да посетя Бойчев в Тутракан,ако нищо не се получи и този месец...
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #251 -: Ноември 05, 2014, 23:48:33 pm »
Неприятното с докторите в Русе е ,че при когото и да отида ми казват ще се видим,когато има бременност! Е,да и аз искам това,ама,за да се видим тогава,ми трябва помощ сега,за да забременея!!!  osi_1  Скоро мисля пак да посетя Бойчев в Тутракан,ако нищо не се получи и този месец...

Да, за Русе единият вариант е Медицинският център в Тутракан, друга възможност, за която се сещам е „МЦ Репродуктивно здраве д-р Щерев – Русе“
« Последна редакция: Ноември 06, 2014, 08:41:04 am от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #252 -: Ноември 06, 2014, 19:40:28 pm »
Здравейте,

Днес си пуснах втори кръвен тест и за съжаление резултата е по-нисък. Във вторник беше 580 mU/ml, докато днес е 418 mU/ml....Утре ще отида при доктора, но явно нещата не отиват на добре...
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #253 -: Ноември 06, 2014, 20:07:14 pm »
Здравейте,

Днес си пуснах втори кръвен тест и за съжаление резултата е по-нисък. Във вторник беше 580 mU/ml, докато днес е 418 mU/ml....Утре ще отида при доктора, но явно нещата не отиват на добре...
Много съжелявам  :( .
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #254 -: Ноември 07, 2014, 08:35:31 am »

Finy
 :balk_145:

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #255 -: Ноември 07, 2014, 08:53:50 am »
Здравейте,
Правих инвитро миналия месец и на 17-я ден от трансфера си  направих тест, който беше отрицателен. През тези 17 дни пиех утрогестан - 3*3 плюс други лекарства. Док ми каза да пия още 2-3 дена и пак да си направя тест. Въпросът ми е - ако и вторият ми тест, който мисля да направя утре или в други ден е отрицателен, има ли шанс все още някакъв за мен (кръвен не мога да си пусна, защото тук не правят такива) или кога се очаква да ми дойде цикълът, след като яко съм надрусана с хормони? Днес е 34 ден от предходния цикъл и 19 от трансфера.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #256 -: Ноември 07, 2014, 11:09:48 am »
miskapriz, при моята бременност направих уринен точно към 20-ти ден след овулация и ми показа мнооого бледа черта, на следващия ден със сутрешна урина тестовата черта беше по-наситена, но пак не колкото контролната, а като изследвах ЧХГ беше към 3 000, тестът уж беше от чувствителните, но пък аз пия много течности, на това го отдавам.
Направи следващия тест с първа сутрешна урина, тогава концентрацията на ЧХГ в урината е най-голяма. 
За утрогестана и кървенето, при моите трансфери досега, са се случвали и двата варианта.
Не спирай лекарствата преди да си се чула с лекаря си.
Стискам палци за положителен тест  :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 12:44:20 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #257 -: Ноември 07, 2014, 11:18:07 am »
Много ти благодаря, marsi, че ми даваш лъч светлинка . Знам, че тестът се прави сутрин рано - така направих предния, така ще направя и следващия. Надеждата ми още не е умряла.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #258 -: Ноември 07, 2014, 20:05:12 pm »
Момичета благодаря на всички които писаха! Няма да се отказвам и се надявам следващия път да е успешен. Пожелавам лека и успешна бременност на всички които я желаят и се надявам да се включа отново в дискусията скоро ...
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #259 -: Ноември 07, 2014, 21:53:25 pm »
Момичета благодаря на всички които писаха! Няма да се отказвам и се надявам следващия път да е успешен. Пожелавам лека и успешна бременност на всички които я желаят и се надявам да се включа отново в дискусията скоро ...
Успех, Фини! :goodluck: