0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Съотношението ти между LH и FSh е добре.

Здравейте момичета,
Малко помощ и за мен .Знам,че са в норма,но има съотношение което не е ок.Така и не разбрах какво,а до следващия ми преглед има 15 дни.Благодаря предварително.

3 ти ден
Prolactin      415.40   mIU/l   Ж: 127 - 637
LH                   7.31      IU/l   Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH                 5.21     IU/l   Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol      105.40pmol/l    Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Progesterone    3.87nmol/l   Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5

9 ти ден

 TSH                         1.930   mIU/l   0.27 - 4.20
anti Tg ( TAT )             10.22   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )     13.62   IU/ml   < 34
Prolactin              513.50   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
*
Здравейте момичета,
Малко помощ и за мен .Знам,че са в норма,но има съотношение което не е ок.Така и не разбрах какво.....

Здравей, bebeshok0326, LH:FSH  трябва да е приблизително 1:1 или близко до това съотношение. Когато има превес на LH, може да е свързано с ПКЯ, трябва да се доуточни с УЗ прегледи (преброяване на антрални фоликули в началото на цикъла и проследяване на доминантен фоликул до овулация). Лекарят споменавал ли е за поликистоза при прегледите досега?
Също стойността на пролактина и при двете изследвания е леко завишена, макар и в референтни граници, препоръчително е да е около 200-300 при опити за забременяване. Прегледай тези теми:
Пролактин
Стойности пролактин
Спазени ли са изискванията при изследване на пролактина, тъй като е стресов хормон и лесно може да се повлияе (сутрин на гладно, предишната вечер по-лека храна, без секс и без дразнене на гърдите, непосредствено преди изследването в лабораторията успокояване и почивка 20-30 мин)? Коментирай с лекаря и ако има нужда изследвай още веднъж пролактин.
« Последна редакция: Май 20, 2016, 00:38:22 am от marsi »

*
seven796 аз съм си болезнен цикъл почти винаги, 7 дена кървене е нормално като продължителност. хормоните на bebeshok0326 са съвсем в норма единствено  прогестерона пак ще го кажа че се прави 7 дена след доказана овулация, всички хормони са в нормата, пролактина не е завишен а е съвсем нормален, няма никакъв проблем  :wink:
marsi и аз разбирам от хормони не по малко  :wink:
*
....
marsi и аз разбирам от хормони не по малко  :wink:

форумът е за това, f_31, всеки за споделя каквото знае  :)

marsi  и f_31,Благодаря за отговора.
До този момент нито един доктор не е изразявал съмнение за поликистоза.Има съмнение за пропуск на овулация и полипи в матката(вече е уточнено че няма такива).
Последно време съм подложена,на голям стрес,така че мисля при следващия цикъл да повторя хормоните и да ги коментирам с доки.Благодаря още веднъж
Здравейте! На 11-ти ден от стимулиран цикъл имам лх 3 и естрадиол 180.  Добре ли е на този етап лх-а да е нисък или нещо не върви както трябва?
здравейте може ли коментар и за моите нищо че малко се съмнявам понеже са правени по следния начин 4 дни зацапване на 5 ден когато си тръгна тогава ми ги пуснаха :( и незнам дали вярно са пуснати единия казва че зацапване не се брои друг ми казва брои се и аз незнам а ето и стойностите
Глюкоза 5,77 референтни 3,3-6,0
ФТ4 1,26  референтни 0,89-1,76
Пролактин 7,67 референтни Жени:2,8-29,2 бременни: 9,7-208,5 постменопауза:1,8- 20,3 Мъже:2,1-17,7
ТСХ  1,702 референтни 0,55-4,78 (за мониториране на терапия 0,2-5,50
Естрадиол  33,63 референтни Жени-фф 19,5-144,2 оф 63,9-356,7 лф 55,8-214.2
МАТ(анти-Тпо)  <10,0 референтни <35
ЛХ  9,31  референтни Жени-фф1,9-12,5 оф 8,7-76,3 лф 0,5- 16,9
Тестостерон 0,13  референтни 0,14-0,76
Инсулин 8,48  референтни 3,0-25,0
HOMA  2,2 референтни 2-2,5
ФСХ ще е готово след 2 дни
ФСХ би трябвало да е готово поне в другите лаборатории където съм правила но тук го бавят и аз не знам защо така
*
Аз не виждам проблем, обаче, аз също мисля,че зацапване не се брои и че е добре да са на 3 дено от Мц,тоест изкачваш нормално кървене и на 3 ден максимум 5 ги пускаш. Тоест 3 ден след начало на кървенето, не зацапване обаче. Тестостерона само е под границата си, останалото ми се вижда добре, незнам може би трябва да ги  повториш, както е правилно на 3 ден от истински МЦ, тоест нормално  кървене не зацапване.  :P
Говориш за яйчниковите нали тях ще ги пусна другия месец както си му е реда но нали ти казах единия д- р казва едно другия друго и много ме объркаха  :balk_160:
*
ФСХ,ЛХ,Тестостерон,Пролактин и Естрадиол ги опвтори но на 3 ден от МЦ, тоест не зацапване, а съм обяснила по долу, не виждам проблем в другите, изчакай нормален цикъл в смисъл, кървене, и на 3 ден , максимум 5 ги пусни. Не зацапване, менструално кървене, хубаво - така казва моята док.  :wink:

Благодаря за пояснението ще ги пусна но на следващия Мц този вече го изтървах
*
само виж, има специфични изисквания за пролактина като без секс, предната вечер, на гладно, без кафе, покой в лабораторията 10-15 минути, сън 8 часа  :P
Благодаря ти много
*
viliana87, резултатите са добри.

ФСХ, ЛХ и Естрадиол са хормоните, които евентуално да се повторят на 3 ден от МЦ, заради притеснението, че не са направени в правилния ден. Но тъй като ти предстои преглед в клиниката, най-вероятно следващите изследвания ще коментирате с лекаря, той ще ти каже как да продължите след цветната снимка.

Изследването на Пролактин не е свързано с определен ден от цикъла, стойността при теб е добра и не виждам смисъл да се повтаря.

Тестостеронът (също не е свързан с определен ден от цикъла) е на долна граница, според мен не е притеснително, но може да коментираш с лекаря и по негова преценка евентуално да се доуточни с повторно изследване на тестостерона или допълнително изследване на андрогени.

Стойността на ЛХ трябва да бъде коментирана заедно с ФСХ, тъй като двата хормона би трябвало да са в определено съотношение в началото на цикъла, ще чакам да напишеш резултата на ФСХ като излезе.

*
marsi моето мнение не се ли зачита, аз казах същото което и ти ,но защо винаги пишеш същото след мен, много добре съм запозната и помагам колкото мога. Но явно моето мнение не се зачита  :x
*
Фанте, Марси е описала по-подробно и систематизирано от теб какво и как се изследва.Не е важно кой пръв казва и какво казва, важен е и опита и сблъсъка със самите изследвания.А и хората който четат се чувстват по-спокойно когато няколко човека им повторят кое как се прави, казвам го от собствен опит.

ПП.Виждам че имаш проблеми.Форума не е място за решаването им.Ако не се чувстваш добре си вземи малка почивка, за да се възстановиш психически и физически.И не не е нападка, аз лично съм го правила това, когато съм изнервена и на ръба, защото виждам, че си измислям проблеми и скандали, за да изпуша.Ти опитваш същото с Марси от известно време.

*
marsi моето мнение не се ли зачита, аз казах същото което и ти ,но защо винаги пишеш същото след мен, много добре съм запозната и помагам колкото мога. Но явно моето мнение не се зачита  :x

Много се извинявам за намесата, но Марси е написала съвсем точно (както винаги), а твоята информация не само,  че не е същата, а е и неточна, не само подвеждаща е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Марси на мен много ми е помагала, винаги обяснява точно, ясно, конкретно и детайлно нещата, така че да ги разбере човек. Надявам се няма да вземе присърце тези нападки и ще продължи да ни помага.
F_31 не се засягай, тук всички сме обединени от една цел, проблемите са твърде много, за да си създаваме излишно други. Приеми, че тук има хора с повече опит от теб - такива, които са го натрупали на собствен гръб за съжаление. Аз лично наистина предпочитам да черпя опит от хора, които са го преживели, а не от хора, които само са го чели
« Последна редакция: Юни 08, 2016, 11:38:31 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
marsi моето мнение не се ли зачита, аз казах същото което и ти ,но защо винаги пишеш същото след мен, много добре съм запозната и помагам колкото мога. Но явно моето мнение не се зачита  :x

Много се извинявам за намесата, но Марси е написала съвсем точно (както винаги), а твоята информация не само,  че не е същата, а е и неточна, не само подвеждаща е.

Напълно подкрепям avallon! Най-малкото ти (f_31) си написала да изследва и пролактина и да спазва определени изисквания (наясно съм с тях, лекувала съм аденом на хипофизата), а всъщност той е напълно в нормите.