0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #620 -: Февруари 13, 2016, 23:55:48 pm »
Здравейте, това са ми хормоните на 3ти ден от цикъла, ще съм много благодарна, ако може да ги погледнете и да ми дадете някакви насоки.

TSH          2.820   реф. стойности 0.27-4.20
Prolactin    752.80 реф. стойности 127-637
LH          8.50     реф. стойности 7.7-59
FSH          8.53     реф. стойности 25.8-134.8
Estradiol   199.70 реф. стойности – до 201
AMH          8.27     реф. стойности 1.00-6.80

Преди да излезе АМН доктора каза, че с резултатите на съпруга ми от спермограмата и тези хормони можем да опитаме с инсеминация, но преди това да повторя пролактина, защото ако отново е висок ще се наложи да пия съответните лекарства. Преди вземането на кръв не бях наясно с изискванията за хормона и не съм почивала, другите обстоятелства по случайност бяха спазени. Чудя се дали покоя би дал чак такова отражение, че да падне под горната граница. Високите стойности на АМН ще попречат ли на инсеминация. FSH e доста под долната граница, но док нищо не каза по въпроса.
Направихме и цветна снимка - тръбите са проходими, дясната е добра, лявата - с много сраствания.
Мислехме да изчакаме следващите два цикъла след цветната снимка с надежда за спонтанна бременност и след това да направим инсеминация, ако отново не стане, само че не знам дали има смисъл да чакаме.
mimko, Кати ти е писала за TSH, може да прегледаш и тази темата, в която също многократно са коментирани стойностите на щитовидните хормони: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания, а също и тази статия: Функция на щитовидната жлеза и забременяване

Аналогично за пролактина, дори и да е в референтни граници, препоръчително е да е около 200-300.  Прегледай тези теми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35563.msg720298#msg720298
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=607.msg797813#msg797813
Но има и една зависимост между щитовидната жлеза и нивото на пролактина, понижената функция на ЩЖ може да доведе до повишаване на пролактина. В тази статия раздел Хиперпролактинемия има информация за тази зависимост.
Добре е да провериш пролактина още веднъж.

За FSH сигурна ли си, че това са референтните стойности, трябва да гледаш референтните за фоликулна фаза.
Над горна граница е АМХ, наблюдава се при синдром на поликистозните яйчници, но съотношението LH:FSH при теб е 1:1, което е добре.
Досега гледани ли са на УЗ антралните фоликули, лекарят споменал ли е нещо притеснително?
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 00:47:57 am от marsi »

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #621 -: Февруари 14, 2016, 08:45:45 am »
Днес взех резултатите.Ще може ли мнения?
Здравей, пролактинът и TSH са добре. Останалите хормони и кръвни показатели не мога да коментирам.
Благодаря, дано се включи и друг.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #622 -: Февруари 14, 2016, 14:29:27 pm »
Таити, извинявай, но се опасявам, че никой от нас тук (освен Мели) не е толкова компетентен, че да коментира ПКК. Изчакай си часа за лекаря!
За другите неща кати ти е казала.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #623 -: Февруари 14, 2016, 15:54:03 pm »
Таити, да не си пушач? Иначе  ти е леко намален обемът на тромбоцитите.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #624 -: Февруари 15, 2016, 19:04:15 pm »
Таити, да не си пушач? Иначе  ти е леко намален обемът на тромбоцитите.
Pav-la, пуша активно :(
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #625 -: Февруари 15, 2016, 21:47:28 pm »
Таити, да не си пушач? Иначе  ти е леко намален обемът на тромбоцитите.
Pav-la, пуша активно :(
Здравей, моля, спри  пушунето! Никотинът влошашава качеството на яйцеклетките и може да доведе до спонтанни аборти!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #626 -: Февруари 15, 2016, 22:00:39 pm »
Личи си по изследванията, че пушиш. Не бих си позволила да ти поставям диагноза, но леко прилича на анемия, нищо че хемоглобинът ти е ок. Това е компенсаторен механизъм на пушачите . Консултирай се със специалист. А за цигарите- наистина трябва да ги спреш.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #627 -: Февруари 15, 2016, 22:10:41 pm »
Личи си...дръжки. Ако обича да яде варени картофи - трябва тях да спре, защото те са проблемът. Цигарите не са полезни - факт. За нищо. Като върл пушач обаче - ако ви метна копи на моите изследвания и двете ми кутии цигари на ден - ще ги видите в тях точно никога. То бебе нямаше, щото аз пуша нали, пък накрая се оказа, че нямало заради умрелите плувци на бившия ми съпруг - непушач. И непияч и  изобщо един мега праведен човек...

Не ми вадете 100 000 линка с проучвания сега, как и на какво пречат цигарите, повече от вас съм чела такива неща. Ама това, което лекарите обикновено не ви казват е, че за подобни неуспех - никога пушенето, пиенето, тортата и пр. не са главен фактор. Главният фактор е винаги друг - тези са странични дозабатачващи нещата, да. Ако ги отстраните - пак ще имате неуспех обаче, защото главният проблем - просто не е решен. Толкова.

Иначе - ако някой може да спре цигарите - да го направи! Ако аз мога и аз бих с кеф - гаден, мизризлив и скъп навик, да. Но на човек драпащ за дете - няма нужда да му се набиват дивотии, че дете няма "щото те цигарите". Ми не са цигарите. В известен смисъл "за жалост" не са те.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #628 -: Февруари 15, 2016, 22:15:38 pm »
Личи си...дръжки. Ако обича да яде варени картофи - трябва тях да спре, защото те са проблемът. Цигарите не са полезни - факт. За нищо. Като върл пушач обаче - ако ви метна копи на моите изследвания и двете ми кутии цигари на ден - ще ги видите в тях точно никога. То бебе нямаше, щото аз пуша нали, пък накрая се оказа, че нямало заради умрелите плувци на бившия ми съпруг - непушач. И непияч и  изобщо един мега праведен човек...

Не ми вадете 100 000 линка с проучвания сега, как и на какво пречат цигарите, повече от вас съм чела такива неща. Ама това, което лекарите обикновено не ви казват е, че за подобни неуспех - никога пушенето, пиенето, тортата и пр. не са главен фактор. Главният фактор е винаги друг - тези са странични дозабатачващи нещата, да. Ако ги отстраните - пак ще имате неуспех обаче, защото главният проблем - просто не е решен. Толкова.

Иначе - ако някой може да спре цигарите - да го направи! Ако аз мога и аз бих с кеф - гаден, мизризлив и скъп навик, да. Но на човек драпащ за дете - няма нужда да му се набиват дивотии, че дете няма "щото те цигарите". Ми не са цигарите. В известен смисъл "за жалост" не са те.
Нека да пуши тогава. Даже, да ги удвои. А, и като забременее, задължително да ги утрои!
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 22:17:44 pm от kati_vm »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #629 -: Февруари 15, 2016, 22:21:57 pm »
И да пуши и да не пуши - все тая за бременността. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #630 -: Февруари 15, 2016, 23:10:03 pm »

Jbul, чак ме е страх да ти отговоря, че после не знам кога ще ти изчета отговора  :)
Да, личи си. Не съм и казала дума за бременност. Казах нещо само за анемия.
Не ми се говори за цигари. Аз пуша също, намалила съм ги, но пуша.
Само да кажа, че информацията не си я получавам от интернет.
Peace
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #631 -: Февруари 15, 2016, 23:12:26 pm »
... Не бих си позволила да ти поставям диагноза, но леко прилича на анемия, нищо че хемоглобинът ти е ок. Това е компенсаторен механизъм на пушачите . Консултирай се със специалист. А за цигарите- наистина трябва да ги спреш.
да показателите, които са извън норма, може да се свържат с някои видове анемия (примерно дефицит на витамин В12, дефицит на фолиева киселина....), но най-добре е да се направи консултация със специалист.

taiti_bali, относно тези стойности от ПКК, препоръката ми е да се консултираш с хематолог.
От предишното ти изследване прави впечатление завишеното ниво на ФСХ, което може да е показател за редуциран яйчников резерв. Добре е да се консултираш с репродуктивен специалист за уточняване на състоянието чрез допълнителни изследвания, евентуално фоликулометрия (преброяване на антрални фоликули, проследяване на доминантен ф. до овулация, ниво на прогестерона в лутеална фаза) или други допълнителни изследвания по преценка на лекаря.
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 23:30:29 pm от marsi »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #632 -: Февруари 15, 2016, 23:26:26 pm »

Jbul, чак ме е страх да ти отговоря, че после не знам кога ще ти изчета отговора  :)
Да, личи си. Не съм и казала дума за бременност. Казах нещо само за анемия.
Не ми се говори за цигари. Аз пуша също, намалила съм ги, но пуша.
Само да кажа, че информацията не си я получавам от интернет.
Peace

Няма да се наложи да купуваш очила :) Пожелавам ти да ги спреш цигарите. Пожелавам го и на себе си. Хемоглобинът ми е "космически" при моето пушене - затова казах, че "личи си" е много халтава раУта. Пък камо ли директно от пушенето да е, пък ей така в нета да направим тези заключения и пр. Бях ясна мисля - пушенето НЕ Е полезно, за нищо, ако го няма - най-добре.
Моята информация също не е от интернет, просто в интернет пиша, понеже нали - сайтът ни така работи.

Не пушете момичета! Но се прекалява с тия неща с пушенето и за всичко пушенето криво и за безплодието криво, ама е имало време когато се е пушело много по-масово, пък не е имало толкова масово репродуктивни проблеми. В този ред на мисли казах - да, не е полезно, но не ще да е това главния дерт на потребителката. Какъв е той - лекарят й ще установи със съответни тестове и ще го реши скоро и успешно да се надяваме :) Ако спре да пуши - само ще й е от полза разбира се.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #633 -: Февруари 16, 2016, 19:51:20 pm »
Ех, тези цигари. :P :P :P Благодаря момичета , Кати не смятам да ги удвоявам  8O, нито утроявам :lol:, намалила съм ги. Знам какви са ползите от тях - разумен човек съм, но трудно се отказват от раз при един активен пушач.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #634 -: Февруари 24, 2016, 20:53:41 pm »
Здравейте,
моля ви да погледнете днешните ми резултати от хормоналните изследвания на 3 ден от месечния цикъл?
Имах леко забавяне на цикъла, силни боли и вагинална сухота и гинеколожката ми ми ги назначи.
Записах си час за консултация, но до тогава.... моля ви да съдействате :)

TSH                  3.350 mIU/l       0.27 - 4.20

Prolactin           1057.00 mIU/l    М: 86 - 324; Ж: 127 - 637

LH                    5.56 IU/l            М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

FSH                  6.12 IU/l            М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

Estradiol           160.70 pmol/l     М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
 
Testosterone      0.58 nmol/l        Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12

FT 4                   14.84 pmol/l      12.00 - 22.00


Благодаря ви!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #635 -: Февруари 24, 2016, 22:42:52 pm »
Здравейте,
моля ви да погледнете днешните ми резултати от хормоналните изследвания на 3 ден от месечния цикъл?
Имах леко забавяне на цикъла, силни боли и вагинална сухота и гинеколожката ми ми ги назначи.
Записах си час за консултация, но до тогава.... моля ви да съдействате :)

TSH                  3.350 mIU/l       0.27 - 4.20

Prolactin           1057.00 mIU/l    М: 86 - 324; Ж: 127 - 637

LH                    5.56 IU/l            М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

FSH                  6.12 IU/l            М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

Estradiol           160.70 pmol/l     М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
 
Testosterone      0.58 nmol/l        Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12

FT 4                   14.84 pmol/l      12.00 - 22.00


Благодаря ви!
Здравей, пролактинът ти и е висок. В такъв случай се назначава ново трикратно изследване на хормона, за да се провери има ли тенденция, или е било инцидентно.
За забременяване, стойността на TSH   трябва да е под 2. Имаш ли проблеми със щитовидната жлеза?
 Относно другите хормони, мисля, че са в норма.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #636 -: Февруари 24, 2016, 23:26:11 pm »
Благодаря!
здравейте и от мен.След 1 мисед в 8-9 г.с си пуснах Тат Мат ии други имологични.Резултатите от Плевен ги чакам.Тат -20(40) Мат-36.2(35) притеснява ме МАТ.Ще ида на ендокринолог но 1 искам да пусна ТСХ.Та въпроса ми е МАТ според вас много ли е  нагоре?
*
Само МАТ не може да се коментира, трябва да имаш и другите хормони на щитовидната жлеза.Колко време след миседа направи изследванията?

14 дена след аборта.Извинявай за невежеството но кои други да пусна.Тат и мат ми ги поиска Конова