0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Много ви благодаря за прочита на хормоналните ми изследвания.
Лекарката при която искам да си запиша час е отпуска и исках да разбера дали са добри резултатите;0))
Аз от много време си правя изследвания в Цибалаб,
Ако някой е в района на централния им офис може да провери дали имат талончета за отстъпка ( 27 %).До сега такива талончета ми е давала една колежка,която ги взима от нейна близка.
Когато си правих изследвания сега  ,попитах жената която ми взе пробата от къде могат да се вземат  и тя ме насочи към централната им сграда .
*
Това за отстъпката в цибалаб и мен ме интересува, ще разпитам като ходя. Аз винаги ползвам техните услуги защото клиниките където досега съм ходила работят с тях. За мен това е гаранция (поне някаква), че работят качествено.
47 Smiles аз не разбрах защо ще пускаш инхибин? Знам, че и той се пуска с АМХ, но в Щерев като бях не ми го назначиха. Според мен и самото АМХ носи достатъчно инфо за резерва


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
lilibell, напиши после моля те,дали си успяла да вземеш талончета.
*
Маки, от прочетеното разбрах, че най-хубавото съотношение било 1.2 и ако е до 1.5 е ОК. При Atyty е 1.35 това съотношение.
Доколкото разбрах винаги се дели по-голямото на по-малкото?! Ако е по друг начин някой да каже  :D
Без да съм компетентна и да ми е меродавно мнението, от това, което съм чела знам, че съотношението FSH/LH в идеалния вариант трябва да е 1:1, желателно в полза на FSH, т.е. FSH да е малко по-висок от LH. Чела съм също и че съотношение над 3 пречи на имплантацията, яйчниците реагират по-трудно на стимулация.
Ако LH е по-висок от FSH  показва или поликистоза, или ранна овулация.
Обратното – ако FSH е по-висок, вероятността за овулация е по-голяма, но пък ако стойността на хормона е доста по-висока може да говори за намаляващ яйчников резерв.
« Последна редакция: Август 08, 2015, 09:30:01 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
lilibell, напиши после моля те,дали си успяла да вземеш талончета.
Ок ама аз няма скоро да правя изследване така че ако ти трябва спешно инфо, по-добре да се включи някой, който си прави по-скоро изследване в цибалаб


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

Ок ама аз няма скоро да правя изследване така че ако ти трябва спешно инфо, по-добре да се включи някой, който си прави по-скоро изследване в цибалаб
[/quote]

Не е спешно ,когато си правиш изледвания  :D
47 Smiles аз не разбрах защо ще пускаш инхибин? Знам, че и той се пуска с АМХ, но в Щерев като бях не ми го назначиха. Според мен и самото АМХ носи достатъчно инфо за резерва
Лили, защото прочетох, че заедно двата хормона дават тази информация, но май и на мен д-р Димитрова не ми беше назначила Инхибин "едно време".
За съжаление не мога да си намеря старите изследвания, за да си припомня.
*
Е, то е ясно, че колкото повече изследвания имаш, толкова по-добре. Но защото коментира за цената и си помислих,че едното може да си го спестиш за момента. Даже не знам дали инхибина още се смята за някакъв показател или е отпаднал като ФСХто. Според мен АМХ и броене на антрални са основните за определяне на ИЯР, след това само като допълнителна информация се взимат ФСХ и останалите показатели. Даже на твое място ако имаш 2-3 месеца преброени антрални и са в нормално количество - изобщо не бих пускала АМХ.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
47 Smiles аз не разбрах защо ще пускаш инхибин? Знам, че и той се пуска с АМХ, но в Щерев като бях не ми го назначиха. Според мен и самото АМХ носи достатъчно инфо за резерва
Лили, защото прочетох, че заедно двата хормона дават тази информация, но май и на мен д-р Димитрова не ми беше назначила Инхибин "едно време".
За съжаление не мога да си намеря старите изследвания, за да си припомня.

При мен (в Щерев) ми пуснаха и двете успоредно. И аз съм чувала, че на много места изследват само АМХ, но по принцип казват, че за изследване на резерва трябва да се гледат комплексно нещата. При мен Инхибина се оказа близо до долната граница, но все пак в норма, докато АМХ ми е с трагични стойности.

Даже не знам дали инхибина още се смята за някакъв показател или е отпаднал като ФСХто.

Аз не мисля, че ФСХ е отпаднал като показател. По-скоро всеки хормон носи определи характеристики и дава различна информация, свързана със състоянието (в случая резерва). Все пак, все още по ФСХ съдят дали и как ще реагираш на стимулация, въпреки ниските нива на АМХ.

Усмивчице, може да последваш съвета на Лили. Проследете няколко месеца антрални, нека Док види и изследванията, които си направила досега и ако прецени, тогава си пусни АМХ (и евентуално Инхибин). Паричките наистина не са малко.
Стискам палчета за хубав резултат ;)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Този месец и аз мисля за изследвам АМХ+Инхибин. Да ви попитам - на 3-ти ден от МЦ мога да ги пусна, нали?





Бореща се за една мечта.
Този месец и аз мисля за изследвам АМХ+Инхибин. Да ви попитам - на 3-ти ден от МЦ мога да ги пусна, нали?
Фрея, да, може. Така ми отговориха и на мен момичетата. Може всеки ден от МЦ да ги пуснеш. Не трябва да е на гладно, жадно и т.н.

Момичета, аз мога да си позволя да направя изследването. Не ми е проблем финансово. Съжалявам, ако съм прозвучала обратно. Просто се опитвам да харча разумно и затова разпитвах.
Със сигурност ще го пусна. Може би само за инхибина продължавам да се чудя.
*
Инхибин Б - трябва да се изследва на 3 ден от цикъла (най-добре заедно с останалите хормони)
АМХ  - няма изискване за ден от цикъла, в който да се изследва 

Marsi, мерси! От раз ми отпадна Инхибина засега  :lol:
*
За разлика от ФСХ, който се продуцира от хипофизата, АМХ и Инхибин се продуцират от гранулозните клетки в яйчника и дават информация за антралните фоликули  и яйчниковия резерв. При АМХ и Инхибин Б под долна граница, може да се очаква лош отговор при стимулация.

За по-добра интерпретация Инхибин Б трябва да се изследва заедно с ФСХ (на 3 ден от МЦ).
За АМХ, смята се, че стойността е относително стабилна и може да се изследва по всяка време на месечния цикъл. Но съм чела, че примерно след прием на противозачатъчни е препоръчително да се изчака около седмица след началото на цикъла и тогава да се направи изследването. 

Най-пълна информация ще даде изследването на всички хормони в един цикъл, но с оглед моментната ситуация, индивидуални особености, а и цената, най-добре лекарят да прецени какво му трябва.

Аз преди време бях пускала АМХ по своя инициатива. При следващите консултации се оказа, че не е нужно допълнително изследване, не са ми искали Инхибин.
След това беше достатъчно да следим ФСХ и антрални фоликули на 2-3 ден от МЦ.
« Последна редакция: Август 09, 2015, 23:30:32 pm от marsi »

Момичета, помолих мои близки, които живеят до централния офис на Цибалаб да питат за тези отстъпки. Казали са им, че талони за отстъпки се дават само на личните лекари, те да ги раздават и по изключение, на много редовни клиенти. Т.е. да проверим при личните си лекари са казали.

Днес пуснах АМХ в Цибалаб. Резултатът ще е готов в четвъртък, но можело и по-рано да излезне.
Стигнах до извода, че различните хормони са изгодни в различни лаборатории.
АМХ-то в Цибалаб наистина е на много добра цена (41.90 лв. ми взеха заедно с таксата за вземане на кръв), но другите им хормони са по-скъпи. В Рамус напр. имат повече пакетни цени и 7-те хормона, които тествах в началото на цикъла, комбинирани в два пакета, ми излезнаха 77.40 лв., а в Цибалаб щяха да ми излезнат 96.30 лв. (само за едните хормони има пакетна цена). В Токуда пък изобщо нямат пакетни цени и там излиза най-скъпо (поне доколкото виждам от ценоразписите). Дано е полезно на някого...
*
Смайли, резултатите в Цибалаб обикновено излизат по-рано. Ако изследването е направено в централния офис, излиза до края на деня.
Пробите от другите приемни ги изпращат в централната, затова има забавяне, но пак е възможно резултатът да излезе към края на деня или на следващия, а не след три дни както пише на картончето.

Смайли, резултатите в Цибалаб обикновено излизат по-рано. Ако изследването е направено в централния офис, излиза до края на деня.
Пробите от другите приемни ги изпращат в централната, затова има забавяне, но пак е възможно резултатът да излезе към края на деня или на следващия, а не след три дни както пише на картончето.
Marsi, не ходих в централния офис, а в друг.
Ами АМХ-то по принцип излиза по-късно знам. Предния път всички други хормони ми бяха излезнали, а него го чаках си спомням. И така съм си запазила файла с изследванията. Срещу АМХ пише "НЕГОТОВ" и затова сега не си спомням какъв е бил  :lol:
Но дано да излезне, ако не днес, то поне утре, че нямам търпение.
Смайли,моя излезна следващата сутрин,иначе и в мойто картонче пишеше максимален срок след три дни.
Стискам ти палци за добър резултат  :crossfingers:



*
Аз като правих АМХ и Инхибин пак беше три дни срокът (в Цибалаб). Наистина след този период бяха готови, но на мен ми обясниха, че не ги работят тук, а в Германия и затова се бавят малко повече. Може би вече не се налага такова изпращане, но по мое време (преди година) нямаше лаборатория в София, която да не праща в Германия (специално за тези хормони). Успех, Усмивчице! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Благодаря ви  :bighug: