0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ИЯР не значи ли липса на фоликули, яйцеклетки и ОВУ? Ако човек си има фоликули, които нарастват и се пукат, значи шанс за забременяване има? Или не? Обърках се :)

Иначе колко често имаме задържани Ф знаем защото се следим. Обикновеното население с нормален ЯР може и те да задържат фоликули, ама едва ли се следят (освен ако не са в процес на бебеправене).

И аз повтарям въпроса на Усмивчица, при фсх 9 по добре ли щеше да е ЛХ 9 вместо 3 и какви са начините за повлияване на ЛХ?

Усмивчица, Амх можеш да го пуснеш на 4ти ден :) дано да провериш тук, че въпроса го беше задала в другата тема, ама като съм се разписала тук и реших тук да отговоря :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Здравейте,резултатите са ми готови,моля ви за коментар.
Правени са на 3 ден

Prolactin ( Пролактин ) 233.50 mIU/l            Ж: 127- 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 4.80 IU/l         фол. 2.4-12.6
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 6.48 IU/l       фол. 3.5-12.5,
Estradiol (Естрадиол) 28.47 pmol/l                фол. 46-607
Progesterone ( Прогестерон ) 1.67 nmol/l     фол. 0.6- 4.7,

Имам изследвания и на щитовидната жлеза ,но не са в мен и затова не мога да ги цитирам,но
ТСХ и ФТ4 ,за в референтни граници ,но много близо до долната граница.
*
Усмивке, Маки, признавам си, не знам защо съотношението е толкова важно и дали ЛХ 9 например щеше да е добре :?. То и при СПКЯ е същата работа, само дето хормоните там и съотношението са обърнати, т.е. в полза на ЛХ-то. Забелязала съм обаче, че стойности на хормоните между 3,5 и около 7 се приемат много добре от специалистите, разбира се, пак хващайки се за съотношението. Иначе високото ФСХ в началото на цикъла възпрепятства образуването на фоликули, а оттам и на яйцеклетки. А по-малкото фоликули всъщност са една от индикациите за ИЯР (НЯР).
Аз си правя доминантни фоликули, които си нарастват нормално и ако не беше ЛУФ-а, щях и да си имам нормална овулация. Все още обаче, не знам какво има в тези фоликули и дали качеството на отделените яйцеклетки е задоволително.
При мен имаше индикация в цикъла за настъпилите промени, но никой (преди да се занимая с репродуктивен специалист) не ми обърна внимание. Винаги съм била с кратък цикъл - кръвотечение около 3 дни на по 24-26 дена. Сега продължителността се е позапазила, но течението е страшно оскъдно. Имала съм цикли с по един (половин) ден зацапване и после нищо. Проследяват ми лигавицата и там всичко изглежда наред. Не знам какво и как се случва. Според Док е нормално при силно редуциран резерв да е по-оскъдно течението, но смята също, че аз малко субективно гледам и преценявам и че прекалено се филмирам. Е, да де, ама знам какво е било и как е сега.

Остава ми да вярвам, че рано или късно всичко ще бъде наред.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Здравейте,резултатите са ми готови,моля ви за коментар.
Правени са на 3 ден

Prolactin ( Пролактин ) 233.50 mIU/l            Ж: 127- 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 4.80 IU/l         фол. 2.4-12.6
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 6.48 IU/l       фол. 3.5-12.5,
Estradiol (Естрадиол) 28.47 pmol/l                фол. 46-607
Progesterone ( Прогестерон ) 1.67 nmol/l     фол. 0.6- 4.7,

Имам изследвания и на щитовидната жлеза ,но не са в мен и затова не мога да ги цитирам,но
ТСХ и ФТ4 ,за в референтни граници ,но много близо до долната граница.


Според мен са ти добре стойностите на всички които си посочила.
Предполагам,че и лекар ще ги коментира.
Тези на ЩЖ ако е така както казваш също са ОК.



Atyty, естрадиолът ти е малко нисък, но може да е моментно състояние. Той е свързан с качеството на яйцеклетката.

Злате, вярвам, че ще си имаш детенце
Между другото като се рових напред/назад видях, че Алемария, която е била с 0.1 АМХ е постигнала бременност и вече си има детенце.

Момичета, да пусна ли едно АМХ заради високото ФСХ преди прегледа с док или да не си самоназначавам изследвания?
*
Даааа, успехи има - факт, но много трудно, с много борба, много чакане и много разочарования .... Не че е задължително за всички разбира се. Защото както нещата може да станат след 10 години, така може да станат и след 1 - шанса си е шанс винаги. lili2011 забременя точно когато аз влязох във форума и вече роди и си гледа детенцето. Тя също е с много ниско АМХ. Така че надежда има, но човек трябва в същото време да се придържа към реалнотта и да не оставя всичко на късмета си, а да прави необходимото за постигане на успех.
47 Smiles аз винаги си самоназначавам изследвания за собствено спокойствие. Тъй като познавам добре себе си и знам, че ще го мисля едно нещо месеци и години след това, ще се чудя и ще го преживявам - предпочитам да дам някой лев и да си спестя всички тези нерви и притеснения. От друга страна лекарите (зависи в коя клиника си) може да се опитат да не те натоварват финансово и по тази причина да не ти пуснат всички изследвания. По тази причина аз първо се консултирам с тях има ли смисъл от даденото изследване, после си го пускам.
Все пак ФСХ 9 никак не ми изглежда високо въпреки че е на горна граница. И плюс това си го изследвала само един месец. За да се види дали наистина е завишено, трябва да се проследи поне в няколко цикъла. Затова на мен ми изглежда, че излишно се притесняваш


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Много ви благодаря :oops:
Смайли,с риск да стана досадна и тук ще те посъветвам.
Направи си изследване на АМХ,освен за твоя информация ще ти бъде от полза по всяко време когато посетиш репродуктивен специалист в даден момент.
Ние се обърнахме към такъв февруари месец тази година,едно от първите изследвания за мен беше това.Аз сама си го назначих и после лекарката ме похвали че съм го направила.Сменихме клиниката миналия месец и там на първичния преглед когато др.Персенска ми преглеждаше всичката налична документация също ме похвали за наличието на това изследване.
Така че,ако цената му не те притеснява,пусни си го.
Както и в другата тема ти написах,можеш по всяко време да дадеш кръв за него.Без оглед на храна,напитки и конкретен ден от цикъл.



Лили, Дали, мерси много  :P

Лили, абсолютно си права за всичко, което казваш!

Дали, мен точно цената ме спря в началото, че другите 7 хормона ми струваха общо 75 лв., а за АМХ+Инхибин ми искат 110 лв.. Но вчера бях готова да го пусна, просто не успях да намеря лаборатория по пътя ми. Бяхме в района на онкоболницата и си мислех, че там ще има, но като питах и не успяха да ми кажат дали и къде има.
Сигурно другата седмица ще отида в кварталната лаборатория, колкото и да е "смотана"  :lol:

Смайли,коя е лабораторията?
В София си,нали?



Смайли,коя е лабораторията?
В София си,нали?
Рамус, да, в София.
Тук кварталната е доста мизерна, но те носят пробите на друго място. Все пак се надявам да е ОК.
Довери им се все пак.Аз залагам на ЦИБАЛАБ,но ако кварталната ти е удобна,пускай си.
Иначе цената не е по различна.



*
Смайли, аз обикновено си правя изследванията в Цибалаб. Ходя в централната приемна, защото там най-бързо излизат резултатите онлайн, но има няколко в града: http://www.cibalab.com/pos.php
Погледнах и цената на двата хормона АМХ - 37.90 лв., Инхибин Б - 45.70 лв.
http://www.cibalab.com/products-department.php
« Последна редакция: Август 07, 2015, 13:22:16 pm от marsi »

Смайли, аз обикновено си правя изследванията в Цибалаб. Ходя в централната приемна, защото там най-бързо излизат резулатите онлайн, но има няколко в града: http://www.cibalab.com/pos.php
Погледнах и цената на двата хормона АМХ - 37.90 лв., Инхибин Б - 45.70 лв.
http://www.cibalab.com/products-department.php
Marsi, жива и здрава да си!  :P
Те имат лаборатория и до нас - на 10 мин пеш. Аз пък как може да не проверя досега.....  :oops: А ходех на 5 спирки с автобус до поликлиниката.....
В понеделник направо ще се занесем с детето и ще пусна изследвания.

*
Здравейте,резултатите са ми готови,моля ви за коментар.
Правени са на 3 ден

Prolactin ( Пролактин ) 233.50 mIU/l            Ж: 127- 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 4.80 IU/l         фол. 2.4-12.6
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 6.48 IU/l       фол. 3.5-12.5,
Estradiol (Естрадиол) 28.47 pmol/l                фол. 46-607
Progesterone ( Прогестерон ) 1.67 nmol/l     фол. 0.6- 4.7,

Имам изследвания и на щитовидната жлеза ,но не са в мен и затова не мога да ги цитирам,но
ТСХ и ФТ4 ,за в референтни граници ,но много близо до долната граница.


Според мен са ти добре стойностите на всички които си посочила.
Предполагам,че и лекар ще ги коментира.
Тези на ЩЖ ако е така както казваш също са ОК.

Защо са и добре след като ЛХ е по-ниско от фсх? С риск да стана досадна, съм решена да разбера това ЛХ:фсх съотношение и затова питам. Нали трябва да е 1:1?


Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Маки, от прочетеното разбрах, че най-хубавото съотношеие било 1.2 и ако е до 1.5 е ОК. При Atyty е 1.35 това съотношение.
Доколкото разбрах винаги се дели по-голямото на по-малкото?! Ако е по друг начин някой да каже  :D
*
Значи идеално е при АТИ :)

Благодаря Усмивчице, вече почнах да схващам :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Смайли, аз обикновено си правя изследванията в Цибалаб. Ходя в централната приемна, защото там най-бързо излизат резулатите онлайн, но има няколко в града: http://www.cibalab.com/pos.php
Погледнах и цената на двата хормона АМХ - 37.90 лв., Инхибин Б - 45.70 лв.
http://www.cibalab.com/products-department.php
Marsi, жива и здрава да си!  :P
Те имат лаборатория и до нас - на 10 мин пеш. Аз пък как може да не проверя досега.....  :oops: А ходех на 5 спирки с автобус до поликлиниката.....
В понеделник направо ще се занесем с детето и ще пусна изследвания.
Смайли, аз пък сега видях, че има лятно работно време (от 27 юли до 21 август) за някои от приемните, да не се окаже, че точно вашата не работи: http://www.cibalab.com/index.php  (или попитай на телефона в Контакти)
« Последна редакция: Август 07, 2015, 13:48:53 pm от marsi »

Смайли, аз обикновено си правя изследванията в Цибалаб. Ходя в централната приемна, защото там най-бързо излизат резулатите онлайн, но има няколко в града: http://www.cibalab.com/pos.php
Погледнах и цената на двата хормона АМХ - 37.90 лв., Инхибин Б - 45.70 лв.
http://www.cibalab.com/products-department.php
Marsi, жива и здрава да си!  :P
Те имат лаборатория и до нас - на 10 мин пеш. Аз пък как може да не проверя досега.....  :oops: А ходех на 5 спирки с автобус до поликлиниката.....
В понеделник направо ще се занесем с детето и ще пусна изследвания.
Смайли, аз пък сега видях, че има лятно работно време (от 27 юли до 21 август) за някои от приемните, да не се окаже, че точно вашата не работи: http://www.cibalab.com/index.php  (или попитай на телефона в Контакти)
Мдааа  :lol:
Маки,така както го казва Смайли,така го знам и аз.Затова съм дала мнение"според мен".
В друга тема четох за друго съотношение,някой да сподели ако има информация.
Моето съотношение е 1.48,така ми го изчисли лекарката преди време и ми обясни как да се ориентирам.