0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На Явор правих авокато с банан и АМ, в съотношение половин авокадо, 1 банан и АМ около 30 мл. Давах го за следобедна закуска и го харесваше. На мен лично въобще не ми харесва авокадо, ама него го захраних. Киселото мляко съм го въвеждала чисто, но на възраст 1 година и при двете деца. За рибата горещо ви препоръчвам сьомгата. И двамата много я харесваха -готово пюре на хип.
<br />[link=http:
Аз пробвах да направя от инстантната оризова каша на нестле ,  като спазих точно инструкциите и се получи каша с много добра гъстота. Нито много рядка нито много гъста. Бебчо много я хареса. Ама май всичко сладко се предпочита. .. :D а аз се опитвам да му пробутам спанак  и се чудя защо ли се мръщи детето :)
*
Е то чист спанак бляк  :lol: пробвай с ориз, с картофи или малко по-нататък, масло и сирене като въведеш, в баница с лук също би се приел добре, малко копър  :D
Не беше чист, а от готовите на Хип със сметана и картофи. Но като му дадох искаше да повръща  :D
*
Аз все още се старая да не давам солено. Предполагам, че в детската кухня слагат малко сол. Скоро ще разбера.  Не слагам и захар. Но пък давам бисквити и правя кисел от готовите, където има захар. Гледам да го правя рядко.
А вие какви подправки използвате? Аз слагам копър и магданоз. Но мисля полека-лека да слагам и други.

stoeka71, на мен ми се струва малко рано за месо на 8 месеца. Но пък аз нямам опит с готовите пюрета.

Спанакът при нас се прие много добре с ориз. Сега вече добавям и сирене и/или жълтък. А киселото мляко от самото начало не го давам чисто, а надробено със сухар или бисквита. Сега ми се струва, че биха го хапвали и без нищо :).
*
За подправки лук, чесън и чубрица, джоджен, девисил може да последват, но не се сещам кога съм ги въвела, други и сега давам рядко.
*
Магданоз, копър, селъри, главеста целина - това са ми подправките. Сол никъде не слагам, сиренето обезсолявам. Захар само чрез бискитката, която чат пат слагам в млякото, вече 3-4 месеца една опаковка не мога да свърша.
От три месеца й се каня на тая кухня, бележка взех от педиатъра и още не съм стигнала до нея.  Правя зеленчукови супи през ден, отделям за деня, в конейнерче оставям за другия, остатъка посоляам малко и с тати изпиваме по чаша, тъкмо днес се чудех защо да не мога да замразя 1-2 дози. Та от кухнята първото и вотрото за сега не ми е трудоемко, киселите не знам дали по принцип ще ги давам.
Хели, опитай спанак в друга комбинация. Аз така с копривата, на супа, където се откроява характерния й вкус не я яде, в комбинирани пюрета обаче си хапва доволно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима

Спанакът при нас се прие много добре с ориз. Сега вече добавям и сирене и/или жълтък.

Как правиш спанака, моля  :).

Извинявам се за тъпия въпрос, как давате сурова ябълка. Аз още продължавам с репетициите и реших да не правя ябълка на пара, а сурова. В чопъра обаче не може да се разбие, усещат се мънички частици. Добавих и 60мл. АМ, стана каша, но пак не е фина.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
как давате сурова ябълка?

Kassi, ябълката /и аз давам само сурова/ я нарязвам на малки парчета и с най-обикновен пасатор става чудесно пюре. В началото върви трудно, но после се пасира идеално.



*
Ябълката я стържа на ренде и така я давам от самото начало.
Струва ми се, че на съвсем гладко пюре ще стане само ако е печена или варена, може и да греша.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Става гладка и при пасиране ябълката. На мен са ми кисели обработени ябълки без захар и не съм правила на детето, давах само сурови, първо пасирани, после да гризе.
*
Аз пак за месото, днес ще дам 2 лъжички, смесени с тиква. Готовото на Бебевита ще оставя за друг път. Сложих 2те лъжички от бурканче на Хип 125грама, другото го разпределих
В три бурканчета. Така добре ли е?
Сега утре зеленчуково пюре ли да дам, или да увелича малко месото.
Т. Е. 5 поредни дни месо или 10 като редувам през ден.
*
Аз не съм редувала, давах месо ежедневно.
*
Става гладка и при пасиране ябълката.
Може, не съм пробвала.

Стоека, както прецениш, аз месото и при захранването го давах през ден.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
При захранването давах месото всеки ден около 5-6 дни и после през ден.
Аз пак за месото, днес ще дам 2 лъжички, смесени с тиква. Готовото на Бебевита ще оставя за друг път. Сложих 2те лъжички от бурканче на Хип 125грама, другото го разпределих
В три бурканчета. Така добре ли е?
Сега утре зеленчуково пюре ли да дам, или да увелича малко месото.
Т. Е. 5 поредни дни месо или 10 като редувам през ден.

Стоека,  какво ще рече, че разпределяш в три бурканчета? За следващите дни ли? Във фризера ли съхраняваш пюрето като го отвориш?  Нали имат срок на годност до 24 ч след отваряне. Може ли да се съхрани във фризер или се хвърля?
Хейли, във фризер може да се съхрани след отваряне.
Аз го деля общо на 3 части. Едната я давам за деня, а другите 2 две замразявам.
Съвсем в началото, в периода на захранване, дори делях на 4 части.
Благодаря 47 smiles. :D и аз така смятам да правя, но все пак да попитам по- запознатите   :D
*
Хейли, аз както разбрах от Смайли, ги разделих и във фризера сложих.
*

Спанакът при нас се прие много добре с ориз. Сега вече добавям и сирене и/или жълтък.

Как правиш спанака, моля  :).

Извинявам се за тъпия въпрос, как давате сурова ябълка. Аз още продължавам с репетициите и реших да не правя ябълка на пара, а сурова. В чопъра обаче не може да се разбие, усещат се мънички частици. Добавих и 60мл. АМ, стана каша, но пак не е фина.  :?
Първо сварявам ориза, а после прибавям замразен спанак, малко нарязан лук, морков, а може и малко пащърнак. С други думи, го готвя, както бих го готвила за нас, но без сол. В началото пасирах, а сега само леко смачквам и добавям малко зехтин. Много ми е удобно да ползвам замразен спанак на порции.
Въобще не се стремя да давам само един зеленчук, а преобладаващо един.

Аз под подправки разбирам само "тревичките" :) Иваче лук, чесън, глава целина си слагам отдавна. Вече ще започна с някои от споменатите от м-и.

Суровата ябълка я смачкавах с ръчен пасатор. Сега я стържа на едро ренде.
Месото и аз го давам от самото начало през ден.

Зачетох се в менюто на детската кухня. Там почти всеки ден има второ с месо, а веднъж седмично - риба. Доста често в яденето има домат. Не съм забелязала при нас да има отрицателна реакция към него, но съм давала твърде малко, когато бяха пресни доматите. От месата не съм въвела все още телешко, агнешко и свинско. Риба ще опитам тези дни. Десертите преобладаващо са кисели, имаше и мляко с ориз. Като цяло, мисля, че и аз готвя подобни неща, но все още не правя супи. Което не е проблем, разбира се. Но ще ми е облекчение да вземам от кухнята. (В скоби казано, се оказа голяма епопея записването за общинската ДК :)).