0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Приучаване към гърне- пътят към успеха
« Отговор #40 -: Август 14, 2014, 12:19:40 pm »
Как не улучват мъжете ви бре?  8O Сериозно питам. Иван никога не е опикавал около тоалетната, а това мъж да пишка седнал - даже не си го представям. Ако го видя - ще го сметна за чисто луд, признавам си.
Не съм казвала, че не улучва  :lol:
Просто няма как една течност падаща от определена височина върху друга течност или твърда повърхност (демек в тоалетната чиния) да не пръска настрани. Няма да изпадам в подробности, но за мен този начин на пишкане при мъжете си остава нехигиеничен и толкоз  :lol:
Много често моите колежки ползват мъжката тоалетна, когато женската е заета. Аз обаче никога не го правя, защото не искам да ми "залепват" обувките за пода.

Но не виждам нищо нередно мъжът да чисти тоалетната.
И аз така, но трудно се превъзпитава мъж на 35 години. Като му казах, че като цапа ще чисти, той предпочете да пишка седнал.

А за малкия, ще му мисля, има още време. Но щом и Блу казва, че в Германия ги учат седнали значи не е пълна извратения  :lol:
*
Re: Приучаване към гърне- пътят към успеха
« Отговор #41 -: Август 15, 2014, 00:10:11 am »

Но не виждам нищо нередно мъжът да чисти тоалетната.
И аз така, но трудно се превъзпитава мъж на 35 години. Като му казах, че като цапа ще чисти, той предпочете да пишка седнал.

Ооох калпазан мамин  :lol:
И аз съм с впечатление, че обществени мъжки тоалетни са по-чисти, пък за залепянето предимство си е пред подхлъзване на мокро  :lol:
Re: Приучаване към гърне- пътят към успеха
« Отговор #42 -: Август 15, 2014, 22:08:20 pm »

Но не виждам нищо нередно мъжът да чисти тоалетната.
И аз така, но трудно се превъзпитава мъж на 35 години. Като му казах, че като цапа ще чисти, той предпочете да пишка седнал.

Ооох калпазан мамин  :lol:
Мани, мани ....
Свекърва ми е страхотен човек. Само това не мога да й простя - и двамата и сина не са научени нищо да правят сами. Подозирам обаче, че по-скоро свекър ми има пръст в тази работа. Не е дал на свекърва ми да го направи. Тя и до ден днешен му е слугиня, но това е една друга тема...

.... пък за залепянето предимство си е пред подхлъзване на мокро  :lol:
:lol: :lol: :lol:
Re: Приучаване към гърне- пътят към успеха
« Отговор #43 -: Август 16, 2014, 07:11:41 am »
Да се включа и аз с молба за съвет.

Жорко се научи много бързо да пишка и ака в гърне, за около една седмица, без никакви усилия от моя страна. Много бях изненадана, бях се подготвила за големи мъки. И така от около месец е без памперс, само нощем му слагам, но почти винаги е сух. Сутринта даже за наш ужас стана в 5.30 ч. да каже, че му се пишка, изпишка се и пак легна да спи.

Проблемът е като излезем навън. Не иска да пишка, защото му няма гърнето. Вчера бяхме цял ден навън, карах го, показвах му другите момченца как пишкат до дървото, той разбира, сочи и обяснява нещо на неговия си език и като му събуя гащите, и край. Сложих му и памперс, но и в него не беше пишкал. Чак като се прибрахме се изпишка в гърнето, това след 10 часа стискане.

Четох скоро за същия проблем, но не помня тук във форума ли беше. Като за начало повече такива дълги разходки няма да правим, това е ясно. Но какво да правя, че да се отпусне?

Врабчо , ние имахме същият проблем до скоро . Бързо махнахме памперса , но на вън стискаше и не искаше да пишка . При нас помогна това ,че когато ми се напишка от стискане и сме на вън я прибирам и обяснявам ,че ако се не иска да пишка ще си ходим вкъщи .Много обича да е на площадката и за нея това си беше наказание та бързо се научи .
Re: Приучаване към гърне- пътят към успеха
« Отговор #44 -: Септември 03, 2014, 16:06:47 pm »
Да споделя как вървят при нас нещата: дадох му почивка близо месец, като през това време пак понякога го питах не иска ли да ползва гърнето, но никога не пожела-просто сяда и става и нищо не върши. Купих ново гърне малко напомня на тоалетничка . Още като го взехме взе да му отваря и затваря капака , да си пуска мелодийки и общо взето се заигра с него. Застанах пред Калоян и като на голямо дете му казах ,че това е неговата тоалетна и трябва да ака и пиша там. Ще ви се стори абсурдно , ама ме разбра, щото почна да имитира рев при тези ми думи. Както и да е - седна на новото гърне, пусна си музиката и ми направи една уплашена муцунка, все едно много го е страх (залагам си главата ,че се преструваше , щото до преди 5 мин. се забавляваше с тая мелодия).
На другата сутрин пак го сложих и Алелуя ,седя, пиша, ака , пляскахме, то не бе радост , не бе чудо, та от няколко дни насам имаме напредък голям. Даже днес , след като ползвахме гърнето , излязохме навън и той ми го показва нарисувано на кутията в която беше (там му държим дребните играчки за навън)  и прави ЪЪЪ-ххх и си пляска. Иначе , когато Коко ака на гърнето , Мечо седи на старото гърне и също ака -това много го забавлява и все надига мечока , за да види пуснал ли е нещо в неговото гърне. Стискам палци да се получи този път, за сега добре върви