0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #660 -: Септември 08, 2014, 19:40:28 pm »
Момичета някоя от вас правил ли е втория БХС?
Аз току що си видях резултатите и съм в паника.Излиза ми -Вашия риск за дефект на невралната тръба е Нисък.Това го нямаше в първия БХС.Ще мога да говоря с лекарите чак утре сутринта ,но до тогава не знам как ще мине времето.Предполагам и че ще трябва да направя амниоцинтеза.В главата ми е пълна каша и ще се побъркам от притеснение.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #661 -: Септември 08, 2014, 19:58:40 pm »
marina vdb,

Не съм правила това БХС и не знам този показател какво означава, но ми се струва, че ако рискът е нисък - значи няма риск, което е добре :) Ти защо се паникьосваш? :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #662 -: Септември 08, 2014, 19:59:27 pm »
Момичета някоя от вас правил ли е втория БХС?
Аз току що си видях резултатите и съм в паника.Излиза ми -Вашия риск за дефект на невралната тръба е Нисък.Това го нямаше в първия БХС.Ще мога да говоря с лекарите чак утре сутринта ,но до тогава не знам как ще мине времето.Предполагам и че ще трябва да направя амниоцинтеза.В главата ми е пълна каша и ще се побъркам от притеснение.
Това означава, че имаш малък шанс, не голям т.е. е добре, а не лошо. Те просто са го написали с думи.   Всеки има някакъв риск, няма нулев риск, въпреки че в предишното не го е пишело изрично.  Винаги е  едно на еди колко си. Нямаш ли такива цифрички някъде?
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 20:01:08 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #663 -: Септември 08, 2014, 20:13:27 pm »
Аз го правих,но ти с този нисък риск няма нужда :) чак и до амниоцентеза стигна..
 :lol: спокойно бе,то верно хормони и т.н. ама ти сама се вкарваш във филми...нямаш проблеми всичко е наред просто на следващата ФМ да ти огледат по обстойно гръбначния стълб на бебчо прешлен по прешлен,за да е сигурно,че е затворена невралната тръба...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #664 -: Септември 08, 2014, 20:22:32 pm »
Ох момичета дано сте прави.Голяма паника съм и мой не разсъждавам трезво.Сега като прочетох какво сте ми писали и се замислих ,ама пусти бременен акъл ме вкарва във филм.Ще пиша и утре след като говоря с доки.Добре че сте вие и да ме успокойте  :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #665 -: Септември 08, 2014, 22:36:18 pm »
Викси, нещо между 500-600лв. беше леглото. Не помня вече точно, а и не пазя фактури. Леглото, скринчето, матрак, обиколник, два комплекта спално бельо, протектори и някакви други дреболии...общо около 1200лв. излязоха. Ако не греша - 3, или 5% отстъпка ни направиха при поръчката.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #666 -: Септември 09, 2014, 11:04:11 am »
Здравейте мили момичета,
Браво на всички ви - растете и сте добре -това много ме радва - дано така продължава  :D И аз съм Ок, като изключим, че вече доста често започна да ме боли гърбът и кръстът като поседя в една поза ровече от 20 минути... Постоянно ходя с една възглавничка, която донякъде облекчава болките, но няма как - ще търпим  :D
Аз разбира се като пиша, винаги съм едни чуденки...
Днес бях на профилактика от фирмата и там имаме преглед от АГ, която ми взе цитанамазка /така ли иначе тази година не си бях правила/, но каза че имам засилено течение и ми изписа Ломексин - 1 глобула. Аз звъннах на моята гинеколожка за потвърждение и  8O  8O  :lol: и така ми се развика, защо сме направили цитонамазка в 30-та седмица!!! Трябвало е само микробиология /което е ясно, но не влиза в профилактиката, а и аз има час при нея в петък и така ли иначе щях да искам да си направя една, че е време/. Сега ме загриза едно съмнение дали не трябваше да откажа цитонамазката, въпреки че бях чела в интернет, че се прави в най-различини г.с.!?!  :D И сега ходя през 20 мин. да се проверя дали нямам кръв и т.н.  :? Вие правили ли сте и ако не сте - ще правите ли цитонамазка и наистина ли има такъв риск?  :?
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #667 -: Септември 09, 2014, 11:19:07 am »
Bonbolini, доколкото разбирам, материал за цитонамазката вече са ти взели. Защо тогава да я отказваш? Риска е с вземането на материала, защото се бърника шийката. Аз не съм правила цитонамазка нито с първата ми бременност, нито сега. Само микробиология. Но има много момичета, които са правили цитонамазка и не е имало проблем.
Постоянно течение си имам и аз, но микробиологията ми е чиста и не ми изписват нищо - било бременно течение.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #668 -: Септември 09, 2014, 11:21:09 am »
Аз съм правила и двата пъти в начална бременност. Не съм имала проблеми след това.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #669 -: Септември 09, 2014, 11:35:35 am »
mgstra, да, взеха ми материал - не съм отказала цитонамазката - просто звъннах на гинеколожката за потвърждение да ли да си сложа една глобула Ломексин...
blue_sky, мерси  :D -  и аз четох, че не е проблем да се вземе, ама...  :wink:  Сега бебето подритва и все едно ми казва: "Спокойно де, маме, много се филмираш"  :D Или поне ми се иска да означават това ритничетата  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #670 -: Септември 09, 2014, 14:01:04 pm »
споко, Бонболини :D нищо не е станало. на мен от жк ми взеха цитонамазка отще в 11 г.с. - казаха, че е задължителна заедно с микробиологията. честно казано аз не виждам особено голяма разлика при взимането на двете неща - и двете са с гадните метални "клещи"...
Мгстра, и аз имам бяло-жълто течение и го видях, след като спряп утрогестана към 20 г.с., но МБ ми е чиста :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #671 -: Септември 09, 2014, 15:06:56 pm »
В 30-та седмица бърничкането на шийката не е добра идея, никак даже! Бонболини, при вас живот и здраве ще си мине само с овикване от лекарката, но момичета, не позволявайте подобни процедури особено от човек който не е наясно с бременността ви! Изобщо не ми е ясно как на гинеколог може да му хрумне да прави цито сега, ама нейсе!
Цито в ранна и в късна седмица са коренно различни неща! И да преговорим, материал за микробиология и цитонамазка се взима от различни места  :wink:
Вonbolini, желая ти хубав резултат от цитото и спокойни оставащи месеци!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #672 -: Септември 09, 2014, 15:21:02 pm »
Bonbolini, аз съм разбрала погрешно.
Lili е права, като споменава за периода, в който се взема материал за цитонамазка, а също че са два различни начините за вземане на материал за цитонамазка и микробиология. Цитонамазка се взема от шийката на матката и се използва спекулум, а при микробиологията не се използва спекулум и материала е от влагалището.


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #673 -: Септември 09, 2014, 15:24:26 pm »
Бонболини,на мен ми взеха цитонамазка,но в 22 г.с.някъде...инак сега в 30 г.с
не е добра идея...инак нямах оплаквания док.ми каза,че ако имам зацапване ще е от вземането,но нямах така,че споко иначе и аз съм с течение,но микробиологията е ок,ще я повторим другия месец каза док не бързай с ломексина пусни си микробиологията и тогава ако има нужда,не помня дали е показан при бременост ломексина...офф,и мен много взе да ме наболява гърба и кръста,ама с тия 12 кг.отгоре няма начин ще търпим... :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #674 -: Септември 09, 2014, 16:30:03 pm »
Аз звъннах на моята гинеколожка за потвърждение и  8O  8O  :lol: и така ми се развика, защо сме направили цитонамазка в 30-та седмица!!! Трябвало е само микробиология /което е ясно, но не влиза в профилактиката, а и аз има час при нея в петък и така ли иначе щях да искам да си направя една, че е време/. Сега ме загриза едно съмнение дали не трябваше да откажа цитонамазката, въпреки че бях чела в интернет, че се прави в най-различини г.с.!?!  :D И сега ходя през 20 мин. да се проверя дали нямам кръв и т.н.  :? Вие правили ли сте и ако не сте - ще правите ли цитонамазка и наистина ли има такъв риск?  :?
Цитонамазка и микробиология са различни изследвания. Цитонамазка се взима за да се видят клетките на шийката профилактично за развитие на рак на шийката, микробиология за да се видят бактерии.


  
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #675 -: Септември 09, 2014, 17:09:27 pm »
Да, трябваше първо  да си звънна на моята докторка, ама все си мислех, че гинеколозите "разбират " от работата си :x Иначе знам разликата между микробиология и цитонамазка  :D Още ми е леко притеснено, няма да си слагам глобулата, ще си чакам резултатите... Дано не съм си навредила  :?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #676 -: Септември 09, 2014, 17:32:29 pm »
Със сигурност има гляма разлика между МБ и цитанамазка. При мен усещането е едтакво гадно при двете най-вече благодарение на металния спекулум
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #677 -: Септември 09, 2014, 19:11:48 pm »
Да, трябваше първо  да си звънна на моята докторка, ама все си мислех, че гинеколозите "разбират " от работата си :x Иначе знам разликата между микробиология и цитонамазка  :D Още ми е леко притеснено, няма да си слагам глобулата, ще си чакам резултатите... Дано не съм си навредила  :?
не го мисли толкова, нищо кой знае какво не си объркала. Не си си навредила, аз също правих цитонамазка в началото на бременността си, не е проблем, тук го правят на всички, казват, че ранната бременност не е приична да не се прави. Ако са ти взели сега и микробиология също не е проблем, просто  после ще ти вземат пак в 32ра или там когато каже гинеколожката.

По принцип нямаш нужда от цитонамазка заради бременността специално, а защото просто е добре да си правиш такива периодично ( тук препоръчват веднъж в годината), така че ако не си правила скоро, таман си го отметнала и това.


П.П. Извинявам се сега виждам, че си 30та седмица. Да, късничко е, но вече е минало, сега не се притеснявай.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 21:10:51 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #678 -: Септември 09, 2014, 20:54:18 pm »
Мина и днешният ми преглед. Имам ДА от докторката ми за пътуването утре.  :)
Бебчо е добре и е цели 950 гр. вече. Аз все още съм с 5 кг по-малко от забременяването ми, но той си наддава в норми.
Питах и за цитонамазката, каза че в моите седмици вече не е желателно да се бърника шийката, но в начална бременност не е проблем. На мен ми взе материал за микробиология, заради серклажа, за да не изпуснем някоя инфекция и ще чакам резултат.
От утре не знам дали ще имам достъп до интернет, но се надявам като се прибера, да прочета само хубави новини.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #679 -: Септември 10, 2014, 00:40:57 am »
Бонболини, а за лекарството - не го взимаш, разбира се. Честно казано 'цялостното му творчество' на този... ъъъъм лекар? дотук според мен компрометира бъдещия резултат от цитото. Все пак поинтересувай се къде ти го правят и кой, и сама реши дали да се довериш на резултатите.
Браво на теб, че си звъеннала на лекарката си, за да свериш какво да правиш.  :P