0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #560 -: Август 28, 2014, 11:04:07 am »
S.wasi, и аз съм чувала много добри отзиви за д-р Чачева. Спокойно можеш да се договориш консултацията да стане по телефона.
За Амниоцентезата не се налага болничен престой. Изписват те същия ден, но след нея трябва да се почива повече, около 1 седмица.
Моят съвет за следващите ФМ, ако искаш да си при д-р Михова, да си записваш час още от сега, иначе няма как да се доредиш до нея.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #561 -: Август 28, 2014, 11:06:07 am »
А доц. Димитрова къде прави амниоцентеза- във Фемина или в МД, знае ли някой
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #562 -: Август 28, 2014, 12:29:29 pm »
Доколкото знам в МД. Но знам, че не става за няколко часа, а се остава по-дълго.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #563 -: Август 28, 2014, 12:52:48 pm »
Доколкото знам в МД. Но знам, че не става за няколко часа, а се остава по-дълго.

Амниоцентезата по българските закони трябва да се прави в болница, макар да е амбулаторна процедура. Престоят в Майчин дом, както и навсякъде другаде, е заради касата - тя има изисквания за пролежеване. Излишно е, но за сметка на това минава по пътека и пациентът не заплаща.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #564 -: Август 28, 2014, 17:05:18 pm »
Доколкото знам в МД. Но знам, че не става за няколко часа, а се остава по-дълго.

Амниоцентезата по българските закони трябва да се прави в болница, макар да е амбулаторна процедура. Престоят в Майчин дом, както и навсякъде другаде, е заради касата - тя има изисквания за пролежеване. Излишно е, но за сметка на това минава по пътека и пациентът не заплаща.
Да, точно е така, както казва Мели!  :) И ако не бъркам е три дни.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #565 -: Август 28, 2014, 22:55:53 pm »
Да търсим гастроентеролог наблизо около нас в овчакупел сме.
Искахме наблизо да не се друсам, че трябва да Полежавам , но то около нас пък бая павета та и по далече да е ако няма павета даже ще е по- добре.
Мели, щом казваш задължително ще отида иначе не съм спокойна хич. Няма да откажа ако ми препоръчаш гастроентеролог

Проф. д-р Красимир Антонов
Университетска болница
„Св. Иван Рилски"
бул. „Акад. И. Е. Гешов" 15
тел. + 359 2 9526319
krasi_antonov@abv.bg
моб. тел. 0898517147


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #566 -: Август 29, 2014, 00:12:28 am »
Записването при проф. Антонов става поне около месец предварително. Надявам се да греша, де.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #567 -: Август 29, 2014, 00:48:46 am »
Доколкото знам в МД. Но знам, че не става за няколко часа, а се остава по-дълго.

Амниоцентезата по българските закони трябва да се прави в болница, макар да е амбулаторна процедура. Престоят в Майчин дом, както и навсякъде другаде, е заради касата - тя има изисквания за пролежеване. Излишно е, но за сметка на това минава по пътека и пациентът не заплаща.
Да, точно е така, както казва Мели!  :) И ако не бъркам е три дни.  :?
s.wasi, правих амниоцентеза при доц. Димитрова в МД, 2011г.
Д-р Димитрова предварително определи в кой ден ще бъде моята процедура. Отива се с направление за хоспитализация, но платих допълнително за избор на лекар. Упойка не са ми слагали, може да са намазали с нещо самото място на убождане, не помня ....
Сутринта се занимавах с оформяне на документите и плащане, а самата процедурата беше направена около обяд. Полежах няколко часа и настоях да си тръгна, като междувременно неколкократно ме проверяваха, за да са сигурни, че всичко е наред. Следобед си тръгнах, но сестрата изрично ме предупреди, ако усетя неразположение веднага да се върна при тях (не другаде), защото съм хоспитализирана там за три дни и те трябва да се погрижат. 
« Последна редакция: Август 29, 2014, 01:20:43 am от marsi »

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #568 -: Август 29, 2014, 08:36:13 am »
Много благодаря за отговорите. В сайта на генетиката четох, че е 4 дни и много се притесних, че трябва да лежа там толкова, но Марси благодаря за споделеното, явно могат и да ме пуснат по-раничко. Дано да стигнем до тия седмици, но май ще е при доц. Димитрова
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #569 -: Август 29, 2014, 09:04:48 am »
Записването при проф. Антонов става поне около месец предварително. Надявам се да греша, де.
за по-спешни ситуации приема до няколко дни.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #570 -: Август 29, 2014, 12:55:31 pm »
Здравейте , момичета:) Бкагодаря ви много За насоките за доктор:)
Отидох в Доверие при Чурчев блиЗичко е.
Ще си пускам на 10 дена изследвания да видим . Тези ми сега изследвания за завишени но не чак толкова, но със съмнение за холостаза .
Бебетата притиснали бая:(ох, притеснения и се спя хич :)
Едното бебе ме човърка в слабините направо много е неприятно. П
От сега толкова ниско.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #571 -: Август 29, 2014, 13:31:42 pm »
S. wasi не е необходимо да ходиш до София за амниоцинтеза. Аз също съм от Добрич, но от 20 г. живея във Варна, амниото ми бе при д-р Борис Яков в Майчин дом, Варна. Прави се без упойка, усеща се само дискомфорт, ако се убодеш от карфица сигурно ще те боли повече. Просто човек кат очаква болката със сигурност го боли повече.  Много лека ръка има доктора, усмихнат и позитивен човек е... Не се колебай, пътят до София наистина е дълъг, освен това веднага след процедурата не се препоръчва да пътуваш отново. Късмет!


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #572 -: Август 29, 2014, 13:36:43 pm »
dara ivanova благодаря ти за споделянето, но вариант с Варна даже не съм го мислила. По принцип ме притеснява много тази процедура и като, че ли не бих се доверила на Майчин дом Варна. Борис Яков възрастният ли е или младия?
Не ме е страх от болката, а от резултата  и най-вече да не стане нещо на бебето.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #573 -: Август 29, 2014, 17:14:09 pm »
д-р Борис Яков е младия. Аз също имам позната, която прави амнио при него.


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #574 -: Август 30, 2014, 13:07:56 pm »
dara ivanova благодаря ти за споделянето, но вариант с Варна даже не съм го мислила. По принцип ме притеснява много тази процедура и като, че ли не бих се доверила на Майчин дом Варна. Борис Яков възрастният ли е или младия?
Не ме е страх от болката, а от резултата  и най-вече да не стане нещо на бебето.
Притеснението е съвсем нормално, когато предстои такава инвазивна процедура. Аз също се чувствах странно, че ще се доверя на млад лекар ( по-млад от мен), около 30 год.). Но той притежава вече и доста солиден опит в тая област, нямал е случаи на спонтанен аборт след амниото. В интерес на истината една жена е загубила бебето си в 28 седмица, но едва ли някой може да докаже причинно-следствена връзка между двете неща. Страховете са много, а процедурата е бърза и дава необходимите отговори.


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #575 -: Септември 01, 2014, 12:06:40 pm »
Ехо, къде сте бремелинки  :bighug: Къде изчезнахте всички? Надявам се да сте добре всички. Аз съм добре, чакам си ФМ и си гледам колички и креватчета.
bonbolini, завърна ли се от почивка вече?
dara, кога ще излезе твоят резултат от амниото?
Пожелавам ви приятен и спокоен ден, аз се запътвам към хладилника отново  :oops:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #576 -: Септември 01, 2014, 13:07:43 pm »
Ха,Кат,много приятно занимание.И признак,че с теб и бебето всичко е наред.Дано заразиш всички с апетита и позитивизма си!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #577 -: Септември 01, 2014, 14:13:02 pm »
Е, Cat , това бремелинки ми хареса :) звучи като адреналинки :lol:
Нищо , че едвам стоя но ми хареса:)
Ти си хапвай сладко сладко:)

Лек ден на всички:)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #578 -: Септември 01, 2014, 14:20:27 pm »
Я кажи какво хареса:)
И аз все зяпам гледам да набелязване нали сме в София и няма как още да се обзавеждаме .
От преди месец дето си поръчах малко първоначални дрешки , един комплект пелени , а и на Авент шишенца си взех от тук. С тая лежанка по интернет всичко.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #579 -: Септември 01, 2014, 15:23:00 pm »
Ехей  :D завърнахме сме, заредени със слънце и вкусна храна  :D В сряда съм на преглед къ ЖК,  но ме притеснява следното : в много от сайтовете пише,  че бебето трябва да прави около 10 движения на час. Моят понякога е много активен,  но има дни,  както е и днес,  и въобще  не го усещам  :( и съответно се вкарвам в разни филми ...  :? Пия кафе,  фрешове,  даже  го подрусвам, ама не мърда  :(