0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #540 -: Август 27, 2014, 11:45:07 am »
Здравейте коремчета  :D
Mousyt, страхотно име! Браво  :D
Mih, а болница Доверие в Овча купел не ви ли устройва?
Аз да поипитам : 45 - дневният болничен включва ли и самият термин на раждане? Т. е., ако датата на раждане е изчислена 10 -ти, дамият 10 - ти брои ли се?
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #541 -: Август 27, 2014, 11:46:07 am »
Mih,
В 25-та седмица съм вече, но почти нямам оплаквания. Та съм решила да си ходя на работа до последно, а hope доказа, че и при бременност с близнаци това е възможно.
Сега мислим инжекциите за дробчетата, къде да бъде раждането и т.н. Дилеми да има.

Знам, че и преди е коментирана темата за коланите за бременни, но аз вече мога да споделя личен опит. В интерес на истината не вярвах, че помагат. Бях супер скептична и изобщо не мислех да давам пари за такова нещо, но на курса коментирахме, а и после говорих с акушерката дето го води, и реших все пак да пробвам с настройка за нулев ефект. Ефект обаче има, някак по-лек ми е корема с колана. Принципно имам проблем с единия крак, боли ужасно горе в таза, особено вечер. Акушерката твърдеше, че с колана болката ще намалее и се оказа права. Сякаш наистина мога да ходя по-дълго време без да ми стане тежко или да ме заболи крака. Е, още се движа със скоростта на задремваща костенурка, ама поне сменям местоположението :).

Mousyt,
Нека продължава в същия дух младежа и скоро ще сте заедно. Чудя ти се как удържаш за свиждане веднъж в седмицата ... Та вие до момента сте били в едно, сега да се виждате за някакви преброени минути веднъж в седмицата не ми се струва справедливо. Не че имаш друг избор всъщност ...
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #542 -: Август 27, 2014, 12:27:08 pm »
Благодаря момичета, ще се върна при първа възможност  :D
Което не означава скоро, но... важно е желанието, нали?

Bonbolini, при мен 45-дневният не включваше термина. Родих един ден след термин и се наложи ЖК-то да ми издадат допълнителен болничен за деня на термина.

Mousyt, ще риткате и то как! Всеки нов малкочовечест ден е уникален!  :bighug:

Лека бременност на всички!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #543 -: Август 27, 2014, 12:34:31 pm »

Знам, че и преди е коментирана темата за коланите за бременни, но аз вече мога да споделя личен опит. В интерес на истината не вярвах, че помагат. Бях супер скептична и изобщо не мислех да давам пари за такова нещо, но на курса коментирахме, а и после говорих с акушерката дето го води, и реших все пак да пробвам с настройка за нулев ефект. Ефект обаче има, някак по-лек ми е корема с колана. Принципно имам проблем с единия крак, боли ужасно горе в таза, особено вечер. Акушерката твърдеше, че с колана болката ще намалее и се оказа права. Сякаш наистина мога да ходя по-дълго време без да ми стане тежко или да ме заболи крака. Е, още се движа със скоростта на задремваща костенурка, ама поне сменям местоположението :).

Maury, и аз имам този проблем в таза, толкова ме боли левия крак, че сутрин след сън дори не мога да легна наляво, а седенето ми е трудно заради болките в гърба. Къде се продават тези колани и има ли някакви специални размери, изисквания при купуването им?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #544 -: Август 27, 2014, 13:32:43 pm »
[quote author=mih link=topic=50512.msg1062409#msg1062409 date=1409125717:)
Ти къде роди близнаците

В болница "Селена" в Пловдив.Всичко беше перфектно!
« Последна редакция: Август 27, 2014, 13:46:32 pm от hope-love »
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #545 -: Август 27, 2014, 13:42:44 pm »
Catcat,

Аз моят си го взех от магазин "и за мама". Ето и линк с малко информация: http://www.izamama.com/index.php?lnk=MDA1MDAxMDAyMDAw, аз имам BabyBelt. Основната му идея е една широка лента, която минава под корема и се закопчава с лепенка на кръста. Най-добре е да го пробваш, тъй като има размери, а и не за всички е удобен. Аз и затова отидох в реален магазин, а не го поръчах от нета (фен съм на интернет пазаруването иначе). На мен продавачката ми го сложи и ме остави 20-тина минути да се разхождам из магазина с него за да усетя как ще се чувствам. В интерес на истината нищо не чувствах първоначално, но при свалянето усетих разликата. Иначе в предните теми се говореше за ето този колан: http://www.bebelandia.bg/product/7312/farlin-kolan-za-bremenni.html. Честно казано не помня детайли, но съм си запазила линка, значи оценката му е била добра. Идеята е да може да се регулира по някакъв начин, няма всеки месец да купуваме нов, я.
И моят проблем е точно с левия крак - направо не мога да се завъртя в леглото от болка, боли и като ходя. С колана сякаш е по-добре - болката си я има, ама не е толкова силна. Даже вчера ходих доста пеша и вечерта беше поносимо. Разчитам на казаното от Mousyt, че след раждането всичко ще се оправи.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #546 -: Август 27, 2014, 13:50:48 pm »
Аз да поипитам : 45 - дневният болничен включва ли и самият термин на раждане? Т. е., ако датата на раждане е изчислена 10 -ти, дамият 10 - ти брои ли се?
Брои се денят на термина. Погледнах си справката в НОИ. Бях с термин 16.07.2011 и болничният е до тогава :wink:


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #547 -: Август 27, 2014, 16:08:50 pm »
Здравейте момичета! Със свито сърце се записвам в тази тема, и се надявам да не ми се наложи пак преждевременно да се отпиша. Бременна съм във втори месец, след 5-и опит. Вече трета седмица съм със зацапване. Отначало започна кафеникаво даже с кафяви съсиреци. Ходих на лекар в нашия град, каза няма нищо обезпокоително, нито отлепяне, чухме пулс. След пет дни бях при д-р Михова в Надежда, тя каза същото. След още една седмица пак ходих в нашия град, пак няма проблеми. И така вече трета седмица. Ту намалява и почти го няма, ту пак се появява, чудя се дали не е някакво по-силно бяло течение, защото по някога е жълтеникаво. Не съм пускала никакви изследвания още.  По-голямото ми притеснение е, че това ми е трета бременност. Първата завърши с мисед, а втората прекратихме по медицински причини- 47 хромозома. Тогава ми казаха, при следваща бременно да правя амниоцентеза. На прегледа при д-р Михова и казах това, тя каза още е рано/това беше 7-ма седмица/ и ми насрочи преглед за 11-12 седмица за скрининг. Може ли да ми обясните какво представлява скрининга-само преглед, или и изследвания. Тия изследвания къде се правят-в Надежда ли, или трябва да ходя в генетиката в МД.  Другото ми питане е за феталната морфология. Бях решила още след проблема с предната бременност, да ходя живот и здраве при доц. Димитрова/защото тогава при нея ходих/, но сега съм в дилема, дали да не е и в Надежда, съответно и за амниоцентезата, дали при доц. Димитрова или в Надежда. Моля ви да дадете мнение.
Извинявам се за дългия пост.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #548 -: Август 27, 2014, 16:25:59 pm »
Аз да поипитам : 45 - дневният болничен включва ли и самият термин на раждане? Т. е., ако датата на раждане е изчислена 10 -ти, дамият 10 - ти брои ли се?
Брои се денят на термина. Погледнах си справката в НОИ. Бях с термин 16.07.2011 и болничният е до тогава :wink:
В сайта на НОИ и моят беше отбелязан като последен, не знам защо така. Но самият болничен беше до предния ден и се наложи издаване на нов за покриване на 'дупката'.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #549 -: Август 27, 2014, 17:26:47 pm »
Bonbolini, при мен 45-дневният не включваше термина. Родих един ден след термин и се наложи ЖК-то да ми издадат допълнителен болничен за деня на термина.
Лили, този допълнителен болничен за 1 или 2 дни е бил?
Аз родих на 5-ти ден след термин и ми издадоха нов болничен за 5 дни.
По тази логика на теб е трябвало да ти издадат само за 1 ден, а не за 2.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #550 -: Август 27, 2014, 18:06:54 pm »
47 Smiles, само за един ден беше. Следващият ми болничен започна от деня на раждането. Когато ми поискаха допълнителния болничен от работа аз първо си погледнах в нои и опитах да споря защото по нои таблиците не изглеждаше да ми липсва, но после погледнах и копие на болничния - там действително термина не фигурираше.
При теб за кои пет дни беше 'доиздаден' болничен?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #551 -: Август 27, 2014, 18:09:17 pm »
Може ли да ми обясните какво представлява скрининга-само преглед, или и изследвания. Тия изследвания къде се правят-в Надежда ли, или трябва да ходя в генетиката в МД.  Другото ми питане е за феталната морфология. Бях решила още след проблема с предната бременност, да ходя живот и здраве при доц. Димитрова/защото тогава при нея ходих/, но сега съм в дилема, дали да не е и в Надежда, съответно и за амниоцентезата, дали при доц. Димитрова или в Надежда. Моля ви да дадете мнение.
Извинявам се за дългия пост.

Бъди сигурна, че си в добри ръце. БХС се прави, като отидеш на ултразвук при д-р Михова, след което веднага даваш кръв. Изследването се прави в МД София, а резултатите ще ги видиш на сайта, д-р Михова ще ти обясни всичко като отидеш въпросната седмица. Фетална правих при нея, то там всеки преглед си е фетална м-ия. За амниоцинтезата... правят и в Надежда, но не знам подробности. За всичко се консултирай с д-р Михова. На мен тя ми следи бременността и съм много доволна. Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #552 -: Август 27, 2014, 18:20:41 pm »
47 Smiles, само за един ден беше. Следващият ми болничен започна от деня на раждането. Когато ми поискаха допълнителния болничен от работа аз първо си погледнах в нои и опитах да споря защото по нои таблиците не изглеждаше да ми липсва, но после погледнах и копие на болничния - там действително термина не фигурираше.
При теб за кои пет дни беше 'доиздаден' болничен?
Да, права си.
Сега си погледнах копие от моя допълнителен болничен - включва дните от датата на термина (вкл. и нея) до деня преди разждането. Денят на раждането не е включен. 5 дни са, но не тези 5, които аз предполагах.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #553 -: Август 27, 2014, 18:42:07 pm »
S.wasi,не се тревожи аз си зацапвах до към 13-14 г.с. и тогава чак тогава ми спря важното е да си се развива почивай повече,вземай си лекарствата и така :) аз лично бих се доверила на доц.Димитрова тя работи и във Фемина аз там си правех ФМ гледат бебето на ехограф и след това ти вземат кръв и я пращат в МД резултатите си ги виждаш online и задължително в деня на ФМ ти записват час за генитична консултация за след като ти излезнат резултатите от БХС това си е включено в цената,първата ФМ там ми струваше 130 лв.успех от мен :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #554 -: Август 27, 2014, 19:21:09 pm »
Сега си погледнах...
Много ми беше странно и на мен  :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #555 -: Август 27, 2014, 21:30:06 pm »
Може ли да ми обясните какво представлява скрининга-само преглед, или и изследвания. Тия изследвания къде се правят-в Надежда ли, или трябва да ходя в генетиката в МД.  Другото ми питане е за феталната морфология. Бях решила още след проблема с предната бременност, да ходя живот и здраве при доц. Димитрова/защото тогава при нея ходих/, но сега съм в дилема, дали да не е и в Надежда, съответно и за амниоцентезата, дали при доц. Димитрова или в Надежда. Моля ви да дадете мнение.
Извинявам се за дългия пост.

Бъди сигурна, че си в добри ръце. БХС се прави, като отидеш на ултразвук при д-р Михова, след което веднага даваш кръв. Изследването се прави в МД София, а резултатите ще ги видиш на сайта, д-р Михова ще ти обясни всичко като отидеш въпросната седмица. Фетална правих при нея, то там всеки преглед си е фетална м-ия. За амниоцинтезата... правят и в Надежда, но не знам подробности. За всичко се консултирай с д-р Михова. На мен тя ми следи бременността и съм много доволна. Успех!


Само да допълня, че кръвта в МД се изпраща служебно, не е необходимо ти да се разкарваш до там. Като си видиш резултатите онлайн, отиваш при д-р Михова без предварително записване на час, само казваш, че си за коментар на скрининга. Цената на ФМ + БХС е 90 лв. Ако се наложи амниоцентеза, д-р Михова лично я прави. Всеки преглед при нея е ФМ и продължава 40-50 мин. с подробни обяснения, снимки и на диск, ако желаеш.
Ако си следиш цялата бременност в Надежда и смяташ да раждаш там, според мен е по-удачно там да си направиш всички прегледи, но ти сама ще си прецениш.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #556 -: Август 28, 2014, 08:51:02 am »
Благодаря ви момичета за отговорите. Аз не съм от София и честно казано, вече много ми дотежава това пътуване от Добрич до София. За доктор Чачева някакви мнения може ли да споделите, защото нямаше часове за д-р Михова и скрининга го записах при нея, но нищо не съм чувала за нея. Коментар може ли да се направи по телефона или трябва на място пак да отида след излизане на резултатите. И още нещо, амниоцентезата само с упойка ли я правят в Надежда. И остава ли се в болницата след това.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #557 -: Август 28, 2014, 09:54:26 am »
Благодаря ви момичета за отговорите. Аз не съм от София и честно казано, вече много ми дотежава това пътуване от Добрич до София. За доктор Чачева някакви мнения може ли да споделите, защото нямаше часове за д-р Михова и скрининга го записах при нея, но нищо не съм чувала за нея. Коментар може ли да се направи по телефона или трябва на място пак да отида след излизане на резултатите. И още нещо, амниоцентезата само с упойка ли я правят в Надежда. И остава ли се в болницата след това.

За д-р Чачева нямам лични впечатления, но съм чула добри отзиви. За коментар по телефона, защо да не може, особено щом си от Добрич, естествено, че няма да пътуваш до Сф заради това. Иначе за амниоцинтезата, имаш време, ти до тогава ще се видиш с Михова, или като отидеш за БХС при Чачева ще я питаш как протича. Старай се да бъдеш спокойна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #558 -: Август 28, 2014, 10:05:57 am »
Доколкото съм запозната навсякъде амниоцентезата се прави с упойка,но не упойка да заспиш и да се събудиш като мине всичко прави се с местна упойка,т.е. обезболява се мястото на убождането но инак имаш усещания...спокойно изобщо не е ясно дали ще правиш амниоцентеза не се нагласяй предварително,а бъди спокойна и си почивай и всичко ще е наред  :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #559 -: Август 28, 2014, 11:01:27 am »
Преди години, когато се случи проблема с предната ми бременност, бях гледала доц.Димитрова при Гала, и тя тогава каза, че не се използва упойка за амниоцентеза. А в Надежда незнаех, че е само местна. Въобще не искам да правя, и се надявам този път всичко да е наред. Обаче колкото повече наближава датата, толкова повече се притеснявам, какво ще чуя. А и съм на 40 вече. Още на никой не съм казала, че съм бременна, защото не искам да ги разочаровам отново. А иначе се старая да съм спокойна.