0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #460 -: Август 18, 2014, 18:57:51 pm »
При доц. Димитрова миналата година беше 100 лв.Аз и двете фетални направих там при нея.Доволна съм.Жената не е от най-приказливите, но отговаря на всички въпроси, внимателна е.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #461 -: Август 18, 2014, 19:58:17 pm »
На нас във Фемина (също миналата годин) при д-р Цолова ни взеха 70 или 80 лв. (едно от двете, но не помня точно).
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #462 -: Август 18, 2014, 20:12:40 pm »
marykol, добре дошла и честито :) Аз бих си направила БХС. Възможностите на пренаталната диагностика се разширяват все повече, подготвяме се предварително за евентуални проблеми и сме спокойни, когато всичко е потвърдено ОК :)

И аз съм доволна от доц. Димитрова и д-р Марков за фетална морфология



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #463 -: Август 18, 2014, 21:36:46 pm »
Marykol, БХС показва вероятности, не е категорично изследване. Взимат се различни неща предвид и се смята по някаква формула. Ако резултатите не са добри, тогава се препоръчват други по-надеждни, но и по-инвазивни методи (има и нови и много скъпи неинвазивни тестове, но това е друг въпрос). БХС показва примерно вероятност от 1:50, при която едно от петдесет деца ще е болно. Но това не значи, че ще е моето или твоето. Мисля, че се препоръчва амниоцентеза, ако рискът е над 1:250 (и този риск зависи до голяма степен от възрастта. Ако си над 40, ще имаш фалшиво завишен риск. Ама как го обясних само!). Направи си теста заедно с ултразвук на същия ден. И аз мисля, че не е вярно, че излизали лоши резултати (моите и двата пъти бяха много добри). Може би по-горното се е опитала да ти обясни лекарката. Аз не бих се отказала от това изследване, защото според мен, дори и да има нещо, хубаво е човек да знае.

Успех!

П.С. Доц. Томова мнооого подробно обяснява. Чак в един момент ми стана жал за нея, че сигурно вече се е уморила.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #464 -: Август 18, 2014, 21:47:07 pm »
Първата ми ФМ във Фемина струваше 130 лв.с вземането на кръв за БХС,тъй като се наложи да я повторя в 16 г.с. ми струваше 160 лв.с вземането на кръв за БХС и вече в 23 г.с. ми взеха 80 лв.толкова струва без вземането на кръв..
Иначе и аз се старая да спя наляво лекарката ми не ми е казвала,по гръб не ми е удобно,много ме рита,така че или надясно или наляво :)
Нямам спомен да ми е почервенявало и да ме е сърбяло от фраксипарина,ставах на буци и посинявах...явно е алергична реакция говори с лекаря си да минеш на клексан или фрагмин  :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #465 -: Август 18, 2014, 22:36:33 pm »
Лелеееее Жасминче, да ме предложиш непременно за категорията "Баба Гицка" тази година, аз сега разбирам, че чакате второ бебе, хем и фейса ти следя редовно.  8O :lol: Надминах Пешека тоя път. Дано минат бременните несгоди скоро, вече ще те следя изкъсо.  :D Поздрави и целувки!

За Клексан - мога да потвърдя, че се понася по-добре от Фраксипарина, на база - работа и с двата препарата в болнично отделение. Не съм слагала като бременна, няколко пъти след секциото ми поставиха Клексан, в областта на корема го биха - нито усетих, нито имаше някаква следа където е боцнато. Но като ще се поставя през цялата бременност такъв препарат - по-добре Клексан да е, поне според лекарите работещи редовно с него.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #466 -: Август 19, 2014, 00:07:13 am »
Jbrul и при нас се работи и с клексан и с фраксипарин честно казано когато ни е изкървявал пациент все на клексан е бил  :) та съм с по-особено мнение за него...но те пък и пациентите ни са по-особени та не знам дали е от клексана само :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #467 -: Август 19, 2014, 00:15:12 am »
Алекс, не знам в какво отделение си ти. При нас (при майка де) - в ортопедия и физиотерапия са много по-доволни от Клексан. При фраксито (понеже някои пациенти и с месеци си откарват там) - има същите ефекти, от каквито се оплакват и момичетата тук.
Но пък си права, че си зависи и отделението и от състоянието на пациента. Предвид, че бременните мацки не са все пак хора разпрани от-до в тежка катастрофа - за мен бива да изберат препарата, който не им прави толкова травми при поставяне за дълги периоди. Но това според мен и според наблюдения при определен тип пациенти от лекари. Съгласна съм, че в зависимост от състоянието - единният може да е по-малко ефективен, сравнено с другия. И в такава ситуация - неприятните ефекти от поставянето на по-ефективния - наистина не са водещото.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #468 -: Август 19, 2014, 00:22:00 am »
Ами в хирургия в онкологията работя   :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #469 -: Август 19, 2014, 01:05:54 am »
А....схващам. Мога само да ти се поклоня за куража да работиш в такова отделение. Моята психика е непригодна за целта, категорично. Иначе - в моргата моЙ си бачкам спокойно де.  :lol:

Баси и темите дето захванах в тази тема точно, извинете. Лека нощ на неспящите още и безаварийно бременеене.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #470 -: Август 19, 2014, 12:55:46 pm »
Да, мрачни теми... Хайде да си поговорим за моренце :) Планирали сме ние един Тасос за другата седмица. Малко ми е притеснено, естествено, но ако всичко е наред така хубаво ще си почина :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #471 -: Август 19, 2014, 14:07:10 pm »
Руми, втория път като бременна много обикалях (мъжът ми работеше на друго място и това беше възможност да сме по-често заедно).

Приятно изкарване!

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #472 -: Август 19, 2014, 15:13:59 pm »
Руми, не си създавай излишно напрежение.
При мен се наложи да пътувам за една седмица до Португалия на 10-тия ден след трансфера. При това пътуването не беше свързано с почивка и забавление, а с доста сериозна работа от сутрин до вечер.
И както е видно, развивам се добре на този етап. Другата седмица пак ще пътувам до Франкфурт и пак по работа.
Малко ти завиждам за твоето пътуване, но ти пожелавам от сърце наистина да си отпочинеш и да се заредиш с много положителни емоции  :)


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #473 -: Август 20, 2014, 16:37:37 pm »
Здравейте,
Минах на преглед и сме вече 1100гр  8) Отначало докторката вика: "Дълго момченце, ама слабичко"  :?, но после каза, че е ОК за 27-ма седмица. Каза да си пия магнезия и но-шпа-то и, че за момента всичко е ОК... Така, че в петък изчезвам с 300 за Гърция  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #474 -: Август 20, 2014, 18:29:06 pm »
Браво Бонболини и твоя юнак си го бива :)
Весело изкарване в Гърция :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #475 -: Август 20, 2014, 22:20:19 pm »
Само да попитам посещението в Спа и джакузи в 6 г.с може ли да навреди на плода и да доведе
до някакви проблеми като проблеми с нервната с-ма, и умствен дефицит. Питам за една позната, която се следи в Щерев, и е с термин ноември.  :P
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #476 -: Август 20, 2014, 22:30:17 pm »
Бонболини, браво на младежа:)все така да расте:)
Много хубави емоции ти пожелавам на почивката :balk_177: :balk_177: :bellydance:
Момичета, искам да си взема книга за отглеждане на новородени , а още по- добре на близнаци:)
Ако някой може да ми препоръча книга :) в нета видях и мисля да си поръчам книжка за масаж и гимнастика.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #477 -: Август 21, 2014, 13:05:47 pm »
bonbolini, знаех си, че още някой се изкушава за едно късно моренце :) Хубаво да си изкарате и младежът да расте все така

mih, имам ето тази книга "Книга за майката и бебето" на Елизабет Фенуик

Мога да ти я дам да я прегледаш. На мен ми хареса, че е с илюстрации и описания стъпка по стъпка (как да вдигнем бебето, как да почистваме бебето, т.н.) като за пълни начинаещи :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #478 -: Август 21, 2014, 14:19:08 pm »
Руми , много ти благодаря:)
Точно такава ми трябва за новобранци и илюстрирана:)
Аз лежа постоянно и ще си поръчам онлайн.
Благодаря ти, че ми предлагаш да я видя :) но няма мърдане.
Добре си я описала( как се вдига.....и т. н.) :lol:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #479 -: Август 21, 2014, 16:01:00 pm »
Mih, лежи си, лежи си и си чети книжката. " Как да почистваме бебето" така мило ми прозвуча, като че една кукличка малка ще почистваме :) Нещо съм се умилила, доведохме бебока пак на моренце и въпреки, че храната е ужасна, не могат да ми развалят хубавото настроение, което ми създава собствения ми корем :D
Бонболини, весело изкарване и прекрасни емоции в Гърция :)
На всички мами хубав летен ден и чести подритвания :)