0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #440 -: Август 17, 2014, 22:44:11 pm »
Ми на мен пък никога не ми е предизвиквал спазми...изминалата бременост си го пиех всеки ден сега доста по-рядко...и освен това за пръв път чувам,че не се препоръчва при бременост...виж китайския зелен чай е друга работа такива спазми не съм имала от нищо друго както от него...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #441 -: Август 17, 2014, 22:44:22 pm »
Благосаря ви за съветите,мили дами☺
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #442 -: Август 18, 2014, 12:59:55 pm »
Здравейте момичета, много сте изписали и стискам палци на всички ви да сте добре и всичко да е наред. Имам едно питане, в началото на октомври трябва да направим феталната морфология и се чудя кой бихте ми препоръчали. Моята докторка ми каза за трима да проверя кой има свободни часове, но нищо повече - др.Мазнейкова, др.Димитрова и др. Марков, това са. Много благодаря :) Иначе аз за запека днес си взех сироп ФрутиЛакс да пробвам, иначе ми предложиха готова клизма на медена основа и действала за 15мин, ама за сега ще пробвам с сиропа :)


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #443 -: Август 18, 2014, 13:29:50 pm »
Божинова,защо чак в началото на октомври? Фетална морфология се прави в 13 г.с.,между 18 и 23 г.с. и между 28 и 32 г.с.  аз лично не ти препоръчвам Мазнейкова за мен тя е просто печалбар и не чак такъв специалист,но това е мое мнение...за другите двама съм за :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #444 -: Август 18, 2014, 13:32:51 pm »
Ами не знам, така ми каза докторката. Иначе аз сега в 14 седмица и всичко е добре. в 13 седмица тя го гледа и мери, направихме БХС и другите задължителни изследвания и те са наред, даже в края на тази спирам фраксипирани. Не знам защо чак октомври  :oops:


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #445 -: Август 18, 2014, 13:52:23 pm »
Ами то в началото на октомври не се ли пада да си 20 г.с, и докторката сигурно говори за тази морфология между 18-23 г.с. И моята ще е в 20 г.с., в началото на септември.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #446 -: Август 18, 2014, 14:57:23 pm »
Аз също не препоръчвам Мазнейкова... може и да е страхотен специалист, но аз съм излизала в истерия от кабинета и, когато ми обясни, че никога няма да имам деца... а ме беше погледнала за 2 мин, при това бях отишла за микробиология  :x
Иначе и при Марков и във Фемина (не само Димитрова а всички там) са много добри :) Но се обаждай от сега, че с часовете е зор....
Успех!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #447 -: Август 18, 2014, 15:19:00 pm »
Аз ти препоръчвам доц. Снежинка Томова (препоръчана ми от момиче във форума). Много е внимателна и доста обширно обяснява.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #448 -: Август 18, 2014, 16:27:15 pm »
Имам един въпрос към по-напредналите бременелки.
Съобразявате ли се с лежането по гръб и надясно?
През първата ми бременност само бях чела във форума за тези препоръки, но сега и доктора от ЖК ме предупреди. До колко трябва да се съобразявам, защото е ясно, че не мога постоянно да лежа наляво?


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #449 -: Август 18, 2014, 16:29:36 pm »
Момичета, тези от вас които са на фраксипарин (ако има такива) моля ви кажете как се справяте с тези инжекции.... Аз вече не издържам, а ще трябва да ги слагам до края на бременността.
Мисля, че развих и някаква алергична реакция, защото с всеки изминал става все по-зле. Мястото където съм си била инжекцията почервенява, започва зверски да сърби, подува се. Казаха ми, че е нормално...обаче вече започвам да се притеснявам. Чела съм и съм чувала за буци, ама моите придобиват стряскащи размери - като тумори са, с диаметър по 4-5 см, точно толкова големи са и червените петна.
Преди минаваха по-бързо, сега стоят по 2-3 дни и не се разнасят.  Коремът ми вече е неестествено изкривен, не мога да облека никаква по-тясна дреха...а нямам кой знае колко широки..
Нормално ли е да чак толкова зле положението? При вас как е?
Направо вече се видях в чудо  osi_10
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #450 -: Август 18, 2014, 16:51:44 pm »
Консултирай се с твоя лекар дали можеш да си слагаш клексан. Той е по-скъп, но доколкото ми е известно се възприема по-добре. Аз съм си била един път фракси и след това само клексан и от него нямах никакви проблеми. Получавах леко зачервяване и то ако не си го поставя добре. Разнасяше се много бързо.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #451 -: Август 18, 2014, 16:57:26 pm »
mgstra, аз знаех за това че не трябва да спя по гръб, но се извръщах така несъзнателно до определено време.В мометна в който ми натежеше просто инстинктивно се врътвах на една страна.Иначе лежах и на ляво и на дясно и май повече на дясно като се замисля, че така ми е по-удобно.Не си е ставало лошо, бебето е ОК.Малко се преекспонират тези неща.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #452 -: Август 18, 2014, 17:22:21 pm »
 Викси, аз съм на фраксипарин. Мъжа ми го слага в ръцете пак подкожно от доста време. Да сърби, боли и имам буци, но е нормално. Питай пак доктора ти, аз си слагам студено и ми помага. Успех  :D


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #453 -: Август 18, 2014, 17:28:38 pm »
Момичета а др.Марков в коя клиника работи, защото сега като търся в нета ми излиза това http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=144 благодаря ви :)


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #454 -: Август 18, 2014, 17:30:27 pm »
Здравейте момичета бременна съм със второто си детенце и имам едно въпрос че понеже с първото не съм правила БХС д-р Белчева ми каза че не е задължителен и трябва сама да реше каза че в много от случай те резултатите са лоши а после всичко се оказва ок та се чудя какво да правя .

bojinova88
Аз също ти препоръчвам доц. Снежинка Томова  много е внимателна аз съм доволна
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #455 -: Август 18, 2014, 17:31:59 pm »
Момичета а др.Марков в коя клиника работи, защото сега като търся в нета ми излиза това http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=144 благодаря ви :)
Правилен линк си намерила, това е адресът на д-р Марков.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #456 -: Август 18, 2014, 17:38:30 pm »
Благодаря ви момичета, ще питам другата седмица като ида на преглед за този клексан.
Знам, че е нормално да имам буци, просто се чудех дали е нормално да са чак толкова големи  :(
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #457 -: Август 18, 2014, 17:41:12 pm »
Magi_st, благодаря ти за отговора.
И аз не съм се впрягала до сега, но чак пък и доктора да ме предупреди, изненадах се.
Кръвотока за сега ми е нормален и мисля да продължа да си бременея спокойно.  :)


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #458 -: Август 18, 2014, 17:48:29 pm »
marykol, направи го по-добре, нека имаш резултатите, защото никога не се знае. Казвам го защото при едни познати се оказа обратното, нека си го имаш. Да не дава Господ на никого такива неща. Успех  :wink:


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #459 -: Август 18, 2014, 18:41:28 pm »
Момичета знаете ли колко струва феталната морфология във Фемина?