0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #380 -: Август 10, 2014, 12:47:25 pm »
Момичета, ето и тема за поздравления:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50558.0

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #381 -: Август 10, 2014, 13:52:33 pm »
Mousyt На мен ми изписаха KOLPOFIX не знам дали го има в Бългатия , но аз изпратих мъжо до аптеката и ми взе друг мехлем ,за съжаление го свърших и име не запомних . Усещането трае около седмица 10дни.Аз имах и усещането че се изпускам ,но мина .Май най добрия вариянт е мъж ти да отиде до аптеката и да обясни че иска крем или спрей за след родова дейност за външно прилагаене.
Успех и стискам палци  :crossfingers:  yahoo_17
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #382 -: Август 10, 2014, 16:39:34 pm »
Здравейте,момичета

Снощи видях от телефона си какво става с Mousyt ,но не успях да пиша.Много те мислих да знаеш много.И без това с моите болки не спя и се услушвам ко ще стане и като прочетох се развълнувах много за теб,Mousyt.Мина и това  премеждие и се радвам,че сте добре :).Когато можеш пиши,че те мислим.
Аз от три дена все си мисля,че раждам и не ми е добре много съм уплашена.Много лежа много.
Бая ме стяга и леки болки имам понякога и отдолу във влагалището и дупето ми е едно странно  :?придърпва,пробожда много неприятно.От време на време минава,но пак се появява и ме побърква 8O
Мисля си да не е шийката още да се скъсява знам ли :?Преди два дене беше 2.6.
И да питам за контракциите какви са болките точно.Мен ме стяга бая като в менгеме,но когато е по-продължително имам и леки менструални болки сякаш и ме напъва бая(все едно м исе ходи до тоалетна) :oops: и едни горещи вълни чак.И това минава след по малко от минутка или минутка и аз незнам
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #383 -: Август 10, 2014, 16:42:48 pm »
Мих това което описваш са си контракции...кога си на преглед?
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #384 -: Август 10, 2014, 16:47:48 pm »
Алексче,ами преди 3 дена бях при Дяволов :?Каза след 3 седмици на контрол,но то ясно,че няма да мине толкоз време
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #385 -: Август 10, 2014, 16:49:29 pm »
Уф притеснено м ие бая
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #386 -: Август 10, 2014, 17:32:05 pm »
Ех Mousytче, направо се разревах от новината!!! Да ти е жив и здрав мъника и скоро да се гушкате!!! Ще дръпнете бързо до 2 кг, а и в МД доколкото знам има възможност да се дава/носи кърма... Е, може би не съвсем от началото... Страхотен юнак, браво на мама!!!

...дано да са ти сложили резорбируеми конци сами да си паднат...
Почти съм сигурна, че само такива слагат в МД.

mih, коя седмица стана? Стискай още малко ако можеш, и при всяко притеснение ходи да те погледнат и ако трябва да полежиш при тях...  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #387 -: Август 10, 2014, 19:45:30 pm »
Момичета, благодаря на всички ви за милите думи. За боцканията вече питах моите си докторки и ще ми кажат какво да си взема ;-) Но днес се изкъпах и сега е добре - това по съвет на акушерката
Сега идвам от неонатологията. Преди няколко часа са му махнали тръбата и вече диша сам - само има кислородна палатка отгорр. Казаха, че това е основният напредък дето гонят сега дишането, после другите неща сами се наместват... Повече не разбрах, но поседях да го гледам, а той ме дари с няколко погледа и бурен рев :-D Ех на колко малко се радваме само  :oops: Сега само не знам как ще ме свърти до утре в 7 чак за свиждането, ама дано успея. Направо още не знам къде съм и какво се случва...

Мих, на мен цяла бррменност ми обясняват какво са контракциите и моите накрая не ги разпознах, т.ч. Следвай си инстинкта...а и така описани са си почти най-широко разпространени. Т.ч. ако боли не де бави хич...

За кърмата още нямам никакви наченки, но вече говорих с докторите и сме в трескава подготовка да се цедя за да го захранвам после като може :-)
« Последна редакция: Август 10, 2014, 19:47:49 pm от Mousyt »
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #388 -: Август 11, 2014, 10:01:55 am »
Добро утро момичета!
Минах сутринта на преглед - видяхме две плодни сакчета. Вече е официално - двечки са! Не мога да си намеря място от щастие  :D
След две седмици ме викат пак, този път за да чуем две сърчица.
Неприятното е, че ще трябва да съм на фракси до края на бременността, но съм готова на всичко само да са добре бебчовците.
Mousyt, честитих ти в другата тема, ама да кажа и тук още веднъж  - Да ви живо и здраво момченцето!
Мих какво става при теб? Дано всичко да е наред.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #389 -: Август 11, 2014, 11:22:39 am »
Браво, Викси, чудесна новина. Ще си двойна мама, радост голяма :)


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #390 -: Август 11, 2014, 14:40:13 pm »
Честито Викси, двойна радост  :D Стискаме палци за сърчицата  :D
Mousyt, Браво - юнакът е силен - нека реве, да му се развиват дробчета  :wink: Днес видяхте ли се с него?  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #391 -: Август 11, 2014, 17:55:38 pm »
Чудесни новини, Викси!
Моусит, как  е младежа днес?
Момичета, някъде го бяхте коментирали май, но не мога да намеря темата. Профилактично трябва да пия Магнерич 2*1. Вчера за първи път го взех, ама ми докара разстройство. Отминава ли този неприятен ефект, не дразни ли матката разстроения стомах? Днес не съм го пила още, не смея  :oops:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #392 -: Август 11, 2014, 18:05:20 pm »
Catcat, магнезия често се предписва заедно с желязо (за нисък хемоглобин), което има обратния ефект и се регулират един друг двата медикамента.
Иначе да, разстроения стомах не е добре и ако нямаш реално показания не знам дали си струва.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #393 -: Август 11, 2014, 18:41:21 pm »
Викси,честита двойна радост :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #394 -: Август 12, 2014, 18:43:12 pm »
Ауу,днес никой не пише....срамота :lol:
Мих,какво е положението при теб?
Моусит,как е малкия юнак? :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #395 -: Август 12, 2014, 18:51:27 pm »
Хей, Mousyt, как сте? Надявам се и двамата сте добре и нямаш време за писане защото не можеш да се нарадваш на мъника. Само положителни мисли и всичко ще се оправи, нали знаеш ....

Catcat, и при мен се получи такъв ефект. Аз пиех желязо вече поне месец, когато трябваше да започна да вземам Магнерот. Та първия ден, без абсолютно никакви промени в начина на хранене, се получи тази "приятна" изненада. Спрях и двете за 2 дена, направих една лека диетка на картофи и ориз и на второто започване вече всичко беше наред. Да не забравя, някой тук беше писал за Био Гайа таблетки, вземах ги за 4-5 дена - по време на диетата и след това като започнах пак с лекарствата. При мен все още са в комплект магнезия и желязото, през 4 часа, вече повече от месец. Не знам дали всичко дойде от магнезия или просто стомаха ми беше решил да си почине ...

Иначе за приема на магнезии има спорове дали се усвоява по-добре през кожата (киснене на краката в соли, мазане с магнезиево олио) или през стомаха. Аз лично не рискувах и си послушах лекаря, но имам колежка, която си го набавя чрез мазане и твърди, че е същото. Поне за крампите ѝ повярвах, видях го на живо как работи.

Ей, насели се темичката с нови обитатели. Браво момичета, добре дошли и по-лекичко да минете пътя до финала. И отбора на двойните мами нараства, честито Викси. Mih, как си? Как са бебоците?
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #396 -: Август 12, 2014, 23:50:09 pm »
И аз много се радвам, че все повече момичета се включват.

Викси, браво за двойната радост :)

Вени, стискам палци за първия преглед. Ти беше отскоро в Канада, нали? Какво по-добро начало от една щастлива бременност :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #397 -: Август 13, 2014, 08:03:37 am »
Добро утро!Как сте коремчета?
Аз все още се излежавам,че последните дни ме гони едно безсъние заради утрешният БХС.Не знам дали и при вас е било така,но аз съм се спекла ужасно.Притеснено ми е ,защото и до сега нямам никакви симптоми,че съм бременна ,но пък  от два дни усещам малкото човече :D.Е оплаках се,а сега ви оставям ,че трябва да ставам да се оправям за работа  :(.
Хубав ден изпълнен с много  :D :D :D
« Последна редакция: Август 13, 2014, 08:09:56 am от marina vdb »

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #398 -: Август 13, 2014, 10:23:02 am »
Добро утро и от мен момичета!
marina vdb не се притеснявай, всичко ще бъде наред на БХС.
То аз хубаво съветвам хората да не се притесняват, ама си представям какво кълбо от нерви ще бъда преди първия БХС  :roll:
Сега ми е влязла една муха в главата... Едното ми плодно сакче е по-малко от другото. Доки каза, че е нормално. Ама аз все си мисля дали ще успее да се пребори мъничето. Четох, че често се случвало по-малкото сакче да не се развие...
Май съм тотално изтрещяла и сама си създавам проблеми, за да ги преодолявам после геройски.
Определено заслужавам някой да ми се скара...  :bonk:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #399 -: Август 13, 2014, 10:33:25 am »
Добро утро на всички :) Момичета, не си създавайте сами притеснения, а се радвайте на бременността си! БХС ще мине и замине с хубави резултати!
Maury, този ефект от магнезия и преди ми се е случвал, но тогава заради болки го пих. Сега го спрях, защото като не пия желязо да му регулира ефекта и е доста неприятно :(
Маусит, как сте с геройчето? Хайде представи ни го, как се казва младежа :)