0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #20 -: Юли 10, 2014, 12:33:06 pm »
Климатиците вкъщи са ми голяма гордост. Разположени са добре, имат тих режим и са икономични. Реално аз духане не усещам изобщо. Съответно работят без спир цяла година във всички стаи. За бебето решихме, че ще се пробваме да живее като нас - целогодишно на климатик. И така от първия ден си е на климатик човечето - и вкъщи, и в колата... Мисля, че му е добре :)



   La vita è bella
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #21 -: Юли 10, 2014, 20:34:09 pm »
да нямам един магазин за екстремни случаи не не е за мен
Това се преодолява само с голям и зареден килер  :lol: В селския магазин влизам 2 пъти годишно да пия кафе, то никога не свършва, но чувам, че се случва да им свърши всичко, струва ми се, че поддържам по-голям обем от тях  :lol: Зеленчука в сезона си го отглеждаме, та поне за салата или ябълки нямам склад  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #22 -: Юли 16, 2014, 00:55:02 am »
Климатиците вкъщи са ми голяма гордост. Разположени са добре, имат тих режим и са икономични. Реално аз духане не усещам изобщо. Съответно работят без спир цяла година във всички стаи. За бебето решихме, че ще се пробваме да живее като нас - целогодишно на климатик. И така от първия ден си е на климатик човечето - и вкъщи, и в колата... Мисля, че му е добре :)
Разбира се, че му е добре, кой обича да се поти. Аз съм голяма противник на нашенското мислене, че бебе и дете трябва да се навличат. Децата ми са родени на климатик, от болницата са под духалките и после у нас ( а тук си духа) и нищо не им е станало от тази работа.


  
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #23 -: Юли 16, 2014, 20:56:15 pm »
Здравейте сладурки, отдавна не съм "минавала да ви видя" :)
При нас нужда от климатици няма, но дъщеря ми спи без одеало даже и през зимата (Т вкъщи е почти еднаква), само сменям дължината на ръкави и крачоли. Много е топлокръвна и се отказах да я тормозя с моето усещане за температура :)

Да ви разкажа за ягодите :) видихме Иви на алерголог и той ми обясни, че реална алергия към ягоди се среща много, много рядко. Децата реагирали на хистамина, който се съдържа естествено в този плод. Колкото повече се хапват, толкова по-слаба ще става реакцията на детето към тях, докато изчезне напълно.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #24 -: Юли 20, 2014, 22:38:43 pm »
ollivia, чудесно е, че имате информация от специалист за ягодките

Ние се завърнахме след кратката ваканция. Сега аз и мъжът ми сме почернели, пък Мони си е беличък.  Очевидно е, че не сме го водили с нас на морето. И изглежда всеобщото мнение е, че трябвало да го вземем. Ще се включвам в клуба "лоша майка" - не си води детето на море, пък тя ходи :)



   La vita è bella
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #25 -: Юли 20, 2014, 23:07:32 pm »
Аааа Руми, имаше тема, изрови я и се запиши :lol:
Моите пък тримата са като циганета, а аз бяла, все едно не съм била с тях на море :wink:

и нашата почивка приключи, утре пак на тръстиката, хич не ми се ходи, обмислям ранно пенсиониране :lol:
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #26 -: Юли 21, 2014, 07:57:30 am »
Направо ви завиждам за морето, аз тази година ще го гледам през крив макарон.Но пък ще ходим на планина :) за пореден път и за радост на мъжът ми.Той не е фен на морето.Важното е да се разнообразим малко, а и на Мони и е добре на планината, много е спокойна и спи идеално.
Хубав ви ден, аз изчезвам на разходка.

Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #27 -: Юли 21, 2014, 09:07:50 am »
Маги, и моят мъж като твоят  :lol: Ама то и аз не обичам морето (не заради самото море, а заради навалицата). За 13 години откак сме заедно сме ходили на море два пъти.
И ние ще сме на планинка. Дано и наш Дани се поотпусне на чистия въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #28 -: Юли 26, 2014, 22:33:16 pm »
Маги, ние мислим да се разходим до Плевен, искам да заведа децата да видят Панорамата и Историческия музей. Какво още е интересно да се види при вас, така за кратко време :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #29 -: Юли 27, 2014, 08:04:52 am »
Гане, Панорамата ще им е интересна.Музея е много голям той е природо-исторически и трябва да питате на входа кои галерии са удачни за тях.Но чак целия трудно ще го разгледате предполагам, че в един момент ще им стане скучно.
Градската градина е срещу музея и после могат да потичат и поиграят малко да се заредят :) Ако искате можете да отидете и до Кайлъка да се разходите.То си е парк, тихо и спокойно място.Кажи кога ще идвате и за колко време :) Пък може и едно кафе да изпием заедно.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #30 -: Юли 27, 2014, 10:47:56 am »
Благодаря ти, вероятно ще е след 6ти август, че до тогава съм вързана във Варна. И със сигурност ще се обадя да се видим! :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #31 -: Юли 27, 2014, 13:03:56 pm »
Ние от 04,08-08,08 сме малко на Еленския балкан.Та ако е по това време се разминаваме но здраве да е :)
Друго да кажа като съвет, целия Скобелев парк стига чак до музея, но ако искате да го обиколите, отидете само до костницата и евентуално до паметника майка България.Надолу са много стъпала и нито едно дръвче.За съжаление площада е в ремонт и няма да можете да видите в целия блясък костницата-мавзолей която е точно на площада, а там е и вечния огън.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #32 -: Юли 27, 2014, 22:43:32 pm »
А, аз на 7 или 8ми тръгвам от Варна, така че не вярвам да се разминем :D
За парка - ясно, ще ми бъде интересно все пак каквото може да се види за един ден в Плевен и някое хубаво място ако има за ядене, да препоръчаш. Мисля да тръгнем по-рано сутринта и да се разходим из града. Събираме с децата печати, така ми е по-лесно да си нагодя маршрутите из страната, а и те да видят интересни места. Яд ме беше миналата година - отидохме до Добрич, исках да видя музея на Йовков, голяма сграда, викам ще има часове да гледаме. А като стигнахме - музея в ремонт :? И вика - ако искате, ще ви дам печати, пък музея друг път... Като съм си сама с децата, гледам поне да е наблизо разхождането :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #33 -: Юли 28, 2014, 08:57:05 am »
Ами Гане щом е след 8-ми ще се видим със сигурност, че аз съм по разходки по цял ден.Иначе и заведение за хапване ще ви кажа.Центъра ни е малко в ремонт и каскадата не работи, но ще ви заведа на хубави места :)

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #34 -: Юли 28, 2014, 13:52:14 pm »
Супер, Маги, много се радвам! Ще пиша, като съм наясно с детайлите :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #35 -: Юли 28, 2014, 16:44:20 pm »
Оп, и ние се завърнахме и вече сме работни. Много бързо мина.
Пък да издам, Ники само се оплаква, че София била Фурия, толкова беше кротко детето - по-високо от облегалката на диванчето не се качи  :lol:
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #36 -: Юли 28, 2014, 20:51:05 pm »
Пък да издам, Ники само се оплаква, че София била Фурия, толкова беше кротко детето - по-високо от облегалката на диванчето не се качи  :lol:
Няма да се оплаква вече, щом само толкова се качва  :lol:
Много се радвам, че се видяхме, Мими  :D

*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #37 -: Юли 29, 2014, 14:23:55 pm »
И аз се радвам :) Пак ще повторим :)
Ми няма да се оплакваш, аз си мислех, че ще я срещнем да се катери по морените из планината, а то кротушко - на диванчето  :lol:
*
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #38 -: Август 01, 2014, 14:02:41 pm »
Яд ме беше миналата година - отидохме до Добрич, исках да видя музея на Йовков, голяма сграда, викам ще има часове да гледаме. А като стигнахме - музея в ремонт :? И вика - ако искате, ще ви дам печати, пък музея друг път... Като съм си сама с децата, гледам поне да е наблизо разхождането :D
Да ти кажа точно за този музей няма кво да съжаляваш. Има изложени малко книги и това е като цяло, малко мебели предполагам от това време, но не се твърди, да са от неговия дом, освен след ремонта да са допълнили. В Добрич има още няколко музея и във всеки един има повече неща за гледане.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Юли - време за море!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #39 -: Август 01, 2014, 16:19:19 pm »
Аз  съм почти от там и да призная из Добрич ни един музей не съм разглеждала последните години . Виж -из страната  не пропускаме като пътуваме на малки обиколки   най-различни места  , но по родните места , забележителностите ги пропускаме.
Сега като отиваме  при бабите , ще се разхождаме  пак из Добрич .