0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #400 -: Юли 15, 2014, 18:06:14 pm »
Смайл, тя и микровълновата прави гореща и преварена вода бе  :lol: аз на детето още не съм давала чешмяна де, купувам Девин с розов етикет и съм ползвала и за АМ, ай сега да не се бях разварила и на вода  :lol: той не спираше да реве и за минута ако не е на ръце, а имам само две. Даже колко вода за колко секунди е готова като за АМ още помня  :lol:
Стерилизиране на шишета като има досег устата му с всичко, което докопа си е загуба на време според мен де  :D
А за машината с капсули, сега самоизтезавам ли се, самозарибявам ли се не знам, но съм си взела една кутия капсули  :lol: Ако купя ще се похваля де  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #401 -: Юли 15, 2014, 18:20:48 pm »
Здравейте момичета!За микровълновата бих казала,че е удобство за мен,особено зимата,когато трябва да притоплям супи или ястия.а пък  притопляме вода за кафето там.а мисля,че ѝ  за майките би трябвало да е удобна.може да се затопли млякото на бебето в шишето за 30 секунди .а пък каната я ползвам почти постоянно,като правя чай или готвя супа в предварително нагрятата вода става по-бързо супата :) и аз съм за кафе-машината става по-хубаво там и също за хлебопекарната

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #402 -: Юли 16, 2014, 06:39:49 am »
Добро утро, милички  :D
Ние ползваме микровълнова от над 20 години. Напоследък се опитвам да я изключа за себе си, но мъжа ми не мога да го контролирам през деня и вероятно той я ползва, но малко. Преди притоплях в нея, размразявах, загрявах вода за чай и т.н. Много по-качествено се затопля супа на котлона. Е, яденето във фурната отнема повече време. Когато е много студено, просто го изваждам от хладилника няколко часа преди вечеря и минавам без притопляне. Твърди се, че тези вълни са много вредни. Германците са измислили този начин на затопляне на храната през втората световна война, когато са били в Русия, в големия студ. Много бързо са престанали да го използват и са предпочитали да дават на войнците замръзнала храна, отколкото притоплена в микровълнова. После американците преоткриват технологията и я прилагат масово. Руснаците също са знаели за нея, но доста късно са я направили на битов уред (не че не са можели).

Хубав ден ви пожелавам!



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #403 -: Юли 16, 2014, 08:18:48 am »
Добро утро  :D

този котарак, ако го видя на живо, ще ме изплаши  :lol: щом и кафе пие, значи е всеяден

Аз вчера пробвах динените кори върху кучето и хич не му се опряха. Една смокиня дъвчех, взе ми я от ръцете  :)

Микровълновата не ми е любим уред, само като вас за подгряване зимата или като имам гости и всеки яде по различно време.
Кафемашината ми се прецака наскоро след 10-годишна служба, приемам препоръки, без тези с капсули, да е с по-голямо налягане.

Искам да си взема мини-компютър 10", харесах един asus, ако някой е доволен от нещо да ми препоръча.

Хубав ден!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #404 -: Юли 16, 2014, 09:12:26 am »
Таричка, за кафемашина препоръки не мога да дам, защото тази сутрин се изложих с нашата  :lol:
Иначе тя е португалска, марката е Briel и прави хубаво кафе, има компресор и е за еспресо. На година и половина е, преди нея взехме една Филипс и много бързо и със скандал я върнахме в магазина.

За компютъра мога да ти похваля на мъжа ми таблета - Asus Transformer, и таблет, и компютър в едно. С лицензиран Windows  и Office, като второто го качваш сам, но имаш сериен номер в кутията.

Кучето ти това на аватара ли е? Моят кокер (като млада) ядеше всичко, особено се сърдеше, ако не й дам обелките от краставиците, тиквичките и т.н.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #405 -: Юли 16, 2014, 09:21:21 am »
Добро утро и от мен  :lol:

Ох това дебело коте. Да му се навреш на мекичко  :lol:

Тара, аз си купих преди около 5 месеца ACER.
Първо исках да си взема Sony Vaio или Toshiba, от тези ултра тънките. Мъжът ми обаче не ми даде  :( заради парите разбира се.
Взех си Netbook. Само че е 11.6" Много ли ти е?
Нещо подобно http://www.technomarket.bg/products/09133280/acer-v5-121-c74g50nkk
Моят модел точно го няма наличен в момента.
Много съм доволна обаче. Супер е лек.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #406 -: Юли 16, 2014, 09:25:42 am »
Добро утро!
Ще се сборим с котьо за кафето май.  :lol:
Сега ще ви сервирам от моята днешна закуска, приготвена изцяло на микровълновата.


Кекс в микровълновата /три минутен/

4 с.л. брашно
4 с.л- захар
3 с.л. пр. мляко (може и кисело, та и с газирано съм го правила)
2 с.л. какао на прах
половин ч.л. бакпулвер
половин ч.б. ванилия
всичко се разбърква добре в голяма чаша за кафе от тези 240 - 250 гр.
и 3 мин. в микрото на макс





Сладко за моментна консумация


Пресни плодове (малини, боровинки ...) наръсени със захар се слагат в микровълновата
и се готвят до готовност. Времетраенето е различно, опитвайте!


« Последна редакция: Октомври 02, 2014, 11:23:43 am от mishanta »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #407 -: Юли 16, 2014, 09:38:45 am »
Мммм Пеше, получило се е и изглежда вкусно! Аз никога не съм правила кейк в микровълновата. Я дай рецепта!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #408 -: Юли 16, 2014, 09:48:46 am »
За кафе кафе-машините Бриел и аз съм чувала добри отзиви.Другата хубава маркс е Saeco.Имат голямо разнообразие от домашни кафе машини и кафе автомати до професионслни за заведения.Съответно и цените варират в голям диапазон.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #409 -: Юли 16, 2014, 10:12:41 am »
http://missby.wordpress.com/2010/06/14/mw-cake/
То го има и на други места из нета де.
Това, което направих е, като поизстина да го изсипя от чашата и да го нарежа на филийки.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #410 -: Юли 16, 2014, 10:56:41 am »
Добро утро  :D

Зайче, отново много красиви плодчета  :)
Пеше, благодаря за закуската  :)

Кучетата наистина много обичат зеленчуци, а и котките понякога. Едната ни котка яде обелки от краставица, а другата малки късчета домат  :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #411 -: Юли 16, 2014, 11:11:39 am »
Едната ми котка умираше за печени чушки. А когато един ден майка ми оставила тавата с опечените вече зелеви сърми на вратата на фурната и излязла, после намерихме пълнежа на 2 сърми на пода. Сърмата развита - плънката си стои, но зелевото листо го няма  :lol:. Маца се беше обслужила, нея ориз и кайма не са я впечатлили. :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #412 -: Юли 16, 2014, 12:51:07 pm »
Добър ден момичета!  Зайче този котьо каква възглавница ще стане от него,а пък може и за чорапки  да остане като гледам има доста матерЯл . сега имам кученце и тя яде всичко обелки от краставички ,домати,маслини,слънчоглед, банани,кайсий,киви и какво ли още не.оня   ден бях правила макарони болонезе и ги оставих на масата без да забележа ,че съм забравила да ги похлупя с капака.и както се досещате милото ,като отива да сипва още нашата се качила на масата и кльопала  ,та чак мляскала  osi_13 животинки д-то им е спукано на една страна само за храна мислят :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #413 -: Юли 17, 2014, 06:26:44 am »
Добро утро, милички  :D



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #414 -: Юли 17, 2014, 08:39:13 am »
Добро утро  :D

Лимонче, точно такъв тип Asus харесах, надявам се след месец-два да го държа в ръцете си. Само искам да попитам има ли жакове за слушалки с микрофон, как става слушане и говорене?
 Щом е на Windows ОС ще мога да си кача flash player предполагам, че при android не може.

Смайли  :),  много е хубаво това Sony, но на тази цена ще си го гледам на картинка  :lol:, направо са си грешни пари това, при условие, че има по-евтини.

Кафемашината ще я мисля каква, под 19 бара няма да купя, ще погледна и  португалските. Моята  изоставила ме осичка delonghi,  е 19 бара, само една ръкохватка сменях през годините.

Кучето на аватара е моето, да. Вчера го обзаведох с нови такъми,  гранулка и вече е готов за път. Ще го правя балканджийче следващия месец и нещо, да ми е под око. Не слуша хич, ако не е изял каквото докопа, копае дупки.  Най-любими са му разноцветните топки с размер за тенис,  удоволствието от изяждане е голямо  :lol:, а пък тези топки явно са любими  и на комшииските деца,   но каквото падне в нас  няма връщане  :lol:
Иначе е отличен пазач, много хитър, усеща кой влязал чужд човек има страх и веднага бърза да го работи.


Хубав ден!
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 08:46:37 am от Тара »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #415 -: Юли 17, 2014, 09:03:27 am »
Таричка, разкошен куч си имаш. Само за гушкане  :bighug:

Довечера ще погледна Асуса, но би трябвало да има жак за слушалки. Не съм сигурна. Има слот за микро сд карта, микро юсб жак за зареждане, а на клавиатурата има и стандартен юсб изход (там слагаме "флашката" с интернета). Единственият му минус е, че не поддържа директно сим карта, а трябва да се ползва посредник - "флашка".

На родителите ми е Делонги кафемашината, много са доволни и почти бяха обидени, когато купихме португалката.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #416 -: Юли 17, 2014, 09:25:58 am »
Добро утро!
Тара, да си кажа и аз - страхен е кучо. На село имахме такава „чарка“. Лигла абсолютна, но респектира. А и се лигавеше само с домашните. С чуждите съвсем не беше такава. Най-смешни бяха с племеника ми - той около 3 годишен, тя тежи повече от него. Буквално се размазваше, когато той ѝ обръщаше внимание. А той умираше да я прегръща, мачка, целува. Задължително преди лягане ѝ пожелаваше лека нощ с прегръдка. И тя знаеше по кое време става това и си го чакаше пред вратата, а ако решим да прескочим тази част от ритуала лягане, освен дето дребния хленчеше, кучката пред вратата се опитваше да влезе и лаеше. :lol: Та се убедиха майка ми и баща ми, че трябва да се нагушат преди лягане, защото иначе никой няма да спи. :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #417 -: Юли 17, 2014, 14:45:35 pm »
Тара, аз имам Саеко от 8-9 години и съм много доволна.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #418 -: Юли 17, 2014, 20:10:44 pm »
Таричка, асуса има микро hdmi порт, както и порт за слушалки или микрофон - едно от двете. Не може и двете едновременно. Има вграден микрофон близо до камерата. Камерата е само предна.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #419 -: Юли 18, 2014, 05:02:03 am »
Добро утро!!! Добре де,като говорите за кафе машине,поне пуснете едно ранно хубаво кафе от "вашите" машине,че да разберем защо ги хвалите толкова.... :lol: :lol: Сега ще трябва да обиколя града за някое "автоматно" кисело еспресо :(......
/www.mamaibebe.com][/url]