0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #300 -: Септември 15, 2014, 19:05:09 pm »
Миш- маш, таратор, кокоски

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #301 -: Септември 16, 2014, 17:00:15 pm »
Боб чорба. Ама фасул ли е, чудо ли е - предното готвене от това пакетче три часа и кусур вря и пак накрая не беше баш-баш. От държавния резерв ли ги вадят, не знам, ама накрая след толкова ток стъпва на цената на черен хайвер...  :lol: :lol: :lol:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #302 -: Септември 17, 2014, 08:40:28 am »
Аз си купих боб от едни турски села, дребничък обаче увира за 40 минути и е толкова вкусен.
Понеже и аз варих боб купен от магазина 3 часа.

Вчера
Риба плакия

Днес
Свински пържоли с гъбен сос
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #303 -: Септември 17, 2014, 08:59:36 am »
С този боб ме "подкукуросахте", та и аз ще варя  :hungry:

Prunus, много са забавни постовете ти. С удоволствие те чета  :P
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #304 -: Септември 17, 2014, 10:38:51 am »
Боб чорба. Ама фасул ли е, чудо ли е - предното готвене от това пакетче три часа и кусур вря и пак накрая не беше баш-баш. От държавния резерв ли ги вадят, не знам, ама накрая след толкова ток стъпва на цената на черен хайвер...  :lol: :lol: :lol:

Черешке, аз накисвам боба в обилно количество студена вода поне за 12 часа (примерно от вечерта да следващия ден). След това изхвърлям водата и варя, така се сварява доста по-бързо. Ако искаш, можеш да сложиш при варенето 1 чаена лъжичка сода бикарбонат. Вредно е за някои витамини, но пък силно улеснява процеса на омекване. Особено подходящо е за хора, които обичат варивата добре сварени.

P.S. Черешка или Prunus?  :jump12: Като си спомня колко особено мъчително беше с Jbrul ... :jump12:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #305 -: Септември 17, 2014, 12:46:32 pm »
Ох, Мели... И накисвах, и води изхвърлях... Само содата не съм опитвала - баба слага ракия, аз ''гледам'' от нея. Ама и това със содата ще опитам, де, че имам още от тоя пакет...
Но явно е трябвало да го харижа на някой музей, не да се опитвам да го готвя.  :lol:

"Дивата череша или също Гурупла (Prunus avium) е вид от семейство Розоцветни, подрод Череша." *source - Wikipedia
Да си призная без бой - ''череша'' ми е капоейра-прякорът. И преди ги обичах тия плодове, сега направо ги приемам лично.  :lol: :lol:

Имаше пиеса - ''Както ви харесва''. Е, и вие с ''викането'' така. По-важно е, че сте печени, помагате на хора (и череши) като мен и ''форумът муьи е много по-добър..."


 :bighug:

П.С. Подсеща ме за стар виц - един пияница към друг - ''да ти викам ли такси?" "както искаш ми викай".

 :jump12:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #306 -: Септември 17, 2014, 13:07:40 pm »
мдам, и аз съм попадала на такъв боб, и сода му слагах, не помогна особено :lol:
да ви кажа какво правя с боба, сварям си цял пакет и след това си го разделям на порции и във фирзера. след това вадя, слагам домати, лук, моркови и т.н., кой каквото си слага и за 20-30 мин. имам готова манджа. :)

иначе по темата, снощи моите ги храних с постна лятна манджа - домати, лук, моркови, картофи, грах и т.н., не бяха много очаровани след като поровиха и не намериха месцето вътре :lol:
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #307 -: Септември 17, 2014, 13:10:44 pm »
мдам, и аз съм попадала на такъв боб, и сода му слагах, не помогна особено :lol:
да ви кажа какво правя с боба, сварям си цял пакет и след това си го разделям на порции и във фирзера. след това вадя, слагам домати, лук, моркови и т.н., кой каквото си слага и за 20-30 мин. имам готова манджа. :)
Страхотна идея. И аз така ще направя   :D
Ще има и за салата, когато решим да правим.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #308 -: Септември 17, 2014, 13:34:54 pm »

мдам, и аз съм попадала на такъв боб, и сода му слагах, не помогна особено :lol:
да ви кажа какво правя с боба, сварям си цял пакет и след това си го разделям на порции и във фирзера. след това вадя, слагам домати, лук, моркови и т.н., кой каквото си слага и за 20-30 мин. имам готова манджа. :)
Страхотна идея. И аз така ще направя   :D
Ще има и за салата, когато решим да правим.

Чудесна хитринка за  домакини като мен, `дето хич не обичат суетнята в кухнята  :oops:
Непременно ще пробвам!

Вечеря:

Свинско с картофи на фурна
Салата зеле с моркови
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #309 -: Септември 17, 2014, 13:59:57 pm »
Забравих да се запиша пак  :lol: В понеделник пълних шаран по моята си рецепта, снощи дояждахме, а за тази вече съм намислила таратор и баница.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #310 -: Септември 17, 2014, 14:05:53 pm »
P.S. Черешка или Prunus?  :jump12: Като си спомня колко особено мъчително беше с Jbrul ... :jump12:

Ето, да видите, че и по-лошо има и друг път да мислите преди да се оплаквате....  :lol: :lol: :lol:

Бобецът и аз като Стефи. Варя поне кило на веднъж, после което няма да готвя - във фризера в кутийки и като ми щукне - за 20 мин. ми е готово яденето. Също така, когато попадна на добра партида боб, купувам си няколко килограма, да си имам хубав. В единия зеленчуков магазин на село - продават прекрасен боб, някой от местните го отглеждал. Като тръгвам за града - поне 3 килограма си взимам. От пакетирания - купувам на "Крина", не ми се е случвала кофти партида засега.

И за да не е тотален спам - за днес съм предвидила вратни свински пържоли на фурна, с лимонов сок и гарнитура картофи на фурна. Зелена салата с рукола, домати, краставици и маслини. Таратор.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #311 -: Септември 17, 2014, 14:25:30 pm »
Точно на "Крина" онзи ден го варих 3 часа, като предварително беше престоял във вода около 15 часа.  8O
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #312 -: Септември 17, 2014, 14:29:08 pm »
Sladko, коя Крина ползваш ? Аз ползвам Крина екстра и се вари около 1.5 ч.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #313 -: Септември 17, 2014, 14:34:21 pm »
Пише Маслен  Боб, "тънка люспа, увира бързо"  :D
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #314 -: Септември 17, 2014, 14:42:21 pm »
Да се запиша и аз, за тази вечер - кисело зеле с осмянка

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #315 -: Септември 17, 2014, 14:59:12 pm »
Пиле в плик, таратор

ПП.
Харесвам и ползвам  Боб Добруджанка
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #316 -: Септември 17, 2014, 15:20:49 pm »
На "Крина" купувам един по-дребен боб за готвене. За салати - от едрия им. Но този дребния - не знам как се води точно, с него не съм имала дерт никога, увира ми за по-малко от час, дори без накисване той. И "Добруджанка" купувах преди - също е хубав, да.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #317 -: Септември 17, 2014, 17:57:04 pm »
Здравейте. Да ви попитам, този боб в скороварка ли го варите или в обикновенна тенджера?
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #318 -: Септември 17, 2014, 19:50:38 pm »
Роси, научих трета дума за "тенджерата под налягане" от теб  :D.
Втората, която знам е "бързоварна тенджера".
Аз не ползвам. Нещо имам страх от тях.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 20 !
« Отговор #319 -: Септември 17, 2014, 20:23:28 pm »
Да се изкажа и аз по темата с бобовете :) Правила съм в тенджерата под налягане, става безотказно, но вида не ми харесва - много се сгъстява и малко ми прилича на крем-супа :) Предпочитам да го варя традиционно на котлончето в обикновена тенджера. На Коледа го правим в гърне, много е вкусен :)

За днес спретнах една постна мусака със зеленчуци, запечени на грил-тигана.