0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #720 -: Ноември 24, 2014, 13:32:35 pm »
Ilein, според мен О е била 17-18 ноември :) Стискам палци да се е получило бебчето :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #721 -: Ноември 24, 2014, 15:38:34 pm »
Благодаря ви много за отговорите.:youwoman: Остава да почакам да видя дали ще се задържи температурата.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #722 -: Ноември 26, 2014, 19:00:19 pm »
Здравейте, не знам къде да си задам въпроса, а не ми се отваря нова тема - накратко може ли да ми погледнете графиката, нямам овулация този месец защото вече 2 месеца съм на хапчета. Проблема е, че днес ми дойде, но цикъла ми е страшно оскъден дори за първи ден, обикновено първия ден ми е слабо течение, но днес е още по-слабо от нормалното. Та мисълта ми е възможно ли е заради липсата на О да имам този проблем. И също така ако някой има инфо по въпроса дали е възможно яйчниците след 2 месеца хормонални препарати да имат проблем с връщането към нормалната си работа защото ми дойде на 6ти ден след спиране на хапчетата  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #723 -: Ноември 26, 2014, 21:04:52 pm »
Здравейте, не знам къде да си задам въпроса, а не ми се отваря нова тема - накратко може ли да ми погледнете графиката, нямам овулация този месец защото вече 2 месеца съм на хапчета. Проблема е, че днес ми дойде, но цикъла ми е страшно оскъден дори за първи ден, обикновено първия ден ми е слабо течение, но днес е още по-слабо от нормалното. Та мисълта ми е възможно ли е заради липсата на О да имам този проблем. И също така ако някой има инфо по въпроса дали е възможно яйчниците след 2 месеца хормонални препарати да имат проблем с връщането към нормалната си работа защото ми дойде на 6ти ден след спиране на хапчетата  8O
Здравей, закъснението на цикъла може да е от промените в хормоните, в резултат на приеманите лекарства. Не би трябвало за такъв кратък период, лекарствата да окажат съществено влияние върху яйчниците ти. Ако искаш да забременееш, подхода с изписване на противозачаръчни на мен лично не ми допада. Защо са ти ги назначили? Питам, защото аз дълги години бях на противозачатъчни, заради поликистоза и после мнооого трудно забременях. Самите противозачаръчни просто поддържаха яйчниците в покой без кисти, но не излекуваха поликистозата.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #724 -: Ноември 26, 2014, 21:12:39 pm »
Заради задържан фоликул. Притеснява ме да не станат яйчниците лениви или нещо подобно, не знам как да го обясня.Да се надяваме, че ще е последен месец на хапчета. Това ми беше въпроса - може ли заради хапчетата и липсата на О цикъла ми да е такъв оскъден


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #725 -: Ноември 27, 2014, 07:59:52 am »
Заради задържан фоликул. Притеснява ме да не станат яйчниците лениви или нещо подобно, не знам как да го обясня.Да се надяваме, че ще е последен месец на хапчета. Това ми беше въпроса - може ли заради хапчетата и липсата на О цикъла ми да е такъв оскъден
Здравей, да, хапчетата могат да предизвикат промени в цикъла, тъй като променят хормоналния фон. Вижте, дали се е изчистил задържания фоликул и по мое мнение спирай хапчетата.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #726 -: Ноември 29, 2014, 02:32:10 am »
Здравейте може ли коментар на моята графика?
Благодаря
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #727 -: Ноември 29, 2014, 12:36:57 pm »
Здравейте може ли коментар на моята графика?
Благодаря
Здравей, още е рано за коментар.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #728 -: Ноември 29, 2014, 13:28:28 pm »
Yana bradford, добре е да включиш и тестове за овулация.
Вероятно овулацията предстои (ако се вземе предвид продължителността на цикъла, над 31 дни), О. може да се очаква около (или след) 17-18 ден, като с тестовете е добре да се започне 2-3 дни по-рано.
Тъй като цикълът варира като продължителност (в някои месеци над 45дни) и е трудно да се направи предположение за евентуалните дни за овулация, най-добре е да се включат тестове, а след положителен ову.тест, БТ ще даде информация (с евентуално повишаването) дали О. е настъпила.
Успех в този цикъл!


п.п. въпросът ти е за тази тема, затова преместих публикацията тук.
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 16:11:36 pm от marsi »

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #729 -: Ноември 30, 2014, 11:43:58 am »
Момичета имам един въпрос!?възможно ли е  t ми да се дължи на приемането  прогестеронови медикаменти?т.е да е висока заради хапчетата и да няма бременност? Благодаря ви! :hug2:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #730 -: Ноември 30, 2014, 12:06:04 pm »
birzata, възможно е, но доколкото знам, при всеки е индивидуално. При мен разликата е едва забележима (0,05'С). Пожелавам ти прогестероновите препарати само да са помогнали Нещо чакано и желано да ти повишава температурата. ;) Стискам палци за хубава новина.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #731 -: Ноември 30, 2014, 14:08:26 pm »
Момичета имам един въпрос!?възможно ли е  t ми да се дължи на приемането  прогестеронови медикаменти?т.е да е висока заради хапчетата и да няма бременност? Благодаря ви! :hug2:
Да, прогестероновите препарати повишават базалната температура.  Виждам, че си правила вече тест, но ако не ти дойде цикълът, пусни утре, или в други ден един тест. Пожелавам ти, бебчо де е станал. Успех.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #732 -: Ноември 30, 2014, 20:09:48 pm »
От 2 месеца спрях спорта изцяло и забелязах промяна. Овулацията засечена с тест ленти вече е по-рано около 14 ден, преди това около 18. Дали наистина е възможна тази причина за по-ранна /нормална/ овулация? Другите промени, които усетих са много болезнени гърди и болки в областта на корема още седмица преди ценя на цикъла. От както спортувам активно бях забравила за тези симптоми или ПМС.
Днес засякох положителен тест и утре ще направя.  Жалко, че вчера просто забравих да направя тест, за да видя какво е положението.
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 20:29:21 pm от sasano »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #733 -: Декември 02, 2014, 14:12:16 pm »
Кога според вас ще ми се качи бт ?
Благодаря
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #734 -: Декември 02, 2014, 16:17:49 pm »
Yana bradford, след като О. настъпи, БТ започва да се покачва, като може да се повиши рязко за следващите ден-два или постъпателно до към 4-5 дни след О.

Включи ли ову.тестове? Когато цикълът е нередовен, тестовете с по-голяма точност ще покажат кога да се очаква овулацията (след положителен тест, О. се очаква в следващите 12-48ч.) и това е времето за активно полово общуване (всеки ден или през ден). 

Успех в този цикъл!

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #735 -: Декември 03, 2014, 01:48:07 am »
Yana bradford, след като О. настъпи, БТ започва да се покачва, като може да се повиши рязко за следващите ден-два или постъпателно до към 4-5 дни след О.

Включи ли ову.тестове? Когато цикълът е нередовен, тестовете с по-голяма точност ще покажат кога да се очаква овулацията (след положителен тест, О. се очаква в следващите 12-48ч.) и това е времето за активно полово общуване (всеки ден или през ден). 

Успех в този цикъл!

Благодаря ти marsi
Пробвала съм с ову тестове но нещо не им се доверих предишните месеци и засега ще следя само с БТ
Нямам търпение да започне да се качва.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #736 -: Декември 04, 2014, 12:34:24 pm »
Здравейте може ли да ми кажете според вас минала ли е О
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #737 -: Декември 04, 2014, 12:45:34 pm »
moni.pavlova, този линк не отваря графиката ти, напиши с кое име си регистрирана в Овулационен карендар и ще копирам линк. Също маркирай графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  отметка след Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените
Най-удобно е да поставиш линк на графиката в подписа си (знаеш ли как?), ако трябва ще напиша...

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #738 -: Декември 04, 2014, 18:53:01 pm »
мерси за информацията направих го видимо. Но за подписа не ми е ясно . Потребителското ми име е moni.pavlova
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #739 -: Декември 04, 2014, 19:05:41 pm »
мерси за информацията направих го видимо. Но за подписа не ми е ясно .
От  Овулационен календар--> (оранжевото поле) Лентички --> кликваш върху избрана картинка и копираш линка -->
отиваш във Форум --> Личен профил --> публична информация --> поставяш копирания адрес в Подпис --> бутон Промяна на профила