0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #40 -: Юни 01, 2014, 16:51:42 pm »
lina_lii e името така и не разбрах как да го правя,че да ми излиза графиката да е видима за другите потребители.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #41 -: Юни 01, 2014, 17:24:17 pm »
Здравейте, момичета. Ще съм ви благодарна ако погледнете и моята графика, виждам че е рано още за прогнози, но пусто любопитство.. Какво мислите, минала ли е О.? Нещо не успях да засека положителен ову тест (Т.линията не достигна наситеност като К., но няколко дни беше почти колкото нея).
п.п. БТ меря ректално, всеки ден по едно и също време (около 6h).

Графиката не показва да е имало О. - дотук
Действайте поне през ден, защото тя може да е и тези дни - да не в пропуснете :)

Благодаря ти, Денис. Ще се опитаме да изпълним препоръките :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #42 -: Юни 02, 2014, 09:47:03 am »
Здравей Денис,
Моля за коментар на графиката ми http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=brumbi. На какво може да се дължи този спад предните дни? Рано е за МЦ.
Не знам какво да мисля и за прогестерона от 28ми ден, както ме посъветва  8O
Хормони
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод

Прогестерон   93.69     nmol/l   0.60 - 4.70   ECLIA

Графиката е добре, а Прогестерона е супер - дано да е станало, стискам палци и ще чакам новини :)
Този спад на БТ най-вероятно се дължи на вторият пик на естрогените / около 7 ден след О./ - момичетата го наричат имплантационен / защото по време съвпада с имплантацията/

Здравей Денис,
Моля отново за коментар на завършената ми графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85793&userLoginName=brumbi.
Последните два дена съм ги отбелязала като неменструално кървене, защото имаше по една капка зацапване на ден (според мен не беше точно кървене).
Благодаря ти за помощта, която ни указваш  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #43 -: Юни 02, 2014, 19:50:20 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=82678=lina_lii
така дали ще се може да се погледне графиката, притесняваме това че ми дойде по рано и не ме боли нищо което е странно.а от 10 ден на цикъла бях със всякакви болки гърди , яйчници придърпвания и напрежение.имате ли представа на какво може да се дължи това.
пак не можах да го направя това с графиката ако някой може да помогне моля.
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 19:59:08 pm от liliana_78 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #44 -: Юни 02, 2014, 21:01:25 pm »
lina_lii e името така и не разбрах как да го правя,че да ми излиза графиката да е видима за другите потребители.
Toва е линка:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=82678&userLoginName=lina_lii   - МЦ 09/05/2014 показва проблем, според мен е имало задържан фоликул
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lina_lii  МЦ  01/06/2014



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #45 -: Юни 02, 2014, 21:10:27 pm »
Здравей Денис,
Моля за коментар на графиката ми http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=brumbi. На какво може да се дължи този спад предните дни? Рано е за МЦ.
Не знам какво да мисля и за прогестерона от 28ми ден, както ме посъветва  8O
Хормони
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод

Прогестерон   93.69     nmol/l   0.60 - 4.70   ECLIA

Графиката е добре, а Прогестерона е супер - дано да е станало, стискам палци и ще чакам новини :)
Този спад на БТ най-вероятно се дължи на вторият пик на естрогените / около 7 ден след О./ - момичетата го наричат имплантационен / защото по време съвпада с имплантацията/

Здравей Денис,
Моля отново за коментар на завършената ми графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85793&userLoginName=brumbi.
Последните два дена съм ги отбелязала като неменструално кървене, защото имаше по една капка зацапване на ден (според мен не беше точно кървене).
Благодаря ти за помощта, която ни указваш  :)

Консултирай се с лекар - лично мен ме притеснява това зацапване и по-къса ЛФ / под 14 дни/ при тази висока стойност на прогестерона
Ако пак засечеш по-високи нива на Прогестерона - пускай и ЧХГ на 12 ден след О.
Или е имало бременност с ранно загиване на яйцеклетката или тялото ти не разпознава и не реагира адекватно на прогестерона
Не се плаши, не е страшно - просто лекар трябва да си каже мнението, особено ако това се повтори
Приемала ли  си някакъв прогестин?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #46 -: Юни 02, 2014, 22:57:16 pm »
благодаря много ако сега отида на лекар след цикъла той ще види ли ако има проблем?имам сериозни намерения да посетя добър специалист защото вече доста време пробваме и не се получава дали от годините ни е или ни трябва помощ незнам.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #47 -: Юни 03, 2014, 10:10:25 am »
Здравей Денис,
Моля за коментар на графиката ми http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=brumbi. На какво може да се дължи този спад предните дни? Рано е за МЦ.
Не знам какво да мисля и за прогестерона от 28ми ден, както ме посъветва  8O
Хормони
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод

Прогестерон   93.69     nmol/l   0.60 - 4.70   ECLIA

Графиката е добре, а Прогестерона е супер - дано да е станало, стискам палци и ще чакам новини :)
Този спад на БТ най-вероятно се дължи на вторият пик на естрогените / около 7 ден след О./ - момичетата го наричат имплантационен / защото по време съвпада с имплантацията/

Здравей Денис,
Моля отново за коментар на завършената ми графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=85793&userLoginName=brumbi.
Последните два дена съм ги отбелязала като неменструално кървене, защото имаше по една капка зацапване на ден (според мен не беше точно кървене).
Благодаря ти за помощта, която ни указваш  :)

Консултирай се с лекар - лично мен ме притеснява това зацапване и по-къса ЛФ / под 14 дни/ при тази висока стойност на прогестерона
Ако пак засечеш по-високи нива на Прогестерона - пускай и ЧХГ на 12 ден след О.
Или е имало бременност с ранно загиване на яйцеклетката или тялото ти не разпознава и не реагира адекватно на прогестерона
Не се плаши, не е страшно - просто лекар трябва да си каже мнението, особено ако това се повтори
Приемала ли  си някакъв прогестин?

Благодаря за коментара, Денис!
С поликистоза и Хашимото съм и май всеки месец при мен си е сам за себе си. И този цикъл ще пусна прогестерон след консултация с теб кога точно, както и ЧХГ евентуално.
Ще видя за кога ще успея да запазя час за преглед.
Иначе не приемам прогестин. Взимам ториксин, фолиева к-на и от 2-3 месеца масло от вечерна иглика.
Отново ти благодаря за безценната помощ!
« Последна редакция: Юни 03, 2014, 11:08:56 am от brumbi »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #48 -: Юни 03, 2014, 10:51:24 am »
Денисчеее, би ли ми погледнала отново графиката, че нещо загубих всякаква надежда с тази температура и с този отрицателен тест. :oops: Не съм сигурна и че правилно съм отбелязала овулацията.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #49 -: Юни 03, 2014, 22:54:25 pm »
Денисчеее, би ли ми погледнала отново графиката, че нещо загубих всякаква надежда с тази температура и с този отрицателен тест. :oops: Не съм сигурна и че правилно съм отбелязала овулацията.
Графиката е добре дотук - О. според мен е била на 13/14 ден от МЦ - било е рано за тест
С какъв терм-р мериш и колко време го държиш?
- дигитален 2-4 мин
- живачен 10 мин

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #50 -: Юни 04, 2014, 16:48:37 pm »
Денисче, меря с живачен и държа 10 минути. Гледам да меря по едно и също време, но се случва забавяне от 10-15 мин. защото съм голяма поспаланка. Меря в часовата зона 6-7 часа и по точно 6.10
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #51 -: Юни 05, 2014, 07:39:44 am »
Здравей Денис,
може ли едно коментарче и на моята графика.Кога според теб е била о.?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #52 -: Юни 06, 2014, 07:10:39 am »
Денисче, меря с живачен и държа 10 минути. Гледам да меря по едно и също време, но се случва забавяне от 10-15 мин. защото съм голяма поспаланка. Меря в часовата зона 6-7 часа и по точно 6.10

ОК - с измерването няма проблем :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #53 -: Юни 06, 2014, 07:14:44 am »
Здравей Денис,
може ли едно коментарче и на моята графика.Кога според теб е била о.?

О. според мен е била на 15/16 ден от МЦ, БТ е малко висока - в колко часа мериш? , ако е след 8.30 може това да е приечината

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #54 -: Юни 06, 2014, 12:03:08 pm »
Денисче, много живо ме интересува един въпрос на който никъде не открих отговор - защо БТ е по-ниска дори от фоликулярната фаза?  osi_10 Предполагам, че цикълът ми е бил ановулаторен, но не би ли трябвало графиката на БТ тогава да е "равна".. ох, не знам и това зацапване от къде се появи..                  този месец нищо не ми е наред (и БТ и температури.. нищо)  :(
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #55 -: Юни 06, 2014, 14:57:46 pm »
здравейте отново момичета тази сутрин бт е по висока от вчера 36,90 днес а вчера 36,70 това означава ли че в близките дни мога да съм в овулация толкова рано.нормално ли е след 6 тия ден от цикъла да започне овулация?ето линк към графиката ми и моля за коментар.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lina_lii
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #56 -: Юни 07, 2014, 07:34:08 am »
Здравей Денис,
може ли едно коментарче и на моята графика.Кога според теб е била о.?

О. според мен е била на 15/16 ден от МЦ, БТ е малко висока - в колко часа мериш? , ако е след 8.30 може това да е приечината
Благодаря ти Денис.БТ го меря между 6:00 - 6:30 с живачен термометър и го държа 10 мин.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #57 -: Юни 07, 2014, 21:50:17 pm »
Денисче, много живо ме интересува един въпрос на който никъде не открих отговор - защо БТ е по-ниска дори от фоликулярната фаза?  osi_10 Предполагам, че цикълът ми е бил ановулаторен, но не би ли трябвало графиката на БТ тогава да е "равна".. ох, не знам и това зацапване от къде се появи..                  този месец нищо не ми е наред (и БТ и температури.. нищо)  :(

Стойностите на БТ зависят от хормоните - естрогени и прогестерон
Когато има проблем с МЦ и нивата на естрогените варират - това се отразява на вида на графиката
Според мен има ПКЯ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #58 -: Юни 07, 2014, 22:14:01 pm »
здравейте отново момичета тази сутрин бт е по висока от вчера 36,90 днес а вчера 36,70 това означава ли че в близките дни мога да съм в овулация толкова рано.нормално ли е след 6 тия ден от цикъла да започне овулация?ето линк към графиката ми и моля за коментар.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=lina_lii
Графиката е добре дотук - продължавай да мериш/ редовно/ БТ
и прави тестове за О.
По графика не може да се предположи кога ще е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #59 -: Юни 08, 2014, 16:31:42 pm »
Здравейте на всички,Денис можели да погледнеш до тук как е графиката нещо до сега не ми излиза положителен тест на овуто,да не ме пропусне тоя месец, :?имам още 4 дано да ми стигнат.правя ги следобяд към 3 по едно и също време и са от дигиталните,дирекно излиза усмихнато човече ако е пика на LH и от 24 до 36 часа настъпва овуто,това е графикатаhttp://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n      Благодаря предварително ,дано тоя месец съм нормализирала хормоните пия доста витамини,в графиката съм ги отбелязала.Лек следобед на всички. :wink: :)