0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #200 -: Октомври 19, 2017, 16:48:47 pm »
Raq, къде е правена тази спермограма в кой град ходите на лекар, какви изследвания сте правили?

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #201 -: Октомври 19, 2017, 18:21:55 pm »
Здравеите,лекарят не ни обясни абсолютно нищо
А ние нямаме никакво понятие какво точно се случва.. изглежда несериозно,но..това е истината

Не се притеснявай, ясно ни е каква е ситуацията по страната. Прочети какво съм ти написала в първата ти тема, избери си репродуктивен център и действай. Ще трябва да се уточнят нещата, не е лесно с пътуванията, но е по-добре да се дадат пари за път и добра медицинска грижа, отколкото ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #202 -: Октомври 23, 2017, 21:42:41 pm »
Здравейте :) Това е спермограмата  на мъжа ми. Моля за компетентно мнение, че всеки казва нещо различно. Благодаря :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #203 -: Октомври 31, 2017, 07:08:14 am »
Здравейте, извинявам се качих нещо не по темата, но не можах да го изтрия
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 07:16:13 am от bull »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #204 -: Август 16, 2018, 21:23:02 pm »
Здравейте, бебеправковци. Вече си излях мъката в един дълъг пост за варикоцелето, но ще пиша и тук.
При лоши показатели на спермограма, не се шашкайте, а изчакайте мало време и правете втора, ако е възможно независимо от назначен лекар/преглед, просто записвате час и отивате.
Нашата история:
Месец май 2018 г. след дълго умуване защо не става бебето се размърдахме най-накрая и отизохме в МАйчин дом, като най-близко до вкъщи, за преглед. Спермограмата излезе трагична - 5% концентрация, при референтни 20%. Морфологията по Крюгер също беше занижена - 12%. Няма да коментирам, че в "стаичката" е имало малко тъпи списания, от които сигурно и тинейджърите вече не се трогват, но мъжът ми стоически издържа.
Чудя се защо още първия път не отидох в репродуктивна клиника, но предразсъдъците ми край нямат - реших, че като е нвитро клиника, ще ми изкарат лоши резултати, за да ме вербуват за клиент.
Д-р Вакрилов едва ли не ми намекна, че мъжът ми е стерилен, и ИКСИ е варианта за нас, както и ни насочи към андролог - д-р Кацаров.
Д-р Кацаров откри варикоцеле І степен, което според него ако се оперирало, щяло да подобри показателите, и че без такава операция, каквото и да е лечение и добавки нямат смисъл, тъй като плувците просто се сварявали в тестисите. Абе стори ми се логичен и сдържан, добре обясняваше, и ние наплашени и респектирани от лекарите (винаги съм била , ценя специалистите във всяка област) не се усъмнихме в думите му.
Към онзи момент виждах само две алтернативи - операция и надежда за подобрение и успоредно с това действане за кандидатстване по фонда/събиране на средства за самофинансиране на ИКСИ.
Е, депресирах се, знаете как е, но почнах да ви чета, за което съм ви безкрайно благодарна.
3месеца по-късно по съвет на доц. Андреева от Щерев, направихме повторна спермограма в независима репродуктивна клиника (без да сме нейн пациент), а именно в Надежда. Показателите на концентрацията и морфологията пак бяха занижени, но вместо 5% концентрация вече имахме 38% (само 1 процент под референтната граница) , морфологията излезе същата каво в Майчин дом.
Поговорихме с емриолога, предстои ни преглед и с друг андролог и смятаме да пробваме още няколко месеца по естествен път, с приемане на добавки и витамини от страна на мъжа ми + следена на овулация.
Много съм възмутена, че д-р Кацаров не ни каца, че има и риск покацателите да се влошат и че първите 6 месеца те винаги се влошават всъщност и после чакаш бавно възстановяване и подобряване.
Ядовсав се и на себе си, че от толкова щадене на психиката на мъжа ми не го натисках достатъчно и за други прегледи и изследвания, а за малко да го пратя на операция, която по-скоро няма да се окаже нужна, с надеждата да реши магически проблема.
Бъдете щастливи и желая на всички успехи
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #205 -: Септември 20, 2018, 15:11:29 pm »
Цитат
Здравейте моя приятел е на 27 години и от 2 г и половина правим опити и нищо ...насочихме се към клиника Ню Ню лайф в Пловдив излезе че той има проблем довечера ще напиша стойностите бихте ли каза ли вашия партньор какви витамини взема ?
« Последна редакция: Септември 20, 2018, 15:17:31 pm от Топалова1 »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #206 -: Септември 25, 2018, 11:02:42 am »
Здравейте,

ние имаме една неуспешна инсеминация на ЕЦ.
Предишната спермограма беше с 4% нормални морфология, понеже ни предстои стимулирана инсеминация и правихме отново изследване и излезе едва 1% нормална морфология и заключение Тератозооспермия. След консултация ни казаха,че няма проблеми и можем да направим инсеминацията. При мен всички изследвания са в норма и съм с проходими тръби.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #207 -: Февруари 22, 2020, 22:29:55 pm »
Здравейте нов съм в групата и се опитваме с партньорката ми от година и четири-пет месеца да увеличим радостта си с още един член на семейството. Но след трета спермограма за последните 6 месеца резултата е плачевен. След първата започнах да пия Спимен 3х2 и Трибестан 3х2. При втората имаше повишение в общия брой само и се получи бременност,  но за съжаление след 26 дни всичко свърши. .. спонтанен аборт. Сега я направих в Кирм Пловдив, но пак не е добра. Макари за SDI
 и HBG казаха след 4 дни, а микробиологията 10 дни. Вчера видях че има резултати. МОЛЯ, ако някой има подобен проблем нека помогне.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #208 -: Април 27, 2020, 16:38:06 pm »
Здравейте.Някой може ли да разчете тази спермограма? И ако може да кажете при какъв специалист трябва да отидем.Благодаря предварително.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #209 -: Април 27, 2020, 17:06:37 pm »
Според мен това не е спермограма правена в специализирана лаборатория/клиника. Поне тези, които мъжът ми си прави са с разпределение бързо подвижни, бавни и трептящи. Както и липсва морфология
« Последна редакция: Април 27, 2020, 17:08:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #210 -: Април 27, 2020, 17:12:19 pm »
Да,в лаборатория е правена спермограмата.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #211 -: Април 27, 2020, 17:13:07 pm »
Тази СГ е некоректна. Трябва да е направена в реподуктивна клиника: Tази не може да бъде коментирана.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #212 -: Април 27, 2020, 20:34:48 pm »
Здравейте.Някой може ли да разчете тази спермограма? И ако може да кажете при какъв специалист трябва да отидем.Благодаря предварително.

Здравей, К.Тодорова!

Това всъщност не е спермограма. Нищо, че претендира за такава. За жалост, въпреки 15-годишните усилия на сдружение Зачатие, тази практика продължава и досега.

Ако живеете във Варна, там имате избор от няколко репродуктивни центъра, в които може да направи истинска спермограма. Ето ТУК сме събрали адресите на тези центрове, нека си избере някой и да действа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #213 -: Април 18, 2022, 22:54:34 pm »
Здравейте , това е нашата спермограма в клиника Селена , за жалост сме леко стресирани аз съм с поликистоза от 2 години опитваме . Моля споделете някой имал ли е такива показатели . Сега пие Папа и прахчета .
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #214 -: Април 18, 2022, 22:56:59 pm »
Може ли мнения за тази спермограма