0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #160 -: Януари 30, 2017, 16:21:44 pm »
Моля за коментар на спермограмата на партньора ми правена е в клиниката на Александров във Варна ,прилагам като прикачен файл.Благодаря предварително.
« Последна редакция: Януари 30, 2017, 16:33:02 pm от lorena78 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #161 -: Януари 30, 2017, 16:49:22 pm »
Лорена, спермограмата е с отлични показатели.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #162 -: Януари 30, 2017, 22:09:00 pm »
благодаря исках още едно мнение защото съм станала много подозрителна и мнителна.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #163 -: Февруари 07, 2017, 20:30:41 pm »
Здравейте момичета,каква е тази бърканица с мед,извадих си очите от четене и така и не намерих рецептата.
И още един малко глупав въпрос,когато мъжът ми влезе в специалната стаичка за мастурбация,мога ли и аз да влезна с него за помощ? :oops:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #164 -: Февруари 08, 2017, 13:10:20 pm »
Здравейте момичета,каква е тази бърканица с мед,извадих си очите от четене и така и не намерих рецептата.
И още един малко глупав въпрос,когато мъжът ми влезе в специалната стаичка за мастурбация,мога ли и аз да влезна с него за помощ? :oops:
Здравей Рози :)
Аз правех ето тази: - Мед- голям буркан с 200 грама смлени орехи, 200 гр. Пшеничен зародиш и пчелен прашец- 1 опаковка /Взех я от дневника на mini/. Скоро време отново ще я забърквам :)
По вторият въпрос - не знам, никога не съм питала, моят сам се е справял.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #165 -: Февруари 08, 2017, 18:42:13 pm »
Много ти благодря за отговора.И все пак някой да се намира да ми каже нещо по втория въпрос :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #166 -: Февруари 08, 2017, 19:19:30 pm »
И още един малко глупав въпрос,когато мъжът ми влезе в специалната стаичка за мастурбация,мога ли и аз да влезна с него за помощ? :oops:

Може. :) Макар че огромният брой мъже не желаят да им помагат, има и някои, които влизат с жените си, не е проблем.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #167 -: Февруари 08, 2017, 22:16:04 pm »
Това звучи успокояващо,но мъжо е решил,че в къщи ще дава материала,защото смята,че така ще бъде по достоверно.Ще има по малко стрес,по голяма сексуална възбуда и повече материал съответно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #168 -: Февруари 08, 2017, 23:01:26 pm »
Този вариант също е възможен, логиката му е добра, единствен проблем е транспортирането на пробата до лабораторията. Но ако се направи както трябва, няма да има проблеми.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #169 -: Февруари 09, 2017, 16:20:08 pm »
Здравей, Рози79!
При нашите опити всеки път еякулата си го носехме от вкъщи, но препоръката беше да го донесем максимално бързо, обикновено успявахме за около половин- един час.
Всъщност само веднъж мъжът ми даде материал в клиниката, за съжаление с лош резултат - както като емоционално преживяване, така и като показатели в спермограмата.
Според мен, обсъдете с ембриолозите в клиниката, за да уговорите точно как да процедирате в конкретния ден.
Успех!  :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 16:37:57 pm от marsi »

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #170 -: Февруари 11, 2017, 20:30:21 pm »
Благодаря за отговора.Мъжът ми вече направи спермограмата,но наистина емоционалното състояние и стреса си казаха думата,резултата не е добър.Може би не трябваше да правим сега изследването,тъй като мъжът ми беше започнал диета преди няколко дена ,защото не се чувстваше добре.Сега обмисляме да повторим ,но може би този път ще носим материала от вкъщи и няма да го направим в същата клиника,защото останахме с неприятни впечатления.
Marsi имаше ли разлика в резултата между този от вкъщи и клиниката?
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 20:44:27 pm от Рози79 »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #171 -: Февруари 11, 2017, 22:36:03 pm »
Рози, повторете изследването, но ако резултатът не е добър, това не се дължи непременно на моментен стрес. Трябва да се търсят причините. И всъщност, не че е добре, но поне е едно обяснение защо не става бебето (в зависимост колко зле е наистина положението).
Моят мъж също не можеше да дава проби в клиниката, винаги си носеше материала от вкъщи. Печелившата формула при нас беше аз да изляза, той се справяше сам.
Занесете го до половин час, като държите контейнерчето близо до телесната температура!

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #172 -: Февруари 11, 2017, 23:19:26 pm »
Благодаря за отговора.Мъжът ми вече направи спермограмата,но наистина емоционалното състояние и стреса си казаха думата,резултата не е добър.Може би не трябваше да правим сега изследването,тъй като мъжът ми беше започнал диета преди няколко дена ,защото не се чувстваше добре.Сега обмисляме да повторим ,но може би този път ще носим материала от вкъщи и няма да го направим в същата клиника,защото останахме с неприятни впечатления.
Marsi имаше ли разлика в резултата между този от вкъщи и клиниката?

Рози, ние дълго време правехме опити на естествен цикъл в клиниката, поради това мъжът ми всеки месец или през месец даваше материал, та можехме да съпоставяме. Да, този опит с даването в клиниката, беше с най- лошия резултат.
Освен да носим еякулата от къщи, другото което ни предложиха биолозите, беше да пробваме при по- малко дни въздържане, при него показателите в спермограмата бяха най- добри при въздържане не повече от 2 дни.
Пробвайте следващият път вкъщи, но препоръката ми е да обсъдете преди това с биолозите, предполагам те също ще ви дадат полезни насоки, а и да го съгласувате като време.
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 23:30:05 pm от marsi »

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #173 -: Февруари 15, 2017, 12:05:46 pm »
Рози, това е доста често срещан проблем при мъжете, които правят спермограма за първи път. Също така е описано и в литературата, а и ние сме имали пациенти, които имат поредица от нормални спермограми, но когато са под силен стрес, например при процедурата по ин витро оплождане, в деня на пункция не могат да отделят или отделят еякулат с никакви или много малко на брой сперматозоиди. Това доказва, че емоционалното им състояние може да се отрази драматично на показателите. Има определени показатели, които особено силно се влияят от нивото на сексуална възбуда, напр. обемът на еякулата, който обикновено е по-малък при отделяне на пробата в лабораторни условия.

Аз в такъв случай правя безплатна втора спермограма, като давам стерилен контейнер и указания за транспорт на пробата, за да избегнем рисковете на "живото предаване". (Отварям скобата, за да кажа, че това не е обичайна практика, но така е правилно да се постъпи, не случайно препоръките на СЗО са за поне два спермални анализа като първоначална оценка. И не таксувам втората спермограма, защото мога да си го позволя, а и за да не си мисли пациента, че вторият анализ е за пари.)

Също така при отделния индивид най-добрите показатели зависят от срока на сексуално въздържание. При по-голяма част от мъжете най-добри са показателите при 48 до 72 часа сексуална абстиненция. Но има някои, при които се налага по-дълго въздържание или обратно, поредица от ежедневни еякулации. Трудно се вкарват всички мъже в една обща рамка.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #174 -: Февруари 24, 2017, 12:21:21 pm »
Здравейте! Можете ли да ми помогнете да разбера този резултат от хромозомен анализ: Нормален мъжки кариотип, с вариант на норма -46,ХУ, 16Gh+
Интерпретация на резултата: Касае се за нормален кариотип, с вариант на норма (по-голям хетерохроматинов блок на 16-та хромозома)- 46,ХУ, 16Gh+, без бройни и груби структурни хромозомни аномалии.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #175 -: Март 14, 2017, 18:05:24 pm »
Здравейте,получихме много лоши резултати на спермограма.Диагноза-некроспермия.Някой с подобен проблем за мнение?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #176 -: Март 15, 2017, 11:16:34 am »
Здравейте! Можете ли да ми помогнете да разбера този резултат от хромозомен анализ: Нормален мъжки кариотип, с вариант на норма -46,ХУ, 16Gh+
Интерпретация на резултата: Касае се за нормален кариотип, с вариант на норма (по-голям хетерохроматинов блок на 16-та хромозома)- 46,ХУ, 16Gh+, без бройни и груби структурни хромозомни аномалии.

Голди, отговорила съм ти тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.msg1145119#msg1145119

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #177 -: Март 15, 2017, 11:22:30 am »
Здравейте,получихме много лоши резултати на спермограма.Диагноза-некроспермия.Някой с подобен проблем за мнение?

Здравей, Diksy!

Неприятно е това заключение, наистина, но е много рядко като проблем и доста често е фалшиво заключение заради неспазване на изискванията. Ето тук можеш да прочетеш повече - Некрозооспермия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #178 -: Март 16, 2017, 09:31:00 am »
Благодаря Ви Др Даскалова,скоро ще Ви посетим.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #179 -: Август 18, 2017, 10:57:35 am »
Моля за коментар на спермограмите ми ,прилагам като прикачени файлове.Благодаря предварително.
« Последна редакция: Август 18, 2017, 11:08:21 am от stelian_stoyanov »