0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #60 -: Април 09, 2014, 17:29:08 pm »
цигу, много благодаря. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #61 -: Април 09, 2014, 19:05:50 pm »
Значи така,а.....??  8O Пак "наши и ваши" :lol: Аз пък ще сезирам Комисията по дискриминация  :? Даже имам връзки там  :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #62 -: Април 09, 2014, 19:22:45 pm »
Значи така,а.....??  8O Пак "наши и ваши" :lol: Аз пък ще сезирам Комисията по дискриминация  :? Даже имам връзки там  :lol: :lol:
Нали .....   и на мен не са ми изпратили да попълвам анкета, а как обичам  :wink: :lol: :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #63 -: Април 09, 2014, 19:27:00 pm »
Още една довтаса, с тема. Аман от изследователи във форума тази седмица.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #64 -: Април 09, 2014, 19:29:48 pm »
... друга ли е   :D .... аз помислих, че е същата ...

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #65 -: Април 09, 2014, 19:37:56 pm »
На мен ми пратиха лично с анкета, ама в мамата. Попълних. Нека не ограничаваме хората. Ясно е, че извадката им не е представителна, но то и няма как да се направи да бъде.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #66 -: Април 09, 2014, 19:56:41 pm »
Аз съм против. Професионално гледам на този вид "проучвания" като зле подготвени и проведени. Проучващият преди да почне да прави анкети бива обучаван да следва етични и технически правила, които са нарушени в темата с анкетата и донякъде нарушени в личните покани за другото проучване. Чудим се редовно защо журналята неграмотни и неетични. С етиката се почва и с етиката се приключва - стандартите са ясни и правилата трябва да спазват.

Утре ще им гледаме "резултатите" представени като неоспорими факти... Ама кого питали, какво питали, и какво им отговорили - не е ясно.

Аз тази биоетична лаборатория или каквото беше я следя от година-две. Не за пръв път присъстват във форума с анкети. Преди ги питах разни работи, никой не ми обърна внимание.

Псевдонаука е това, хора, и в наш интерес е да изискваме високо качество и професионализъм от тези прохождащи изследователи! Ако сега при обучението си не вършат нещата както трябва, после ли като вече няма изпитващ, проверяващ и оценка?
« Последна редакция: Април 09, 2014, 20:00:14 pm от цигу »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #67 -: Април 09, 2014, 20:40:38 pm »
Момичета, по принцип не е много редно да се набират така участници, като се има предвид, че не е питан нито един от администраторите на сайта дали може чрез него да си прави проучването въпросната личност.
На мен ми писа, аз се представих, зададох въпроси - не получих отговор. Това преди няколко дни. Споделям мнението на цигу.

Смешка от днес. Да не забравите да ме номинирате за Гицка.
Връщам се от работа, паркирам пред магазина да взема нещо, звънват ми от работа на излизане от магазина, аз си крача... Почти стигнах до дома пеша, когато се усетих, че съм забравила колата пред магазина  :lol: :lol: :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #68 -: Април 09, 2014, 20:56:38 pm »
Аз съм против. Професионално гледам на този вид "проучвания" като зле подготвени и проведени. Проучващият преди да почне да прави анкети бива обучаван да следва етични и технически правила, които са нарушени в темата с анкетата и донякъде нарушени в личните покани за другото проучване. Чудим се редовно защо журналята неграмотни и неетични. С етиката се почва и с етиката се приключва - стандартите са ясни и правилата трябва да спазват.

Утре ще им гледаме "резултатите" представени като неоспорими факти... Ама кого питали, какво питали, и какво им отговорили - не е ясно.

Цигу, не съм съгласна с теб (за пръв път от години, факт!).
Етичните принципи не са нарушени. Вярно, събира се информация по тема, на която респондентите са чувствителни, но пък анонимността им е строго гарантирана (в единия случай от сървеймънки; в другия с ЛС - не толкова).
Представителна извадка не всеки може да направи и това не спира науката. А и не във всички случаи е възможно (дори на "нашето" проучване от миналата година извадката не е представителна и се подписвам под това с дипломата си).
За техническите правила съм съглсна, че има сериозни пропуски. И че журналистите са неграмотни. На фона на всичката неграмотност на държавата...
Погледни на тези анкети просто като на студентски проект. Минава и заминава. Ясно е, че не е сериозна наука, но пак е мъничка наука.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #69 -: Април 09, 2014, 21:23:48 pm »
Много ви харесвам коментарите на всички. Аз няма да попълвам въпросното изследване,  нямам време да се обяснявам каква извадка от обществото съм, а и не виждам нищо, което може да бъде полезно.
« Последна редакция: Април 09, 2014, 21:25:42 pm от Тара »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #70 -: Април 09, 2014, 22:28:44 pm »
И аз съм била студент и съчувствам на тези, които опитват да си напишат курсовата работа както трябва, а не преписват само от интернет.
И аз съм се пробвала да се добера до читава информация и знам колко е трудно.
А това че въпросите може да са написани не както трябва е нормално за студент. Виж ако беше доцент или професор, можеше да имаме основание да му се сърдим.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #71 -: Април 10, 2014, 03:54:25 am »
Няма да се спи тази нощ, явно  :lol:
Кучето ме събуди в 2:30. Пуснах машината за хляб, поне да се свърши нещо...

За закуска, моля:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #72 -: Април 10, 2014, 07:17:15 am »
Добро утро!! Закуската е много "сериозна",май  :lol: От моите е ,каквито ги харесвам и веднага ще похапна.
Зайо, че това редовно ли е с кучето или нещо го събуди и него?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #73 -: Април 10, 2014, 07:22:17 am »
Зайко, ти ще се съсипеш с това безсъние  :(
Мерси за закусчицата.  :P

Заповядайте и кафенце.
Тук дъждът потропва по прозорците.  Сигурно е и студено.




*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #74 -: Април 10, 2014, 07:59:17 am »
Добро утро!
Вчера и аз получих същият въпросник, но не съм отговаряла.
По въпросите за АРТ процедурите не мога да бъда полезна ..Но се надявам момичето да събере нужната ѝ информация.

Към кафето и закуската ще добавя и нещо сладичко, че днес момчето на леля навършва 3 годинки. :D
Племенникът ми който живее в немско има РД.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #75 -: Април 10, 2014, 08:49:08 am »
Много обичам домашен хляб и често приготвям, благодаря!
Теди, да е здрав племенника и да ви радва!
Тук едни облаци са скрили слънцето  :(
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #76 -: Април 10, 2014, 08:51:46 am »
Теди, да ти е жив и здрав племенника!
Смайли, в интерес на истината напоследък спя много, така че не е страшно малко да се помотая по нощите  :D
Рачо, кученцето ми е много възрастно и се изпуска понякога, затова спи в банята. Мъжът ми го усети и станахме да изчистим. Наше си е - ще си го гледаме, докато може.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #77 -: Април 10, 2014, 09:34:55 am »
Добро утро, хубав ден и от мен, па макар и мрачен  :P

Теди, да ти е жив и здрав племенника!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #78 -: Април 10, 2014, 10:34:34 am »

Хубав ден и от мен, макар и мрачен и студен...


Смешка от днес. Да не забравите да ме номинирате за Гицка.
Връщам се от работа, паркирам пред магазина да взема нещо, звънват ми от работа на излизане от магазина, аз си крача... Почти стигнах до дома пеша, когато се усетих, че съм забравила колата пред магазина  :lol: :lol: :lol:



Имаш си и конкуренция...
Отивам на изследвания, взимат ми кръв, дават ми чашка за урината.
Влизам в тоалетната, оставям си чашката отстрани на една поставка, и се кефя колко е чиста и приятна тоалетната. Изпишквам се, загащвам си се... поглеждам... чашката си стои празна... :oops: :lol:



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #79 -: Април 10, 2014, 10:52:32 am »
Добро утро и от мен!
Тук е гадно и вали, надявам се да е само днес.
Теди, честит рожден ден на „момчето на леля“! Всъщност и моят племенник има рожден ден днес, само дето е мааалко по-голям  :lol: става на 17 днес.