0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #160 -: Април 13, 2014, 17:49:19 pm »
Спрях и новините-от убийства и катастрофи да ги мисля, после друго не чувам, времето в Синоптика  :D не е забавен като Емо, но поне знам да си нося ли чадър  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #161 -: Април 13, 2014, 19:26:17 pm »
Спрях и новините-от убийства и катастрофи да ги мисля, после друго не чувам, времето в Синоптика  :D не е забавен като Емо, но поне знам да си нося ли чадър  :lol:

На това му се казва хигиена на информацията. Почти не гледам TV.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #162 -: Април 13, 2014, 20:38:16 pm »
Макар в края на деня, честит празник на всички!  :D



Ще взема и аз да се навия за една хлебопекарна   :).
Някой пробвал ли е да изпече в нея хляб от безглутеново брашно (примерно от елда) или с брашно от лимец?

Смайл, кексът изглежда много добре, в нея ли го изпече или там само забърка тестото?

Показвам ви моята върбичка, бяха върбови клончета от Цветница преди три години. Във вазата пуснаха коренчета  :) -   две от тях се развиват като декоративно дръвче в саксия:

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #163 -: Април 13, 2014, 21:01:48 pm »
Марси, браво! Не знаех, че върбата може да пусне корени във ваза и да се хване после в саксия. Майстор си  :balk_47:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #164 -: Април 13, 2014, 21:05:12 pm »
Marsi, моята хлебопекарна има програма за безглутенов хляб.
Има и рецепта за такъв. По-нататък ще го пробвам
На мен заради ендометриозата също ми е препоръчително да спазвам безглутенова диета.

Кексът се забърка и изпече в хлебопекарната.
Между другото наистина е много вкусен. Много маслен и лимонов.
Мъжът ми е впечатлен.

Много е сладка върбичката. Аз също снимах днес върби като ходихме на разходка на Панчарево.
Снимката е от телефона и е обработена с Instagram.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #165 -: Април 13, 2014, 22:38:19 pm »
Марси, браво! Не знаех, че върбата може да пусне корени във ваза и да се хване после в саксия. Майстор си

Нямам голяма заслуга, Зайче, и аз се изненадах като пуснаха коренчета,само трябваше да ги засадя :). Още по-хубаво е, че се оказа от къдравата върбичка. Имах известно притеснение тази зима, защото бях пресадила дръвчето в по-голяма саксия и вече нямаше как да го прибера, оставих го на двора. Опасявах се от обветрянето на саксията да не измръзнат корените и я сложих на едно по-закътано място ...  очевидно няма проблем  :).

Смайл, много хубава слънчева снимка  :)!
Глутенът не ми понася, затова тестени ям много, много рядко. И така съм свикнала, че не ми липсват.
Но за хлебопекарната се замислих най- вече заради съпруга ми. И  в неговата диета намалявам, доколкото мога, тестени и сладки храни, но той не успява съвсем да ги ограничи, та поне да ги направя по-качествени.
« Последна редакция: Април 13, 2014, 23:02:50 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #166 -: Април 13, 2014, 23:06:28 pm »
Много кофти това да не можеш изобщо да ядеш нещо. На мен ми се налага сега да не ям доста неща и съм променила менюто и на семейството, не мога да докарам на вкус или няма с какво да заменя, направо се уча на ново :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #167 -: Април 13, 2014, 23:49:21 pm »
М-и, при нас е малко особено в това отношение, още повече мъжът ми не може да яде някои целулозни храни, за разлика от мен. Затова обикновено приготвям няколко неща, без обаче да смесвам продуктите. Отделно задушени зеленчуци, отделно задушени картофи (или ориз), печено месо (или пиле на грил), салата и всеки си комбинира, както иска. Като отидем на гости при родителите и ни нагостят с класически гювеч примерно, питка и десерт  :), после и за двамата се налага разтоварващ ден- аз заради едно, той заради друго  :). По- добре ли ти е вече стомахът?
« Последна редакция: Април 14, 2014, 00:27:41 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #168 -: Април 14, 2014, 00:14:21 am »
Точно този метод съм възприела на готвене, всичко отделно  :D въпросът е, че и подправките сменям, не мога да ям банални неща като домати и лук в какъвто и да е вид. Дали заради ограниченията или от всички видове лечение в момента са чувствам много добре. Класическите рецепти получават такова преображение, че професионален готвач не би ги познал  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #169 -: Април 14, 2014, 06:47:31 am »
Добро утро на всички  :P
Успешна седмица ви желая.
Съвсем не остана до Велик ден време вече.  :P

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #170 -: Април 14, 2014, 06:50:04 am »
Добро утро и слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #171 -: Април 14, 2014, 07:27:51 am »
Добро утро! много слънце през седмицата  ви желая /макар прогнозите да не са точно каива.но пне в душите  :).
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #172 -: Април 14, 2014, 07:52:38 am »
Добро утро и от мен момичета ще ме приемете ли при вас?Желая ви седмица изпълнена само с положителни емоции и хубави преживявания:)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #173 -: Април 14, 2014, 07:58:43 am »
6u6ko, добре дошла  :P
Много хубаво никче си имаш.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #174 -: Април 14, 2014, 08:00:55 am »
Благодаря ти мила:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #175 -: Април 14, 2014, 08:21:18 am »
Добро утро!
Слънчев ден и слънчева кратка работна седмица ви пожелавам!
Малко ми е мъчно като ги гледам тия 11 градуса и изобщо захлаждането, което обещават. Отново.
В Пловдив в момента пече, но е 7 градуса - средата на април е да му се не знае. osi_7

п.п. Издирва се този, който отговаря за времето. Някои другарки имаме да му кажем нещо „лично“ osi_6
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #176 -: Април 14, 2014, 08:32:47 am »
Добро утро, успешна седмица и много усмивки!

Аз съм си в къщи тази седмица, детето ОТНОВО болно  :(

Смайл, бебето си изчака доктора, вече може да излиза  :wink:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #177 -: Април 14, 2014, 09:02:15 am »
Пешек, при нас 5 градуса, ама пече и няма вятър, та съм щастлива  :D Пожелавам ви хубава седмица наситена с емоции! При нас от сега ги усещам, то ще пишем яйца, ще ги боядисваме :balk_47:
« Последна редакция: Април 14, 2014, 09:05:47 am от м-и »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #178 -: Април 14, 2014, 09:55:07 am »
Добър ден, раздумковци!

Смайл, благодаря за кафето и локумките. :P

Добре дошла, 6u6ko!

Желая ви хубав и ведър ден и успешна кратка работна седмица!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #179 -: Април 14, 2014, 11:05:23 am »
Добро утро, хубав ден и прекрасна седмица за всички!

И прин нас е студено, синьо небе, големи купести облаци, иззад които на моменти слънцето проблясва  обещаващо :)

Здравей, 6u6ko, добре дошла  :D!

Смайл, супер са кафето и закуската, чудесна комбинация  :)!