0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #260 -: Април 17, 2014, 20:23:44 pm »
Наздраве ra4o лека и спокойна вечер!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #261 -: Април 17, 2014, 20:25:03 pm »
Рачо, и малко вино за сърцето, и малко мента за нервите.  :D
Спокойна вечер и весели празници!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #262 -: Април 18, 2014, 06:06:13 am »
Добро утро, милички  :D

Хайда на кафе

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #263 -: Април 18, 2014, 08:57:17 am »
Добро утро, хубав ден ви пожелавам!

Ние стягаме багажа, ще бъдем в Банско по празниците. То се продъни да вали в София, да видим другите дни как ще е  :wink:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #264 -: Април 18, 2014, 09:33:38 am »
Привет и от мен. Хубави празници!
По една здравословна закуска.



« Последна редакция: Април 18, 2014, 09:37:50 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #265 -: Април 18, 2014, 09:48:12 am »
Добро утро. То дъжд, дъжд, дъжд ..... ееее писна ми вече.
Дано за празниците се оправи вече.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #266 -: Април 18, 2014, 09:51:37 am »
Опекох козунаците тази сутрин. Цяла нощ втасваха. И половината от единия го няма вече  :lol:
За първи път ми е и нямат вид, но на вкус съм ги докарала. Затова няма и снимки ;)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #267 -: Април 18, 2014, 10:23:29 am »
При нас едва започва дъжда. Планираните разходки май ще ни се разминат.
little_rabbit, голямо втасване е било, моите за 3 часа бяха опечени  :D За сега се успокои яденето, днес няма да меся.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #268 -: Април 18, 2014, 11:16:59 am »
Е, то по неволя. Просто снощи късно започнах да ги правя, след яйцата. Но съм доволна :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #269 -: Април 18, 2014, 13:38:45 pm »
Хубав ден и от мен, кафенцето е супер! :D

rtfrtf, чудесна закуска! И големи благодарности за информацията за изложението на кристали в "Земята и хората". Отидох в неделя и така се случи, че имах много хубаво запознанство с двама геолози. Правят проучвания най- вече в Източните Родопи, накупих си литература и много симпатични великденски яйца  от прежда, изработени от една тяхна етнографка.

А запознанството как стана. Спирам се на тяхната маса, разпознавам един Орфеев ахат и си говоря с господина. Дамата идва, в ръцете си държи някакъв камък и уж много сърдито казва, че сутринта в бързината го объркала с друг и сега толкова му е сърдита, че иска да го изхвърли. В тоя момент ме вижда, че стоя там и гледам с интерес, и решава да ми го подари  :D, защото му е много ядосана и не иска повече да го гледа  :lol: . После си харесах Албум за източните Родопи, оказа се, че тя е авторът, получих и автограф ..... много приятно  :).   

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #270 -: Април 18, 2014, 13:45:53 pm »
Марси,супер си си прекарала.Какъв е камакът, който ти подариха?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #271 -: Април 18, 2014, 14:05:13 pm »
hope-love, камъкът се казва Арагонит, горната част на това изображение (това е арагонит с калцит):


Структурата му е от множество пръчици, при моя обаче са сякаш сноп пръчици успоредно една до друга и в разрез. По надлъжната страна се вижда пръчковидната структура, а на разреза- малки кристалчета едно до друго (всъщност разрезът на всяка пръчица). Дамата е искала да вземе същия камък, но в едно от находищата се оформяли по дебели пръчици и при разрез кристалчетата са по- едри, смятат ги за по- красиви.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 14:40:59 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #272 -: Април 18, 2014, 14:38:55 pm »
Ето сега намерих един, който повече прилича на моя, и е с по-едрите кристали:


Ето още два много красиви:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #273 -: Април 18, 2014, 14:40:08 pm »
Добър ви ден!
Мрачно време ни сполетя нас най-накрая  :?

Смешка от днес: Имам едни любими дънки, обаче имаха едно петънце протрито на стратегически невидимо място. Те искат да ме оставят, аз тях - не. Да, ама съм качила и зимни килца-а-а.

Няма да ви занимавам с подробности от моята работа, но оглеждаме един апартамент в ремонт и аз клякам да проверя нещо и... фрас!!!  Шефът и колежката едва се удържат тактично, но накрая всички избухваме в смях  :lol: Добре, че съм с дълга блуза.

marsi, баща ми работеше в рудник преди много време - що такъв камънак има вкъщи. Трябва да ги намеря - някои са много красиви.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #274 -: Април 18, 2014, 15:36:17 pm »
И да допълня, авторката се казва Стела Тодорова, албумът "Богатството на един южен край",
съдържа всички забележителности в Родопите: минерали, растения, животни, природни забележителности, туристически обекти (в снимки и описание). Последният раздел на книгата е насочен към любителите на туризма, съдържа маршрути (с карти на местностите), като е описано по време на прехода през какви обекти се минава и срещаните там минерали, растителни и животински видове.
Мъжът, с който се заприказвах преди това, се казва Петър Запрянов, той пък прави картини- пана
от различни полускъпоценни камъни, които сам си открива в планината.

За жалост сега Родопите са ми далече, но имам хубави спомени от студентските години, правили сме страхотни преходи там.  :)
Сещам се за една много красива пещера, но по-слабо известна, тъй като е трудно достъпна.
Казва се Ухловица. За да се стигне до входа на пещерата трябва да се направи труден преход по много стръмен склон и входът всъщност е на върха. Със самото влизане започва много продължително отвесно спускане надолу по стръмни метални стълби, пещерата е много дълбока.
Тежък преход, но си струва, голяма красота!
Намерих филмче за нея: http://www.youtube.com/watch?v=1mNpSbdLgCs
« Последна редакция: Април 18, 2014, 15:52:09 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #275 -: Април 18, 2014, 15:50:34 pm »
Хахаха Елфи, случи ми се това с едни почти нови дънки, но си бях у дома  :lol:
Марси, страхотно изглеждат тия камъни!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #276 -: Април 18, 2014, 18:00:47 pm »
Като съм тръгнала да разказвам за приятната среща, да ви покажа и великденските яйца от прежда  :D. На някой може да послужи като идея за декорация. Има твърда основа, върху която е залепена
(с подходящо безцветно лепило) предварително оцветената непредена вълна, така че да се оформят фигури:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #277 -: Април 18, 2014, 18:28:30 pm »
Marsi, много хубави покупки.
Доколкото разбрах тия яйца са плоски, за окачване. Като видях цветната вълна, се стих за иглонабивната техника. На обемни, обикновено стиропорени, може и на плоски фигури, например от филц, с игли се набовда вълната. Пробвала съм веднъж на една работилница, много забавно и разтоварващо ми се стори. Имам останала една пеперуда оттам.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #278 -: Април 18, 2014, 18:45:19 pm »
А това е мое произведение, правя ги като рисувам с темперни бои върху празна черупка от яйце  :D:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #279 -: Април 18, 2014, 18:59:03 pm »
rtfrtf, яйчицата са обемни, не знам каква е основата. Леки са, предполагам стиропор. Но не е филц, вълната е лепена на пластове. Първо основния цвят, после следващ слой от друг цвят за цветето, затова са леко релефни.
Познавам техниката ръчно правен филц (набиването с игла), имам приятелка, която прави такива играчки, даже цяло килимче направи- изключително красиво, но много трудоемка работа.
Много е хубава пеперудата  :D, харесвам ръчно изработена декорация!
« Последна редакция: Април 18, 2014, 19:07:03 pm от marsi »