0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #40 -: Април 17, 2014, 11:09:03 am »
Само за сведение - нашата педиатърка препоръчваше нурофена като по-подходящ от панадола за сваляне на температура, провокирана от поставяне на ваксина. По неин съвет след някои ваксини давахме нурофен веднага като се върнем в къщи след поставянето на ваксината - превантивно, още преди да е вдигнал температура. Не претендирам да знам дали това е правилно или не - просто тогава и аз бях шашната и слушах каквото ми каже лекаря. Споделям го просто като идея, която да се обсъди с педиатъра на децата при следващите ваксини, защото виждам, че дес-дес се притеснява от температурата.
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #41 -: Април 17, 2014, 18:42:57 pm »
Нурофен май за по-големи бебета беше.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #42 -: Април 17, 2014, 20:38:39 pm »
Ами, ние сме и на малко кг, затова ни изписаха Панадола :D Нямаме вече ТТ дано нямаме и занапред :lol:


*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #43 -: Април 18, 2014, 00:23:00 am »
Дес, какво значи сама да се справяш с предизвикателствата?
Първите пъти, когато децата имат температура или боледуват, е нормално да си несигурна. После се свиква и знаеш как да реагираш.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #44 -: Април 18, 2014, 11:23:01 am »
Блу без мама ... :(


*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #45 -: Април 18, 2014, 22:57:17 pm »
Съжалявам за майка ти, но повечето от нас се оправят без. Моята, да ми е жива и здрава, е на 2000 км и все още работи. Вече е обещала да спира скоро и да идва по-често на гости.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #46 -: Април 23, 2014, 16:55:34 pm »
Здравейте момичета  :D
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #47 -: Април 24, 2014, 12:26:05 pm »
Нина, привет  :D
Нещо темата е спряла този месец. Ама нали кипи подготовка за ДРЗ, та не остава време явно.
Аз до края на месеца съм на работа и шефката ми явно е решила да ме изцеди до последно.
Другия месец, живот и здраве, стягаме катуна и заминаваме за Банско  :D

За първите боледувания на децата, съм напълно съгласна с Блу. В началото голям страх беше, педиатърът все ми се смееше, че водя за всяко кихане детето. Към днешна дата, като заведа на преглед, обикновено е да чуе гърдите и да потвърди лечението ми  :wink:

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #48 -: Април 28, 2014, 10:42:12 am »
Здравейте,
искам да купя на децата хубави плувни шапки. Може ли някоя по-запозната от мен мама /аз хич не съм  :)/ да ме посъветва какви да избера, марка, модел, материя, размер /или пък детските са универсални?/?
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #49 -: Април 28, 2014, 11:57:23 am »
Грейс, от спасители съм чувала за Arena и Speedo, като вторите са си направо лидери в тази област.
Ето ти нещо и от двете марки:
Arena: http://www.sportdepot.bg/bg/product/arena_pluvna_shapka_classic_logo_jr-4050500040-MD1icmFuZCZicmFuZElkPTE1.html?state=Z2VuZGVyPTM
Speedo: http://www.sportdepot.bg/bg/speedo-sportna_ekipirovka/ekipirovka_za_pluvane/brand-180_0_98_38?sportId=42&gender=3
Аз бих заложила на Спидо, скоро ще ми се наложи да купувам  :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #50 -: Април 28, 2014, 12:03:36 pm »
която и марка да вземеш, все тая. гледай размера и да се разтяга добре латекса, че евтините на Интех са ужасно неразтегливи и е кошмар за децата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #51 -: Април 28, 2014, 12:23:51 pm »
Много благодаря  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #52 -: Април 28, 2014, 20:05:29 pm »
която и марка да вземеш, все тая. гледай размера и да се разтяга добре латекса, че евтините на Интех са ужасно неразтегливи и е кошмар за децата.
Така, потвърждавам!
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #53 -: Април 28, 2014, 23:18:54 pm »
Аз като индианец да питам защо са им плувни шапки на децата? Моите плуват без и никой не е споменавал, че им трябва.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #54 -: Април 29, 2014, 07:27:07 am »
Моите плуват от две годишни и не съм им слагала. А и едва ли ще се съгласят да сложат подобно нещо на главите си.

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #55 -: Април 29, 2014, 10:24:30 am »
Малката има проблем с ушичките, предпочитам да е с шапка.
А пък баткото искаме да го записваме на плуване, където искат задължително шапки.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #56 -: Април 29, 2014, 13:44:32 pm »
Жорко ходи на плуване в градината и там искат шапки задължително.Според мен е заради косите на децата -толкова деца да изсуши една госпожа .Ние взехме някаква обикновено,не помня марката.
<br />
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #57 -: Април 29, 2014, 13:56:02 pm »
Явно е регионална особеност. Тук на курсовете на плуване са без.
Моите не са и с много коса, бързо съхне.  :lol:
Арена не са лоша марка. Мисля, че са немски. Виждала съм ги в спортните магазини в Германия.

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #58 -: Април 29, 2014, 17:06:29 pm »
Аз плувам с шапка, но винаги ми се мокри косата. Идеята според мен е да се пази водата в басейна чиста и да не падат косми от всички глави. Другата полза е при момиченцата с дълга коса кичурите да не са все в очите - това много дразни.
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #59 -: Април 29, 2014, 17:32:46 pm »
Аз плувам с шапка, но винаги ми се мокри косата. Идеята според мен е да се пази водата в басейна чиста и да не падат косми от всички глави. ...
точно това е причината да се изисква използването на шапки в басейните.