0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #20 -: Април 08, 2014, 18:10:04 pm »
Цигу, в София вече стартира реализацията на детски музей от подобен тип.Чакаме го с нетърпение,мисля че в аредата на 2015 г. трябва да е готов.Ще се казва "Музейко".Ако ти е любопитно,можеш да потърсиш информация по образец на кой чужд музей ще прави, защото аз не съм запомнила,но май беше американски
Страхотна новина! Благодаря :) Разгледах в интернет за него, изглежда много добре като проект. Дано да го направят, както са обещали.
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #21 -: Април 08, 2014, 18:49:41 pm »
Нека е за по-големи,че наште вече пораснаха.Пък в бъдеще да направят и за малките! :)
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #22 -: Април 09, 2014, 09:09:01 am »
Здравейте и от мен в тази тема.Макар да се записвам с неприятни новини от нас, се надявам да не продължаваме така.За съжаление ни се наложи малък престои в болницата, че малката шшуа се разболя от бронхитпневмония.Една проста настинка, не е толкова проста при малко бебе.Благодарна съм на лекарите за бързата и адекватна реакция, а вие пазете дечурлигата.


*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #23 -: Април 09, 2014, 09:15:00 am »
Маги, дано нямате повече притеснения с малката прекрасница!

Цигу, това, което описваш е страхотно, бих водила София и аз всяка седмица на такова място.
Ще изчакаме за Музейко  8)

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #24 -: Април 09, 2014, 10:16:16 am »
Маги, дано да не се повтаря и да нямате такива притеснения с бебка!

Цигу, това което показваш е наистина много хубаво и интересно.
А за "Музейко" и аз бях чела преди време, но той ще е за деца в начална училищна възраст, тъкмо докато го построят моите ще се впишат ;). А на запад всички музеи, зоологически градини и аквариуми са ориентирани към децата и за тях има достатъчно странични занимания чрез които да научават нови неща. Сега последно като ходихме в зоологическата в София видях, че са сложили примерно при маймуните едни табла с големината на дланите и стъпалата на различните видове маймуни и на човека. При птиците също имаше някакви табла, така че и тук взеха да се сещат за такива неща. Ясно ми е, че в повечето случаи опира до пари, но ако не вложиш пари и да вдигнеш качеството няма как да привлечеш повече хора.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #25 -: Април 09, 2014, 14:51:05 pm »
Маги, зад гърба ти да са всички преживяни тревоги!
Целувки за барбаронка, здрава и усмихната да е само!

Аз подарих на децата и на себе си няколко дни на село и сега съм отпочинала, а те щастливи!
Видяха се с приятелчетата от лятото, караха колелета, играха на свобода!

Хубав ден от мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #26 -: Април 11, 2014, 12:58:53 pm »
Здравейте, момичета!
Хубави дни от нас с моя малък принц! След дълго отсъствие се завръщам при вас.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #27 -: Април 11, 2014, 13:33:27 pm »
радвам се да те видя, Теди, как сте с Йоси?  :)
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #28 -: Април 11, 2014, 13:42:25 pm »
Добре дошла, отново  :D

*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #29 -: Април 11, 2014, 14:27:01 pm »
Инке,  :hug2:

Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #30 -: Април 11, 2014, 14:28:51 pm »
Благодаря! Справяме се. Той расте, аз- остарявам и двамата заедно учим нови неща!
За да не е съвсем спам, моля, споделете според вас какъв спорт би бил подходящ за дете на 4.5 г., което има енергия в излишък!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #31 -: Април 11, 2014, 15:59:57 pm »
Inke Tinke, народни танци, футбол, плуване, карате или друг боен спорт също. Моя с неизчерпаемата енергия ходи на народни и латино танци, за съжаление нямат футбол в градината и както, като си го прибирам, примрънква, че като ходи ще се измори и трябвало баща му с колата да го вози, така в мига в който влезе у дома и се почва едно тичане и скачане, ще събори блока... Имат и плуване в детската градина, но той не искаше да ходи, а знам, че плуването доста ги изморява децата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #32 -: Април 14, 2014, 14:39:30 pm »
Инке-Тинке добре дошла :). Дано да се чувстваш по-добре.

С две ръце за плуване. Само това ги оправя моите - аз дори и зимата ги водя събота и неделя. Научиха се да плуват - е стилово не са добре все още, но плуват самостоятелно.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #33 -: Април 14, 2014, 14:58:37 pm »
Жорето от 2 години ходи на плуване и футбол.От скоро има и карате до нас,но пък съм чела,че не било хубаво да ходят деца до 9 г. на такъв вид спорт.
<br />
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #34 -: Април 15, 2014, 17:26:22 pm »
Маги, дано ви е последното по-сериозно боледуване. И аз знам, че при малко дете всяка настинка може да се влоши и за всеки сопол го водя на доктор. Преди седмица ми вдигна 38 градуса вечерта и така 3 поредни вечери - денем 37, вечер 38. Нищо друго, без сопол, без кашлица. Изкара някакъв вирус набързо, ама се изпопритесних.
Много готин ще е този "Музейко"! Дано се правят повече такива интелигентни атракции, а не само въртележки и захарен памук.
Аз се настройвам вече за първия ни Великден с бебе :) миналата година посрещнах празника в болницата, носиха ми яйца, козунаци, но естествено хич не ми беше празнично. Тази година вече ще се мажем заедно. Дай Боже във всяки дом да има поне по едно слънчице да прави всеки празник, всеки ден специален!


Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #35 -: Април 16, 2014, 20:46:07 pm »
бебе , да не би да вдигате Т от зъби- щото моя Калоян ми прави по 40 градусови представления от зъби по същия начин като при вас - без сополи , без кашлица изследвания на кръв , урина и утайка - перфектни , а много висока температура, така че не го изключвай и това
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #36 -: Април 16, 2014, 21:12:49 pm »
Здравейте и от мен, ако мога и аз да се присъединя  :lol:

Магиии ние изкарахме предния месец такава настинка, много е неприятно оправяйте се!

След ваксини сме, днес ни беше 1-вия прием на двойните ииии малко се страхувам да нямаме проблеми тази вечер или утре  :? уф


*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #37 -: Април 16, 2014, 21:22:37 pm »
dess-dess, моето дете никога не е имало каквато и да било физическа реакция към ваксина. Ненужно се тревожиш. Сложно става като пораснат и помнят, че ги бодат. Тогава какъв рев пада...
*
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #38 -: Април 17, 2014, 00:32:23 am »
И да имат реакция към ваксина, ще мине за ден-два. Не се плаши чак толкова!
Синът ми рядко е правил, дъщеря ми - почти винаги. Затова пък нв разбрах кога им излязоха зъбите и на двамата. Все ще има по-трудни и по-лесни моменти.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Априлска тема - слънцето пекна, пролетта дойде :)
« Отговор #39 -: Април 17, 2014, 11:01:55 am »
Сутринта се събудиха с температура (малката ) ... дадох панадол, дано нямат вече ... Ами, аз съм такава за всичко се притеснявам, може би, защото се намирам в такъв емоционален момент  :? или защото трябва самичка да се справям с предизвикателствата :(

Благодаря ви :bighug: май цял живот, все за нещо, ще се притесняваме :lol: