0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хистероскопията се прави с пълна упойка и не е болезнена.
Изписват те още същия ден.
Когато аз я правих, на другия ден се наложи да пътувам в чужбина, поради което д-р Персенска ми изписа някакви хапченца за всеки случай. Не съм имала проблеми и сериозни болежки.
Успех!


*
Shnap_Apple, за хистероскопия се отива сутринта към 7.30ч. с направление за хоспитализация, документ за кръвна група и паспорт. Попълваш информирано съгласие, след това преглед, взимане на кръв в лабораторията, плащане и те качват в отделението. Следва самата процедура, след като излезеш от упойка док. минава при всеки, за да каже как е протекла манипулацията, за кога да си запишеш час за промивка (тя се прави в кабинета) и си тръгваш. И двата пъти си тръгнах към обяд.

Не съм имала болки, само тежест като преди цикъл и първия път- леко кървене за няколко дни. Не съм прекъсвала работа (с изключение на деня за процедура), въпреки че работата ми е интензивна и свързана с пътувания.
Но най- добре пътуването го обсъди с док.  Успех  :)!
« Последна редакция: Април 24, 2014, 00:46:12 am от marsi »

Добро утро, момичета! Искам да споделя нещо с вас. Този месец започнах прием на л-тирокс и цикъла ми подрани с няколко дни, бях се записала за 2.05. за хистеро с лапароскопия, но няма да мога да я направя и се отписах, той като ми се пада вече 13 ден от цикъла. Случвало ли му се е на някой при прием на това лекарство промяна на цикъла? Трябва да се запиша за следващия месец, а сега съм в чуденка да не би да не си улуча дните.
Shnap_Apple, за хистероскопия се отива сутринта към 7.30ч. с направление за хоспитализация, документ за кръвна група и паспорт. Попълваш информирано съгласие, след това преглед, взимане на кръв в лабораторията, плащане и те качват в отделението. Следва самата процедура, след като излезеш от упойка док. минава при всеки, за да каже как е протекла манипулацията, за кога да си запишеш час за промивка (тя се прави в кабинета) и си тръгваш. И двата пъти си тръгнах към обяд.

Не съм имала болки, само тежест като преди цикъл и първия път- леко кървене за няколко дни. Не съм прекъсвала работа (с изключение на деня за процедура), въпреки че работата ми е интензивна и свързана с пътувания.
Но най- добре пътуването го обсъди с док.  Успех  :)!

Благодаря за изчерпателния отговор , питах дали след операцията мога да се прибера до Пловдив
*
Shnap_Apple, предполагам няма да е проблем, но за твое успокоение поговори с док., може би няма да е лошо да си полежиш в клиниката повече време и да си тръгнеш по-късно през деня.
Успешна и лека процедура!  :)

Здравейте мацки,мина и моята операция.Доки е премахнал миомата и двете тръби.Вече съм си в къщи. :P
*
Bisko72, още една стъпка към успеха е направена.
Надявам се, че се чувстваш добре.


*
Bisko72, много се радвам, че процедурата е минала успешно! Би ли ми казала, в твоя вариант, назначиха ли ти промивка след седмица?

Радвам се bisko 72,че всичко е минало добре и ти най вече си добре :)
След седмица съм за сваляне на конци и контролен преглед.За промивка не са ми казали нищо.Горе-доло съм добре,след някой друг ден ще съм ок.
*
Момичета утре съм на пункция и да видим ще извадим ли Я и въобще ще има ли какво да замразяваме. Разбрах, че едва на другия ден ще стане ясно това. Ще мога ли след пункцията да си тръгна или трябва да остана за следващия ден да попълвам нещо и да плащам ако има Я за замразяване?


*
Pepssi, можеш да си тръгнеш след пункцията.
На другия ден ще ти се обадят, за да ти кажат дали са успяли да замразят.
Можеш да платиш замразяването следващия път, когато си в клиниката, като преди това подпълниш и подпишеш договора.


*
Mgstrichka много ми помагаш да знаеш!  :wink:ш! Значи договора следващия път така ли, заедно с плащането? Но могат ли да замразят без документи? Кога и как ще разбера кога пак ще идвам за втори път?
*
аз замразявах преди месец, още не съм ходила да се занимавам с документи.
попитах кога най-късно може, казаха че може да почакат.
замразяват си ембрионите когато си трябва.
*
Аз замразявах всеки месец и когато отивах следващия път, тогава подписвах анексите и плащах. Не знам ти какво ще се разбереш с доктора. Кога пак ще правиш процедура?
Всички въпроси, относно замразяването и плащането, можеш да зададеш на момичетата на регистратурата преди пункцията, за да си по-спокойна.


*
На мен ми изпратиха документите към договора за замразяване по имейла, аз  ги попълних, изпратих ги, платих по банков път (това го пише в договора) и след седмица ми изпратиха моя екземпляр на договора с техен подпис и печат. За този вариант се разбрахме след като се обадих на телефона за въпроса за договори, замразяване и т.н.
Здравейте момичета, от доста време ви чета, но не се решавам да пиша и сега ще се опитам да ви разкажа на бързо какво се случва при мен. Имам едно успешно инвитро през 2010г. на ЕЦ. Решихме да правим опит за второ, но от миналата година цикълът ми идва през месец. Февруари доктор Персенска видя само лявият яйчник и каза , че няма нищо в него (дясният ми е изключително малък вследствие операция през 2005г). Назначи ми естрофем и след седем дни ужас - не вижда нито един яйчник. Започвам и дуфастон от 16 ден. Пак преглед и пак нищо. Продължаваме по същия начин ( от 2-ри ден естрофем и от 16- ти дуфастон и на 7 ден от цикъла на преглед). Аз обаче, реших да ида на трети ден и да си пусна трите хормона и тогава се паднах при Райков. Останах втрещена. Ляв яйчник с два задържани фоликула ( 20 и 22 мм.) , а в дясният 4,5 малки фоликула. Каза да спра естрофема и да ида на седми ден. На седми ден при Шефкетова - от ляво фоликулите са се спукали , но от дясно нищо не расте. Преглед на девети ден при Персенска - сега и тя вижда яйчниците. но няма никакво развитие в дясно и ми назначи дуфастон от 9 ден на цикъла.И сега съм много объркана, защото си мисля, че този дуфастон ще ми подтисне овулацията. Доктор Райков ми каза да спирам естрофема от 2 - ри ден, защото той превел точно това, а сега и дуфастон от 9 ден. Моля ви помагайте.

 PS. Извинявам се за дългият пост и успех на всички.
*
Здравейте момичета. Мояг опит приключи неуспешено. След ЕТ пия Медрол 4мг по 1 табл. на ден. За спирането обаче незнам какво да правя. От спешния ми казаха пиеш го два пъти през ден и спираш, а по-късно се свързах с др и той ми каза постепенно да го спира през ден-два за около 10 дни. Попитах го значи утре го пия, т.е. в четвъртък и после в неделя и да го спирам може ли и каза ДА. Обаче сега взе да ме обзема страх, защото нали не се спира рязко и незнам какво да правя :( Пих го в четвъртък и вчера, за по-сигурно през ден, да не е изведнъж през 2 дена и незнам утре да пия ли, какво да правя? Вие как го спирахте?
« Последна редакция: Април 27, 2014, 11:56:10 am от katya »
*
Аз съм го спирала и от раз и нищо ми нямаше, дозата не е чак толкова голяма, която пием.
По слънчевата страна на улицата
Катя, дозата ти е ниска. Можеш спокойно да го пиеш още два пъти през ден и да спреш.
Аз пиех преднизолон, но 2*1 - едно, че е по-силен и второ - две хапчета. В деня на теста просто не пих вечерното хапче, после още 3 дни по 1 на ден сутрин и още 1 седмица карах през ден.