0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте , явно клиниката ще работи и по велик ден , записан час имаме точно на велик ден за първичен преглед до д-р Стаменов , часа го записахме ноември миналата година , обадихме се да попитаме и ни казаха , че ще се обадят 10 дена преди часа ако има промяна но не са се обадили , другата седмица здраве и живот щ есе видим за първи път с д-р Стаменов
*
Толкова ми става болно ,когато някой некомпетентен човечец с лекота цапа име което е градено с години и с много труд.Много от нас са ставали свидетели с какво работно време работят нашите лекари .Някой замислял ли се е дали би работил с такива темпове? Аз съм се замисляла и отговора ми е не ,не бих работила по 20 часа ,да се лиша от семейството си и от целия си живот .Много от нас не разбират ,че оригинална рецепта за инвитро няма ,всеки един от нас е индивидуален и проблемите му също.Лекарите няма как да разберат кое е правилното решение без да експериментират .Ако едно лекарство помага при един при друг не ,така че това просто е част от играта.Жал ми е защото не за първи път се случва без да се замислят хората да слагат етикети .Не съм част от екипа на Надежда а тяхна пациентка със 2 неуспешни опита и също наливала доста пари ,но за разлика от Юлияна ,ние се борим с години лишаваме се от толкова неща за да съберем необходимите суми ,но сме хора със сърца ,които умеят да бъдат благодарни за труда на другите хора.Извинявам се за дългия пост ,но бях потресена от написаното в статията а и на потребителката.

Напълно съм съгласна.
*
След десетдневна командировка в чужбина, свързана с доста сериозно натоварване, късно снощи се завърнах. Там денят ми започваше със ставане в 7.00 часа и завършваше с лягане в 1 часа през нощта, но устисках.
Днес бях на първи преглед след положителния тест и 20-ти ден след трансфера. Видя се едно плодно сакче с жълтъчно мехурче. Според доктора за сега всичко е нормално, след седмица съм отново на преглед и се надявам да чуем сърчице.
Благодаря на всички, които са ми писали по-напред в темата. Не съм отговаряла, защото нямах възможност.


След десетдневна командировка в чужбина, свързана с доста сериозно натоварване, късно снощи се завърнах. Там денят ми започваше със ставане в 7.00 часа и завършваше с лягане в 1 часа през нощта, но устисках.
Днес бях на първи преглед след положителния тест и 20-ти ден след трансфера. Видя се едно плодно сакче с жълтъчно мехурче. Според доктора за сега всичко е нормално, след седмица съм отново на преглед и се надявам да чуем сърчице.
Благодаря на всички, които са ми писали по-напред в темата. Не съм отговаряла, защото нямах възможност.
каква страхотна новина:)))
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
mgstra, прекрасно е това, което споделяш. Почивай си повече сега, ако можеш, а ние чакаме добрата новина другата седмица.
Момичета, знаете ли кой доктор е дежурен в клиниката в петък. Аз имам записан час за петък за цветна снимка при др Персенска, но днес случайно се обадих по друг повод и от регистратура ми казаха, че др Персенска почива тогава и друг доктор ще ми прави снимката, но не ми казаха кой.
*
mgstra, много се радвам! yahoo_17

Момичета, знаете ли кой доктор е дежурен в клиниката в петък. Аз имам записан час за петък за цветна снимка при др Персенска, но днес случайно се обадих по друг повод и от регистратура ми казаха, че др Персенска почива тогава и друг доктор ще ми прави снимката, но не ми казаха кой.

И аз силно се интересувам , имаме записан час за събота , никой не се е обадил , някой има ли информация дали д-р Стаменов ще е в клиниката в събота ? Чакаме този преглед от месеци и ще е жалко ако прегледа не е при него
« Последна редакция: Април 14, 2014, 22:59:49 pm от Shnap_Apple »
*
За дежурствата на докторите е най-добре да питате на регистратура. Това, което аз знам е, че д-р Стаменов не работи в петък, но много често е там, за да поеме пациентките си, които не може да отложи.
Slanceto2, теб може би ще те поеме д-р Шевкетова или д-р Райков.

Съкровище, чакам скоро хубави новини и от теб.
Hope-love, сега смятам наистина да си почивам активно. Следвща командировка ще имам чак юни месец.
Little_rabbit, твоята вяра за моя опит беше повече от моята. Благодаря ти за куража.
Marsi, и на теб ти благодаря. Ти успя ли да направиш биопсията?


*
Не, mgstra, пак чакам следващия цикъл. Оказа се, че Естрофемът, който приемах досега, няма добър ефект върху лигавицата ми. Сменихме го с Климара и нещата вече изглеждат по-добре.
Преди Естрофема приемах Фемостон за 1 месец, от него пък имах болки в стомаха и световъртежи, сменихме го ....   С Климара още след първата седмица лигавицата реагира, надявам се вече да сме улучили лекарството.
« Последна редакция: Април 14, 2014, 23:51:47 pm от marsi »

*
Дано! Много дълго се проточиха нещата при теб. Аз също слагах лепенките преди последния ми опит, независимо, че нямам проблеми с лигавицата.
Успех!


slanceto2, в петък сутринта е Райков със сигурност понеже имам час при него...
*
Да попитам и тук, че ми е много притеснено: имам записан час за утре за започване на стимулация( с клостил) като казах, че ще ми е 2-ри ден от МЦ. Обаче се оказва, че ще ми е 1-ви ден, дали това е проблем? Все пак 800км ей така да пропътувам за нищо...
*
Lilka N., не се притеснявай. Доктора ще те прегледа, за да установи дали няма задържан фоликул и ще ти предпише от кога да започнеш да пиеш хапчетата.
Аз също съм ходила на 1-ви ден от цикъла и не е имало проблем, само информирай доктора.
Успех!


*
Благодаря за отговора!
Здравейте, може ли някой от вас, който е бил стимулиран с Фемара, да ми каже по каква схема и в кои дни са били прегледите, хормоните и пункцията? Благодаря ви предварително за отговора! В момента пия Фемара от 2 ден, днес бях на преглед на 4-ти ден и д-р Стаменов ме вика пак след два дни. Аз по принцип си мислех, че следващия ми преглед ще е 4-5 дни след днешния, но явно съм се объркала. А днес стана малко объркано в кабинета му и не съм сигурна, че се разбрахме един друг. Ако може да ми кажете и в момента какви са таксите за пункция и замразяване на яйцеклетки и ембриони (ако цената е различна за двете). Благодаря ви предварително и се надявам да може да ми отговорите.
пункция- 350 лева
първоначално замразяване на до 3 ембриона- 450 лева/за 1година, за добавяне да други ембриони по нататък- 200 лева
първоначално замразямане на повечео от 3 ембриона- 600 лева/за 1година
цените за замразяване за яйцеклетките- не съм сигурна
оплождане- 250лв/на яйцеклетка
*
цените за замразяване на яйцеклетки са същите като за ембрионите.
*
jeni_baleva, стимулацията протича много индивидуално и на всеки преглед, с оглед хормоните и размера на фоликулите, лекарят преценява как да продължи ( с какви точно медикаменти и в какво количество). Отиди на преглед след два дни, както е казъл док. и не се притеснявай. 
Желая ти успешна процедура  :)!