0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
не виждам да има тема за януари за това се записвам тук. Предстои ни инсеминация този цикъл. Днес пуснахме LH и E2 и стартираме. Утре пускаме спермограма. От днес (2 ден) започвам стимулация с клостилбегит 3 дни по 1 после 2 дни по 2, същевременно с естрофем всеки ден по 1 табл. В събота 7 ден съм на 1 ехограф да видим как се развиват нещата и евентуално ще пуснем отново LH и E2 и ще продължим стимулацията с инжекции. Това ни е първа инсеминация.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #1 -: Януари 13, 2014, 21:59:17 pm »
Здравейте. Записвам се и аз - инсеминация смятам да правя на следващия ми цикъл - т.е. през февруари  :) . Притеснява ме доста кратката ми менструация този месец - 2 дни, много обилно течеше, но само 2. Другите 2 дни с по едно петънце на превръзката не мисля, че мога да ги броя за М.  :? Ще видим какво ще стане, миналата година на профилактичния ми преглед хванахме ановулаторен цикъл, но лекарката каза, че е нормално не всеки месец да има овулация. Така че тръгвам с вяра и надежда и желая успех на всички, поели по пътя на сбъдването на мечтата зе едно сладко гукащо ангелче  :pink_dust_1: :green_dust_1: :welcome_1:
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #2 -: Януари 14, 2014, 15:17:00 pm »
Здравейте момичета и моята инсеминация ще е тези дни.Аз за цикъл от 2-3дни само си мечтая :lol:  Вече ми е 7ден и още ми зацапва ама това е женската природа :oops: Спокойно Фиона всичко ще се нареди.Наистина има момичета с много кратък М и такива като мен с обилен и продължителен.Успех
« Последна редакция: Януари 14, 2014, 15:20:11 pm от Patryssia »
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #3 -: Януари 14, 2014, 15:51:39 pm »
оооо скъпа хората са го казали внимавай какво си пожелаваш. Аз преди имах менструация по 5-6 дни нормална след това преди 3-4 години стана обир вкъщи докато спях и ме нападнаха крадци, от изживяния стрес и уплаха така ми се разбъркаха хормоните. Менструацията ми остана точна, но от тогава си ми върви ден и половина максимум 2, кафяв , а не нормално като преди.

Така че поскромно с мечтите и пожеланията. Кратката и оскъдна менструация също не е добре. Аз така се радвах в началото, че докато ми дойде и ми свърши, а сега така ми се реве и ми иде да си скубя косите като не става и не става бебе.....
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #4 -: Януари 14, 2014, 17:12:03 pm »
ЕВМ съжалявам за това което ти се е случило.Исках да успокоя Фиона .Имам приятелка с М който е само 3 дни и си има детенце.Надявам се и ние скоро да станеме мами :P
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #5 -: Януари 14, 2014, 18:48:27 pm »
ще видим какво ще стане накрая. Ние уж преборихме проблемите които открихме. От както ми вкараха хормоните в ред имам заченки и менструацията ми да се оправи. Малко повече ми идва вече.

Аз не целях нещо да ти казвам, просто като каза че си пожелаваш това исках да ти дам пример със себе си , че не е толкова хубаво. В началото и аз не се замислям и се рдвах че бързо ми свършва, ама сега разбирам че не е хич за хубаво.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #6 -: Януари 27, 2014, 12:57:26 pm »
Здравейте да се запиша и аз на 22.01 правихме инсеминация в тутракан на 4.02 ми казаха да направя тест но днешния тест беше отрицателен.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #7 -: Януари 27, 2014, 16:39:18 pm »
Уринен или кръвен тест направи?
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #8 -: Януари 27, 2014, 16:49:10 pm »
уринен
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #9 -: Януари 27, 2014, 17:08:52 pm »
Направи си кръвен тест, той със сигурност ще покаже. За уринен е твърде рано. Дано тестът е положителен!  :D
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #10 -: Януари 28, 2014, 08:49:09 am »
Рано е и за уринен и за кръвен тест. Не си създавай излишен стрес :) Стискам палци и по-добре си изчакай датата.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #11 -: Януари 28, 2014, 09:54:52 am »
Кръвен може да отчете толкова рано,пиклив чак след 15 ден от инсето (и пак може да не отчете)
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #12 -: Януари 28, 2014, 10:03:58 am »
Абе незнайно защо съм пропуснала явно да кажа , че моята инсеминация пропадна. На 7 ден отидох да видим колко фоликули имам след стимулацията, добре реагирах и имах 4 фоликула- 2 по 14мм от ляво и 2 по 11мм в дясно. Проблема беше че лигавицата ми беше по тънка, а и спрямо растежа на фоликулите не растеше лигавицата както трябва. Тогава ми пуснаха веднага Е2 и ЛХ и се оказа нисък Е2 и високо ЛХ. Незнайно защо имах ранен пик на ЛХ и процедурата пропадна. Сега ме боли много единия яйчник - ляв и съм сигурна че са станали кисти, а десния изобщо не го усещам , даже и при стимулацията не го усещах, даже си мислех че изобщо не се е поддал на стимулацията. Сега съм на преглед на 3. 02 преди да ми дойде менструацията да видим какво става и какво ще правим за следващия цикъл. Аз съм убедена , че и той ще пропадне и че съм направила кисти които ще трябва да пукаме :( Пак ми се размина да му се невиди
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #13 -: Януари 28, 2014, 10:05:55 am »
Бихте ли споделили вашите стимулации с какво бяха и как ?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #14 -: Януари 28, 2014, 12:23:42 pm »
здравеи evm123 колко танка ти беше лигавицата моята беше 5 мм а в деня на инсето беше 7 и затова ми изписа и още лекарства.От2-ри ден на М ми изписа мерионал 75 и клостилбегит за 6 дена после на 11 ден хориомон 5000( то е като прегнила) за пукане на фоликулите  на 13 ден направихме инсето и ми изписа естрофем 75( 2-1)аспирин протект 1,ношпа (3-1)фолиева киселина и утрогестан(2-2)вагинално и сега чакам големият ден.
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #15 -: Януари 28, 2014, 12:31:53 pm »
ще ти стискам палци щом още чакаш големия ден :)
за лигавицата да ти кажа не помня колко ми каза , че е. Проблемът не беше само тя обаче, твърде рано (7ден) имах пик на лх тоест много рано уж щяха да се пукат фоликулите. Интересното е че нали сега споделих че имам болки и според мен така си мисля че явно не са се спукали въпреки пика на лх и сега съм ги задържала и стават кисти. Със сигурност на 3.02 доктора на прегледа ще потвърди дали е така.
а за твоята дано лекарствата я удебелят малко, защото аз доколкото знам минимума е 7 мм. Желая ти успех и ще пиша отново какво се случва при мен :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #16 -: Януари 28, 2014, 12:40:51 pm »
Кръвен може да отчете толкова рано,пиклив чак след 15 ден от инсето (и пак може да не отчете)

Пет дни след инсеминация не може да покаже и кръвния.
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #17 -: Януари 28, 2014, 19:21:11 pm »
е ще чакам 4 .02 дано всичко е наред
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #18 -: Януари 29, 2014, 09:13:20 am »
Здравейте :)
Да се запиша и аз в чакащите положителния тест :) Инсеминация на 20.01 - тест на 05.02 , но сигурно ще го направя още на 03.02 :)Никога не дочаквам 17 ден  :lol:
*
Re: Инсеминации - януари, февруари и март 2014г.
« Отговор #19 -: Януари 29, 2014, 20:57:15 pm »
абе момичета моля ви да помогнете с някой коментар. Много съм обезпокоена и часа ми за лекаря е на 3 февруари, може и да не остискам до тогава и ако утре съм зле направо отивам. Както казах правихме стимулация за инсеминация но поради тънка лигавица пуснахме естрадиол и лх имах ранен пик на лх и нисък естрадиол, приключихме и не направихме инсето. Имах 4 фоликула. В левия яйчник си ги усещах с лека болка в дясно нищо не усещах. Мина доста време след като прекратихме всичко но почнаха едни доста неприятни болки все в този ляв яйчник. 100% съм сигурна че не са се пукнали и фоликулите са станали на кисти. От вчера вече не усещам болки в яйчниците и си мисля че вчера или днес са се пукнали. Не съм се вглеждала и незнам кога точно.

Проблемите ми обаче днес са сериозни. Сутринта рязко ме прободе една болкка в корема и отидох до тоалетна. Имах кръв в изпражненията. Първо мислех че ми е дошло ужасно рано после като се погледнах не е било менструация. Бях сънена и не знам какво да мисля, не съм сигурна от изпражненията ли е кръвта но няма откъде другаде да е. Утре като се изходя ако пак е така отивам на лекар. След изхождането 2-3 часа нямаше болки след това като се почна до сега и в момента съм с ужасни болки. Корема ми е подут. Често уринирам имам чувството че пикочния ми мехур е пълен и от това ме боли. Хем често уринирам хем имам чувството че е пълен. Понеже съм с болезнен цикъл и усещам и нарастването на фоликули си знам вся болка в малкия таз. Такава не съм имала. Не бих казала че е от матката а може би е от пикочен мехур или правото черво. Ще се побъркам вече незнам какво да правя.

По време на стимулацията имах много странични ефекти. Понеже нося очила и съм зле със зрението явно там ме удари имах проблясъци като светкавици също ми беше замазано въпреки че си нося очилата. Имам фиброаденом който също се повлия и ме болеше сега вече не. Проблема със зрението също изчезна със спирането на стимулацията. Единствено ми останаха топлите вълни нощтно време. Много се изпотявам докато спя, сутрин цялата съм във вода. Сега ми пречернява и нещо се случва но не знам какво.

Моля да малко помощ.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.