0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Днес си направих тест за бременност, след 4 дневно закъснение и беше положителен:)
Дотук добре, само дето през празниците изкарах един ужасен грип и понеже бременността не беше точно планирана и не съм имала съмнения дали съм бременна (тоест бяхме на принципа ако стане - супер, ако не - пак ще пробваме) пих доста лекарства (след прегледи при доктор, само дето тогава и представа нямах, че може да съм бременна). Първо ми изписаха капки тобрекс и синекод на хапчета в спешния кабинет, после пих и все още пия антибиотик аксеф и гело-миртол (изписани от личната лекарка). Като капак на всичко по едно време бях и с температура 38.6 С и взех 2 пъти упсарин. Направо истинска каша. :(
Естествено, след теста, веднага звъннах на личната лекарка и й изброих всички лекарства. Тя каза, че не би трябвало да има проблем, обаче...Освен това си записах час за утре за гинеколог - да видим тя какво ще каже за лекарствата.   
Много ме е страх какво може да стане и какви възможности ще има пред мен. Ако някой има повече информация (примерно е приемал подобни лекарства или е учил нещо такова- фармация) - моля да сподели.   
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Антоанета, не съм учила фармация и не съм приемала почти никакви медикаменти по време на моята бременност, но искам да те посъветвам да се успокоиш! Тревожността в момента не ти е приятел! Според мен е много малко вероятно да има някакъв проблем, особено щом личната лекарка е на същото мнение. Единственият медикамент който е леко обезпокояващ е АБ. Но моят съвет е да се успокоиш и утре с гинеколога да обсъдиш притесненията си. Но за сега е наистина важно да бъдеш спокойна и много позитивна. Стискам ти палци, успех утре! Пожелавам ти лека бременност и раждане на термин на едно здраво, пухкаво бебче! :hug2: Очаквам новини от теб след утрешния преглед. :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Аз съм взимала геломиртол като бременна. Беше ми предписан от лекар.
Как точно се казваше антибиотикът ти?

Аксеф е антибиотика, предписаха ми го за възпалени синуси.
Току-шо прочетох листовките на тобрекс-а и синекода и ми се изправиха косите. Пише, че въобще не трябва да се приемат в първия триместър.
Ако все пак оцелее тази бременност, май ще си треперя до края :(.
*
От антибиотиците съм взимала амоксициклин и аугментин. Единия път лекувах синузит.
Аксеф не ми е познат.
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 13:23:28 pm от blue_sky »

За геломиртол аз също знам че може да се приема по време на бременност.Преди два месеца го пих и подчертах на лекарката че се опитвам да забременея и тя ме успокой че няма да навреди и че се изписва даже и на бременни.Най добре гледай да се успокоиш и да не мислиш лоши работи,знам че е трудно,но този стрес не е полезен за малкото бебче което расте вътре в теб.Ще стискам палци за утрешният преглед.Пожелавам ти една лека бременност и ще чака ме новини от теб.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
ти когато си пила тия лекарства, още може да не си била бременна даже... спокойно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Още веднъж да се включа - jam има право - може дори да не си била бременна когато си ги пила. Но ако все още пиеш - попитай лекарката си дали не можеш да ги спреш. Аз лично бих ги спряла.




Quiet people have the loudest minds.
Да се отчета след днешния преглед. В 5 г.с., преглед във Фемина, с хубав ехограф, "май" се видя нещо в матката, ама не сме 100 % сигурни. В листа, който ми дадоха пише "съмнения за ранна интраутеринна бременност". Аз си знаех , че е рано и отидох по-скоро за консултация за лекарствата, ама и за това не можаха да ми помогнат много.
Лекарката каза, че на толкова ранен етап и при желана бременност, приемът на лекарства не бил повод да се мисли за прекъсване на бременността.
Отделно, ако на някой му е интересно, намерих инфо в нет-а на английски за прием на лекарства в много ранна бременност. Пишеше следното (по спомен): до 20 дни от оплождането клетките на фетус-а не са се разпределили коя в какви органи ще се развие и поради това при "грешки" или дефекти в клетките, поради прием на медикаменти, тези дефектни клетки могат да се компенсират с други клетки. Ако дефектните клетки са твърде много, плодът спира да се развива. Това го наричаха all-or-nothing effect. Тоест или нищо му няма на плода или спира да се развива тотално бременността. Следващият етап (след 20 ден от оплождането) е по-важен, понеже тогава започват да се формират органите и е важно да не се приемат, по възможност, медикаменти, токсични за плода. Естествено беше доста по-научно написано :).
Ами това е, седим си и чакаме. Иначе с теста, си ми дойдоха и симптомите и от днес се обзаведох с гадене и главоболие.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Антоанета, много се радвам за добрите новини! Честито от мен! Пожелавам ти лека и спокойна бременност и раждане на термин на едно здраво и хубаво бебче! Заповядай в Тема на бременните № 89! :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50055.560




Quiet people have the loudest minds.
*
Antoaneta_y, наистина "звучи" успокоително това, което си прочела. Всъщност 5г.с. означава 3 седмици след оплождането или 21 дни. С други думи оттук нататък е по-важно какво ще приемаш.
Аз лично пиех лекарства за високо кръвно налягане и за спиране заговорихме едва след като се установи положителния тест - 12 дни след трансфера. И пак не ги спрях на деня, а докато се свържа с кардиолога минаха още 1,2 дни.
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче когато му дойде времето!  :D
*

Отделно, ако на някой му е интересно, намерих инфо в нет-а на английски за прием на лекарства в много ранна бременност. Пишеше следното (по спомен): до 20 дни от оплождането клетките на фетус-а не са се разпределили коя в какви органи ще се развие и поради това при "грешки" или дефекти в клетките, поради прием на медикаменти, тези дефектни клетки могат да се компенсират с други клетки. Ако дефектните клетки са твърде много, плодът спира да се развива. Това го наричаха all-or-nothing effect. Тоест или нищо му няма на плода или спира да се развива тотално бременността. Следващият етап (след 20 ден от оплождането) е по-важен, понеже тогава започват да се формират органите и е важно да не се приемат, по възможност, медикаменти, токсични за плода. Естествено беше доста по-научно написано :).
Ами това е, седим си и чакаме. Иначе с теста, си ми дойдоха и симптомите и от днес се обзаведох с гадене и главоболие.

Дай линк?

И, честито, другата седмица да се похвалиш с плодно сакче!


*
Доста неактивна тема,  :wink: но не ми се искаше да отварям нова..
С ужасен абсцес на зъба съм, инфекция под коронка, от 3 дена нито се спи нито се яде..
Изписаха ми Аугментин ( вместо него в аптеката ми дали заместител - на шишето пише Amox/K
Доста съм притеснена, 3 дена съм на Тайленол вече и сега започвам антибиотик на 12 часа за 7 дена..
Споделете при вас имаше ли някакви усложнения от Антибиотика или всичко беше наред? Притеснено ми е по ред причини.. С предишната си бременност  " веднъж не кихнах"  дори, не се е налагало да пия нищо, освен хапчета против контракции (защото беше двуплодна бременност и си ги имах от рано)
Сега е хем бременност изненада, хем ред проблеми от самото начало.. аз съм едва в 6гс

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Гальонди, инфекциите в устната кухина могат да навредят сериозно на бременността, затова трябва да се лекуват. Антибиотикът, който са ти дали в аптеката, е същият, който ти е изписан (на друга фирма, но с еднакво съдържание).

Лекувай се и успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели, благодаря ти за бързия отговор!! Аз се поуспокоих малко. Започнах антибиотика и само след второто хапче се усети облекчение!!! В Понеделник съм на зъболекар да лекуваме зъба.. И там дано мине всичко нормално!
В Четвъртък - др седмица сме на лекар да видим всичко наред ли е и дали имаме сърдечна дейност..

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пожелавам ти само добри новини! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу