0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #940 -: Февруари 08, 2014, 18:18:40 pm »
Аз пътувах в 4-тия месец до Варна, 4 часа с колата с междинни спирания.Но имах разрешение от доктора, нямах контракции и имах вариант с доктор във Варна.В 8-ми месец пътувах на 76 км от Плевен до Троян.Пак говорих с доктора, и знаех че Плевен е близко.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #941 -: Февруари 08, 2014, 18:36:21 pm »
Ами аз тъкмо разбрах за пътуването и още не съм се консултирала. Ще разпитам, а засега ще се постарая да си пия цялата доза магнезий и да почивам малко повече.
Иначе пътувах вече 2*7 часа с автобус и нямах никакви проблеми, но тогава нямах нито контракции, нито други проблеми и между двете пътувания имаше няколко дни почивка. Беше преди горе-долу месец. Малко преди това пък пообиколихме България с кола... два пъти  8). Но когато всичко е наред - е наред. А сега малко (или повече) се притеснявам, въпреки уверенията че е нормално.
Благодаря ви много, че се вълнувате с мен!  :drunk:  Ще пиша по-нататък какво е станало.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #942 -: Февруари 08, 2014, 19:39:58 pm »
Тук съм, но не мога да сваря да вляза и да ви пиша. Нямам време напоследък. Два пъти в седмицата ми се наложи да ходя по лекари. Вечер като се прибера съм адски уморена и едва удържам да приспя малчо и аз да се опъна. Но днес вече не издържах и влизам смело.
Драгони, страхотни идеи  :lol:
Теди, малко късно се включвам. Споменала си, че ти изтръпват краката и ръцете. Нормално е, означава, че имаш недостиг на магнезий. Сподели с наблюдаващия и ще ти предпише магнезиев препарат.
Много се чудих дали да го напиша, но какво пък.
Ходенето ми по лекари е, защото бременността ми е със зната на Синдром на изчезващия близнак. Оказа се, че не е толкова страшно това, макар че е стряскащо. При последния ми преглед при доц. Ковачев се оказа, че изчезващия близнак не изчезва, което го притесни, както и моята лекарка.  една дума се опасяват за гроздовидна бременност или мола.  :? Но другото бебенце е добре. И тук вече се разстроих.
Момичета, ако има някоя, която е минала по този път, нека сподели опита си, ще ми е в полза  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 19:52:17 pm от mimito79 »

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #943 -: Февруари 10, 2014, 19:48:52 pm »
Тук съм, но не мога да сваря да вляза и да ви пиша. Нямам време напоследък. Два пъти в седмицата ми се наложи да ходя по лекари. Вечер като се прибера съм адски уморена и едва удържам да приспя малчо и аз да се опъна. Но днес вече не издържах и влизам смело.
Драгони, страхотни идеи  :lol:
Теди, малко късно се включвам. Споменала си, че ти изтръпват краката и ръцете. Нормално е, означава, че имаш недостиг на магнезий. Сподели с наблюдаващия и ще ти предпише магнезиев препарат.
Много се чудих дали да го напиша, но какво пък.
Ходенето ми по лекари е, защото бременността ми е със зната на Синдром на изчезващия близнак. Оказа се, че не е толкова страшно това, макар че е стряскащо. При последния ми преглед при доц. Ковачев се оказа, че изчезващия близнак не изчезва, което го притесни, както и моята лекарка.  една дума се опасяват за гроздовидна бременност или мола.  :? Но другото бебенце е добре. И тук вече се разстроих.
Момичета, ако има някоя, която е минала по този път, нека сподели опита си, ще ми е в полза  :bighug:

Аз бях така. На единия близнак  в 7-8 г.с, му спря сърдечната дейност.След това също не изчезваше и сега вече в 21 г.с , още стои сакчето и то се е смалило. На мен ми казаха ,че не било проблем, но аз също много бях уплашена и все още съм.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #944 -: Февруари 10, 2014, 21:25:05 pm »
Здравейте мами!!! Да се похваля и аз -днес бяхме на преглед.Взеха ми кръв за БХС ,но ще трябва да изчакам за резултатите. На прегледа с ехографа всичко е ок ,бебчо се развива и расте добре (както и аз  osi_12). Много е палав още от сега   newsm44.
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #945 -: Февруари 11, 2014, 10:44:14 am »
Хей момичета, ослушайте се! Чувате ли? Каква тишина в бременната тема  :D
Хоупче, пиши как си, какво се случва при теб, по-спокойна ли си вече?
Старшайнче, срещна ли вече мечтата си?  :bighug:
Деси, страхотни са тия срещи, особено фм... И всяка следваща е все по-хубава!
Липсват ми някои момичета и ще се радвам да драснат по някои ред между другото.
И колко бебчета чакамеееее... Даже едно морско  8)
« Последна редакция: Февруари 11, 2014, 10:51:29 am от lili2011 »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #946 -: Февруари 11, 2014, 11:17:56 am »
Привет, коремчета! И аз още съм с коремче. Продължавам да си мътя. Бебко нещо го е хванал мързела и не иска да излиза още. Продължавам да си стоя в болницата, с контракции на 10-11 мин., не от особено болезнените.. Та чакам си още.
Изпращам ви много прегръдки и целувки! Стискайте палци скоро да гушна своето чудо!  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #947 -: Февруари 11, 2014, 14:43:51 pm »
E,идва момента Старшайн ,както са на 10 ще станат и на 5.Успех ,мила!

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #948 -: Февруари 11, 2014, 15:53:58 pm »
Днес бях на фризьор....имам нова глава.Подстригана и с кичури,утре мисля да ида и на козметик и съм готова да отивам да раждам.Чувствам се прекрасно(като изключиш това-онова).Готова съм да стана мама.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #949 -: Февруари 11, 2014, 17:22:53 pm »
Lili, и аз точно това си мислех, че много е тиха тази темичка напоследък ...

Starshine, бебо явно му е топло и уютно при мама и не бърза да излиза.

Морско момиче, много добре си направила. Тези неща трябва да се свършат преди раждането, че после не се знае кога ще намерим време  :lol: А пък и за снимките от изписването бива да сме понагласени  :balk_101:

При мен няма много нови неща. Утре трябва да дойде легълцето, дето сме го поръчали - от Асеновград, една фирма Арбор, сигурно сте ги срещали по магазините.
Докато се чудим дали да е люлка, дали да не е, и взехме комбинирано легло с 3 варианта за крака - стационарно (с 4 крака),  люлка (на краката се монтират едни дъги отдолу, като люлеещо конче става) и с колелца. Първо го бях видяла на едни италиански легла, но се оказа, че и българите го предлагат и то два пъти по-евтино. Дано само качеството да не е два пъти по-долу  :lol:

В четвъртък съм на първи запис на тонове.
Последните две седмици преди болничния работя от вкъщи.
Бебо е много активен в движенията и моят мъж много се забавлява.  :lol:

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #950 -: Февруари 11, 2014, 18:23:53 pm »
47 Smiles, ние сме с легло от същата фирма и нашето става точно като вашето с колелца, люлка и стационарно.Днес мъжът ми трябва да го сглоби.

Аз също се постригах миналата седмица сега остава да се боядисам и съм готова, даже в сака за болницата пуснах едно червило и спирала :) да имам вид.

Аз да си призная като никой не писа ипомислих, че Starshine е родила, ама не би.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #951 -: Февруари 11, 2014, 19:10:29 pm »
47 Smiles, ние сме с легло от същата фирма и нашето става точно като вашето с колелца, люлка и стационарно.Днес мъжът ми трябва да го сглоби.
Magi_st, кой е моделът? Нашето е Валери 14.
Пиши като го сглобите как се е получило.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #952 -: Февруари 11, 2014, 21:57:28 pm »
Здравейте мами! Ние ходим на тонове всяка седмица-казват,че са добри,обаче днес на ултразвука за пореден път изкарват главичката с 2-3 седмици назад и като килограми казаха 2,6 кг...Много ме притесняват тези мерки-май секциото ми ще е другата седмица към края! Ох,момичета-стискайте палци да няма проблеми и тези разлики в размерите да не са проблем!!!
 :?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #953 -: Февруари 12, 2014, 18:11:47 pm »
Здравейте коремчета!Как сте днес?Аз и бебчето сме добре, като изключим киселините, но и това ще го преживея :lol: Искам да попитам някоя от вас имала ли е проблеми с боядисването на косата си?В смисъл да не я хваща боята?Аз по принцип не вярвам на такива работи, но е факт, че откакто забременях не ме хваща както трябва боята...по принцип съм с много светло руса коса, а сега все не мога да я изсветля...Та се чудя някоя от вас имала ли е подобен проблем?Смених няколко различни бои - с амоняк, без амоняк, скъпи и ефтини и резултат един и същ...Хм май ще трябва да сменя цвета малко :?
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #954 -: Февруари 12, 2014, 18:51:11 pm »
Здравейте и от мен!
И при нас нищо ново, бебокът си ритка вече доста усилено и не ме оставя на мира, особенно на работа като съм седнала.
Наистина валежът от бебета се задава. Стискам палци на всички мами, които са на финалната права.
slanceto87, и аз се боядисвам, но не съм имала такъв проблем до сега, боята си хваща много добре. Само моята фризьорка ми беше казала, че по-трудно хващат боите през първото и третото тримесечие, това и направило впечатление през дългогодишния и опит.
Лека вечер на всички!


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #955 -: Февруари 12, 2014, 20:16:22 pm »
slanceto87, аз също се боядисвам руса и до сега не съм имала проблеми.Но нали знаеш,че всяка бременност е различна :D
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #956 -: Февруари 12, 2014, 21:12:27 pm »
Бях на преглед днес, бебето правеше едни кълбета не е истина, по-едно време се успокои и взе да си смуче палеца, чак тогава го мериха 6.72 см. отговаря на 13г.с. и 2 дни, т.е избързва малко.
NT 0.25см, но носна костица доктора не измери макар, че каза че вижда около 1мм, понеже съм много над нормата с килограмите, коремната стена е плътна и не се вижда добре. Не ме прегледа с вагинален ехограф, понеже ми каза, че плацентата не е все още изградена и ще почака до 16г.с, сега няма да рискува понеже бебето е след ин-витро. Но като не маркира наличие на ностна костица, каза че ще ми се увеличи още риска. Другото - бях направо шокирана в лаборатория Лина, като разбрах, че те правят изследването а не го пращат в София, в НГЛ. Някоя мама от Бургас да се е сблъскала с такъв проблем. Освен това не мога да го видя по пощата, а лично в лабораторията трябва да отида, е аз не съм от Бургас пътувам 40км. в едната посока и имам силни болки след това. Направо умирам от яд, дадох кръв, платих и чак след това попитах. За амниоцентезата доктора каза, че ако се наложи задължително в София, няма да се наеме нито той, нито ще ми препоръча друг гинеколог в Бургас.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #957 -: Февруари 12, 2014, 22:46:39 pm »
Рачко, хич даже не наближава бебевалежът, той си започна направо!  :bighug:
 :crossfingers:   много леко да минава при всички момичета!

Аз вчера, подведена от някои от тук списващите ходих на фризьор, фук-фук!  :P
Слънчице, аз се къносвам по принцип обаче не съм пробвала от положителния тест. Все пак мисля началото на март да мина и това. Може би и за раждането ще си позволя, иначе ще го карам Хестествена. А на теб колко ти беше хемогобина последно?

Стоека, толкова се радвам че пишеш!   :bighug:
Макар и такива странни работи... носна костица не знам да се мери - само се отбелязва липса или наличие... И да, много е смотано това да не ти пратят бхс-то в Майчин Дом - при мен стана подобно - късно разбрах че ще се прави на друго място. Аз лично бях решила да пусна паралелно следварително в Майчин дом, но след направена консултация на място решихме че резултата все пак е надежден. Но все пак проф. Кременски направи много внимателна оценка и му се доверявам напълно. Честно казано на твое място бих направила повторна морфология и бхс на друго, надеждно място. Само не знам дали ти е възможно. За резултата от тази лаборатория, не мисля че е проблем и половинката да го вземе, ако ще и с цената на скандал. Риска най-вероятно ще ти излезе висок - заради неотбелязана носна костица и възраст най-малко ще ти се завиши изкуствено. Аз не мисля че можеш да се довериш на този резултат и изначално на този лекар. Има и други съмнителни неща, които е казал ако правилно предаваш ситуацията. Лошото е, че ще ти докарат притеснения, които ще мине време докато разбереш основателни ли са или не. П
Много вероятно не.
Знам че е много трудно извън София с намирането на професионалисти, и понякога се чувствам незаслужено привилегирована. Целувки и се опитай да не се ядосваш твърде докато не си изясниш какво ще предприемеш. Ако решиш за повторна фм с бхс знаеш че трябва да го направиш до 12+6. От друга страна бхс-то си е просто някакво статистическо изчисление, не е чак толкова важно (освен за спокойствието на майката). А фетална можеш да направиш и малко по-късно в случай че имаш притеснения. Много момичета по клиниките казват че всеки месец при следенето им се прави почти пълна фм. Така че няма защо да се ядосваш и да се ядосва и бебче с теб - нищо сериозно не е станало, което да си заслужава ядосването. А и знаеш че ние сме тук и сме с теб. Почивай много и предполагам може да вземеш но-шпа за болките.
Момичета, мен фолиевата ми е назначена до 20-та седмица и аз си я пия докато не видим затворена невралната тръба. Има ли някой, който да я пие също толкова дълго?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #958 -: Февруари 12, 2014, 23:06:03 pm »
Стоека, мисля те !
София ти в далече, но каквото и да покаже биохимичния,
ако решиш да направиш фетална морфология ела и я направи тук
Аз бих ти препоръчала от собствения си опит доц. Томова.
На мен ми е правила една фетална с Митака и две с Калина и две приятлки съм водила,
едната бе с висок риск при биохимичен и насрочена амниоцентеза.
Била съм и при други специалисти, защото Калина бе с особеност на пъпната връв,
но каквото каза тя, бе достоверно изцяло и още нещо тя не е акушер-гинеколог,
тя е специалист по феталната ехокардиография и феталната морфология.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #959 -: Февруари 13, 2014, 09:36:04 am »
Здравейте бременелки, да ви се оплача и аз до сега не съм го правила но днес имам нужда от вашата помощ.От снощи съм с една упорита дразнеща кашлица,дори гърдите ме раздират.Пия чайове с мед и лимон,отделно ям само лимони,правя компрес на гърлото.Дори снощи се изтривах само по гърдите със чиста свинска мас.Смуча Олипс-бонбонки с мед и лимон.Бихте ли ме посъветвали какво друго като медикаменти мога да пия за тази дразнеща ,дори задушаваща кашлица.Страх ме е когато се напъвам да кашлям да не навредя на бебчо.Благодаря предварително.Нека се включат момичета който са имали моя проблем.До понеделник трябва да съм кукуряк.Тъй като ще влизам за малко в болница за да ми направят някои изследвания,и за да ми издадат болничен.Защото доктора който ми прави ин витрото ми каза че небива да работя повече.Тъй като работа ми е свързана с много нерви и застояване на едно място ,а това никак не здравословно за бебето.