0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #960 -: Ноември 27, 2013, 16:18:13 pm »
Нели и аз мисля че  Христов/Христова е по-правилно.

Starshine радвам се,че си добре.А ти нормално ли ще раждаш?
За помпата за кърма на мен ще ми даде една позната която не я е ползвала,но ме посъветва да си я взема с мен в бплницата.Иначе мислех след изписването  :?

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #961 -: Ноември 27, 2013, 16:29:39 pm »
и на мен ми казаха че помпа за кърма трябва да се вземе още в болницата за всеки случай
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #962 -: Ноември 27, 2013, 16:30:42 pm »
има ли някое момиче от пловдив,да сподели къде мисли да пазарува
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #963 -: Ноември 27, 2013, 16:36:10 pm »
amanda, за сега планът е ако може раждането да бъде нормално. Като седмица или няколко дни (зависи от много неща) лекарката иска да ме приеме в болницата за следене. Но до тогава има още доста време, не смея да се настройвам предварително.
Притеснявам се дали ще имам кърма. Много, ама много се надявам да имам и да мога да кърмя, но ако не мога - реално помпата сигурно ще ми бъде излишна. Пред голяма дилема съм специално за това :? Иска ми се всичко да бъде както трябва - нормално раждане и успех с кърменето, но не винаги нещата стават така, както ги искаме.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #964 -: Ноември 27, 2013, 17:01:04 pm »
amanda, за сега планът е ако може раждането да бъде нормално. Като седмица или няколко дни (зависи от много неща) лекарката иска да ме приеме в болницата за следене. Но до тогава има още доста време, не смея да се настройвам предварително.
Притеснявам се дали ще имам кърма. Много, ама много се надявам да имам и да мога да кърмя, но ако не мога - реално помпата сигурно ще ми бъде излишна. Пред голяма дилема съм специално за това :? Иска ми се всичко да бъде както трябва - нормално раждане и успех с кърменето, но не винаги нещата стават така, както ги искаме.
И аз не знам реално тази помпа ако съм секцио кога най-рано след него ще мога да я използвам,бебето ти го дават след 12-24 часа  :ask:,айде ако е нормално рждане след 3-4 часа ще можеш да правиш каквото трябва,но иначе не знам.На мен също ми се иска да не пропусна този момент ако имам кърма.
Ето  тази статия макар и не точно за това което се питаме,но ако някой му е интересно:
http://www.podkrepazakarmene.com/%D0%B8%D0%B7%D1%86%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-133.html

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #965 -: Ноември 27, 2013, 17:03:01 pm »
Ето,че и вие мислите като мен за Христов,Христова.Дядо ми се е казвал Христо,а баща ми е Христев и затова се вкарах в размисъл.
Блу скай,ако стигна дотам и аз ще настоявам за гел тогава :)
Старшайн,а  а няма  ли някоя приятелка ,която да ти услужи с помпа?Аз си купих на Томи типи ръчна, само защото беше много на промоция-12 паунда.Иначе щях да изчакам,за да видя дали ще ми трябва,но тук в болницата осигуряват помпи.Нормално е да има разлика по седмици между различните мерки на  бебо.2 седмици разлика е напълно естествено.Просто на даден етап някои части забързват с развитието си,а после други.
2411, за дрешки ли питаш или за колички и мебели?На мен реди ми харесваха нещата на Вис Виталис.Говоря за преди 5 години,тогава съотношението цена/качество беше добро.Аз работех като дизайнер за бебешка фирма,но в момента незнам какъв им е асортимента,имат магазин в пловдивския Илиянци.
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 17:05:39 pm от neli_london »
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #966 -: Ноември 27, 2013, 17:21:51 pm »
neli_london питам за всичко,ходихме до вис виталис ама много са надули цените
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #967 -: Ноември 27, 2013, 19:27:55 pm »
neli_london питам за всичко,ходихме до вис виталис ама много са надули цените
Лошото е,че на мен всичко бебешко и детско в България,с малки изключения, ми се струва доста скъпо! osi_8
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #968 -: Ноември 27, 2013, 23:08:31 pm »
момичета на вас кога започна да ви тече коластра
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #969 -: Ноември 27, 2013, 23:54:59 pm »
neli_london питам за всичко,ходихме до вис виталис ама много са надули цените
Лошото е,че на мен всичко бебешко и детско в България,с малки изключения, ми се струва доста скъпо! osi_8

Нели, затова много хора си поръчват от Англия. Аз купувам основно от Германия, понякога и от Франция. Майка ми съм я помолила от Бг само обувки, и то Капчица, в извънреден случай и Колев. Иначе няма смисъл да ми влачи китайски боклуци под формата на дрехи и играчки. Ако хареса нещо българско с добро качество и не безумна цена, тогава може.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #970 -: Ноември 28, 2013, 14:53:30 pm »
2411,може и да имаш коластра по време на бременност,а може и да дойде след раждането.Ранната и поява неозначава,че ще имаш много кърма и обратното.Тоест няма правила.
Миналата седмица прочетох,че може и да не ти тече,но като стиснеш зърното да се появят капки. Реших да проверя и наистина,потече капка жълтеникаво и няколко капчици водниста течност.След това обаче гърдата ме боля 2 дни и съжалих за експериментите си.
Блу скай,и аз имам чувството,че обиждам майка ми и свекърва ми,като не искам нищо да ми пращат за бебето.Майка ми работи в бебешката фирма ,в която бях дизайнер и и поръчах само кенгуру,чанта,лигавници и обиколник(за последното сама си купих платове).Едно,че непрекъснато сравнявам качеството на дрешките с тукашното и второ,че малко в повече ми идва всичката шарения.
Снощи имах контракции и болежки и тъкмо си казах"аха идва момента"и всичко отмина.Но беше всело,защото за първи път видях съпружеското тяло да го хваща шубето :)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #971 -: Ноември 28, 2013, 15:48:51 pm »
момичета на вас кога започна да ви тече коластра
На мен започна да ми тече в началото на 6 ти месец-за около няколко седмици всяка сутрин имах  малки мокри петна,но в последната седмица не ми се е случвало...  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #972 -: Ноември 28, 2013, 15:51:23 pm »
момичета на вас кога започна да ви тече коластра
На мен започна да ми тече в началото на 6 ти месец-за около няколко седмици всяка сутрин имах  малки мокри петна,но в последната седмица не ми се е случвало...  :?
И при мен е така и продължава и до днес  :?

Асето нещо не е писала дали и минаха болките  :ask:

Нели направили сте репетиция  :D

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #973 -: Ноември 28, 2013, 17:01:15 pm »
Да се похвля с днешния преглед резолтата е 99%  :bori_007: таткото все още възлага надежди да му се появи мъжки атрибут но докторката каза да не се надява много :) Всичко е наред за седмицата в която съм и съм качила 1кг. за 1 месец.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #974 -: Ноември 28, 2013, 17:15:51 pm »
Да се похвля с днешния преглед резолтата е 99%  :bori_007: таткото все още възлага надежди да му се появи мъжки атрибут но докторката каза да не се надява много :) Всичко е наред за седмицата в която съм и съм качила 1кг. за 1 месец.
Радвам се,че всичко е наред,честито Мома  :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #975 -: Ноември 28, 2013, 19:21:09 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50053.msg1030046#msg1030046
 chattenoire84 е щастлива мама на малък бебо Симеон!
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #976 -: Ноември 28, 2013, 22:01:24 pm »
katituu, честити ви розови гащи.
И аз да се отчета, днес бях на преглед. Всичко си е в норми с малкото човече и за сега лекарят ми каза, че вижда да е момиченце. Но по-добре ще се види на втрората ФМ на 13.12.


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #977 -: Ноември 29, 2013, 08:49:34 am »
Хубава розова новина, katituu :). Дано всичко да върви добре при теб, при ra4ko75 и при всички нас!

Аз съм на ЖК другата седмица и после ще правя куп изследвания.
Вчера се увлякох и понапазарувах бебешки дрешки. Беше спонтанно и сега ще трябва да допълвам комбинациите, за да се получат комплектчета :).

Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #978 -: Ноември 29, 2013, 09:17:08 am »
Здравеите ,коремчета !!!
При нас всичко е наред ако изключа ужасните киселини .Днес сме на преглед и да ми кажат резултатите от изследванията преди 2 седмици .
Честито розови гащенца на  Кatituu.
На всички пожелавам прекрасен петък .
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #979 -: Ноември 29, 2013, 09:21:52 am »
 foveri....какво взимаш за киселините?На мен са ми много сериозен проблем ,май само сода-бикарбонат ми помага.Пробвах и гавискон,но ефекта е много краткотраен.
Николай е на 2г.4м.5д.