0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #920 -: Ноември 25, 2013, 18:28:36 pm »
Десс,и аз имах страшни отоци,както съм писала.Много внимавай с кръвното и го следи всеки ден .Какво ти изписаха за него?На мен в родилно ми даваха Допегит и сега още го пия защото го качвам на 140 горна граница   и е съвместим с кърменето .Пих и Микардис плюс ,но след секциото.Дано го овладеете ,че е много кофти .
Успех на всички ,аз продължавам да ви следя  :grouphug:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #921 -: Ноември 25, 2013, 18:55:35 pm »
Нямам албумим, белтъци отрицателни това са изследванията от преди 3-4 дни ... Сега за кръвното ми изписаха (док, при който ще правим секциото)ХЛОФАЗОЛИН :o

Моникс :bighug:


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #922 -: Ноември 25, 2013, 19:18:20 pm »
VeryMe, днес ще научиш всичко, което те интересува, от ендокринолога :). Очаквам да разкажеш как е минало. Само за сведение при мен Хашимото се установи след ехографски преглед и кръвно изследване. Моите антитела бяха завишени и те няма да се променят с лекарства :).
------------------------------------------
Beata, док предполага, че завишаването на ТСХ е физиологично, от бременността. Каза, че произвеждам достатъчно хормони за небременна /преди да забременея ТСХ-то си ми беше в норма/, но сега, особено с близнаци, нуждата ще я покриваме с 50 мкг. л-тироксин. Все пак, след месец ме праща да направя и една ехография. Ще разкажа като мине. Сега изчезвам, защото сериозно ме тресе "аферата драйфус".  :balk_159:


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #923 -: Ноември 25, 2013, 20:16:59 pm »
very me,така и ти ще си по-спокойна като приемаш л-тироксин.Наистина бременноста оказва силно влияние върху щитовидната.И моята от 1,5 беше станала 2,3 само след месец бременост,а в края на 3ти се беше сринала на 0,18(под нормата)без прием на каквито и да е лекарства.
дес,мила надявам се да се нормализира твоето кръвно,че като гледам как моникс роди по спешност заради него...
И сега искам да попитам относно изчисляването на термина.Четох някъде,че първият ехографски преглед(до 12та седмица)е най-достоверен относно изчисляване на термина,защото дотогава ембриона се развива по план график.В по-напредналите седмици вече бебчето може забърза или да изостане в развитието си и затова тук не преизчисляват на по-късен етап спрямо ехографа нова дата за термин.Според вас това правилно ли е?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #924 -: Ноември 25, 2013, 20:48:57 pm »
very me,така и ти ще си по-спокойна като приемаш л-тироксин.Наистина бременноста оказва силно влияние върху щитовидната.И моята от 1,5 беше станала 2,3 само след месец бременост,а в края на 3ти се беше сринала на 0,18(под нормата)без прием на каквито и да е лекарства.
дес,мила надявам се да се нормализира твоето кръвно,че като гледам как моникс роди по спешност заради него...
И сега искам да попитам относно изчисляването на термина.Четох някъде,че първият ехографски преглед(до 12та седмица)е най-достоверен относно изчисляване на термина,защото дотогава ембриона се развива по план график.В по-напредналите седмици вече бебчето може забърза или да изостане в развитието си и затова тук не преизчисляват на по-късен етап спрямо ехографа нова дата за термин.Според вас това правилно ли е?
Нели и тук не презичисляват /поне аз не знам/. Бременността в идеалният случай трае 40 г.с, без значение от теглото и ръста на бебето.  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #925 -: Ноември 25, 2013, 22:47:20 pm »
Бубулина,не че при мен има голяма разлика между различните дати-по цикъл е 7 декември,а по ехограф 3ти(в лентичката ми съм задала 5ти),но ми се стори странно,че моя приятелка,на която в началото и бяха казали като предполагаема дата 28ми са я изместили за 14ти,защото бебето се движело 2 седмици напред,а е повече от ясно,че няма как да е забременяла в първият ден на цикъла си.Затова ми стана странно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #926 -: Ноември 25, 2013, 23:14:25 pm »
Бубулина,не че при мен има голяма разлика между различните дати-по цикъл е 7 декември,а по ехограф 3ти(в лентичката ми съм задала 5ти),но ми се стори странно,че моя приятелка,на която в началото и бяха казали като предполагаема дата 28ми са я изместили за 14ти,защото бебето се движело 2 седмици напред,а е повече от ясно,че няма как да е забременяла в първият ден на цикъла си.Затова ми стана странно.
Мила, то на ехографа реално може да се измести /и при мен стана така, от 28-ми на 14,10, защото вървеше по-едър/ ,но това е, защото уредът работи с директни мерки и изчислява на тяхна основа. На него не му се задава първият ден на цикъла, респективно пункцията. В крайна сметка, Ивайло се роди на 12,10 /т.е. ехографът почти "позна"/, но стана по други причити и се водеше роден в 38-ма седмица. В крайна сметка, няколко дни не са от значение, много малко майки раждат на термин  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #927 -: Ноември 25, 2013, 23:32:43 pm »
Или след   8)
Доколкото знам, 5 % от бебетата се раждат на термин.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #928 -: Ноември 26, 2013, 00:33:32 am »
Десс и моите изследвания бяха в норма ,просто трябва да си измерваш кръвното и у дома ,не за друго.Не се плаши  :wink: щом го контролирате.При мен стана така ,защото го вдигнах от веднъж.
Колкото до термина на мен на ехогр. ми изчислиха 30.11 ,а по другите изчисления беше 6.12 .А самия бебок вървеше с 2 седмици напред.
Нели ,стискам палци и чакам новини и от теб мила

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #929 -: Ноември 26, 2013, 10:47:31 am »
Дес Дес ,на мен ще ми слагат Флустерона към 32 г.с.-33г.с.Вървя доста по напред (около 2 седмици)от това което показва линийката тук  ;) Сигурно лекарите се застраховат малко предварително....
Като гледам и при теб не остана много,много....може би ще има Коледна изненада при вас  :D Само се пази и дано да успееш да овладееш това кръвно.

Аз снощи имах доста контракции(подготвителни и безболезнени),но бяха през 15 мин. в продължение на 2часа.Пия си нутри маг,но не помага.Според вас трябва ли да се притеснявам?
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 10:54:26 am от Asenceto »
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #930 -: Ноември 26, 2013, 11:00:10 am »
Завърнах се от ЖК.Беба е с главата на долу за сега :) Иначе всичко ни е наред към момента, продъжавам коктейла лекарства, пак имам размахан пръст и съвет да почивам повече :) ама това си го знам.Качила съм 1кг за този месец, браво на мен :) Пуснахме кръвни изследвания и урина да видим там как са нещата.

Дес, стискай кълки и почивай.
Асенце, и ние вървим 2 седмици напред, но да видим как ще сме до края.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #931 -: Ноември 26, 2013, 11:34:01 am »
magi_st браво на теб,значи малката се е обърнала  :)

Asenceto не знам ,но защо не споделиш с Док?
Десс стискай още малко  :balk_600:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #932 -: Ноември 26, 2013, 12:04:41 pm »
Здравейте, момичета! :D
Бубулина, всеки ден скачам като бодра пИпИруда. :lol: Общо взето имам дни с по-ниска и с по-висока активност, но до сега не ми се беше случвало ЦЯЛ ден да не ме побутне поне 2-3 пъти. Редовно ме събужда сутрин, след обяд също мръцка и вечер задължително - поне по един ритник - и това е в най-малко активните дни. Общо взето ще си имам много работа като се роди - ще има да тичааам по него. :lol:
Дес, стискай така още малко краката, браво! :lol: Дано успееш да овладееш и кръвното!
Маги, много се радвам за новините от ЖК! Чакам да кажеш как са и резултатите от изследванията. :)
Асенце, защо не се консултираш с лекаря? Надявам се да не е нищо притеснително, но все пак е хубаво да попиташ.
Пожелавам ви усмихнат, много топъл и спокоен ден!  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #933 -: Ноември 26, 2013, 12:44:43 pm »
Пожелавам ви усмихнат, много топъл и спокоен ден!  :bighug:
Топъл?!  8O Момиче, ти да не пишеш от Карибите или  Австралия!?  :lol:
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 13:15:21 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #934 -: Ноември 26, 2013, 13:02:30 pm »
Бубулина, пиша от Петрич - тук сутринта валя сняг дори! ..Но винаги пожелавам нещо, което може да липсва на някого. :lol: А на мен именно ми липсва да е топло и слънчево. Та съм се залепила хубаво за климатика и печките и не смея да мръдна. :balk_48:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #935 -: Ноември 26, 2013, 13:34:14 pm »
VeryMe, днес ще научиш всичко, което те интересува, от ендокринолога :). Очаквам да разкажеш как е минало. Само за сведение при мен Хашимото се установи след ехографски преглед и кръвно изследване. Моите антитела бяха завишени и те няма да се променят с лекарства :).
------------------------------------------
Beata, док предполага, че завишаването на ТСХ е физиологично, от бременността. Каза, че произвеждам достатъчно хормони за небременна /преди да забременея ТСХ-то си ми беше в норма/, но сега, особено с близнаци, нуждата ще я покриваме с 50 мкг. л-тироксин. Все пак, след месец ме праща да направя и една ехография. Ще разкажа като мине. Сега изчезвам, защото сериозно ме тресе "аферата драйфус".  :balk_159:

VeryMe, още по-добре, ако повишеното ТСХ е от бременността. На контролните изследвания ще се види как ти влияе л-тироксина. Важно е да поддържате нормата, а след бременността предполагам, че няма да има нужда от лекарства за щитовидната жлеза.

Asenceto, обади се на лекаря си. Не е нужно да се притесняваш, но да се информираш винаги е полезно :).

dess_dess, няма защо и аз да ти казвам за кръвното, ти си знаеш :). Важното е да си почиваш, да спазваш предписанията на докторите и да си чакаш щастливата среща.

moniks_s, много мило, че намираш време да се обаждаш. Как вървят при вас нещата? Кърмите ли се? Растете ли :)?

Сега чакаме всеки момент neli_london да ни зарадва, ама с тези сметки кога е терминът, ще има да се чудим :). При мен също малко на око определиха термина и не е ставало дума да се коригира по някакъв начин. И без това близнаците се раждат в повечето случаи по-рано :). Аз затова си харесах дата за раждане и си я "гоня"  :lol:.

magi_st, много хубави новини! Дано и изследванията да са наред. За почиването те разбирам - хем е добре за бебето, хем има работа за вършене. Имам чувството, че задачите ми се увеличават вместо да ги отмятам :).

Хубав ден на всички! Честит първи сняг :)!
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 13:37:16 pm от beata »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #936 -: Ноември 26, 2013, 14:15:45 pm »
Беата, честит първи сняг и на теб! :D
Честит първи сняг на всички! :D




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #937 -: Ноември 26, 2013, 14:34:11 pm »
Честит първи сняг! При нас все още вали дъжд  :)
Аз мисля да ходя след малко да пускам кръв и урина ,дано всичко да е ОК.
Между другото записах си час за последната ФМ в петък след обяд  :wink:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #938 -: Ноември 26, 2013, 14:42:11 pm »

 :hello2:

Стискам яко аз  :lol:

Благодаря ви момичета  :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:


Нели чакаме новини от теб ;)

При вас сняг, а при нас дъжд, ама и аз не бързам да вали сняг :P


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #939 -: Ноември 26, 2013, 14:49:34 pm »
Беата, поне при инвитрото терминът трябва да е сравнително точен, защото се знае точната дата на изваждането на яйцеклетките (макар че поне при моите неуспешни бременности след инвитро ми смятаха термина по датата на трансфера, но това са още 3 до 5 дни, които не променят много нещата). Терминът се определя в началото на бременността и това, че по- късно бебето върви по-голямо или по- малко няма значение. Важно е да се знае точно в коя г. с. е бременната жена от гледна точка на жизнеспособността на плода. Голямата ми дъщеря се роди 2450, но дишаше сама и изобщо не е била в кувьоз, а по-големи бебета от нея бяха в кувьоз. Така че теглото и размерът не са толкова важни, важна е гестационната седмица, в която е родено бебето. Ако си знаете кога е била овулацията, броите 38 седмици след нея и ето го термина .Асенце, мисля че е добре да посетиш лекаря си.Дес, мисля те и ти стислам палци много силно!
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 15:29:00 pm от Crystal »